Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kezdés nulláról

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

wildworld48 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, most olvastam el az egesz forumot,nem akarom osztani az eszt, de nekem elvileg nagyon kellene ismernem a gyogyszeripart, de errol a Nutexrol meg nem is hallottam. Hogyha elemzel, nem ezt valasztanam, nem csak a B miatt.
    A masik ketto regi, megbizhato ceg, hosszu multra tekint vissza mindketto, amelyik szimpatikusabb annak az adataiba kell beleasnod magad. Szerintem a Richternek jobb a marketigje.
    A múlt, megbízhatóság, marketing nem teljesen mindegy egy dolgozat szempontjából? Mielőtt választanál, mibe fektess bele, le kell elemezni a cégeket, amibe beletartozik minden kevésbé ismert, B kategóriás üzlet is. A különbség annyi lesz, hogy nem azt kapjuk a végén, hogy "befektetésnek ajánlott", hanem pont az ellenkezőjét, komoly érvelésekkel alátámasztva. Kiállok a véleményem mellett, hogy teljesen mindegy milyen céget elemez le, csupán a végeredmény (befektethetőség szempontjából) lesz változó De ezt majd eldönti az illetékes.
    http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Ha van kedved nézz szét a youtube-on, és keress rá a metatrader 4-re. Ott találsz esetleg megoldást a problémádra.

Hozzászólás

KJudit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia Orkati,
        Szerintem, ha csak a matekra figyelsz és nem veszed figyelembe a fundát az hosszútávon csődhöz vezet.
        Sok sikert.
        Áthozom ide a témát, hogy ne offoljuk szét teljesen a Dukasét

Zöldfülű vagyok, pár hónapja foglalkozok csak a forexel, de rengeteget tanultam ennyi idő alatt is, mert meglehetősen intenzíven foglalkoztam vele. Azt azért már látom, hogyan mennek itt a dologok, és minden tiszteletem azoké, akik képesek kiszámolni bármilyen technikával/stratégiával, hogy várhatóan merre fog menni az árfolyam. Azokra pedig a legnagyobb csodálattal tekintek, akik fundamentális elemzés alapján képesek ugyan ezt megtenni. És ezt komolyan mondom.

Én Birgerrel értek egyet, az árfolyam arra megy, amerre akar, teljesen mindegy neki, hogy előzőleg dupla csúcsot, háromszöget vagy engulfing bearish-t megerősítéssel azonosítottam. Amíg nem lesz a tudásom olyan mértékű, hogy technikai elemzésből nagy, mondom nagy megbízhatósággal meg tudjam határozni az árfolyam lehetséges mozgását (és ez a fundamentális elemzésre fokozottan érvényes), addig nekem marad a matek.
        Én úgy látom, a matek nem vihet csődbe. A matek kiszámítható, racionális, hiszen matek Persze elméleti szinten lehetséges a csőd, de azért vagyok én itt, hogy ha a matek azt mutatja, hogy most már komoly baj lehet, akkor megnyomjam a gombot.

Hozzászólás

Orkati! Szerintem jo uton haladsz, igy tovabb! Ne hagyd, hogy masok gazdalkodjanak a te tökeddel! Lassan, kis nyeresegekkel, türelemmel tudod te magad is kezelni a tökedet! Amit en csinalok kis nyereseget sokkal ertekesebb, mint egy penzkezelöje

Hozzászólás

Papa, köszi a biztatást! Jó néha hallani/olvasni ilyet is.

Rengeteg blogot/fórumot elolvastam, és még most is olvasom őket, elég lehangolóak. Én nem vagyok könnyen befolyásolható ember, lelkileg, érzelmileg is meglehetősen stabil vagyok, de a folyamatos rombolás, amit írnak figyelmeztetés címén, komolyan mondom, a földbe döngöl.
            Értem én, hogy szólni kell a kezdőknek, hogy mire vigyázzanak és mik lehetnek az elvárások, de egy idő után elbizonytalanítja az embert, és az sem igazán jó.
            Persze az is lehet, hogy csak én olvasok túl sok fórumot, és ezért tűnik ennyire töménynek az intő szózatok mennyisége

Az oktató- és brókercégek kampánya a másik véglet, de az ilyen reklámokkal kapcsolatban eleve szkeptikus vagyok, szóval az nem zavar ennyire.

Valamiért úgy gondolom, hogy józan paraszti ésszel és egyszerű módszerrel is lehet a forexből pénzt csinálni, nem csak misztikus ködbe burkolt varázslással. Egyszerű módszerek pedig tucatjával vannak a forexfactory-n. Persze szelektálni kell és demózni, de olyan ez, mint a fogyókúra: a módszerek nagy része működik, ha az ember betartja a szabályokat

Hozzászólás

Az Interactive Brokers honlapján találtam, jó sok felvett webinárium van sok témában. Főleg azoknak, akik a részvények felé kacsintgatnak.

http://www.interactivebrokers.com/en...c#.UMnt5HeMuHs

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Én Birgerrel értek egyet, az árfolyam arra megy, amerre akar, teljesen mindegy neki, hogy előzőleg dupla csúcsot, háromszöget vagy engulfing bearish-t megerősítéssel azonosítottam.
                Ez a mondat gyakorlatilag azt jelentené hogy a technikai elemzés semmit sem ér, minden mozgás véletlenszerű. Egyébként ő egy mondatban ezeket így nem írta le együtt abban biztos vagyok.

Birger is elismeri hogy előnyünk van a piaccal szemben mégpedig az hogy képesek vagyunk találni olyan helyzeteket amikor az egyik irányba történő mozgás bekövetkezésének a valószínűsége nagyobb mint a másik irányé.
                Ő arra gondol ezzel a kijelentéssel hogy nem tudhatjuk pontosan mi lesz, és ez természetesen így van: 100 % -os szituációk nincsenek.

Hozzászólás

Kedves ShortosGyula!
                  Így Karácsonyi ajándékként megosztanád velünk kereskedési tapasztalataidat? (Mióta kereskedsz élesbe? Mióta vagy sikeres? Mi segített a sikerességbe? Miért nem vagy még az? Találtál e jobb brókert az Fxopennél?...)Biztos sokan kiváncsiak vagyunk!
                  Köszi
                  Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
                  Szia, sziasztok

Hozzászólás

Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ez a mondat gyakorlatilag azt jelentené hogy a technikai elemzés semmit sem ér, minden mozgás véletlenszerű. Egyébként ő egy mondatban ezeket így nem írta le együtt abban biztos vagyok.

Birger is elismeri hogy előnyünk van a piaccal szemben mégpedig az hogy képesek vagyunk találni olyan helyzeteket amikor az egyik irányba történő mozgás bekövetkezésének a valószínűsége nagyobb mint a másik irányé.
                    Ő arra gondol ezzel a kijelentéssel hogy nem tudhatjuk pontosan mi lesz, és ez természetesen így van: 100 % -os szituációk nincsenek.
                    Igen, nem pontosan így írta le, de azt többször is kifejtette, hogy szerinte a mozgások véletlenszerűek, ezért a nyitási pozíció meghatározását nem tartja különösebben fontosnak, lehet akár véletlenszerű is.
                    Persze egy másik fejezetben elmondja, hogy ő a belépésekre Elliot-hullámokat használ

Ilyen kevés tapasztalattal a hátam mögött elmondom, hogy én hogyan látom, példa egy nem túl régi kísérlet (legközelebb grafikont is mentek majd ilyesmiről).
                    Egyik kedvencem a dupla alj/csúcs, ez állítólag nagy megbízhatóságú, fordulást jelentő alakzat. Kedvenc fegyvereimet is beélesítettem: Bollinger Bands, RSI, SMA50, trendvonalak, kerek számos és ár ellenállások/támaszok. Minden adott egy emelkedő trend fordulójához M15-ön:
                    1.) a dupla csúcs első csúcsa a BB-n kívül zár, a második alacsonyabb és már BB-n belül marad;
                    2.) a gyertya lefelé halad, átüti a középső BB szalagot;
                    3.) a garfikon és az RSI trendvonal törik, ráadásul RSI-n divergencia van
                    4.) árzónánál van a két csúcs, ami ellenállásként funkcionál.

Az egyszeri tréder mit tehet, beköti. És persze az árfolyam megy még pár pipet lefelé, majd mintha mi sem történt volna, megy felfelé.

Senkit sem akarok megbántani, de szerintem sokan túlértékelik az elemzéseket, legyen az technikai vagy fundamentális. Legalábbis a mi szintünkön ezek közel sem érnek annyit, mint mondjuk egy nagy piaci szereplőnél, aki esetlegtehet is valamit, hogy beváljon az, aminek szerinte következnie kell...
                    Ráadásul ha csak a technikai elemzést nézem, oyan mennyiségű lehetőség van, hogy biztosan kihagysz néhányat, amit mások szerint fontos lett volna, hiszen az megmondhatta volna, hogy mégsem kellet volna bekötni (pl. fibo vonalak, meg anyám tyúkja).

Nem azt mondom, hogy a technikai elemzés haszontalan, előfordulhat, hogy picit nagyobb esély van az ármozgás előrejelzésére, mint 50%, de inkább pszichológiai alapon látom ennek jelentőségét: ha ezt mutatja a garfikon és a segédeszközök, ezek alapján arra kell mennie, tehát beköthetem, mert ezt mondja a stratégiám. Így egyfajta lelki támaszt nyújt, megerősít abban, hogy most beléphetek, és ha mégis veszítek, hát az nem miattam van, és nem is a stratégia a hibás, hanem egyszerűen ez az a veszteség, ami elkerülhetetlen volt.
                    Ez pedig erőt ad, hogy legközelebb ismét be merjek lépni, ha pedig nyerek, akkor az még jobban megerősíti a hitemet.

Még egyszer mondom, hogy senkit sem szeretnék megbántani, főleg azt nem, aki már évek óta ezzel foglalkozik. Azt hiszem írtam már valahol, hogy meglehetősen unortodox nézeteim vannak a forex-bizniszről, valahogy fordítva álltam hozzá a kezdetektől. El fogok sajátítani mindent erről a szakmáról, amit csak képes vagyok, de ez nem azt jelenti, hogy úgy fogom csinálni, ahogyan azt általában szokták

Hozzászólás

Orkati szerintem úgy nagyjából jól látod a dolgokat. Óvatosan a fórumokkal, nagyon kevés az, amelyik értékes, és mégkevesebb, amit olyanok írnak, akik sikeresek.

Abban pedig tökéletesen egyetértek, hogy ne azt csináld, amit a többiek, hiszen ők nem sikeresek. Itt van az én gondolatom a piacról:

A technikai elemzés és a fundamentális elemzés is fontos, hiszen kiegészítik egymást. A technikai elemzés tökéletesen megmondja, hogy hova fogja mindenki tenni a stoppot. Szerintem ebben van az intraday titka, hiszen ők azok, akiktől el akarod venni (és a nagyok el is veszik) a pénzt ahelyett, hogy besorolsz melléjük.

Hosszú távon a fundamentum a fontosabb. Na de itt is óvatosan kell eljárni. A hírek tökéletesek arra, hogy befolyásoljanak és megmondják az irányt a fundáknak. Na most ugye tőlük is el kell venni a pénzt. Nem egyértelmű itt sem a képlet, hiszen ha mindig az ellentétje történik, amit mondanak, akkor túl átlátszó lesz. Természetesen végül úgy is az történik, amire pont nem számít a tömeg.

Itt egy példa: EUR bedől, államadósság, krízis nincs megoldva, csak tusolják stb. Görögök szarban, nincs kilábalás. Az EUR chart háromszögben van, nagyon fontos szintet ér. Az egész világ arra számít, hogy megint vissza fog esni az árfolyam... mit csinálsz? Technikai elemzés: természetesen long, hiszen az EURUSD esetében kb 50 pipre fogják kitenni a shortosok a stoppjukat. Most jönne a bizonytalanság: ha a tömeg szerint false kitörés, akkor visszateszt esetén újra benézünk a háromszögbe, hogy megint nyissák a shortot, és utána fogunk megindulni északnak. Viszont bejött a hír, jönnek a fundák: Lassan kilábalunk a krízisből, 1-2 év. Húha, óvatosan a longgal, simán előfordulhat, hogy akkor fog beomlani és elindulni a short, amikor a másodjára kitört long után a shortosok átpártolnak a longba... persze erre csak akkor következtetünk, ha tényleg beindulunk longba. Hogy utána a valóságban mi lesz, engem nem érdekel, nekem is ott lesz egy long pozi, úgy, mint a short is, ha tényleg false volt az egész. A lényeg, hogy minél gyorsabban be legyen védve, aztán utána lehet hagyni, hogy a játékosok eldöntsék, túléli-e a mostani volitalitást, és hogy mennyit fog érni hónapok múlva...

Kb ez a piac. Nekem az is jó, ha szép egyenes a fő trend. De ha volitalitás van, az is jó. Ha pedig range van, az is jó. Hosszú távon mindegyikből lehet profitálni.
                      http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Lucem Ferre: hogy én mit csinálnék, azt most inkább nem részletezném. Attól tartok, a módszereimet (technikának nem nevezném ) az igazzy kereskedők szakbarbárságnak tartanák. Tény, hogy nem valami kifinomult, de ugye egy ajtót többféle képpen is ki lehet nyitni:
                        - kulccsal (a forexhez szerintem senkinek sincs kulcsa, talán még a nagyon nagy halaknak sem, de ki tudja );
                        - egy lakatos álkulcsokkal és egyéb hasznos holmikkal (technikai vagy fundamentásli elemzéssel(?*)) is bejuthat a lakásba;
                        - egy falusi betörő baltával szintén, bár ez cseppet sem elegáns módszer.

No, én az utolsó csoportba tartozom

*a technikai és fundamentális elemzésről az elméletemet lásd fentebb.

Abban én is egyetértek, hogy a piacból lehet pénzt kipréselni, bármit is csinál. Ha trendel, akkor könyebben és többet, ha csak szépen mozog fel-le, akkor is csurran-cseppen, ha oldalazik, akkor nehezebben és kevesebbet.

Hozzászólás

KJudit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kedves ShortosGyula!
                          Így Karácsonyi ajándékként megosztanád velünk kereskedési tapasztalataidat? (Mióta kereskedsz élesbe? Mióta vagy sikeres? Mi segített a sikerességbe? Miért nem vagy még az? Találtál e jobb brókert az Fxopennél?...)Biztos sokan kiváncsiak vagyunk!
                          Köszi
                          Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
                          Szia, sziasztok
                          Kereskedési tapasztalatokat megosztani pár szóban? Hm...

Épp most készül egy PDF amiben mindenre fény derül nem lesz olcsó viszont valódi értékéhez képest megfizethetetlen.

Hozzászólás

Épp most készül egy PDF amiben mindenre fény derül nem lesz olcsó viszont valódi értékéhez képest megfizethetetlen.
                            olvasgasd ezt a cikket figyelmesen.

http://valodiforex.wordpress.com/201...t-az-1000-bol/

Hozzászólás

Hát gyula barátom a tények közlését illetően megintcsak igen szerénynek bizonyult.

Vélhetőleg ez a személyiségéből fakad, és nem abból, hogy bár 5 éve gyűjt innen-onnan infókat, de nem sikerült letennie egy önálló, sikeresen működő koncepciót az asztalra.

(Bocs, de ezt megint te provokáltad ki a viccesnek szánt utalásoddal.)

Javaslom, a 2013-as év teljen inkább az együttműködés jegyében. Akciómról olvashatsz a weboldalamon.

Hozzászólás

Kedves Shortosgyula!
                                Örömmel látom, hogy egy kérdést kiragaadtál és nyitottan hagytál számunkra.
                                Igazából tényleg kiváncsian várom mit tudsz magadról mondani.

Hozzászólás

Working...
                                X