Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kerdeseim, mert en komolyan megszeretnem tanulni ezt a szakmat

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kerdeseim, mert en komolyan megszeretnem tanulni ezt a szakmat

Sziasztok,

Olvasasi es eros erdeklodesi szinten tartok a tozsdenel. Nalam ez azt jelenti, hogy komolyan veszem es kitarto tanulassal magas szintre szeretnek erni ebben a szakmaban.

Igy, az alabbi kerdesekre keresek valaszt.

1. Szeretnek beiratkozni egy tanfolyamra. Harom ceg kozott hezitalok. Nymomentum.com (Szoldan Peter), Profit.hu (Fekete Gabor,Pinter Peter), Tozsdeiskola.hu (Horvath Andras) Ki melyiket ajanlja es miert?

2. Van-e kozottetek olyan, aki reszt vett a fent felsorolt tozsdetanfolyamok valamelyiken es ugy erezte enelkul is boldogult volna, ha magat muveli konyvekbol, internetrol, gyakorlasokbol?

3. Ki mi alapjan donti el melyik kereskedesi platformot hasznalja? Feltudnatok az 5 legjobbat sorolni, amit ingyenesen belehet szerezni es demoszamlat tudok nyitni rajtuk? (Forex egyenlore nem erdekel, csak a reszvenyek ezen belul is az amerikai. Amennyiben a program angol nyelvu az nem akadaly, mert felsofokon beszelem a nyelvet.)

Elore is oszinten koszonom az erkezo valaszokat, es amennyiben valaki hasonlo erdeklodesi szinten van es szeretne kapcsolatba lepni velem az kerem keressen meg.

Alex

Legy üdvözölve! A legismertebb plattform MT4, de nezelödj brokereknel itt talalsz nehanyat http://www.100forexbrokers.com/brokers-for-scalping
    http://www.top100forexsites.com/#FRE..._Your_Web-site
    remelem eligazodsz rajta es tudsz demot is nyitni
    A tanfolyamokrol csak annyit,hogy egy ilyen szakmat 10 fönel többnek erdemlegesen atadni nem lehet, aki megis kepes az a következö evezredben fog megszületni. Egyebkent olvasgasd a forumot,mert többen elvegeztek itt tanfolyamot es velemenyüket is megtalalod. Sok sikert

Hozzászólás

Alex26 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok,

Olvasasi es eros erdeklodesi szinten tartok a tozsdenel. Nalam ez azt jelenti, hogy komolyan veszem es kitarto tanulassal magas szintre szeretnek erni ebben a szakmaban.

Igy, az alabbi kerdesekre keresek valaszt.

1. Szeretnek beiratkozni egy tanfolyamra. Harom ceg kozott hezitalok. Nymomentum.com (Szoldan Peter), Profit.hu (Fekete Gabor,Pinter Peter), Tozsdeiskola.hu (Horvath Andras) Ki melyiket ajanlja es miert?

Én a helyedben elfelejteném mindegyiket, illetve csak akkor mennék el rájuk ha nagyon nem tudnék mit csinálni a pénzemmel. Hogy ezek a tanfolyamok mennyire megbízhatóak abban nem vagyok biztos, nem akarok hülyeséget mondani, de abban biztos vagyok, hogy neten is találsz stratégiákat amiket önállóan és ingyen meg tudsz tanulni.
      Ezenkívül minden egyéb info-t is amit szükséges.

2. Van-e kozottetek olyan, aki reszt vett a fent felsorolt tozsdetanfolyamok valamelyiken es ugy erezte enelkul is boldogult volna, ha magat muveli konyvekbol, internetrol, gyakorlasokbol?

Soha semmiylen tanfolyamra nem jártam és nem is fogok, vagy csak valami nagyon nagyon extra esetben és úgy is csak akkor, ha biztosan tudom valahonnan, hogy van értelme elmenni, és megéri. Mindent netről (kb 90%ban) és egy könyvből (kb 10%-ban) tanultam eddig.

3. Ki mi alapjan donti el melyik kereskedesi platformot hasznalja? Feltudnatok az 5 legjobbat sorolni, amit ingyenesen belehet szerezni es demoszamlat tudok nyitni rajtuk? (Forex egyenlore nem erdekel, csak a reszvenyek ezen belul is az amerikai. Amennyiben a program angol nyelvu az nem akadaly, mert felsofokon beszelem a nyelvet.)

Metatrader 4 kezdésnek jó lesz szvsz, ezt a legtöbb broker ajánlja. További 4gyel így az elején nem is nagyon kell szvsz foglalkozni, messze nem ezen fog múlnia siker.
      Azért az amerikai részvénytőzsdének nézz utána alaposan szerintem, hogy jó ötlet-e ezzel kezdeni.
      Nem ismerem annyira, de ha kezdőként soksok DEMO-zás után majd először csak kevés pénzt akarsz majd kockáztatni, akkor erre szerintem nem a legalkalmasabb a US részvénypiac mert tudtommal a legtöbb brokernél a minimális részvényvásárlási követelmények jóval drágábban mint pl a FOREXEN egy pozíciónyitás. Ehhez pedig ugye nagyobb tőke kell.
      Ha pedig kezdőként egyből sok pénzzel akarsz nekiállni, aminél ez már nem gond, akkor szvsz inkább adakozd le valahol a pénzt vagy ajándékozd egy főállásos new york-i profinak, akkor legalább az időd nem megy el vele.

Persze lehet, hogy van olyan NORMÁLIS (!) broker is, ahol kezdőknek való pénzösszeggel is normálisan lehet US részvénypiacon trade-elni, előfordulhat.
      Ha esetleg találsz ilyet majd mindenképpen szólj nekem is róla!

Elore is oszinten koszonom az erkezo valaszokat, es amennyiben valaki hasonlo erdeklodesi szinten van es szeretne kapcsolatba lepni velem az kerem keressen meg.

Alex

És ha komolyan gondolod, bármerre is indulsz el légy nagyon nagyon türelmes, és amennyire csak lehet edzzed emberfelettien acélossá az idegeidet.

Nem véletlenül veszteséges az átlagemberek minmum 95%-a gyakorlatilag az összes tőzsdén.

Hozzászólás

Üdv!

nem reklámozni szeretnék, de szerintem az fxtanoda.hu Komjáthy Attila előadásával mindent visz. a legjobb szándék vezérel, mert ha nekem hamarabb tudomásomra jutott volna pár évvel kihagyhattam volna pár stresszes időszakot a tőzsde miatt.. az ár/érték arány messze ver mindent !!

Hozzászólás

Szerintem jó, hogy megtaláltad te is ezt a szakmát, mert nincs főnököd és milliókat fogsz keresni!!!!!

Hozzászólás

"1. Szeretnek beiratkozni egy tanfolyamra. Harom ceg kozott hezitalok. Nymomentum.com (Szoldan Peter), Profit.hu (Fekete Gabor,Pinter Peter), Tozsdeiskola.hu (Horvath Andras) Ki melyiket ajanlja es miert?"

menj a középsőbe. ők a legjobbak ez egyértelmű.
            http://www.youtube.com/watch?v=8sxgJxOBGlk

ill.:

zoolitrading.com(kicsit sok az indikátor, de nagyon jó)
            http://www.youtube.com/watch?v=yG1FJZBu76U

fxtanoda.hu(indikátor mentes, de nagyon jó)

sok tanfolyamon voltam, de ha csak ezzel a 3-al megismerkedsz, akkor már nem kell tanfolyamokra költeni.

Hozzászólás

Sziasztok,

Koszonom az eddigi valaszokat nektek! Varok meg tobb tapasztalatra es velemenyre masoktol is. Aki szivesen talalkozna velem vagy mentoralna mas szolgaltatasert cserebe az nyugodtan kuldjon privat levelet.

Kezdokent az en tapasztalatom ranezesre, hogy a forex az egy hatalmas marketing tool, ezert is dontottem ugy, hogy nem kulonosebben erdekel a vele valo kereskedes.

Van esetleg valaki aki nem Forex-en kereskedik?

Udv

Alex

Hozzászólás

KJudit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szerintem jó, hogy megtaláltad te is ezt a szakmát, mert nincs főnököd és milliókat fogsz keresni!!!!!
                Igen hogyne, csak azt felejtetted hogy mindezt könnyen gyorsan, munka és tanulás nélkül......

Hozzászólás

A Péterék tanfolyama nagyon jó, de ugyanazt vagy még többet is megtanulhatod az fxtanodán Attilától, ráadásul sokkal olcsóbban és otthonról.A fórum is nagyon jó, mert nem a vita megy, hanem rengeteg képfeltöltéssel az egymástól való tanulás. Szerintem a legjobb.
                  ÜDV: Totka

Hozzászólás

Ha részvényekkel szeretnél foglalkozni, akkor nagyobb időtávokban érdemesebb gondolkoznod. Órás, négyórás felbontású chart, ahol elég óránként végigpörgetni a figyelt papírokat.
                    Legyen egyszerű a módszer, amit egy kezdő is könnyen meg tud érteni, be tud gyakorolni. Egy kezdőnek én Komjáthy Attilát ajánlanám több okból is. Kiváló ár-érték arányú az oktatás. Az online előadások nagy előnye, hogy nem kell utazgatnod. Esetleg még utólag is meg tudod nézni, ha készült róla felvétel. A fórumukon sok segítséget kaphatsz másoktól.

Nem mondom, hogy egyedül nem lehet megtanulni kereskedni, de:
                    1, Rengeteg időd elmegy azzal, hogy kiválogasd az interneten található ömlesztett szemét közül, mi működik és mi nem. Ez kb. 3-5 év még szerény becsléssel is.
                    2, Valószínűleg pénzed is bánni fogja ezt a keresgélést.

Egy jó oktatás rengeteg időt, és pénzt megspórolhat neked. Lehet ez egy nagyobb kiadás az elején. De ha már 1-2 év után képes vagy nyereséget termelni, akkor máris nyertél 2-3 évet azzal szemben, mintha magadtól próbálkozol. Ezalatt a 2-3 év alatt szerinted mennyi pénzt kereshetnél? Visszajönne a tanfolyam ára?
                    Nem beszélve arról, hogy a legtöbben egy oktatás árának többszörösét elvesztik maguktól is a piacon. Tanfolyam sem kell hozzá, mert 2 hét demó után már azt hiszi, fog ez neki menni.

Hozzászólás

Egyszerű kérdésekre egyszerű válaszokat lehet kapni.

No meg is kaptad (némi marketinggel együtt).

Én először kitöltetnék veled egy tesztet (és nem azért, mert Úniós előírás), hogy megnézzük a meglévő alapokat (eddigi ismeret, célok, kockázatvállaló képesség, stb.):

http://moneymentor.5mp.eu/web.php?a=...r&o=3xvzP5QIys

Hozzászólás

Itt még csak te reklámoztad magad, nem csalódtam benned.

Van aki a saját tapasztalatát írta le különféle oktatásokról, van aki eleve tagadja a hasznosságukat, te ajánlod magadat, én meg azt, aki szerintem megfelelő lenne egy kezdőnek.

Hozzászólás

Alex26 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok,

Koszonom az eddigi valaszokat nektek! Varok meg tobb tapasztalatra es velemenyre masoktol is. Aki szivesen talalkozna velem vagy mentoralna mas szolgaltatasert cserebe az nyugodtan kuldjon privat levelet.

Kezdokent az en tapasztalatom ranezesre, hogy a forex az egy hatalmas marketing tool, ezert is dontottem ugy, hogy nem kulonosebben erdekel a vele valo kereskedes.

Van esetleg valaki aki nem Forex-en kereskedik?

Udv

Alex
                          én nem kereskedek forexen , csak etf,rv, rv.opció, és vállalati kötvény.
                          90-es évek közepétől bét, manapság amcsi piac.
                          egy tanfolyamon voltam úgy 7 éve (Chartcenter, Kecskeméti féle), itt megtanították a technikai alapokat- ez már rég nincs, de a könyvét lehet kapni.
                          életemben nem demóztam, semmi értelmét nem látom, inkább kis számlával élesben, mint 100eUSD 500x tőkeáttétellel demón, aztán jön egy véletlen nyerő széria, elszáll az arc, majd éles számlán jön a csalódás- de ez csak az én véleményem, mindenki úgy csinálja, ahogy neki szimpatikus.
                          eleinte-(90-es évek) mivel elemző programról hírből sem hallottam, funda alapon és "megérzésre" kereskedtem, de mivel akkoriban nem használtam tőkeáttételt, ezért sikerült kiülni az orosz, indonéz, meg mit tudom én milyen válságokat- itt tanultam meg, milyen hasznos dolog a semmittevés
                          technikai elemzés terén a következő nagy lépés ennek az oldalnak a "megtalálása" volt:

http://aranylaz.freeblog.hu/

innen kezdtem el stratégiákat tesztelni, majd programozni Amibrokerben.
                          Jelenlegi módszer: funda alapon választok rv-t, majd beteszem az adatokat amibrokerbe, és ha technikai jelzést is kapok, akkor lépek pozícióba.

Váll. kötvény: itthon nem sokan foglalkoznak vele, pedig biztonságos (stabil kamatfizetés, lejáratkor meg kifizetik a tőkét), és jól lehet vele spekizni is. (ha beragadok, akkor sincs gáz, stabilan hozza az évi 10-15%-ot, ha meg bejön, sokkal többet)
                          Hogy lehet vele spekizni? pl így:

http://cxa.gtm.idmanagedsolutions.co...D=MDIzNjBYQUwx

van egy 7,5 milliárd USD kapitalizációval rendelkező cég, pozitív EPS-sel, de valamiért mélybe lökték a 2018-as kötvény árfolyamát.(lehet, kiszállt egy nagyobb befektető) Moody's-nál: BA3, tehát spex, de még stabil.
                          Ilyenkor beleveszek, és ált 1-2 hónap alatt viszamegy az ára, ezzel lehet keresni 20-30%-ot néhány hónap alatt, ami évi 120-180%, de ha nem jön be, akkor is kapok évi 13%-ot stabilan 2018-ig.
                          Pl a Telefonica-val RBS-sel,Commerzbankkal is jól lehetett keresni.

Akinek kereskedési kényszere van, az ne ezt válassza, mert itt gyakran hetekig nincs semmilyen értelmes belépő, de kisebb a kockázat és stabilabb a hozam.

Szóval forexen kívül is van élet

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Itt még csak te reklámoztad magad, nem csalódtam benned.

Van aki a saját tapasztalatát írta le különféle oktatásokról, van aki eleve tagadja a hasznosságukat, te ajánlod magadat, én meg azt, aki szerintem megfelelő lenne egy kezdőnek.
                            archenius:
                            Miről beszélsz, ember? Én egy MIFID tesztet javasoltam, hogy egyáltalán lássuk, honnan indulunk, milyen személyre szabott megoldással léphetnénk előre.

(Egyébként nem én vagyok a fórumon az a trading room vezető, oktató, aki közben másnak szervez tanfolyamot, hogy a fejpénzből ingyen vehessen részt egy alapfokú oktatáson. Hiteltelen az egész. Térj már észhez.)

stingy:
                            Tetszik, amit a vállalati kötvényekről írtál. Azt hiszem, veled tényleg érdemes lenne konzultálnia Alexnek.

Hozzászólás

Archineus ! Jol irtad, tiszteletem!!! Oktatas erteke es ar aranya.

Hozzászólás

Working...
                              X