Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Follow the smart money! (Kövesd az okosakat!) / Commitments of Traders

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na igen, egyenlőre még nem ebből leszek milliomos.
    Ajjajj Willow. Én már tudom a megfejtést... Már tegnap is erre gondoltam, de mondom áh nem... ma meg olyan gyanús volt a képed: mondom ez olyan mint a COT BASE-s PÉLDÁK!
    Megnéztem COTbézt, és onnan másoltad a képet. DE akkor legalább tudom neked a választ. Hiszen elmondták!

"Advanced signal: The Commercial Capitulation" Néha ilyen is előfordul, elmagyarázom, hogy itt a gyapot piacán mi is történt és akkor szerintem megérted: A gyapot teremelők már egy ideje shortolták a piacot -> egyre jobban és jobban (miért is? na ki emlékszik? (már írtam erről ) azért mert nekik a teremlési költségeik sokkal alacsonyabbak a piaci árnál (ahol épp van) már van bőven profitjuk, tehát eladják) Igen ám, de az árak csak mennek feljebb és feljebb… mi történik? hát az, hogy a kereskedési számláikon (amit a hedgelés miatt nyitottak), olyan veszteségek keletkeznek, amik miatt direkt vagy indirekt (a bróker cégek akik ezeket a számlákat vezetik automatikusan kiszálnak a pozícióból, mert nincs már fedezet rajtuk) módon ezekból a shortokból kiszállnak -> elkezdenek ezeken az árakon vásárolni –> visszavásárolni az eladott (short) pozícióikat -> ezzel még jobban felpörgetve az árakat stb.. szóval egy ördögi kör alakul ki, ami egy ilyen parabolikus áremelkedéssel végződik. Érted már?
    Ugye te is érted már?!
    ( a szöveg a COFFE-ra is igaz, csak bandris az első chart alapján mondta el. De a másodikra is igaz, tehát a kávéra is. )

Hozzászólás

eAdam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ajjajj Willow. Én már tudom a megfejtést... Már tegnap is erre gondoltam, de mondom áh nem... ma meg olyan gyanús volt a képed: mondom ez olyan mint a COT BASE-s PÉLDÁK!
      Megnéztem COTbézt, és onnan másoltad a képet. DE akkor legalább tudom neked a választ. Hiszen elmondták!

Ugye te is érted már?!
      ( a szöveg a COFFE-ra is igaz, csak bandris az első chart alapján mondta el. De a másodikra is igaz, tehát a kávéra is. )
      Igen értem. Csak ezzel aláásta azon elképzelésemet, hogy csak a forditott eseteket kell figyelni, és erre belépni. Természetesen én is most tanulom a cot-bázisos elméleteket, ezért is másoltam onnan. Mert máshonnan honnan tudtam volna másolni?
      willow

Hozzászólás

willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Igen értem. Csak ezzel aláásta azon elképzelésemet, hogy csak a forditott eseteket kell figyelni, és erre belépni. Természetesen én is most tanulom a cot-bázisos elméleteket, ezért is másoltam onnan. Mert máshonnan honnan tudtam volna másolni?
        Én csak arra gondoltam, hogy előfizettél rá, és ez egy jelenlegi állapotot mutató chart.

Hozzászólás

Én csak arra gondoltam, hogy előfizettél rá, és ez egy jelenlegi állapotot mutató chart.
          Előfizettem rá, csak kéne egy kis segitség.
          willow

Hozzászólás

Ami feltűnt nekem, hogy az ezüst commercials cot extra 563-ba, az 52 hét pedig plusz 14 százalékba van. A görbe közelit a nullához. Az én olvasatomba ez annyit tesz, hogy nagyon figyelni kell, mert fordulat következhet. Vagyis emelkedésre számitok, mivel az ár is elég erős támaszon csücsül. Jó lenne, ha valaki megerősitené, vagy megcáfolná az állitásomat. Bandris mesterre számitanák, de úgy látszik ő is lelépett.
            Csatolt fájlok
            willow

Hozzászólás

Szerintem felesleges másokat kérdezned, majd a piac megmondja, hogy igazad volt-e. :-)
              Csak használj stoppot!

Van, aki meg összeomlásra számít (nem ezüstben):
              Egy újabb jel, ami hatalmas visszaesésre utal

Meglátjuk, hogy neki is mennyire lesz igaza.

Hozzászólás

escuchame eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szerintem felesleges másokat kérdezned, majd a piac megmondja, hogy igazad volt-e. :-)
                Csak használj stoppot!

Van, aki meg összeomlásra számít (nem ezüstben):
                Egy újabb jel, ami hatalmas visszaesésre utal

Meglátjuk, hogy neki is mennyire lesz igaza.
                Érdekes grafikon. Főleg ha a következő 50 napban is lemásolódik a görbe. Ami, ha sokan nézegetik az ilyen elemzéseket, akár önbeteljesítő jóslat is lehet
                Egyébként meg a megjegyzésről a grafikonban, hogy "itt nem akarunk lenni", az a véleményem, hogy én meg igenis ott szeretnék lenni. Azaz meglovagolni jó hosszan az esést is. Hiszen mindegy, hogy emelkedés van vagy esés, csak jó irányba menjünk vele. (És itt nem állam gazdasági szempontból értettem, hanem csak az én kis egoista Forexes szemszögemből )
                "Only the game can teach you the game." (Jesse Livermore)

Hozzászólás

Érdekes, Kiváncsi vagyok tényleg beteljesedik-e. Profit hozzászólása tetszik, szerintem is önbeteljesítő jóslat lehet, ha mindenki erre fog fókuszálni.

Viszont az elszomorít, hogy ez a téma eléggé el lett felejtve... pedig még el sem kezdődött igazán!
                  (Az elfelejtést a téma indító inaktívságára értem, nem az olvasókéra. )

Hozzászólás

Érdekes, Kiváncsi vagyok tényleg beteljesedik-e. Profit hozzászólása tetszik, szerintem is önbeteljesítő jóslat lehet, ha mindenki erre fog fókuszálni.

Viszont az elszomorít, hogy ez a téma eléggé el lett felejtve... pedig még el sem kezdődött igazán!
                    (Az elfelejtést a téma indító inaktívságára értem, nem az olvasókéra. )
                    Lelépett, mint általában egy idő után majdnem mindenki.
                    willow

Hozzászólás

Ha ˝követni szeretnéd az okos pénzt˝ ITT megtalálod a topik folytatását.

Hozzászólás

Először is köszönet bandrisnak az önzetlen segítségért.
                        3 napja bújom a COT adatokat. Az egyik volt kollégám hívta fel rá a figyelmet. Nos...ő csak töredékét használja annak a potenciálnak, ami ebben van. Felállítottam a saját setup rendszerem és elképesztő, hogy mennyire jól kiegészíti a fundamentális elemzést swing és long term kereskedésben. Az arany és a kábel legutolsó nagy esését is remekül mutatta 1800-tól és 1.63-tól. Az előbbi sajnos nem volt annyira egyértelmű nekem, hogy meg fog történni. De a COT kristálytisztán mutatta, hogy tömik a kicsiket.

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Először is köszönet bandrisnak az önzetlen segítségért.
                          3 napja bújom a COT adatokat. Az egyik volt kollégám hívta fel rá a figyelmet. Nos...ő csak töredékét használja annak a potenciálnak, ami ebben van. Felállítottam a saját setup rendszerem és elképesztő, hogy mennyire jól kiegészíti a fundamentális elemzést swing és long term kereskedésben. Az arany és a kábel legutolsó nagy esését is remekül mutatta 1800-tól és 1.63-tól. Az előbbi sajnos nem volt annyira egyértelmű nekem, hogy meg fog történni. De a COT kristálytisztán mutatta, hogy tömik a kicsiket.
                          Remek adat a COT szerintem is. Különösen Volume és OI adatokkal együtt olvasva, persze plusz TA és csipetnyi piacismeret.

Hozzászólás

Már magában ez a link is nagyon hasznos, köszönöm ennek a megosztását is. De nincs esetleg valaki aki ezen kereskedés oktatásával foglalkozik? Sajnos az angol nem az erősségem.. Vagy esetleg valaki aki tapasztalatait megosztaná itt a közönséggel?

Hozzászólás

Az angol nekem sem az erősségem, de a lényeg a grafikon.
                              Olvasd át a fórumot és vesd össze a grafikonokkal. Tegnap fizettem rá elő, mert megéri azt a kis pénzt. Majd a tapasztalataimat megosztom később. Nem akarok addig senkit tévútra vinni.
                              De a gondolataimat esetleg leírom egy-egy grafikonnal alátámasztva. Most a palladiumban van egy olyan short lehetőség, ami szinte ordít. Kár, hogy azzal nem sokra megyek.

Szerintetek vannak, akik hozzáférnek napi frissítésű adatokhoz? Mert az nem kis előny lenne azoknak.

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Szerintetek vannak, akik hozzáférnek napi frissítésű adatokhoz? Mert az nem kis előny lenne azoknak.
                                Regisztralj itt, 15 perces kesleltetessel kapsz adatokat.
                                https://www.thinkorswim.com/tos/disp...age=paperMoney

Arra figyelj, hogy sajat cimnek valami nem EU-s cimet adj meg.

Hozzászólás

Working...
                                X