Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Érdemes belekezdeni jelen piaci körülmények között a forex-be?

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Érdemes belekezdeni jelen piaci körülmények között a forex-be?

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Ezt úgy értem, hogy rengeteg értékesítő felhív, rengeteg tanfolyamról kapok e-mailt.. egy kezdő még is mi alapján döntsön a különféle ajánlatok közül, hogy mibe érdemes belefogni? Tanfolyam? Autodidakta módon vagy robot esetleg számlakezelés?

Véleményeket várok nem reklámot...

Köszönöm...

Mennyi időd van foglalkozni vele? Mennyi kedved?

A piaci körülmények most is ugyanúgy változnak, mint évekkel ezelőtt

Hozzászólás

Nagyon sok meló van vele. Bele kóstólhatsz és ha tetszik, akkor folytasd. A tőzsde csak egy a sok közül, amivel idővel jó pénzt lehet keresni. Én például ebook-ot írok és nemzetközi szinten fogom eladni.
      Mindig légy alapos és feleslegesen ne veszíts el sok pénzt! Itt a tőzsdén nagyon könnyű ezt megtenni. Ezért érdemes egy módszert kipróbálni a demo számlán és megnézni, hogy mondjuk ezer próba után milyen az egyenleged. Legalábbis ilyesmit tennék. Hiszen csak az működik, amit sikeresen teszteltél elégszer.
      Kapcsolataink újraértékelésével is több pénzünk marad: www.egyuttmukodes.egyrejobb.com

Hozzászólás

arpikicsike eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ezt úgy értem, hogy rengeteg értékesítő felhív, rengeteg tanfolyamról kapok e-mailt.. egy kezdő még is mi alapján döntsön a különféle ajánlatok közül, hogy mibe érdemes belefogni? Tanfolyam? Autodidakta módon vagy robot esetleg számlakezelés?

Köszönöm...
        Az emberek lusták (lusták tanulni, tenni, tapasztalni, felelősséget vállalni és gyorsan akarnak pénzt). A kereskedés már nem a kereskedésről szól, hanem, hogy hogyan tudnánk valamit eladni azoknak, akik kereskedni akarnak (vagy inkább pénzt keresni), de meg akarják könnyíteni a helyzetüket azzal, hogy valamilyen eszközt, szolgáltatást vesznek és így pénzt keresünk rajtuk:-)

Hozzászólás

Szerintem ha csak most ismerkedsz az egésszel, akkor érdemes minél több könyvet átnyálaznod (szerintem itt sokan tudnak ajánlani sok jó könyvet), érdemes sok webináriumot hallgatni, előadásokra elmenni... minél több mindent és minél több mindenkitől hallasz dolgokat, az a jó...később úgy is fogsz tudni szelektálni, hogy neked melyik a szimpatikus (megint csak később a jó irányba is fogsz tudni haladni). Előadásokon nem csak ott ülni és hallgatni, hanem szünetekben beszélgetni emberekkel is sokat tud segíteni.

A demozás meg tökéletes...azokat a dolgokat kitudod próbálni amiket hallasz és megtetszettek neked. Ne csak egy cégnél próbáld ki a demo számlát ha lehet, hanem nyugodtan nézegess többet. Amikor kialakul, hogy milyen stratégiát akarsz használni akkor majd ráérsz broki céget is választani ahhoz.

Röviden én ennyit tudok ajánlani.

Hozzászólás

arpikicsike eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Köszönöm...

Bármikor is kezded el, a világ egyik legnehezebb szakmájába kezdesz bele!
            Aki mást állít, az hazudik.
            Mindegy hogyan kezded el, de ne bízz meg senkiben, ne bízd a pénzed másra, se élő emberre, se automatára.
            Ne higgy a tanácsadóknak, legyen az pénzügyi tanácsadó, brókercég alkalmazottja, oktató. Senki nem a te érdekedet nézi, hanem a sajátját.
            Csak annyit kockáztass amennyit megengedhetsz magadnak.
            Ez érvényes a tanulás költségeire is.

Az ajánlatok közül pedig úgyis azt fogod elfogadni, amelyik cégnek jobb a marketingje.
            Ez az első csapda ebben a szakmában. De hát ugye valahogy el kell kezdeni....A második csapda a DEMO számla. Azt hiszed hogy megy ez majd neked..., de ez nem a valóság. Ebbe is bele fogsz esni.
            Aztán majd jön a következő....

Hozzászólás

Könyveket nem érdemes olyan sokat átnyálazni.
              Egy Kecskeméti könyv elolvasása után a technikai elemzéssel el is készültél. Aztán a Birger könyvéből rájössz, hogy szinte teljesen felesleges volt a Kecskemétit elolvasnod. (De nem az) A kereskedés az, amit a Birger ír. Azt kell saját magadra formálni. Technikai elemzést oktató előadásra felesleges elmenni. Csak olyanra, amelyik mentálisan próbál irányba állítani.

Hozzászólás

zs.tamas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Könyveket nem érdemes olyan sokat átnyálazni.
                Egy Kecskeméti könyv elolvasása után a technikai elemzéssel el is készültél. Aztán a Birger könyvéből rájössz, hogy szinte teljesen felesleges volt a Kecskemétit elolvasnod. (De nem az) A kereskedés az, amit a Birger ír. Azt kell saját magadra formálni. Technikai elemzést oktató előadásra felesleges elmenni. Csak olyanra, amelyik mentálisan próbál irányba állítani.
                Én még megtoldanám egy Trading in the Zone könyvel....ha kell valakinek magyarul akkor nekem van...szerintem az egyik legjobb amit olvasni lehet...

Hozzászólás

Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én még megtoldanám egy Trading in the Zone könyvel....ha kell valakinek magyarul akkor nekem van...szerintem az egyik legjobb amit olvasni lehet...
                  A szerzőtől csak az előadást hallottam, de igen, nagyon jókat mond!

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A szerzőtől csak az előadást hallottam, de igen, nagyon jókat mond!
                    Ha ezt az előadást esetleg meg lehet nézni az nagyon jó lenne...van még könyve amit tudok ajánlani, szerintem jó...de csak ez van meg magyarul nekem.

Nekem jó az angol is csak sokan nem tudnak annyira jól beszélni, hogy meg is értsék..ezért keresek Magyar fordításokat.

Hozzászólás

Nyugodtan kezdj el kereskedni. Szerintem a könyv annyiban necces, hogy nincs kitől kérdezni. Max jöhetsz ide a fórumra. Normális oktatásnak nincs párja. Mondjuk normális talán egy-kettő van az országban a többi semmit nem ér. Kimarad a lényeg, hogy lehessen később haladó tanfolyamot tartani stb. Ha mindenáron könyvet akarsz, akkor a fentiek mellet olvasd el Matthias Weigel vagy Várkuti Géza - Forex trading könyvét. Kész agyrém, hogy miért van 2 neve, de ugyanaz a könyv. Ha semmit nem tudsz alapnak jó, de nem életbiztosítás.
                      www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Én olvastam a Várkuti félét. Kezdôknek talán mond újat, de szerintem jobb egy Kecskeméti könyv.

Hozzászólás

http://herpainandor.com/page/2/ Mielőtt belebonyolódsz a forexbe,vagy már belebonyolódtál.Tanulságos összefoglaló egy ún.szakembertől.

Hozzászólás

tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            http://herpainandor.com/page/2/ Mielőtt belebonyolódsz a forexbe,vagy már belebonyolódtál.Tanulságos összefoglaló egy ún.szakembertől.

"Mielőtt tőzsdeoktatásért fizetne, a következőket érdemes átgondolni :

1.) „Aki ért hozzá az csinálja aki meg nem az tanítja”

2.) Különböző gazdasági honlapokon jelennek meg olyan reklámok, hogy ilyen profi meg olyan profi befektető tartja az előadást… Ez rendben is van. A baj ott kezdődik amikor már nem csak a terem költségeinek megfelelő belépőket kérnek, hanem akár százezreket is, és bizony ez már nincs rendben. Ugyanis ha valaki valóban profi akkor keres annyit, hogy ne kelljen +/- 100,000-ért a száját tépni 2 órán keresztül egy levegőtlen teremben. Természetesen, ha elkér a Profi Úr annyit, hogy azzal fedezze a terem bérleti költségeit, meg a pogit a szünetben, az érthető, de az nem kerül hallgatóként +/- 100,000 Ft-ba."

Szóval a tudás és sok éves tapasztalat semmit nem ér csak a terembérlet meg a pogácsa...

Hozzászólás

borsos ar melle emlitsuk meg meg, hogy alltalaban minden tanfolyam mogott a hatterben ott bujkal egy bceg, akinel ott a gyorsmeggazdagodas kulcsa (LOL)

Lasd Varkuti konyv vegen is ott a marketing szoveg.

Hozzászólás

Working...
                              X