Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csőd + részvény

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Csőd + részvény

Sziasztok!

Teljesen kedző kérdést szeretnék feltenni a részvényekkel kapcsolatban.

Mi történik és mi menete ha egy cég csődbe megy, és te rendelkezel x mennyiségű részvénnyel? Elsősorban Magyarországon érdekelne.

pl. Mi történhet a részvény tulajdonossal?, Milyen költségei vannak, ha vannak-e egyáltalán? Számol-e fel a bank valamit a nála vezetett papírokról? stb.

Előre is köszönöm a válaszokat!
    RegBug

Ekkor h*lyeséget kérdeztem vagy senki sem tudja? Az elsőnek jobban örülnék

Hozzászólás

regbug eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nem akarok hülyeséget írni, mivel nem tudom biztosra, de én úgy tudom, ha csődbe megy egy cég, te pedig részvénytulajdonos vagy, akkor nincs semmi. Értéktelenné válnak a részvényeid, azt hiszem ki is iktatják őket a piacból, így nem tudod őket eladni. A költség az, amennyibe került a vásárláskor. Mehetnek kukába.
      De ennek jobb, ha pontosan utána jársz.
      http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

A részvénnyel "tulajdon részt" veszel az adott cégből, vállalatból.
        Csőd esetén fizetésképtelenség áll fenn, azaz a beszállítókat, hitelezőket sem képes kifizetni a vállalat. Csődvédelem estén megpróbálnak megegyezni a hitelezőkkel, átütemezés, adósságleírás, stb. formájában. Megpróbálják helyreállítani a fizetőképeséget, értékesítik az ingatlanokat, gépeket, árukészletet, stb. Ha ez nem sikerül, akkor a céget felszámolják, és a vagyontárgyaiból a hitelezők igényeit elégítik ki először meghatározott sorrendben (adók, bankok, stb). Tulajdonosoknak rendszerint egy fillér sem marad a végén. Ha fel is vásárolja esetleg egy másik vállalat, azt is csak jelképes, töredék áron teszi meg, pl. piacszerzés, know-how, szabadalom szerzés, vagy más okból. A végeredmény ugyanaz, a részvényes szív.

Hozzászólás

Hát ezzel a pesszimista megközelítéssel, teljesen kezdőként, lehet, hogy nem részvényvásárlásban kellene gondolkodnod.

Főleg, ha nincs kialakult stratégiád arra, hogy kiválassz életerős, valószínűleg a jövőben fejlődni tudó vállalatokat, aminek érted, átlátod a működését, ezért a tulajdonosa szeretnél lenni.

Javaslom, tanulmányozd egy kicsit Warren Buffett, vagy Benjamin Graham módszerét.

Egyébként majd a bróker, vagy valamilyen tanácsadó választ helyetted, s legrosszabb esetben bebukod az egészet.

Hozzászólás

Working...
          X