Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kezdés nulláról

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kezdés nulláról

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Üdvözlök mindenkit!

Segítségeteket kérem.
    Teljesen kezdő vagyok, sőt nem is nevezném magam kezdőnek, egyáltalán nem ismerem a tőzsdét. Sem az alapfogalmakat, sem a programokat, semmit.
    Olvasom a fórum kezdőknek rovatait és mintha kínaiul beszélnének. Itt még a legkezdőbb is magasan képzett hozzám képest.
    Nagyon érdekel, és tudom, hogy több év tanulás mire belevághatok, de hogy kezdjem a tanulást?
    Próbálok a google-ben keresgélni, de mivel nem ismerem még az alap fogalmakat/szavakat sem, nem tudom, hogy tegyem fel a kérdéseimet...

Amiben a segítségeteket kérem, hogy ajánljatok könyveket, küldjetek linkeket ahol megtanulhatom a legalapabb alapokat.

(amiket én találok kezdőknek ajánlott dolgokat, olyan mintha a közepébe csöppennék....)

Szia babbit!

http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/121...de-hogyan.html
    Egy szavazat a google-re, és szvsz jobban jársz, ha magad nézel utána a dolgoknak, a türelem, elszántság meglátod fontos tényező.
    Markets are not price movement. They are traders making trading decisions. - Lance Beggs

Hozzászólás

billybabbit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Üdvözlök mindenkit!

Segítségeteket kérem.
      Teljesen kezdő vagyok, sőt nem is nevezném magam kezdőnek, egyáltalán nem ismerem a tőzsdét. Sem az alapfogalmakat, sem a programokat, semmit.
      Olvasom a fórum kezdőknek rovatait és mintha kínaiul beszélnének. Itt még a legkezdőbb is magasan képzett hozzám képest.
      Nagyon érdekel, és tudom, hogy több év tanulás mire belevághatok, de hogy kezdjem a tanulást?
      Próbálok a google-ben keresgélni, de mivel nem ismerem még az alap fogalmakat/szavakat sem, nem tudom, hogy tegyem fel a kérdéseimet...

Amiben a segítségeteket kérem, hogy ajánljatok könyveket, küldjetek linkeket ahol megtanulhatom a legalapabb alapokat.

(amiket én találok kezdőknek ajánlott dolgokat, olyan mintha a közepébe csöppennék....)
      Szia.
      Hát ha tanácsot kellene adnom akkor:
      Japán gyertyák,
      gyertya alakzatok,
      fibonacci,
      trend,
      signal,
      risk/reward
      M/M,
      pip,
      Lot,
      STOPLOSS (ezt nagyon)

Ezekre ha rákeresel, és el is olvasod akkor már érthetőbb lesz a kereskedés de hogyan topik. Hajrá.......

Hozzászólás

Holi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia.
        Hát ha tanácsot kellene adnom akkor:
        Japán gyertyák,
        gyertya alakzatok,
        fibonacci,
        trend,
        signal,
        risk/reward
        M/M,
        pip,
        Lot,
        STOPLOSS (ezt nagyon)

Ezekre ha rákeresel, és el is olvasod akkor már érthetőbb lesz a kereskedés de hogyan topik. Hajrá.......
        Igen ezeket vadászom, és olvasgatom.
        Pont erre gondoltam, itt most leírtál egy csomó szakszavat, tehát tudok már keresni

Esetleg ha valaki még ajánlana kötelező olvasmányt...

Hozzászólás

Várkuti Géza: Forex tréding - az alapoktól a mesterfogásokig

Ezt a könyvet tudom neked ajánlani, na meg a rengeteg internetes cikket, leírást, blogot fórumot stb...

Nekem kb vagy 50 könyvjelzőm van már forex témában (pár hét alatt), és mindig találok egy két új dolgot amit el "kell" olvasni.

Hozzászólás

Nem tisztem reklámozni őket , de én annak idején a portfolio.hu kezdtem a tanulmányaimat. Elmész az oldalra, TŐZSDE - TECHNIKAI ELEMZÉS , majd a lap jobb alsó részén találsz ilyet hogy INDIKÁTOR HELP, GRAFIKON HELP. Na ezeket olvasd el. Tanácsos először a GRAFIKON HELPEL kezdeni. Kezdésnek ennyi elég lesz:-)

Hozzászólás

Majdnem lehetne egy Tényleg kezdőknek című blokkot indítani. Amíg az alapok nincsenek rendben, addig nehéz előrébb jutni.
              Kapcsolataink újraértékelésével is több pénzünk marad: www.egyuttmukodes.egyrejobb.com

Hozzászólás

Köszönök minden segítséget!

atomjani lehetne máris ez a blokk!

Hozzászólás

Aki a nulláról szeretné kezdeni annak megemlíteném, hogy google a barátunk, és keressetek rá a stratégiákra. Ezen kívül ajánlom, hogy demoba kísérletezzetek, esetleg bonusz program keretében. Legalább 1évig

Hozzászólás

Sziasztok!

Nemrég kezdtem demózni és a páromtól kaptam egy stoplosshúzó expertet?, de Ő nem használja, mert(azt mondja)keveset köt,így nincs rá szüksége, azonban a beállítását nem ismeri és én sem boldogulok vele. Nekem egyelőre nincs türelmem annyit várni a kötések között és az Mt4-et is tanulni szeretném úgyhogy először rövidtávon akarok kereskedni. Ehhez lenne jó ha tudnám használni.
                    A bajom vele, hogy hiába írom át az értékeket és ok-zom le , csak az aktuális trédre lesz érvényes. A következőnél ismét a régi beállítások lesznek érvényesek. A mentés gombra felhoz egy ablakot, amiben *.set ként lehetne (talán) elmenteni, de nem menti el a számítógépem(semmi nem történik). Ezen kívül , ha kicsit a jó irányba megy az ár, akkor nullába húzza a stoppot. Remélem sikerül felrakni a képet, ha valaki ismeri, vagy tud valami tippet rá ,akkor írja meg .Köszi
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

mia,
                      ahogy a párodnak sem, úgy neked sincs szükséged erre.

Hozzászólás

Megvan a megoldás, M.Editor.

Most, hogy ily' jól elbeszélgettünk lenne még egy kérdésem. Találtam a Myfxbook-on egy robot kötéslistát, mely két hónap alatt 1300 kötést csinált 4 vesztes tréddel. Létezhet-e ez és próbált-e már valaki ilyen listából stratégiát megfejteni?

Hozzászólás

mia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Megvan a megoldás, M.Editor.

Most, hogy ily' jól elbeszélgettünk lenne még egy kérdésem. Találtam a Myfxbook-on egy robot kötéslistát, mely két hónap alatt 1300 kötést csinált 4 vesztes tréddel. Létezhet-e ez és próbált-e már valaki ilyen listából stratégiát megfejteni?
                          Az ilyen arányú "stratégiák" messzire elkerülendők.
                          Egyébként megpróbálni visszafejteni egy kötéslistából azt hogy mi alapján kötötte valaki körülbelül annyira felesleges, mint egy festményt elemezve megpróbálni rekonstruálni milyen festékkel készítették, hogyan fogta az ecsetet a festő: megoldható de ezzel a kinyert információval nem fog senki tehetséges festővé válni.
                          Aki azért nem mutat kötéslistát mert nem akarja hogy kiismerjék a rendszerét, mind csaló, kivétel nélkül

Hozzászólás

Megnéztem alaposabban a listát, vicc az egész. Köszi

Hozzászólás

Engem is érdekel a téma, talán másokat is. Örülnék, ha lenne itt még jó néhány hasznos info. Kinek mi a véleménye a tanfolyamokról, a heti rendszerességgel küldött "iskolák" anyagairól, a rövid pár napos - pár hétvégés tanfolyamokról? Ha van valakinek jó/rossz véleménye és úgy érzi publikussá teheti, akkor szívesen veszem a véleményeket, tanácsokat és azt hogy mit kerüljünk mindenképpen. Ha cégnevet nem is írsz ide, privátban biztosan érdekelne.

Hozzászólás

Working...
                              X