Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kockázatkezelés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kockázatkezelés

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok, új vagyok még a forex területén. Próbálgatom, kóstolgatom demo számlán már pár hónapja. A kockázatkezelést is tanulom, viszont egy dologra nem bírtam rájönni, kérem aki tud, segítsen.
    Az ok, hogy ha usd számlám van, és valami/usd páron kereskedem, akkor a számlám 1%-át (amit mondjuk kockáztatok) könnyen rá tudom mérni a beállított stop szintemre, mert mondjuk a beszálló ártól a stop pip-jei usd-ben számolandó. de mi van akkor, ha mondjuk egy eur/chf pár mondjuk? Akkor hogy tudom számolni a kockázatot, ha a számlám usd alapú?

Meglehet, hogy nagyon triviálisat kérdeztem, de nekem most ez jelenti a NAGY akadályt

chrispooh eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, új vagyok még a forex területén. Próbálgatom, kóstolgatom demo számlán már pár hónapja. A kockázatkezelést is tanulom, viszont egy dologra nem bírtam rájönni, kérem aki tud, segítsen.
    Az ok, hogy ha usd számlám van, és valami/usd páron kereskedem, akkor a számlám 1%-át (amit mondjuk kockáztatok) könnyen rá tudom mérni a beállított stop szintemre, mert mondjuk a beszálló ártól a stop pip-jei usd-ben számolandó. de mi van akkor, ha mondjuk egy eur/chf pár mondjuk? Akkor hogy tudom számolni a kockázatot, ha a számlám usd alapú?

Meglehet, hogy nagyon triviálisat kérdeztem, de nekem most ez jelenti a NAGY akadályt
    Kiszámolod. Ha tudod, hogy pl. 50$ a kockázatod az adott páron, de neked EUR a számlád, akkor megnézed mennyi az eur/usd keresztárfolyam.
    50$ / 1,3434 = 37,22EUR
    Vagy fordítva, ha 2% 80EUR veszteség lehet, akkor az 80EUR* 1,3434= 107,47$ veszteség. Ha a stopot 53 pipre tudod tenni, akkor ebből következik, hogy maximum 0,2 lot méretű pozíciót nyithatsz az EUR/USD páron. Legjobb ha keresel valami segédeszközt (script, EA) ami ezt számolgatja helyetted.
    Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

http://www.admiralmarkets.hu/trader/calc/

Tessék itt egy kalkulátor, amely megmondja neked usd-ben, hogy 1 pip elmozdulás. Azért tudja ezt megtenni, mert az összes devizapárban benne van dollár, még ha nem is látszik. Ha pedig a fentit tudod, akkor máris tudod a kockázatodat szabályozni.
      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Köszönöm

Nagyon köszönöm a gyors segítséget. Így már máris könnyebb dolgom lesz

Hozzászólás

A kockázatkezelés nemcsak a kereskedésről szól, hanem hogy milyen céget választunk. Itt egy példa, ami sok embernek fájhat:
          http://index.hu/gazdasag/vilag/2011/...okerceg_penze/
          Mindig jó ilyeneket olvasni, mert emlékeztet valamire, amit sokan elfelejtünk vagy nem akarjuk tudomásul venni.
          Kapcsolataink újraértékelésével is több pénzünk marad: www.egyuttmukodes.egyrejobb.com

Hozzászólás

Hát van ez így. Az a biztos amit bevarrsz a párnádba és ráfekszel.

Hozzászólás

Working...
            X