Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Follow the smart money! (Kövesd az okosakat!) / Commitments of Traders

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Regisztralj itt, 15 perces kesleltetessel kapsz adatokat.
    https://www.thinkorswim.com/tos/disp...age=paperMoney

Arra figyelj, hogy sajat cimnek valami nem EU-s cimet adj meg.
    Az év leghasznosabb hozzászólása díjat a Te posztod nyerte eddig Nálam.
    Köszönet a linkért.

A COT adatoknál lenne napi frissítésű adat? Eddig úgy gondoltam, hogy ez egy heti riport, ami pénteken jelenik meg és az előző hét szerdájától a megjelenés hetében aktuális keddi napig bezáró változást tükrözi.

A 15 perces késleltetett adatoknak a Volume és OpenInterest adatokra gondolhattál, vagy csak vakegér vagyok és nem találok COT adatokat a TD-s platformban?

Köszi mégegyszer a segítséget!

Hozzászólás

Napi COT adatok

Köszönöm Porter a segítséget!

Tartok tőle, hogy ott csak a határidős árakat mutatja és nem pedig az egyes szereplők piaci kitettségét.

Sawyer, szólj kérlek, ha mégis megtalálod ott, amire én gondolok és akkor egyből regisztrálok.

Pipekben gazdag jövő hetet mindenkinek!

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sawyer, szólj kérlek, ha mégis megtalálod ott, amire én gondolok
        Mindenképp, de gyanítom nem létezik napi jelentésben COT adat.

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ... az egyes szereplők piaci kitettségét.
        Szerintem akkor számítana a határidős szereplők piaci kitettsége, ha tudnád pontosan, hogy ebből mennyi a fedezeti ügylet. Gondolok itt elsősorban az OTC swap+forward ügyletekre.Mert nem elenyésző az arányuk a spot ügyletekhez képest(65/35% kb.). De mivel decentralizált a bankközi devizapiac, feltételezem itt nincsenek nyilvános heti riportok az adott ügyletekről. Legalábbis nem a nagyközönség számára.

Oda akarok kilyukadni, hogy a NetLong pozik(Comm.,Large,Small) változása, nem feltétlenül precízen tükrözi a határidős szereplők piaci kitettségét a devizapiacon. Árupiacon pl. már más a helyzet. Szvsz.

Hozzászólás

Én egy ideig előfizettem a COT adatokra. Személy szerint semmi hasznát nem vettem. De lehet, hogy ti több mindent ki tudtok olvasni belőle.
          willow

Hozzászólás

@Kamionos

Szinte biztos nem ad a thinkorswim COT adatot, emiatt ne regisztrálj.
            Rengeteg hasznos funkciója és testre szabhatósága miatt én máris dobtam a jávás Prorealtime platformját és jó pár megnyitott böngészőfültől is sikerült megszabadulnom. Gyakorolni, tesztelni, információt gyűjteni mindenképp hasznos.

Hozzászólás

willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Én egy ideig előfizettem a COT adatokra. Személy szerint semmi hasznát nem vettem. De lehet, hogy ti több mindent ki tudtok olvasni belőle.
              Érdemes talán egy témára több időt szánni. Akár éveket is. Én két éve csak a HWT-s, J16-os témát bűvölöm és még a ForexEgyetemes témába bele se ástam magam igazán, pedig egyszer szeretnék. De nem bántam meg eddig, hogy a PPZ-kkel kötöttem először barátságot.
              A COT -ot, amolyan trend indikátornak használom csak, önmagában se be, se kilépési jelzéssel nem ad. Leginkább az elképzelésem megerősítésére szolgál. A divergencia indikátoroktól mindenképp hasznosabbnak találtam.

Hozzászólás

Sziasztok!

Épp a minap vált elérhetővé az alábbi közismert oldalon is:
                http://www.myfxbook.com/commitments-of-traders

Hozzászólás

Working...
                X