Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ennyire nem lehetek hülye!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

hopp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Ilyen a price action (az ár mozgásának, dinamikájának, viselkedésének) ismerete. Mozgó gyertyákon jól látszik ahogy tépik, vagy pumpálják az árat, pl. szintek áttörésekor. De ezt múltbéli charton (álló gyertyáknál) nem fogod már látni."
    Pont erről próbáltam beszélni én is és írtam is, hogy ennek semmi értelmét nem látom. Lehülyézhettek nyugodtan, szent meggyőződésem, hogy annyira lenne szükségem, hogy mondjuk 2x2 órára egyszerűen odaülni valaki mellé, aki tudja is mit miért és hogyan csinál és élőben megnézni mindent. Még hozzám se kell szóljon. Ezután maximum három hetet adnék magamnak és plusszban lennék, 2 hónap múlva pedig igen meggyőző plusszban.
    Jelenleg valami olyannak érzem a helyzetet, hogy ****án tudok biciklizni, csak a tóba próbálom. És csak annyira lenne szükségem, hogy valaki valagba rúgjon, hogy te szerencsétlen próbáld a parton.
    De mindegy. Kösz az eddigieket.
    Kedves Hopp!
    Ugy latom, hogy te csak irni tudsz, de olvasni NEM. Ez a jatek a jatekok jateka, es nem egy bicikli amivel a 3 eves kislanyom 15 perc alatt tanul meg szorakozni. Ha te komolyan gondolod azt, hogy te valaha is penzt keress ezzel, akkor javaslom fogadd meg a fenti tanacsokat, maskent GARANTALTAN a veszto 90%-ba fogsz tartozni. Hidd el tudom mit beszelek, az elso szamlam nekem is egett (igaz, hogy ici-pici volt).
    A kerdeseid nagy resze ki van targyalva a fent belinkelt es egyeb topikokban. Hidd el azok meg nem avultak el a hozzaszolas datumatol.
    Ugy gondolom, hogy te azon emberek koze tartozol, akik csak arcoskodnak, de ha tenni kell vmit azt messzire kerulik. Ebben a jatekban van nehany kokemeny szabaly, amit meg KELL tanulni, nincs pardon. Ha ezekre nem vagy hajlando akkor remelem csak kisebb osszeget vesztesz el mielott rajosz, hogy igazam, igazunk volt.
    Tudod hasonlitasz a viccben levo dunai halaszra, akihez 3x jottek segiteni, de megsem ment veluk, mert az Urat varta...
    Es meg vmi. A cimben levo kijelentesre a valasz egy kerdes: Lehet, hogy megis?

Hozzászólás

A grál(irónia)

Remélem sokat segitettem ezzel... betudok még többszáz ilyet illeszteni.
      Sok sikert.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

Akkor, ha már ilyen jól kezdünk összebarátkozni itt párakkal...
        Tudnátok ajánlani egy jó brókert? Olyat, aki nem akar átb@szni. Gondolok itt elhallgatott feltételekre, kifizetési trükkökre, nem egyértelmű szabályokra. És lehessen mondjuk csak ilyen 100-200 dollár körüli összeget is betenni.
        És kérdeznék egy olyat, hogy tegyük fel, hogy nagyobb összegű pénzt szeretnél betenni valahova devizakereskedni. Na akkor hogyan kellene ezt csinálni? Azt ne mondja senki, hogy jószívvel mondjuk 7-8 számjegyű összeget betennétek egy ilyen például csak mondok egy példát plus500 weboldalra. Köszi.

Hozzászólás

7-8 szamjegy milyen devizaban ertendo?

Hozzászólás

Tudnátok ajánlani egy jó brókert? Olyat, aki nem akar átb@szni. Gondolok itt elhallgatott feltételekre, kifizetési trükkökre, nem egyértelmű szabályokra. És lehessen mondjuk csak ilyen 100-200 dollár körüli összeget is betenni.
            És kérdeznék egy olyat, hogy tegyük fel, hogy nagyobb összegű pénzt szeretnél betenni valahova devizakereskedni. Na akkor hogyan kellene ezt csinálni? Azt ne mondja senki, hogy jószívvel mondjuk 7-8 számjegyű összeget betennétek egy ilyen például csak mondok egy példát plus500 weboldalra. Köszi.
            Eddig nem értettem hogy lehet 95 százalékos bukó átlag! Most már kezdem érteni!
            Forex, I think this is the beginning of a beautiful friendship????

Hozzászólás

Nyugati felmeres szerint a hirdetesre jelentkezök 60 %-a pszihologiailag alkalmatlan a kereskedesre. Az oktato cegeknek csak a love a fontos es ök regelnek a kapzsisagrol ezert a 95% buko. Bocsi ha off voltam.

Hozzászólás

Gyönyörű dolog ez a fórumosdi. Sehol máshol a világon nincs annyi egy négyzetméterre jutó polihisztor, pszihiáter, atomfizikus, milliárdos és analfabéta, mint egy fórumon. Utólag visszanézve kérdeztem vagy 30 dolgot. Konkrét válasz egyre sem érkezett. Lemézés, okoskodás, öntömjénezés és félrebeszélés viszont megszámlálhatatlanul.
                Sose értettem ennek mi értelme van. Ha hülyeséget kérdezek írd le, vagy hallgass. Senki sem kiváncsi erre a melldöngetésre. Pláne, hogy nagy valószínűséggel még nincs is mire felvágnotok, mert ha lenne nem egy szaros fórumon humorheroldoskodnátok egész nap.

Hozzászólás

Tudnátok ajánlani egy jó brókert?
                  Olyan nincs, hogy jó bróker. De vannak kevésbé rosszak, vagy olyanok amik kompromisszumokkal legjobban megfelelnek az igényeidnek. Próbáld eldönteni mik a legfontosabb szempontok a számodra, és ehhez keress brókert, és számlát.
                  Mekkora számlaméret? Milyen pénzmozgatási lehetőségek vannak? Ezeknek mennyi a költsége? Mekkorák a legkisebb kötésméretek (0,001lot -3lot)?
                  Milyen instrumentumok vannak? Mekkora a tranzakciók költsége (spread, comission, swap)? Milyen felügyeleti szerv alá tartoznak? Milyen a felhasználók megítélése a cégről? Milyen a kereskedési platform?
                  Számtalan ilyen, és ehhez hasonló kérdés mérlegelése után lehet brókert választani, és ezen kérdések fontossági sorrendje mindenkinél más és más.

Hozzászólás

Gyönyörű dolog ez a fórumosdi. Sehol máshol a világon nincs annyi egy négyzetméterre jutó polihisztor, pszihiáter, atomfizikus, milliárdos és analfabéta, mint egy fórumon. Utólag visszanézve kérdeztem vagy 30 dolgot. Konkrét válasz egyre sem érkezett. Lemézés, okoskodás, öntömjénezés és félrebeszélés viszont megszámlálhatatlanul.
                    Sose értettem ennek mi értelme van. Ha hülyeséget kérdezek írd le, vagy hallgass. Senki sem kiváncsi erre a melldöngetésre. Pláne, hogy nagy valószínűséggel még nincs is mire felvágnotok, mert ha lenne nem egy szaros fórumon humorheroldoskodnátok egész nap.
                    Ahogy az aranylábú focista fiainknak szokták mondani: több alázat!
                    Legyél alázatosabb a piaccal. Ő irányit, bármit is csinálsz. Neked kell megtalálnod mi az a stratégia amivel pénz csinálsz belőle magadnak.

Hozzászólás

Én ezt tudom ajánlani: fxtanoda.hu
                      Az egy hónapos - mindennap pár órás - hallgatásnak/gyakorlásnak az ára elenyésző (párezer forint). Itt úgy tanulod meg az alapokat, hogy kellő odafigyelésel és türelemmel nyereséges maradhatsz a későbbiekben is. Utána aztán mehetsz más tanfolyamokra is, de alapozásnak ez kiváló! Legalábbis szerintem ...

L.

Nagyon jó, tanfolyam. Akkor például kérnék egy konkrét tanfolyamot, ami jó. Ami a többszázból nem átverés, ahol nem felvetítenek egy könyvet, hanem valami gyakorlati tapasztalatot is lehet szerezni.

Hozzászólás

Szia. A (komolyabb) éles pénz még távol van tőled, nem lenézésből mondom.

Egy részletesen leírt stratégia ill. egy kiindulási pont:

http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/121...de-hogyan.html

"A minimum amit el kell hogy toltsunk demozassal (J16 alap kovetelmenyek a publikus forumrol):

1.
                        3-6 honapig heti es napi adatokkal profitban zarunk. Ha egymast koveto 3 honapig profitot tudok termelni BETARTVA hogy egy pozicio max 2%os kockazatot jelent a tokemre nezve, Csak a tervemben levo szignalokra kereskedem, akkor lehet a kovetkezo lepesre menni.

2.
                        3 honapig a befektetni szant penzem toredekevel(forex es cfd mikro szlak erre nagyon jok) vegrehajtom az 1. pontban leirtakat. Ha sikerrel epitem a szlamat, betartva a tervem altal leirt lepeseket es kockazati tenyezoket akkor lephetunk a 3. lepesre.

3.
                        3-6 honapig napi es heti adatokkal teljes szamlaval kereskedes.

Ha a kezdo toke 30%-ot veszit, akkor elo kereskedes leall es demozas amig 3 honapig sikeresek nem vagyunk. Utana feltolteni a szlat a kezdeti szintre es csak akkor kereskedni ha az eredeti penzosszeg all rendelkezesre. Ez nem vicc, ez alap kovetelmeny. Ez az egyetlen modja hogy szamlat szamla utan egess el mikozben a kezdeti eveidet toltod.

Az elejen olyan rossz kereskedo leszel amilyen sosem azutan. Ha ekkor anyagi romlasba dontod magad, akkor a jovodet veszelyezteted.

Az elso 3-4 ev a tuleles. Ha sokerul megha pici haszonnal is de a pozitivban maradnod akkor van eselyed hogy learasd kemeny munkad gyumolcset. Van aki elobb, van aki kesobb lesz ezen tul. A legtobben sosem!!!! "

Könyvek:

http://forum.tozsde.hu/tozsdei-koenyvek/

innen:

http://www.mediafire.com/?92gba8kc9c6p9#kd7sycx46j1al

pl. Birger fordítás, Daytrad könyv

Hozzászólás

Mással már nem zaklatlak

Megint más tollával ékeskedve:

http://devizatrader.hu/index.php?com...wPage&pageId=4

Legtöbben azt mondanák, természetesen nyertes kereskedések után mert akkor jön meg az önbizalom. Ellenben a profi számára nincs különbség, mert tudja hogy nincs összefüggés a múltbeli és jelenlegi kereskedés között. Egyedül az egyén tudata az ami összekapcsolja a múltat a jelennel és különböző érzéseket társit hozzá. Ha eljutsz arra pontra, amikor tudod függetleníteni magadat negatív energiáktól, mint például félelem akkor egyenes utad van a sikerhez. Sajnos függetleníteni magadat negatív energiáktól nem egyszerű dolog és pont ez teszi kereskedést roppant nehézzé. Magadat kell megismerned majd legyőznöd, hogy profi legyél. A következő pár sort “ Trader Mantra”-nak hívom. Ha elolvasod akkor, képet alkothatsz, mi kell a helyes kereskedési pszichológiához. Ha sokszor elolvasod, akkor jó úton jársz, hogy hamarosan felépítsd sajátodat. Ha hiszel abban amit olvasol akkor a siker nem fog elkerülni.

"Trader vagyok, ahhoz hogy sikeres legyek személyiségemet és gondolkodásomat traderré kell váltanom. Ezen a hosszú és nehéz úton eggyé kell válnom a piaccal és az árfolyammal. Emellett köszönet teljesnek kell maradnom minden drága leckének, amit a piac tanít nekem nap-nap után. Bármennyire nehéz, félre kell tennem az egomat és elfogadnom, hogy döntéseim majdnem fele rossz. Mentálisan fel kell készülnöm, hogy spekulációban két eredmény lehetséges: nyereség vagy veszteség. Ahhoz, hogy profi deviza trader legyek, megtanulom, hogy a hevesek érzelmek elködösítik gondolkodásomat, és negatívan befolyásolják eredményeimet. Ezért muszáj kontrolálnom érzelmeimet; félelmemet és kapzsiságomat. Alapvető megőrizni hitem és kitartásom egy vesztes sorozat alatt, és megtartani hidegvérem és szerénységem egy nyerő sorozat alatt. Idővel megtanulom azt is, hogy ha veszítek a hiba benne van és nem a piacban. Ezért megtanulom tisztelni a piacot és hallgatni hívó szavára, mert tudom, ha türelmesen hallgatok akkor a piac elmondja, hogy merre vezet a következő út."

Hozzászólás

...az 1-200$ koruli osszeg nem tul nyero.A broker koltsege miatt,ezt tudom tanacsolni;en is ezt a segitseget kaptam masoktol.Minimum 500dodo kellene,h valamire menjel,s nyero poziaid legyenek -persze.Ekkora osszeggel inkabb daytradeljel,ott lehet ennyi zsevel,es meg csinalhatsz is lovet,ha okos vagy.A 8szamjagyet forintban ertetted?
                            Komoly,megbizhato broker ugyben holnap /utan tudok tanacsot adni.
                            Sok sikert!AIG

Hozzászólás

Lemaradt egy 0 helyesen 5000 dodo kell az indulashoz: A nehany szazdollaros szamlak az igazi bukok es termeszetesen nagy tökeattet.

Hozzászólás

papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Lemaradt egy 0 helyesen 5000 dodo kell az indulashoz: A nehany szazdollaros szamlak az igazi bukok es termeszetesen nagy tökeattet.
                                Megélhetési kereskedéshez esetleg, mert kisebb tőkéből nem lehet "értelmes" hasznot csinálni. Nem a tőkeáttétellel van a baj a legtöbb esetben, hanem a helytelenül megválasztott pozícióméretekkel, és a kockázatkezelés hiányával. Egyébként a tőkeáttétel a legjobb dolog, minél nagyobb, annál jobb. Elkezdesz felépíteni egy pozíció sort, nyitod a 2. vagy 3. pozíciót a lebegő nyereség terhére. Kockázatod már nem nő, és nagyobb tőkeáttétellel további pozíciókat is tudsz majd nyitni, nem fogy el a margin. Ha egyszer ad a bróker "ingyen hitelt", miért ne használnád ki?

Hozzászólás

Working...
                                X