Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kerdeseim, mert en komolyan megszeretnem tanulni ezt a szakmat

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Már rengetegen foglalkoznak oktatással. Kitűnni ezek közül már csak valódi eredményekkel lehet majd a jövőben. Pl. megnyerni egy-egy valódi pénzzel megrendezett versenyt, vagy közzétenni éles statement eredményeket, kinevelni olyan sikeres tanulókat, akik hajlandóak publikálni is, stb...
    Pintér, és Komjáthy rendszerei képesek nyereséget termelni, ezt most a legutóbbi versenyeken bizonyították is.

A kérdező világosan leírta mit szeretne tanulni. Részvény kereskedelmet.
    Ha mégsem ezt a kockázatvállalási hajlandóságot erősíti a teszt, akkor te jó befektetési tanácsadóhoz híven, rábeszéled inkább az állampapír piacra?

Misi neked fogalmad sincs semmiről, csak találgatsz vakon.
    Ha lenne itt helyben egy profitos oktatás akár még el is mennék.
    Nem azért mert nem is merem az anyagot (kb. 50 óra OTK, OFK videó után), hanem hogy élőben is meghallgathassam a Pétert. Utána még mindig visszakérhetném az oktatás árát ha nem tetszett, és akkor is ingyen volt.

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Már rengetegen foglalkoznak oktatással. Kitűnni ezek közül már csak valódi eredményekkel lehet majd a jövőben. Pl. megnyerni egy-egy valódi pénzzel megrendezett versenyt, vagy közzétenni éles statement eredményeket, kinevelni olyan sikeres tanulókat, akik hajlandóak publikálni is, stb...
      Pintér, és Komjáthy rendszerei képesek nyereséget termelni, ezt most a legutóbbi versenyeken bizonyították is.

A kérdező világosan leírta mit szeretne tanulni. Részvény kereskedelmet.
      Ha mégsem ezt a kockázatvállalási hajlandóságot erősíti a teszt, akkor te jó befektetési tanácsadóhoz híven, rábeszéled inkább az állampapír piacra?

Misi neked fogalmad sincs semmiről, csak találgatsz vakon.
      Ha lenne itt helyben egy profitos oktatás akár még el is mennék.
      Nem azért mert nem is merem az anyagot (kb. 50 óra OTK, OFK videó után), hanem hogy élőben is meghallgathassam a Pétert. Utána még mindig visszakérhetném az oktatás árát ha nem tetszett, és akkor is ingyen volt.
      Ford Fairlane szavaival élve olyan ezen a fórumon vitatkozni, mint sajtreszelővel rejszolni. Kissé élvezetes, de inkább fájdalmas.

Mitől lenne hiteles az a szakképzetlen oktató, aki éveken át százaktól nyúlt le százezreket, s így más pénzéből tud felmutatni éles számlás eredményt?( Gyakran ez sem a saját teljesítménye, hanem a körülötte lévők szellemi terméke.)

A kérdező részvénnyel szeretne kereskedni. De biztos ez való neki? Honnan a fenéből tudod, ha nem deríted ki?

Igen, ha úgy tűnik, hogy erre nincs felkészülve, nem innen kell kezdenie. És nem képzetlen oktatóktól kell tanulnia.

Neked nincs fogalmad semmiről. Csak osztod az észt naponta tíz kommentben, pénzért oktatsz másokat vak vezet világtalant alapon.

Milyen jogon kérdőjelezed meg egy befektetési irodát vezetett szakközgazdász, élesben, saját számláján sikeres trader véleményét?

Hozzászólás

archenius én Veszprémből mentem Budapestre. 3 napos volt a forexegyetem tanfolyam. reggel 5 kor felszálltam a buszra és utaztam 2 órát délután 17 körül vége lett a tanfolyamnak utána fel a buszra és vissza Veszprémbe. haza értem este 8 kor. ettem. utána gépeztem 30 percet és feküdtem le, mert másnap megint újra fel a buszra és mentem Budapestre. oda vissza 3 napig. mickolc 80 km el van messzebb. ha viszel magaddal laptopot a buszra, akkor kibírod. nyilván az utazásnak van költsége. nekem össz. olyan 15 ezer ft volt. nem volt olyan olcsó, de nem is vészes.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          élesben, saját számláján sikeres trader
          Ha már filmeknél tartunk. Ez meg olyan mint a Columbo felügyelő felesége. Tudjuk, hogy van, de még senki sem látta azt a bizonyos számlatörténetet.
          Csatlakozom azok táborához, akik figyelmen kívül hagyják a jövőbeni beírásaidat. Majd jól elbeszélgetsz Decens Vizualistával az indexen.

Hozzászólás

Hogy is kételkedhetsz a sikerességében, hiszen gazdasági diplomája van Kmisinek!

Hozzászólás

Hozzászólásaim jó részében a valódi eredményeket kértem számon a tanfolyamok oktatóitól.

Úgy fogalmaznék, hogy az átlátszó marketing dumák már nem érnek célba, mert a tanfolyamon résztvevők hírét viszik a tanfolyam hatékonyságának és mint tudjuk a legjobb, leghitelesebb reklám a szájról szájra.
              A haver rákérdez kis idő elteltével: na, hogy állsz meggazdagodtál már a tőzsdén....?
              Valószínű ezután sem látogatja meg a nav vagyonosodási vizsgálattal az ifjú trédert, mert vagy feladta, mert ürelmetlen volt és nem eléggé eltökélt vagy mert a tanfolyam anyaga kalap szart sem ért.
              Tudom vita tárgya, hogy hol vész el a "tudás": már eleve nem volt mit átadni vagy nem vert gyökeret.
              Mikor megjelent a klubod, rákérdeztem, hogy te is kedvet kaptál...
              kmisire most úgy mutogattál, mint bagoly a verébre: tőled sem láttunk még egy centiméter demo vagy élesszámlát sem.
              Segítőkészek a hozzászólásaid, elismerésem a tevékenységedért, de ebben a kérdésben egy kalapban vagy a többi "oktatóval".

Tehát a reklámok kora lejárt, kezdenek felnőni az emberek (remélem egyre kevesebben fizetnek be százezreket tanfolyamokra...) és már nem elégednek
              a higgyen benne és meggyógyul, csak nekem fizessen terápiákkal.
              Pintér Péter második helyétől meg nem kell hasraesni, többen nyertek versenyt, mint ahányan közülük tanfolyamokat tartanak...

Hozzászólás

Nincs szebb,mikor az oktatók vitáznak a semmiről!
                Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  tőled sem láttunk még egy centiméter demo vagy élesszámlát sem.
                  Segítőkészek a hozzászólásaid, elismerésem a tevékenységedért, de ebben a kérdésben egy kalapban vagy a többi "oktatóval".
                  Biztos csak nem kerested eléggé, pedig már hónapok óta publikus. Idén viszont már erősen korlátozni fogom a fórumozást. Csak az általam indított topikban leszek aktív, valamint privát megkeresésekre fogok reagálni. Így biztos több időm fog jutni arra, ami igazán fontos ebben a szakmában.
                  További sok pipet mindenkinek!

Hozzászólás

1) Ha nincs $25.000-od nem tudsz részvényeket daytradelni (esetleg CFD-ként, de hogy ilyet találj széles választékkal és megfelelően alacsony jutalékokkal elég necces...)
                    2) Mivel kezdő vagy nem kéne rászánnod ennyit.
                    3) Ezért kezd el mégis forexezni, élesben, de minél kisebben.

A tanfolyamok jók, sok könyv is hasznos, lehet nélkülök boldogulni? A kérdés van rosszul feltéve. Minden nélkül lehet boldogulni, ha kötsz élesben 10.000-et, akkor elkezded kapisgálni, hogy mi működik és mi nem. Ezek a plusz segítségek viszont igen hasznosak tudnak lenni, adnak jó ötleteket a kereskedéshez. Hogy kinek mennyit ér meg egy ilyen segéd-eszköz azt ki-ki maga döntse el. Igazából a tőzsdéhez nem árt jó pár $1000, egy párszáz $100-os tanfolyam ehhez képest nem sok. Persze nem azt kell várni, hogy kijön onnan az ember és milliokat fog egyből keresni, pusztán jobb esélyekkel indul el, hamarabb észreveszi a hibáit és gyorsabban fejlődik.

Részvényekre visszatérve, hosszabb távon mindenképp szűkséges a doverzifikáció, lehet ezzel saját szakállra próbálkozni, vagy egyszerűen venni egy erős régiót / szektort. Pl Thaiföld /THD/.

Rövid távon meg elég necces részvényeket kereskedni, mert az indexek elmozgatják őket, szintúgy a robotok, akit ez bővebben érdekel ajánlom neki a One Good Trade címe könyvet Mike Bellafiore tollából. Ők egy ilyen céget vezetnek és elég részletes képet ad a részvény daytrade-elésről. A fentebb említett problémát úgy lehet áthidalni, ha egy részvényben van momentum (Szoldán Péterék is nem véletlen vannak erre ráállva). Azaz van egy nagyon jó v rossz hír és "egyértelmű" merre kell h menjen a részvény és azt technikailag letrade-elni.

Sok sikert és legyen pénzed 2-3 évre előre!

GP

Hozzászólás

Biztos csak nem kerested eléggé, pedig már hónapok óta publikus. Idén viszont már erősen korlátozni fogom a fórumozást. Csak az általam indított topikban leszek aktív, valamint privát megkeresésekre fogok reagálni. Így biztos több időm fog jutni arra, ami igazán fontos ebben a szakmában.
                      További sok pipet mindenkinek!
                      Akkor kikerültél a kalapból.-) ránézünk 1 év múlva:-)

Hozzászólás

Sziasztok,

Nagyon szepen koszonom a hozzaszolasaitokat. Felvettem nehany emberrel a kapcsolatot privatban.

Tudnatok meg abban segiteni, hogy hol van szemelyes tozsdeklub, ahova osszejarnak like minded emberek?

Udv

Alex

Hozzászólás

Szia! like minded emberek? ez mit jelent?

Hozzászólás

papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szia! like minded emberek? ez mit jelent?
                            Hasonló gondolkodású.

Őszintén szólva én nem nagyon hiszek az ilyen klubokban, mert aki sikeres, annak nincs szűksége tanácsra, sem ideje (vagy érdeke) másokkal foglalkozni...

Hozzászólás

Köszi, egyebkent en sem hiszek. Gazdagok klubja az letezik,nem messzire lakok töle,de eselyem sincs bejutni

Hozzászólás

papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Köszi, egyebkent en sem hiszek. Gazdagok klubja az letezik,nem messzire lakok töle,de eselyem sincs bejutni
                                És az milyen?

Hozzászólás

Working...
                                X