Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Skalpolásról Minden!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• alkonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sziasztok!Pár hete foglalkozom a skalpolással és nagyon tetszik a dolog viszont nem nagyon tudok rájönni mi is lenne számomra a megfelelő stratégia.Ha én nyitok egy 10.000 $ számlát sklapolásnál mekkora kötés egységgel lehet dolgozni (0,1 lot, vagy akar 0,5 lot is belefér) illetve ha 50-50 pontra teszem a S\L és T\P szintet az megfelelő vagy nagyobbat érdemes felvenni????
    Amíg nem tudod melyik gyertyában mit kell csinálnod és miért, addig csak demózz!
    Kötésméreted attól függ, hogy mennyit vagy hajlandó 1 tranzakción kockáztatni (0,5%-2%), valamint hová tudsz tenni stop loss megbízást. Ezekből fogod tudni kiszámolni a kötésméreted.
    TP-t nem szoktam megadni. Minek korlátozzam be a lehetséges nyereséget? Észre lehet venni, ha már nem megy tovább az ár és ki lehet kézzel is szállni. Vagy a stopkövetés vesz ki rosszabb esetben.
    A perces időtávú kereskedésnek van létjogosultsága, de egy kezdőnek szerintem nem ezzel kellene indítania a pályafutását.
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Jól lenyúltak azzal a piros gyertyával 13:40 körül. nálam az 29084-nél megállt.

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Jól lenyúltak azzal a piros gyertyával 13:40 körül. nálam az 29084-nél megállt.
        A demó varázsa (Alpari NZ ECN). Éles számlákon nekem sincs ilyen gyertyám.

Hozzászólás

• Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Skalpolásnál pár másodperces/perces kötéseket teszel meg, nagy kötésmennyiséggel (általában 1 lot felett), és csak pár pipes profitra mész.
          Ha megengeded kiegészítenélek pár pár fontos és a "skalper"-ek által figyelembe nem vett adattal:
          1, aki pár pipre megy /2-5/ egy olyan környezetben ahol a költsége másfél vagy több pip az nem tud számolni és azért teszi. /erős szembeszélben próbál könnyíteni magán ami nem a legjobb ötlet mint tudjuk/
          2, ez a kategória nem a király kategória hanem az UFO kategória mégpedig épp az említett költségek nagyvonalú figyelmen kívül hagyása miatt.

Túl magas találati arány szükséges még a nullán maradáshoz is, a folyamatos nyeréshez pedig olyan idilli körülmények kellenének amelyek a valódi chartokon , számlákon nem léteznek.

3, minden kezdő skalpolni akar mert nagy lot = sok pénz lebeg a szeme előtt. Majd mindenki rájön előbb-utóbb hogy másként kell pénzt kicsikarni a piactól - pontosabban egymástól és a nagyoktól...
          -Illetve nem mindenki: marad pár őrült aki több év után is ragaszkodik ezekhez a lázálmokhoz és nem rest oktatás formájában is a tisztelt publikum elé tárni "tudását" - pár napos demo számlákon

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A demó varázsa
            Értem, akkor ez a hardcore verzió kezdő skalpereknek, aztán ha élesre vált fél év után meglepődik, hogy ez mennyire "könnyű"..

Hozzászólás

• alkonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Köszönöm a választ!semmi kép nem akarok még éles szálát nyitni én is így gondoltam,hogy az első 6 hónapot azt végig csak Demon nyomom utána majd látom az eredményt.
              Akkora demó számlát nyissál amennyi pénzt később ki szeretnél utalni a brókerhez, ezzel is élthűbbé teszed a tanulásodat.

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha megengeded kiegészítenélek pár pár fontos és a "skalper"-ek által figyelembe nem vett adattal:
                1, aki pár pipre megy /2-5/ egy olyan környezetben ahol a költsége másfél vagy több pip az nem tud számolni és azért teszi. /erős szembeszélben próbál könnyíteni magán ami nem a legjobb ötlet mint tudjuk/
                2, ez a kategória nem a király kategória hanem az UFO kategória mégpedig épp az említett költségek nagyvonalú figyelmen kívül hagyása miatt.

Túl magas találati arány szükséges még a nullán maradáshoz is, a folyamatos nyeréshez pedig olyan idilli körülmények kellenének amelyek a valódi chartokon , számlákon nem léteznek.

3, minden kezdő skalpolni akar mert nagy lot = sok pénz lebeg a szeme előtt. Majd mindenki rájön előbb-utóbb hogy másként kell pénzt kicsikarni a piactól - pontosabban egymástól és a nagyoktól...
                -Illetve nem mindenki: marad pár őrült aki több év után is ragaszkodik ezekhez a lázálmokhoz és nem rest oktatás formájában is a tisztelt publikum elé tárni "tudását" - pár napos demo számlákon
                Gyula/Péter!

Nem szeretem, ha provokálnak. Miért kell őrültnek, UFÓnak, jetinek nézni azt, aki mást és máshogy gondol, mint te?

Apropó, te hogy is csinálod? Mert az látható, hogy kíméletlenül erős kritikát fogalmazol meg mindennel szemben, amit nem ismersz kellő mélységben, de mi helyette az alternatíva?

Nem feltétlenül hülye az, aki scalpol. Matematikailag is alá lehet támasztani. Túl nagy tőke sem kell. Kezelni is lehet a kockázatot. Sőt, ha átgondolt a dolog, még jó találati arány is társul hozzá.

Persze biztos csak a szerencsén múlik, de ez meg egy ehavi éles számla grafikonja, csak hogy legyen min csámcsogni (35 tradeből 1 vesztes, mert rossz gombot nyomtam - mea culpa):
                Utoljára szerkesztve a következő által: kmisi; 2013-04-05, 07:11.

Hozzászólás

• off:

Vannak fórumtagok akiket mindenki elkerül mint régen a leprásokat...

Ez nem szép dolog hiszen ők is emberek valahol legbelül.

on:

Aki megtisztel azzal hogy elolvassa figyelmesen mit írtam, felhívnám figyelmét a 2-5 pipes célárral kapcsolatos szavakra, mint mondandóm lényegére.

Hozzászólás

• az enyém szebb.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      az enyém szebb.

Türelmetlen vagy.Másnak 35-ig volt ideje rajzolni.

Hozzászólás

• hmmmmm...
                        ezek a profitgörbe mutogatások olyanok, mint amikor valaki a f@rkával dicsekszik
                        a legutolsó meredekeksége egész potens egyénre vall
                        ha nekem lenne egy tutit stratégiám, max a bahamákról olvasgatnák fórumot, tojnék a világra, a franc se foglalkozna árulgatással, oktatással, észosztással

Hozzászólás

• Suhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A relámokban szereplo grafikonokat pont olyanra csinálják amilyenre akarják. Másrészt pedig nem hiszem, hogy célravezető tanfolyamokra pénzt kiadni ilyen konnyedén, ha megnézel pár sikeres tradert nem ott szedték ossze a tudást. Lehet inkább a fundamentumokról kellene tobbet tájékozodni, és ugy megallapitani egy irányt, vagy lehetséges kimeneteleket, hogy milyen esetben mit fogsz lépni.
                          A poziciok méretének menet közben modositasa pedig kalkulálhatatlan kockázat, ha épp az a pozi lesz vesztes, vagy legkozelebb is ezt csinálod mert beidegzodik, akkor nagy bukták lehetnek, szoval ovatosan!
                          Látom nem olvastál el több hozzászólást tőlem:-) és a betűk sem adják vissza a hangsúlyt, hangszínt...:-)

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Gyula/Péter!

Persze biztos csak a szerencsén múlik, de ez meg egy ehavi éles számla grafikonja, csak hogy legyen min csámcsogni (35 tradeből 1 vesztes, mert rossz gombot nyomtam - mea culpa):

Skalp stratégiáknál 35 trade édes kevés.

Egy hozamgörbe részletes jelentés nélkül senkit nem fog elgondolkodtatni.

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              off:

on:

Aki megtisztel azzal hogy elolvassa figyelmesen mit írtam, felhívnám figyelmét a 2-5 pipes célárral kapcsolatos szavakra, mint mondandóm lényegére.
                              Oké.

Off: Leszarom.

A legtöbben találomra fektetnek be, kispajtás. Én nem bízom a szerencsére magam. Mindig biztosra megyek. Olvassa el Szun-Cutól A hadviselés művészetét. Minden csata eldől már, mielőtt még megvívják. Elmélkedjen rajta. Nem olyan dörzsölt, mint gondolta. Mit gondol, miért nem képesek pontosabban jósolni az alapmenedzserek? Mert a nyáj után mennek. De a birkákat levágják. 69 óta vagyok a szakmában. A legtöbb harvardi diplomás szart se ér itt. Az boldogul, aki szegény, ravasz és becsvágyó. S nem érzelgős. Akkor egyszer hopp, másszor kopp. De ő sose adja fel. Akinek barát kell, tartson kutyát. Itt élessel lőnek, kispajtás. - Gordon Gekko, Tőzsdecápák 1

On: Marhaság.

Sajnos most sem derült ki milyen is a valódi forex...

A többi gyagya viccelődő meg menjen … a Bahamákra.

The End.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Gyula/Péter!
                                Apropó, te hogy is csinálod? Mert az látható, hogy kíméletlenül erős kritikát fogalmazol meg mindennel szemben, amit nem ismersz kellő mélységben, de mi helyette az alternatíva?
                                Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                off:

on:
                                _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                hmmmmm...
                                ezek a profitgörbe mutogatások olyanok, mint amikor valaki a f@rkával dicsekszik
                                a legutolsó meredekeksége egész potens egyénre vall
                                ha nekem lenne egy tutit stratégiám, max a bahamákról olvasgatnák fórumot, tojnék a világra, a franc se foglalkozna árulgatással, oktatással, észosztással
                                A hiteles számlakivonat olyan, mint egy névjegy, anélkül olyan, mintha bármelyik trader a levegőbe beszélne nagyon okosakat.

Igaza van kmisi-nek. Az állandó kritizálók sosem mutatnak magukból semmit, azaz a saját tudásukból. Kritizálni bárkit és bármit lehet, de teljesítményt elvitatni -ami a kereskedés tekintetében a számla mozgása- nem lehet.

Nem nagy kunszt mindenben a csalást, a csúsztatást, hiteltelenséget, hibákat keresni, mert azok sok helyen vannak és valóban így is kell hozzáállni, de a folyamatos rombolás, negatív kritika, olyan mint a frusztrál játszótéri gyerekek graffitizése és tagelése.

Ha már építeni nem tudunk, akkor romboljunk?

Ha eljutok odáig én sem fogok kitenni a több havi demo számla helyett élest, mert nem hogy a Bahamákról nem olvasok fórumot, hanem szarok a világra.

Aki pedig el akar adni valamit, annak létfontosságú volna a hiteles számlakivonat, ami vagy nincs (sosincs) vagy rögtön kiderül, hogy biztos hogy rövidebb, mint 1 év és demo.

Hozzászólás

Working...
                                X