Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Stratégia, vagy mégsem?

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Stratégia, vagy mégsem?

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Kedves Mindenki!

Lehet rossz helyre írom ezt a témát, akkor elnézést kérek!

Szóval, használok, egy alap stratégiát, mely tényleg alap, kb. 1 hónapja, amely a következő:

A stratégia paraméterei
     Napos grafikonon kereskedj (én M5-n nyomtam)
     5 periódusú exponenciális mozgóátlag (EMA) a záróárfolyamra alkalmazva
     10 periódusú exponenciális mozgóátlag (EMA) a záróárfolyamra alkalmazva
     Stochastics (10,3,3)
     RSI (14)

A stratégia szabályai:
     Stop loss = 30 pont

Belépési szabályok
    1. Longot nyitsz ha:
     Az 5 periódusú mozgóátlag alulról metszi felfelé a 10 periódusú mozgóátlagot, továbbá mindkét stochastic vonal felfelé tart (ne nyiss pozíciót, ha a stochastic vonalak már eleve a túlvett tartományban tartózkodnak).
     A RSI értéke meghaladja az 50-et.
    2. Shortot nyitsz ha:
     Az 5 periódusú mozgóátlag felülről lefelé metszi a 10 periódusú mozgóátlagot, továbbá a stochastic vonalak lefelé tartanak (ne nyiss pozíciót, ha már eleve a túladott tartományban tartózkodnak a stochastic vonalak).
     Az RSI értéke 50 alatt tartózkodik.

Kilépési szabályok
    Zárd le a pozíciódat, ha az 5 periódusú mozgóátlag az ellentétes irányba metszi a 10 periódusú mozgóátlagot vagy az RSI értéke áthalad az 50-es szinten az ellentétes irányba.

A problémám az lenne, hogy ez az elején jött csak be! Most már nem igazán, lehet azért, mert M5-ben használom, és nem naposon, de mostanság nem tudok profitálni belőle, nem értem mi lehet a baj. Valaki esetleg használja ezt a stratégiát? Vagy ez elavult? Esetleg tudna valaki jobbat mondani?

Várom válaszaitokat!

Üdv!

"Napos grafikonon kereskedj (én M5-n nyomtam)"

Már itt elkezdődik a probléma. ha fel van állítva egy szabály akkor annak biztosan oka lehet. Nem? A másik, hogy visszatesztelted mielőtt belefogtál? Mert ugye a házi feladatot illik megcsinálni.
    Utoljára szerkesztve a következő által: sidius; 2011-05-10, 09:37. Oka: kieg
    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Az ilyen stratégiákat vagy visszanézed vizuálisan, és jegyzeteled az eredményét egy statisztikához, vagy automatizálod, és úgy backteszteled mit produkált volna a múltban. NinjaTraderben szerintem könnyen össze lehetne rakni a szabályait.
      Egyébként csak a legfontosabbról felejtkeztél el, magáról az árról.
      Kereskedni nem az indikátorok jelzéseit kell, hanem az ár mozgását.
      Megfigyelni hol vannak a jelentős szintek, trendvonalak, és ott mit csinál az ár.
      Nem az ár követi az indikátorokat, hanem fordítva.
      Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

plusz indikátor alapú a stratégiád ami szerintem gáz

Hozzászólás

Mi az a ninjatrader?

Hozzászólás

Sityu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Mi az a ninjatrader?
            Egy kereskedési platform, amiben könnyen össze lehet rakni különböző alap indikátor szabályokat teszteléshez. Sokkal egyszerűbb megtanulni a kezelését, mint megtanulni MQ4-ben programozni. Bár ha komolyan érdekel ez a téma, előbb-utóbb arra is szükséged lesz.

Hozzászólás

És hol tudok ilyet beszerezni? néztem neten, nem igazán találtam letöltő linket.

Hozzászólás

Mivel a kereskedési stratégiád paraméterei statikusak nem is tud másként viselkedni, mint időként működni, időnként meg a világ összes pénzét elbukni. Akkor lenne nagy szenzáció ha évekig működne, főleg 5 percen.
                Tehát a javaslatom, hogy próbáld a paramétereket dinamikusan megfogalmazni. Pl. a stoppod az előző jónéhány csúcs-völgy nagyságából kalkulálni. Célárakat is a chart alapján meghatározni.
                Itt most nem a konkrét példa a fontos hanem a dinamikusságra akartam csak néhány konkrétabb dolgot írni.
                A legfontosabb indikátor maga az árfolyam.
                És ha csak egy mód van rá, ne az optimalizálással akard majd a hiányosságokat ellensúlyozni.

Hozzászólás

Sityu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  És hol tudok ilyet beszerezni? néztem neten, nem igazán találtam letöltő linket.
                  Ha már a legkisebb problémánál feladod, és mástól vársz segítséget, mi lesz később?

http://www.ninjatrader-support2.com/.../nt7/setup.exe

Szerintem olyan rendszereket próbálj megismerni, ahol H1-H4 szintű elemzés van, és ehhez képest keresnek M5-M15 belépési pontokat.
                  Egyik kedvencem: http://www.forex-tsd.com/general-dis...pimpology.html

Hozzászólás

Itt nagy hiányosságok vannak, igaz? Azt hiszem nem értek pár dolgot...:S

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!

Hozzászólás

Én azért díjazom, hogy le van írva valami fix...
                      "Rejtett képességeid jóval nagyobbak, mint azt bárki, bármikor hinni engedte volna neked"

Hozzászólás

Working...
                      X