Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Skalpolásról Minden!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hmmmmm...
    ezek a profitgörbe mutogatások olyanok, mint amikor valaki a f@rkával dicsekszik
    a legutolsó meredekeksége egész potens egyénre vall
    ha nekem lenne egy tutit stratégiám, max a bahamákról olvasgatnák fórumot, tojnék a világra, a franc se foglalkozna árulgatással, oktatással, észosztással
    Egy véleményen vagyunk.

Aki tudja csinálja, aki nem, az tanítja!

Hozzászólás

• Csakhogy ne érjen az a vád: kritizálok de nem mutatok semmit.
      időről-időre szoktam bemutatni kötéseimről készült képeket.
      Aki már tud kereskedni annak ezek a képek sokatmondóak. Aki még nem annak csak hümmögés lesz a reakciója.
      Mai egyetlen pozim egy eurusd short, a kb 20 fős csapatunk előtt hitelesítve. Éles számlán természetesen, % -os kockázatra számolt lotmérettel - a felső vonal volt a kezdő stop.
      Aki kétségbevonja hogy tudok is kereskedni nem csak beszélni és kritizálni másokat annak javaslom: szakmázgassunk kicsit és mutassa meg ő hogyan kereskedik!
      Archeniuson kívül -aki szintén csapattag nálunk- még valaki?
      Martingél és hasonló hülyeségek mellőzésével ha egy mód van rá

Ja és még valami:
      Én nem oktatok. És nem vagánykodok a teljesítményemmel.
      Viszont aki nagyképűen mások tanításáról beszél és könyvet akar írni zseniális kereskedési rendszeréről na az bizonyítson!
      De ne egy nevetséges görbe-részlettel...

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Aki már tud kereskedni annak ezek a képek sokatmondóak.
        ....
        Tisztelt Gyula!

Szeretném meginvitálni egy szerepcserés játékhoz:-)

Bújjon ki a trader bőréből, akinek az egy szem trédjét láthatjuk az indikátorokkal teletűzdelt charton és vizsgálja meg, mint Shortosgyula. Azt hiszem szembenevetné önmagát.
        Vagy képzelje el, hogy ezt az M5-ön bravúrosan végrehajtott 1 db, 1:1-et közelítő R/R-rel rendelkező trédet egy tanfolyam oktatója, toptrader vagy egy skalpmester mutatta volna be... Mit szólna hozzá Shortosgyula?
        Ezek után kritizál másokat???:-))) vicces.
        És miért kell mindig a barátokkal és a "csapatunkkal" jönni?
        Ha ugyanezt olvasná egy márketing szövegben: jöjjön hozzánk, mert megmutatjuk a helyes stratégiát, íme egy darab kötésünk a kb 20 fős csapatunk előtt hitelesítve beszarás:-)))

Tényleg sokat mond..(mert ugye 1 képről van szó) és tényleg nevetséges.

Kijelenthetjük, hogy Ön sem hiteles.

Archenius a negatív kritikái mellett rendkívül segítőkész és türelmes. Építő jellegűek a hozzászólásai.

Mielőtt hozzászólásomat bántásnak venné, csupán a kritikus kritikusa kívántam lenni:-) További profitos trédeket kívánok!

Hozzászólás

Csakhogy ne érjen az a vád: kritizálok de nem mutatok semmit.
          időről-időre szoktam bemutatni kötéseimről készült képeket.
          Aki már tud kereskedni annak ezek a képek sokatmondóak. Aki még nem annak csak hümmögés lesz a reakciója.
          Mai egyetlen pozim egy eurusd short, a kb 20 fős csapatunk előtt hitelesítve. Éles számlán természetesen, % -os kockázatra számolt lotmérettel - a felső vonal volt a kezdő stop.
          Aki kétségbevonja hogy tudok is kereskedni nem csak beszélni és kritizálni másokat annak javaslom: szakmázgassunk kicsit és mutassa meg ő hogyan kereskedik!
          Archeniuson kívül -aki szintén csapattag nálunk- még valaki?
          Martingél és hasonló hülyeségek mellőzésével ha egy mód van rá

Ja és még valami:
          Én nem oktatok. És nem vagánykodok a teljesítményemmel.
          Viszont aki nagyképűen mások tanításáról beszél és könyvet akar írni zseniális kereskedési rendszeréről na az bizonyítson!
          Hümmm,hümmm, hümmm, hümmm......

Keltél volna fel hajnal 4 kor, és akkor nem maradttál volna le az 1.29 letöréséről.

Hozzászólás

• Viccet félretéve.
            Gyula, ha jól látom, márpedig jól látom mivel én is ez alapján kötöttem, Pivot S1 letörésnél kötöttél be, és Fibo -38.2-nél kivetted.
            Én megvártam a 1.28500-at.
            Sajnos én is csak 6 kor keltem, úgyhogy én is átaludtam a sokkal jobb hajnali 1.29 letörést, ahol több pipet lehetett volna keresni kisebb rizikóval.
            Ráadásul a letörés 2 napja volt várható.
            Az Arhenius által kötött tegnapi longot én nem kötöttem be, mert én is 2 napja vártam a letörést.

Erre átalszom.....

Hozzászólás

• Szerintem is tényleg felesleges belemenni a "f@szméregetésbe", mert sehová sem vezet.
              Csak egy hosszabb távú, hiteles statisztika alapján lehetne korrektül megítélni az egyének tudását. Ott sem az számít, ki mennyit keres, hanem tud-e pénzt kivenni következetesen a piacból, vagy csak néha szerencséje van.

Hozzászólás

• Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hümmm,hümmm, hümmm, hümmm......

Keltél volna fel hajnal 4 kor, és akkor nem maradttál volna le az 1.29 letöréséről.

Mostanába az éjjeli bagoly tarderek diktálják a tempót, visszanéze ezt a hetet rendszeres a hajnali, kora reggeli megindulás.

A képen én két tradet látok, az elsőt kis pluszba kiszedte Gyula részzárással, a másodikat plusz tizenpár pipbe teljesen zárta, ahogy a támaszt elérte a gyertya. Az alsó indikátorok nekem idegenek, trendtörésre nyitott valszeg a folytatódó beszakadásra spekulálva, relative kis kockázattal, 1:2 1:3 r/r-el.
                Legalábbis én ezt látom ki belőle, viszont ez igy skalpnak tekinthető?

Engem sokkal jobban aggaszt, hogy ez nem a pepper chartja, remélem nem azért nyomja máshol Gyula mert csalódott bennük...

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Mostanába az éjjeli bagoly tarderek diktálják a tempót, visszanéze ezt a hetet rendszeres a hajnali, kora reggeli megindulás.

A képen én két tradet látok, az elsőt kis pluszba kiszedte Gyula részzárással, a másodikat plusz tizenpár pipbe teljesen zárta, ahogy a támaszt elérte a gyertya. Az alsó indikátorok nekem idegenek, trendtörésre nyitott valszeg a folytatódó beszakadásra spekulálva, relative kis kockázattal, 1:2 1:3 r/r-el.
                  Legalábbis én ezt látom ki belőle, viszont ez igy skalpnak tekinthető?

Engem sokkal jobban aggaszt, hogy ez nem a pepper chartja, remélem nem azért nyomja máshol Gyula mert csalódott bennük...
                  Valóban nem a pepper chartja, fxopen ecn számlán kereskedek már jó ideje, jobbak a peppernél. Nem csalódtam a pepperben de az fxopen rá tudott tenni még egy lapáttal és eddig meg vagyok elégedve velük.
                  Egy kötés van csak a képen: 11 pip stoppal kötöttem és 12 pluszban záródott.
                  A divergencia indi -ami az egyik csapattárs fejlesztése- tette ki a másik két vonalat amit pozinak nézhettél. Nem régóta van fennt a chartomon de megerősítésnek nem rossz.
                  A középső indi mtf stochastic ami itt m5 és m15 értékeket mutat.
                  Skalp lenne egy pozi ami a mostani, mozgásszegény piacon kiveszi egy pár több órás mozgástartományának a felét? Remélem hogy nem
                  Illetve ha annak tekinted akkor más a skalp definíciója nálam.
                  Én skalpnak a 2-5 pipes vagdalkozást tekintem. Ami öngyilkosság véleményem szerint.

Hozzászólás

Hűha. Ettől megint dobtam egy hátast.

Néhány évvel ezelőtt átküldtem neked skype-on a saját beállításaimat. Most is ugyanolyan háttért, gyertyát használsz, ugyanazokkal a színekkel jelölöd a mozgó átlagokat, trendvonalakat. Biztos véletlen egyezés. Igaz, az indikátorok mások (ezek szerint még mindig keresed a grált), de ez nem nagy fejlődés, kispajtás.

S az most mit bizonyít, hogy van egy scalpod (amit ugyebár te alapból őrültségnek neveztél), egy olyan képen, amin nem látható, hogy demo, vagy éles, s mekkora a pozíció?

Nem elég bizonyítéknak a weblapom, eddigi hozzászólásaim információtartalma, Tőlem teljes visszamenőleges statementet, számlatörténetet, sőt lassan már a gázszámlámat is követeled - te meg ennyivel bohóckodsz?

Esetleg belezavartam a 20 fős bizniszbe, amit Archeniussal molyoltok 60 ezerért?

Hát ez tényleg valódi forex. Legalábbis ma Magyarországon. Erre valóban kár időt vesztegetni, mert csak kizökken az ember a ritmusból.

Tudod mit mondana erre Ford Fairlane? Eszem, f..szom megáll ..

Hozzászólás

• Én 1 kötést látok 1.28660 tájékán nyitva, és 1.28536-nál zárva, azaz ez 13 pip profit.

Valóban nem Pepperstonos.
                      Szerintem FX Open-es. Mindenképpen Új Zélandi székhelyű a cég, mert az ő mániájuk minket Romániával egy időzónába tenni, márpedig a Gyula chartja a mi idősíkunkhoz képest +1 órában van.

Ilyen formában én sem ismerem ezt a két indikátort, illetve a felsőt STOa-t használom csak nem így, és nem ilyen beállítással.
                      Az alsó egy divergencia indikátor.
                      Engem a jobb felső sarokban vigyorgó expert fej érdekelne.
                      Milyen Trading Toolt használhat a Gyula?

Szerintem S1 letörésre nyitott. Az S1 ma 1.28670.
                      Egész pontosan akkor nyitott, amikor a letörést követő második 5 perces gyertya alá ment a trend, és S1 törő gyertyának.

Hozzászólás

• "Én skalpnak a 2-5 pipes vagdalkozást tekintem. Ami öngyilkosság véleményem szerint."

Erről beszéltem, hogy szerintem nem ugyan azt érti mindenki scalpon, illetve nem is lehet igazán behatárolni, hogy mi a scalp.
                        Ha valaki tényleg 3-4 pipért, gyakorlatilag gyertyát vadászva akar kereskedni, az halott dolog.

Viszont amikor benyitok, nem tudom biztosra, /persze van elképzelés/ hogy meddig lesz nyitva egy pozi. Lehet abból scalp is, de daytrade is.

Ha szigorúan veszzük Gyula ezen benyitását, akkor scalp.

Mégpedig azért, mert 1.28536-nál a gyertya legalján zárt, ez pedig csak tight trailing stop experttel lehetséges.

EZ bizony Scalp, az én értelmezésem szerint.
                        Ha nem scalp lenne, a zárás nem gyertya aljnál lenne.

Pozíció építéses Daytradre esély hajnalban volt 1.29-nél.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Esetleg belezavartam a 20 fős bizniszbe, amit Archeniussal molyoltok 60 ezerért?
                          Jó lenne, ha nem kevernétek jobban bele engem, az egymással szemben tanúsított ellenségeskedéseitekbe.
                          Ismerem Gyulát, napi kapcsolatban is vagyunk, de ezen kívül nincs más köze ahhoz, amit én Zooli Trading Klub néven csinálok.
                          Magam részéről nem látom értelmét ennek a marakodásnak, ezért nem is kívánok beállni egyik oldalra sem.

Hozzászólás

• Elemzek még egy kicsit.
                            Hajnalban a beszállási pont 1.28980-nál volt.
                            A tér, ameddig mehetett 1.28670 S1 szint. Azaz reward:31 pip
                            Stopot lehett tenni 1.29-re, azaz risk:2pip.
                            R/R 15.5/1

Jócskán megérte benyitni, ezért is bánom annyira, hogy átaludtam.

Nézzük a Gyulás nyitást
                            Nyitás: 1.28660

Tér: 1.28543-ig, azaz max 6 pip.
                            Stop: 1.28670

Risk:7 pip
                            Reward:6 pip.

R/R 1/1

Ezért lett nagyon helyesen trailing expert bevetve.

Ez Scalp.

Hozzászólás

• Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Elemzek még egy kicsit.
                              Hajnalban a beszállási pont 1.28980-nál volt.
                              A tér, ameddig mehetett 1.28670 S1 szint. Azaz reward:31 pip
                              Stopot lehett tenni 1.29-re, azaz risk:2pip.
                              R/R 15.5/1

Jócskán megérte benyitni, ezért is bánom annyira, hogy átaludtam.

Nézzük a Gyulás nyitást
                              Nyitás: 1.28660

Tér: 1.28543-ig, azaz max 6 pip.
                              Stop: 1.28670

Risk:7 pip
                              Reward:6 pip.

R/R 1/1

Ezért lett nagyon helyesen trailing expert bevetve.

Ez Scalp.
                              Számold át ezeket még egyszer vagy még öccör
                              11 pip volt a kezdő stop, az ha neked skalp...

Hozzászólás

• paprika idő szerint este 11-kor szálltam be szűk stoppal. éjfélig kihúztam, majd kizártam az egészet nullába, mert már ellenem ment jócskán csak közbe zsákoltam belőle. Mentem aludni. az a baj a késő esti szűk stoppal, hogy a spread megnő és kiszed a "csába.. Volt amikor egy tizedmásodpercre lőtt fel 8 pip-ig.. ott már te vagy én nem vagyunk tradebe mozgás minimális és ha nem tudsz a csordára hagyatkozni, akkor full ki vagy szolgáltatva.

Hozzászólás

Working...
                                X