Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Trading Journal - Egy kezdő naplója

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jo ötletnek tartom, csupan a kevert nyelvet utalom. Magyar oldalon illene magyarul irni, mert sokan nem ertik az idegent , igy nem szolnak majd hozza
    Oke megprobalok mindent forditani. De a kimásolt leveleket nem fogom sry.. De amit tudok azt mind magyarul írom majd. Köszi a tanácsot.

Hozzászólás

Red Fox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Javasolnám, hogy olyan méretű demo számlát nyissál, amennyi pénzel élesen is akarsz kereskedni. Valamivel több valóság alapja lesz a dolognak.
      Sok sikert.
      Egyenlőre ez még nincs eldöntve. 2 évig min. demózok - ekkor valahol 1000-5000 Euró közé teszem a számlát - ezzel fogom élesben csinálni még 1 évig minimum. De ez még messze van
      De köszi a tanácsot.

Hozzászólás

Szia!
        Először is gratulálok, hogy ezt így felvállalod!!! Tudom, új vagyok itt, de ha nem haragszol, hozzászólok. Az M/M nagyon jó terep a sakkozáshoz, kiemelt fontosságú. Az osztályozást nem értem. Főleg nem ilyen széles tartományban. Én inkább mellette/ellene rendszerben hiszek, mondok is egy példát. USDCAD ma. GMT H4 1.0 alá zárt, DE "belefejelt" 2 Fibonacci szintbe és a napi 200 SMA-ba. Majd erőteljes visszateszt.
        Mellette: 1.0 alá zárt H4; 2 napja tartó esés; 1.007 környéki H4 ellenállás is leküzdve; szép nagy gyertya
        Ellene: 2 Fibonacci szint; napos mozgóátlag.
        Remélem, érthető, mit akarok mondani.

Hozzászólás

Krissz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szia!
          Először is gratulálok, hogy ezt így felvállalod!!! Tudom, új vagyok itt, de ha nem haragszol, hozzászólok. Az M/M nagyon jó terep a sakkozáshoz, kiemelt fontosságú. Az osztályozást nem értem. Főleg nem ilyen széles tartományban. Én inkább mellette/ellene rendszerben hiszek, mondok is egy példát. USDCAD ma. GMT H4 1.0 alá zárt, DE "belefejelt" 2 Fibonacci szintbe és a napi 200 SMA-ba. Majd erőteljes visszateszt.
          Mellette: 1.0 alá zárt H4; 2 napja tartó esés; 1.007 környéki H4 ellenállás is leküzdve; szép nagy gyertya
          Ellene: 2 Fibonacci szint; napos mozgóátlag.
          Remélem, érthető, mit akarok mondani.
          Szia!

Az elmúlt egy hónapom egy részét arra szántam, hogy megnéztem különböző "stratégiákat", mielőtt még elkötelezném magam a j16/jarro mellett. (Legyek tág látókörű - mondtam én) Azt tapasztaltam hogy az idikátorokat úgy ahogy vannak le lehet mosni a monitorról Nekem 1db van - MACD, ez is ellenőrzésre néha-néha. Mivel nincsenek fönnt ezek az indikátorok a chartomon, ezért így meglehetősen nehéz elképzelni

Vedd figyelembe hogy az indikátorírtás az a személyes dolgom - ha te sikeresen tradelsz velük, akkor nincs vele semmi gond

Osztályozásnál lehet hogy valóban fölösleges lesz az 1-10. Ezen még csiszolok.

Üdv.
          Fassenkugel

Hozzászólás

Hm. Igazán nem szeretném letörni a fiatalos lendületet, de kezdő koromban én nem lettem volna olyan bátor, hogy fél év után, kellő tudás és tapasztalat híján trading journalt indítsak.

Elég fél év belemélyedni a témába?
            Elég egy hónap, hogy elemezz különböző stratégiákat?
            Biztos a legjobb mellett kötelezted el magad?
            Biztos, hogy le kell mosni a monitorról azokat a fránya indikátorokat?
            Ezek a kezdő próbálkozások valóban érdemesek arra, hogy közzé tedd?
            Biztos, hogy akik olvassák, azoktól majd értékelhető véleményt kapsz?
            Azok a tapasztalt traderek, akiket említettél, mindig ráérnek elemezni a te kötéseidet?
            Minek kötnél be olyan tradeket, amikben „nincs potenciál”?
            Miért indítasz úgy journalt, hogy még nagyvonalakban sem állt össze benned a koncepció?

Szóval egy csomó kérdés merült fel bennem ennek a kezdeményezésnek az értékét illetően.
            Én a helyedben lehet, hogy nem az írásra, hanem az olvasásra (azaz tanulásra) és a gyakorlásra helyezném még a figyelmet, s akkor lépnék a nyilvánosság elé, ha valóban ígéretes a dolog.

De kívánom, hogy valóban értékes és tanulságos legyen a kezdeményezésed.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hm. Igazán nem szeretném letörni a fiatalos lendületet, de kezdő koromban én nem lettem volna olyan bátor, hogy fél év után, kellő tudás és tapasztalat híján trading journalt indítsak.

Elég fél év belemélyedni a témába?
              Biztos a legjobb mellett kötelezted el magad?
              Biztos, hogy le kell mosni a monitorról azokat a fránya indikátorokat?
              Ezek a kezdő próbálkozások valóban érdemesek arra, hogy közzé tedd?
              Biztos, hogy akik olvassák, azoktól majd értékelhető véleményt kapsz?
              Azok a tapasztalt traderek, akiket említettél, mindig ráérnek elemezni a te kötéseidet?
              Minek kötnél be olyan tradeket, amikben „nincs potenciál”?
              Miért indítasz úgy journalt, hogy még nagyvonalakban sem állt össze benned a koncepció?

Szóval egy csomó kérdés merült fel bennem ennek a kezdeményezésnek az értékét illetően.
              Én a helyedben lehet, hogy nem az írásra, hanem az olvasásra (azaz tanulásra) és a gyakorlásra helyezném még a figyelmet, s akkor lépnék a nyilvánosság elé, ha valóban ígéretes a dolog.

De kívánom, hogy valóban értékes és tanulságos legyen a kezdeményezésed.
              Elég fél év belemélyedni a témába? Nem, de szerintem ez egy olyan dolog amit akkor tanul meg az ember, ha csinálja. Továbbra is nézem a többieket, de csupán azzal hogy nézek nem tanulok. Nekem is csinálnom kell, nekem is hibáznom kell.
              Sokat végignéztem, és relatív sok könyvet el is olvastam és továbbra is a j16/jarroo féle metódus tetszik. Ha nem jön be maximum váltok 1 év után.
              Biztos a legjobb mellett kötelezted el magad? Szerintem igen.
              Biztos, hogy le kell mosni a monitorról azokat a fránya indikátorokat? Igen - ha ezt a fajta tradinget követem, akkor célszerű.
              Ezek a kezdő próbálkozások valóban érdemesek arra, hogy közzé tedd? Nem fogok feltétlenül jó döntéseket hozni, de így többen látják azt amit csinálok, többen hozzá tudnak szólni, mások meg tudják mutati ők hogyan csinálták. Megpróbálom kihasználni a világháló adta lehetőségeket
              Biztos, hogy akik olvassák, azoktól majd értékelhető véleményt kapsz? Fenntartásokkal kezelem, de valószínűleg nagyobb jártasságuk van benne mint nekem. Mindemellett elküldöm a journalt profiknak is - válaszukat be fogom ide másolni hogy mindenki lássa.
              Azok a tapasztalt traderek, akiket említettél, mindig ráérnek elemezni a te kötéseidet? Azt ígérték hogy ránéznek. 1-ről biztosan tudom hogy rá fog.
              Minek kötnél be olyan tradeket, amikben „nincs potenciál”? Azért mert lehet hogy kiderül hogy 100-ból 70-80 olyan trade bejön amiről eddig ugy gondoltam hogy nincs bennük potenciál. Azaz rosszul volt belőve a "szintem" ami fölött tradelek. Demózok, ergó szeretném kipróbálni a dolgokat.
              Miért indítasz úgy journalt, hogy még nagyvonalakban sem állt össze benned a koncepció? Profik tömkelege mondja hogy egy napló nagyon jó. Sok mindent vissza lehet nézni. Ide Több okból raktam fel: 1) Elején, mint kezdő fix hogy sikertelen leszek, de az hogy itt van és van egy közösség az valahol motivál hogy folytassam ekkor is. Akit nem érdekel nem nézni. Aki kíváncsi / akar közösen tanulni / röhögni rajtam nézi. Koncepció nagyrészt megvan, egy két dolog hiányzik leginkább azok amiket csak akkor tanul meg az ember, ha csinálja azaz trade-el. Egyenlőre csak játszok - próbálkozok - és csiszolgatom a dolgokat.

Ez nem egy HWTrader féle thread ahol én osztom az észt, hanem fordítva - én osztom a hülyeséget, és ti a bölcsességet

Üdv.
              Fassenkugel

Hozzászólás

just do it

Hozzászólás

nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  just do it
                  Sok veszteni valóm nincs

Hozzászólás

Sniper töltve ámbár ha nincs szép PA, lehet hogy nem lövök. De ezek akkor is érdekesek.

Amit látok:
                    USD/CAD
                    4H-son berajzolt kék Trendvonal, amelyről az ár szépen visszapattog. Az ár Áttörte a kerek számot (Big Round Number = BRN) Most éppen egy visszafordulás figyelhető meg amikor az ár megteszteli az áttört szintet, immár ellenállásként. Valami szép setup-ba reménykedem, de szerintem itt a legkisebb az esély.

Click image for larger version

Name:	USDCAD.PNG
Views:	2
Size:	38,3 KB
ID:	143769

AUD/USD
                    Daily-n megrajzolt trendvonal támaszként viselkedik, míg a 4H kék trendvonal ellenállásként.
                    - Egyszer 4H-n ugyan áttörtük a DAILY-s trendvonalat, de itt kezdem érezni hogy miért is olyan fontos várni egy visszafordulásra, és egy testre.
                    Mindenesetre kíváncsian várom mi lesz itt.

Name:	moin1.PNG
Views:	1
Size:	51,7 KB
ID:	143770

Name:	moin 2.PNG
Size:	44,2 KB
ID:	143771

GBP/JPY
                    Daily trendline megy fölfele, támaszként. Kerek szám (BRN = 145)Per pill egy nagy pinbar van ami éppen beteszteli ezt a 145-ös szintet.

Name:	GBPJPY.PNG
Views:	2
Size:	44,8 KB
ID:	143767
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

Szombat

02.02.2013 (Szombat)

- Rések

A hétvégén a kereskedő platformok zárnak, ilyenkor mi nem tudunk kereskedni. Azonban az élet nem áll meg – bankok továbbra is tudnak kereskedni, azaz az árfolyam változik – csupán a mi platformunk nem updatel.
                      (Például vannak konferenciák szombaton, melyeknek lehet hatása az árfolyamra, így a befektetők perspektívája megváltozik, a bankok ezekre a hírekre reagálhatnak, kereskedhetnek, és emiatt „változik hétvégén az árfolyam” – azaz egy rés („gap”) keletkezik.)

Name:	gap.PNG
Size:	51,1 KB
ID:	143777

Ha daytraderek vagyunk, azaz nagy tőkével rövid távon kereskedünk, eléggé húzós lehet egy ilyen (ritkán) 100 pip-es változás – ezért ezt mindenképpen figyelembe kell venni ha daytrade számlánkat hétvégére nyitva hagyjuk.

Résekről általánosságban azt mondják, hogy az ár előbb utóbb betölti ezt a lyukat, és onnan folytatja tovább a trendet, azonban a rések kereskedésében nem vagyok jártas egyelőre. Ez nagy hiba – jövő hétvégén elmélyedek benne, és megpróbálom összefoglalni a tanultakat, de egyenlőre ezen hétvégére más feladatom van – összefoglalom a kereskedésem alapjait.

Lényegében ez nem más mint a standard j16-os anyag. Ezt HWTrader nagyon jól összefoglalta, az alap gyertyaformációkat közzé teszem:

Pinbar.

Name:	pinbar.PNG
Size:	12,2 KB
ID:	143779

Inverted Pinbar

Name:	ipb.PNG
Size:	13,4 KB
ID:	143778

Tweezer - ezt eddig nem tradeltem, de ha látok behúzom őket, hátha valami jó kisül belőle.

Name:	tweezer.PNG
Size:	14,6 KB
ID:	143780

BEOB/BUOB

Name:	BEOB  BUOB.PNG
Size:	12,7 KB
ID:	143781

Inside Bar

Name:	ipb.PNG
Size:	13,4 KB
ID:	143778

Ha valakinek ezek nem lennének meg 100%, akkor mindenképpen nézze meg őket a babypips-ről, vagy a csatolt pdf-be, amit a HWTrader-es threadből másoltam ki. (Köszönet HWTradernek)

Mivel a pdf mérete meghaladja az ide feltölthetőt, az alábbi linkről tölthető le:
                      http://speedy.sh/CEgdb/HWTrader.pdf

A feladat tehát nem lesz más, mint ezeket az alakzatokat keresni PPZ-kben, illetve kerek számoknál.

Üdv.
                      Fassenkugel
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

A nyitó ár az alapján alakul ki, hogy a nyitás előtti pillanatban hol van a legtöbb találkozó adás-vételi ajánlat. Hétvégén a bankok sem kereskednek.

Deviza gap:

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A nyitó ár az alapján alakul ki, hogy a nyitás előtti pillanatban hol van a legtöbb találkozó adás-vételi ajánlat. Hétvégén a bankok sem kereskednek.

Deviza gap:
                          Hmm. én azt olvastam hogy tudnak, és pár trader is ezt erősítette meg. Igazából lényegtelen, lényeg hogy kialakul és tudatában kell lenni annak hogy kialakul

Hozzászólás

Két tradet vettem ma.
                            Ez eléggé B kategóriás: Igazából az a piros trendline már 2* meg volt tesztelve, így nyomtam egy buyt.

Name:	audusd.PNG
Size:	47,9 KB
ID:	143797

GBP-CHF-en az a hosszú kanóc szépten betesztelte a Heti szintet (Weekly LCR), majd egy IB lett. Nyomtam neki egy longot. Háthabejön. Ez sem A+, de próbát megér.

Name:	gbpchf.PNG
Size:	47,7 KB
ID:	143798

Hozzászólás

Az a GBP CHF meglehetősen egy ratyi trade lesz... :/ Igazival nem játszottam volna be. A másik az talán kecsegtetőbb, ott még el is tudom képzelni hogy fölmegy az ár

Hozzászólás

Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Az a GBP CHF meglehetősen egy ratyi trade lesz... :/ Igazival nem játszottam volna be. A másik az talán kecsegtetőbb, ott még el is tudom képzelni hogy fölmegy az ár
                                Szvsz próbáld meg fegyelmezni magad és DEMO-n is csak azt megjátszani, amit élesen is tennél.
                                Ezzel csak az idő megy, ami sokszor a legdrágább.
                                Véletlenül sem akarok a nevedben beszélni, de ne várd meg amíg az ilyenek miatt ledarálsz pár tucat DEMO számlát, ami után azt monddod a demo-zásnak nincs értelme, ezért inkább kis összeggel élesre mész aztán azt is ledarálod...

Azért ez igencsak elő szokott fordulni.....

Hozzászólás

Working...
                                X