Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

SL vs TP / fixed bet vs %

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért jó lenne,ha nem kábítanánk embereket számsorokkal,napi 1%-os elvárásokkal,daytrade-es ambíciókra bíztatva.Szépen hangzik az évi 100-200%profit,biztos használ egy kezdő-haladó trader pszihójának.A gyakorlatban hosszú távon a nemzetközi piacon évi 10-20% netto hozam már zseniális.Ha évi 20%-ot elérsz a deviza piacon 10000 usdtőke felett hosszú távon,nem győzöd majd visszautasítani a rengeteg vagyonkezelői állásajánlatot
    nem a 80 as években vagy.

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      pda:

"tehát mondjuk, 10, 30 vagy 50 pipnél többre soha sincs szükségem."

nekem 3,4,5,8 pont körül.

"ha meg kiütötte, akkor így jártam, hátradőlök és megnézem mi volt a hiba az elgondolásomban."

így van. úgy se tudom a jövőt.
      szia, köszönöm, akkor jól gondoltam

még 1

ehhez a stratihoz, gondolom a volatilisabb instumentumokat kedveled, ott hamarabb alakulnak ki erőteljes pullbackek, kitörések, kevésbé jellemző hosszabb oldalazás

Hozzászólás

Azért jó lenne,ha nem kábítanánk embereket számsorokkal,napi 1%-os elvárásokkal,daytrade-es ambíciókra bíztatva.Szépen hangzik az évi 100-200%profit,biztos használ egy kezdő-haladó trader pszihójának.A gyakorlatban hosszú távon a nemzetközi piacon évi 10-20% netto hozam már zseniális.Ha évi 20%-ot elérsz a deviza piacon 10000 usdtőke felett hosszú távon,nem győzöd majd visszautasítani a rengeteg vagyonkezelői állásajánlatot
        Ki az az őrült, aki évi 10-20%-ért képes lenne 200 napot ledaytrade-elni

Hozzászólás

No ezért egy kicsit keveredik itt a szezon a fazonnal.

Tapasztalatom szerint teljesen reális napi cél az 1% ott, ahol 100-szoros a tőkeáttétel.

Persze ezt nem lehet megcsinálni minden nap még egy jó stratégiával sem, mert vannak kevésbé volatilis időszakok, esetleg veszteségek, ill. nem kereskedik az ember fáradtan, dekoncentráltan, vagy ha más dolga van.

Így havi 5-10% lehet realitás hosszabb távon.

(Bár a versenyeken ennél sokkal extrémebb eredmények születnek, de az más kategória.)

Amiről te beszélsz 10-20%, az a részvénypiac éves átlagos hozama tőkeáttétel nélkül. Ezért tényleg kár lenne naponta tradelni, rakd be inkább a pénzed egy ingatlan, vagy részvény alapba, s hagyd ott 5-10 évre.

Abban viszont igazad van, hogy nem mindegy, mekkora összeget kezel az ember. Hozzá kell edződni a nagyobb tőkéhez is.

A vagyonkezelők meg nem így dolgoznak. Az ügyfelek pénzét egy komoly helyen sok kötött szabály védi.

Mindebből pedig annyit hiszel el, ami a komfortzónádba belefér.

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ki az az őrült, aki évi 10-20%-ért képes lenne 200 napot ledaytrade-elni
            Rájöttem: azok akik találnak olyan ügyfeleket, akiknek ennyi elég és fix jutalékként kockázatmentesen el tudnak még szedni pár %-ot kezelési költség címszó alatt.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              No ezért egy kicsit keveredik itt a szezon a fazonnal.

Tapasztalatom szerint teljesen reális napi cél az 1% ott, ahol 100-szoros a tőkeáttétel.
              Ezt is csak megerősíteni tudom, van ismerősöm aki az orrom előtt csinált 50 napon keresztül 50%-ot úgy, hogy nem tartott pozíciót másnapra, illetve nem volt vesztő napja.
              (Kellett hozzá vagy 2500 kötés 0.1%-es kockázatokkal (volt h még kevesebb, volt h valamivel több).

Hozzászólás

_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                szia, köszönöm, akkor jól gondoltam

még 1

ehhez a stratihoz, gondolom a volatilisabb instumentumokat kedveled, ott hamarabb alakulnak ki erőteljes pullbackek, kitörések, kevésbé jellemző hosszabb oldalazás
                nincs ilyen szabály. azokon tradelek, aminek kicsi a költsége. a volatilis nagy elmozdulások nagyon sokszor oldalazásból alakulnak ki. ha a h1 es grafikonon oldalazás van, akkor is az oldalazás szélén lépek be. és akkor is nagyon jó az RR. nem tudhatom, hogy az oldalazás után nem-e megy még 500 pontot trendirányba. a RR-m mindig jó. a stopot berakom. poziméretet kiszámolom. a többit meg a piacra bízom.
                én megtettem minden tőlem telhetőt. az hogy mennyire volatilis nem számít(de előnyösebb a volatilis pár - jobb RR) .

Hozzászólás

hírlevélbe küldtek egy videót.

Daytrade statisztikák

http://tozsdetanfolyam.hu/hataridostanfolyam#ingyenes

Hozzászólás

nincs ilyen szabály (de előnyösebb a volatilis pár - jobb RR) .
                    köszönöm

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ezt is csak megerősíteni tudom, van ismerősöm aki az orrom előtt csinált 50 napon keresztül 50%-ot úgy, hogy nem tartott pozíciót másnapra, illetve nem volt vesztő napja.
                      (Kellett hozzá vagy 2500 kötés 0.1%-es kockázatokkal (volt h még kevesebb, volt h valamivel több).
                      Ez elgondolkodtató, mert április óta kereskedek élesbe és azóta 150 tradem volt napon belül. ráadásul ez még kevesebb, mert a részzárásokat is egynek veszi. Ez kevés? Egyáltalán a sikeres daytraderek naponta mennyit kötnek, és hány instrumentumot figyelnek? Én csak eurusd-t nézem és van amikor napi 1-nél több nincs..tudom ez kevés. Lehet ha ennek többszörösét kötném, mondjuk napi 8-10-et és foglalkoznék más devizapárokkal is akkor nem lennék még mindig a kezdeti deposit-nál? Nyilván sok nyerő trade elmegy mellettem, ha keveset kötök, de sok a vesztő is vagy a nullás, ha minden kamu jelre kötök.

Hozzászólás

Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ez elgondolkodtató, mert április óta kereskedek élesbe és azóta 150 tradem volt napon belül. ráadásul ez még kevesebb, mert a részzárásokat is egynek veszi. Ez kevés? Egyáltalán a sikeres daytraderek naponta mennyit kötnek, és hány instrumentumot figyelnek? Én csak eurusd-t nézem és van amikor napi 1-nél több nincs..tudom ez kevés. Lehet ha ennek többszörösét kötném, mondjuk napi 8-10-et és foglalkoznék más devizapárokkal is akkor nem lennék még mindig a kezdeti deposit-nál? Nyilván sok nyerő trade elmegy mellettem, ha keveset kötök, de sok a vesztő is vagy a nullás, ha minden kamu jelre kötök.
                        Teljesen egyén függő ki mennyit köt. Van aki simán köt napi 20-30-40-50-100-at is. Persze ezt csak minimális spread mellett szabad megcsinálni.

Én figyelek több mint 10 keresztárfolyamot és több mint 10 keresztárfolyamot, általában 1-en 1x kötök vagy annyiszor sem. Úgy próbálom beosztani a trade-eket, hogy devizán 1% legyen a napi kockázatom, a futures-ökön meg kisebb számlával 1% / kötés mert nem függenek össze a piacok, mint devizáknál.

Hozzászólás

pda:

"őőőőőőőőőőő, lehet, h úgy helyesebb lett volna a kérdés, h mi az a minimum RR arány, aminél egyáltalán benyitsz egy tradet"

ha pl. van egy emelkedő trend és belépsz a támasz szinten m1-en, akkor a stop a m1 gyertya alatt van, de a célár a h1 es emelkedő trend
                          legmagasabb pontja. tehát az RR mindig jó lesz ezzel a stratégiával. nem is kell nagyon nézegetni. mindig megvan minimum az 1:10 es RR.
                          ha megy tovább a trend, akkor 1:20RR,1:30RR,1:50RR.

http://kepfeltoltes.hu/121123/gggg_w...toltes.hu_.jpg

"tehát mondjuk, 10, 30 vagy 50 pipnél többre soha sincs szükségem."

nekem 3,4,5,8 pont körül.

"ha meg kiütötte, akkor így jártam, hátradőlök és megnézem mi volt a hiba az elgondolásomban."

így van. úgy se tudom a jövőt. ha kiüti a stopom, akkor várom a következő lehetőséget.
                          egyébként nem volt hiba az elgondolásomban. a piac úgy döntött, hogy kiveszi a stopom. ennyi az egész.
                          akkor hibázok, ha nem rakok be stopot. vagy nem jó a poziméret. a piac úgy mozog, ahogy akar.
                          Mivel az előzőre nem reagáltál, felteszem még egyszer a kérdést. Hogyan működik a gyakorlatban?

Néhány "élő" 10-nál nagyobb R/R-t megbízásokkal, stop áthelyezésekkel megnéznék.

Hozzászólás

csinálok egy zárt honlapot, ahol fent lesznek az eredmények.

Hozzászólás

A nagy RR-ü tradeket mi alapján llehet zárni??

Hozzászólás

indikátor(doncihan,supertrend),csúcs-völgyek..stb. ami Neked szimpatikus.

Hozzászólás

Working...
                                X