Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Véleményt kérnék

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerinted mi a helyes megközelítés?
    nem az elkezdéssel és az éles számlával van problémám, hanem az előre leírt elvárással
    persze vannak zsenik, vagy akinek zsigerből megy, én nem tartozom közéjük és a többség sem valószínűleg
    szvsz

Hozzászólás

Mdng eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszi hogy ezt leírtad!

A havi 10% mennyire reális egyébként? Egy kezdő - nyilván kellő gyakorlás, készülés után - képes ezt összehozni?

Nyilván az elején ló****, de ha elég kitartó az ember és nem veszi el a kedvét, hogy az első hónapban csak 10 ezer forintért dolgozik, hosszabb távon bőven megéri 100 000 forint kezdőtőkével is a dolog, ha sikerül hozni minden hónapban a 10%-ot. (első év végén 313 834 Ft, második év végén 984 973 Ft)

Ha még havonta félretesz 10 000 forintot a fizetéséből (és ennyit mindenki képes) és feltölti, hozzáadja a számlájához, akkor a második év végén nagyon meglátszik a számokban (1 869 974 Ft).

Tehát ez a 10% még százezer forintnál is nagyon jónak tűnik. Ha több pénzzel toljuk, akkor meg....

Ezért kérdem, mennyire reális ez?
      Havonta stabilan 10% körüli eredménnyel azért a legtöbb trader kezet csókolna neked, és néhány még le is borulna előtted
      Ha egy fillért nem költesz el a nyereségedből akkor ilyen eredménnyel kb 2 év alatt 2,5-3szor dupláznád az alaptőkéd és szinte csak a tőkeáttét nagysága szabna határt a szárnyalásnak

Szerintem el lehet jutni erre a szintre, de az garantált hogy sok éves hosszú és nagyon rögös út vezet addig.

Hozzászólás

Jó kis munkahely lehet. Azzal teljesen egyetértek, hogy ha demón valaki nem sikeres x kötés után (azért kötésszámot adok meg, mert az adhat egy matematikai számolásra alapot), az élesben összedől. Tiszta sor. Azt kívánom, maradj ilyen kitartó! Visszatérve a 10%-os megközelítésre. Mondtam egy számot. Azért, mert ha egy várható hozammal nem tudunk számolni, akkor az egy érdekes üzlet lesz. Lehet, hogy lesz pénzem, lehet, hogy éhen halok. Ilyen üzletbe senki ne szálljon be. Mert az csak ténfergés a szerencse világában. De hogy mi a realitás? A világ legnagyobb piacán, ahol még tőkeáttét is van? Az ember maga. Ha van egy minden részletében kidolgozott rendszered, onnantól MINDEN csak rajtad múlik. Koncentráció, türelem, precizitás, kockázattűrés stb. Nem kell ezerszerezni a tőkét, ha valaki beéri a duplázással is évente. A lényeg, hogy a saját elvárásainknak feleljünk meg.

Hozzászólás

Látom, nagy ráugrottunk erre a 10%-ra. Szerintem ez a szám jó is, és rossz is. A különbséget a környezet adja. Alapvetően a nyereség mennyiségét a kockázati szintünk adja (nagyon leegyszerűsítve, és feltételezve a megfelelő alapokat). Szóval nagyon nem ugyanaz, hogy százezer, vagy százmillió forintnak az 5%-át (példa) kockáztatjuk. Ahogy gyarapszik a tőkénk, a kockáztatási hajlam úgy csökken. Százezer forintnak az emberek többsége képes a 10%-át kockáztatni. Százmilliónak viszont már nem.

Hozzászólás

Krissz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Százezer forintnak az emberek többsége képes a 10%-át kockáztatni. Százmilliónak viszont már nem.
            Dehogynem. Ennyi pénznél csak azért vagy piacon, mert kockáztatni szeretnél. Különben bőven megelégednél néhány állampapírral, kötvénnyel.

A jó megközelítés szerintem nem az, hogy hány százalékot szedsz ki. A piac ennél bőven többet kap. A kérdés inkább az, te mekkora részét veszed ki a piacnak.
            http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Dehogynem. Ennyi pénznél csak azért vagy piacon, mert kockáztatni szeretnél. Különben bőven megelégednél néhány állampapírral, kötvénnyel.

A jó megközelítés szerintem nem az, hogy hány százalékot szedsz ki. A piac ennél bőven többet kap. A kérdés inkább az, te mekkora részét veszed ki a piacnak.
              Igaz.

Lehet számolni R értéket meg minden marhaságot. Sokan dobálóznak kockázat tűrő képességgel, drawdown-al, rengetegféle képen lehet mérni egy stratégia sikerességét.

Én a lehető legegyszerűbben szoktam. Nézd meg mennyi volt az induló, kezdő tőkéd. Hiába te csak kereskedésenként 1 %-át kockáztatod ennek az nem számít. Valójában már átutaltad a pénzt a brókernek, tehát az nem nálad van, így az én meglátásom szerint a teljes kezdőtőke akárhogy is számolom a teljes összeg amit kockáztatsz. Független attól, hogy most annak csak néhány százalékát kockáztatod egy-egy kötésen. Jó eséllyel a brókerednél nem HUF-ban fogod tartani a pénzed, így az árfolyam ingadozásnak mindig a teljes összeg ki lesz téve.

Nézd meg, hogy egy bizonyos idő után hány % profitban vagy veszteségben van a számlád.

A megszerzett % és az eközben eltelt idő az ami alapján lehet legjobban és legegyszerűbben lemérni. Az összes többi csak bullshit.

Ha befektetsz egy bizonyos összeget, tudnod kell, hogy bizonyos idő elteltével mennyi profitot vársz az üzleten. Ez mindenképpen a stratégiádon múlik, amit előre le tudsz tesztelni, tehát fogod tudni, hogy mire számíts. Van olyan stratégia, ami egy hónap alatt hoz 10%-ot, de van olyan is, ami 5-6 hónap alatt hoz 100-300% százalékot, piactól függően.

Én sose úgy kereskedek, hogy nyitok egy számlát és azt az idők végezetéig használom. Utalok rá pénzt, vagyis befektetek. Aztán kereskedek a rendszeremmel és ha elértem a kitűzött idő alatt tervezett növekedést, akkor kiürítem a számlát és megköszönöm. Aztán kezdődik elölről az egész, ismét befektetek és ismét kereskedem egy másik számlán, vagy ugyan azt töltöm fel.

A pénzt mindig forgatni kell, és mivel olyan ország vagyunk, akinek devizája meglehetősen érzékeny az USD-vel vagy EUR-val szemben, egyáltalán nem mindegy, hogy az ember mikor fektet be és mikor üríti a számlát. Volt már olyan, hogy elkúrtam a kereskedést, és nem termeltem szinte semmi profitot, viszont mégis amikor feltöltöttem a számlát és amikor ürítettem, többet kerestem, mint 10%. Bőven többet.

Szóval kereshetsz egy hónap alatt simán 10%-ot a kezdeti tőkédhez képest, viszont lehet, hogy ha azt azonnal HUF-ra váltanád, 15%-ot buknál. Ha USD devizanemben van a számlád, akkor a kereskedési nyereségedre nagy hatással lesz a pillanatnyi USDHUF árfolyam. Én sokszor ehhez mérten nyitok egy új számlát, vagy zárok le egy éppen aktívat. Például az idén február elején érte meg USD számlát nyitni.

Peace
              Offshore Lovag

Hozzászólás

Krissz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Látom, nagy ráugrottunk erre a 10%-ra. Szerintem ez a szám jó is, és rossz is. A különbséget a környezet adja. Alapvetően a nyereség mennyiségét a kockázati szintünk adja (nagyon leegyszerűsítve, és feltételezve a megfelelő alapokat). Szóval nagyon nem ugyanaz, hogy százezer, vagy százmillió forintnak az 5%-át (példa) kockáztatjuk. Ahogy gyarapszik a tőkénk, a kockáztatási hajlam úgy csökken. Százezer forintnak az emberek többsége képes a 10%-át kockáztatni. Százmilliónak viszont már nem.
                Felejtsd el, ez egy szélmalomharc. A legtöbb ember itt úgy gondolja, hogy a havi 10% az abszolút minimum. Hiába mutatod meg hogy 1000 USD 10% kamatos kamattal rövid 10 év múlva 90 millió USD felett jár. Nem gondolkodik senki el azon, hogy ez hány embernek sikerült. Az Andreas nevezetű forumos tag nagyon szépen körülírta már ezt a témát, felejtsd el hogy ezeket az embereket meg lehet győzni.

Hozzászólás

XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Felejtsd el, ez egy szélmalomharc. A legtöbb ember itt úgy gondolja, hogy a havi 10% az abszolút minimum. Hiába mutatod meg hogy 1000 USD 10% kamatos kamattal rövid 10 év múlva 90 millió USD felett jár. Nem gondolkodik senki el azon, hogy ez hány embernek sikerült. Az Andreas nevezetű forumos tag nagyon szépen körülírta már ezt a témát, felejtsd el hogy ezeket az embereket meg lehet győzni.
                  A legtöbb ember azért kezdi ezt a mókát, hogy drasztikusan megváltoztassa az életét. Ehhez soksok pénz kell (pl havi 10%...) és a legtöbb embernek nincs elég kezdő tőkéje ahhoz hogy havi stabil 1-2%ot sikerként éljen meg. Pedig az se kis dolog ám hosszú távon....

Vannak azért szerintem akik képesek havi 10% vagy a felett teremlni, de hogy nem sok ilyen trader szaladgál kis országunkban az elég nyílvánvaló.

Hozzászólás

Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A legtöbb ember azért kezdi ezt a mókát, hogy drasztikusan megváltoztassa az életét. Ehhez soksok pénz kell (pl havi 10%...) és a legtöbb embernek nincs elég kezdő tőkéje ahhoz hogy havi stabil 1-2%ot sikerként éljen meg. Pedig az se kis dolog ám hosszú távon....

Vannak azért szerintem akik képesek havi 10% vagy a felett teremlni, de hogy nem sok ilyen trader szaladgál kis országunkban az elég nyílvánvaló.
                    Sok szerencsét, remélem Te leszel az egy a millióból akinek sikerül ezer dollárt felfuttatni több millióra. Ezt komolyan mondom, néha a vas akarat és egy jó adag szerencse csodákra képes.

De azt meg kell látni, hogy az emberek döntő többsége aki ebből nagy vagyonra tett szert az mások pénzét kezeli-kezelte, és nem havi 10% elérésével hanem évi 20-40%.

Hozzászólás

Ha valaki ezer dollárról indulna el kell azon gondolkodni, hogy hol van az a pont a tőkében, ahol már nagyobb a tőkén termelt pénz, mintha ugyanazt az energiát normál munkába fektetné, az első pár év még valószínűleg munkával termel több pénzt. Tehát kifizetődőbb, időben rövidebb lesz a felfutás ha mondjuk 10-20-30 ezer usd tőkét inkább munkával próbál összerakni valaki, semmint az ezer dollár évi duplázásával. Persze mindez nem igaz ha munka mellett tudja csinálni, de lehetőleg a szabadidejét sem teszi tönkre pár évre.

Hozzászólás

Sok szerencsét, remélem Te leszel az egy a millióból akinek sikerül ezer dollárt felfuttatni több millióra. Ezt komolyan mondom, néha a vas akarat és egy jó adag szerencse csodákra képes.

De azt meg kell látni, hogy az emberek döntő többsége aki ebből nagy vagyonra tett szert az mások pénzét kezeli-kezelte, és nem havi 10% elérésével hanem évi 20-40%.
                        Nem mondtam egy szóval se hogy ezt a szintet vettem célba, ahogy azt sem hogy a havi 10% ot termelők aránya jobb mint 1 az 1 millióból.

De azért kösz a jókívánságokat.

Hozzászólás

Nem tudom mennyire kamu ez az oldal: link, de neki sikerült a havi 10%, több éves átlag.

Hozzászólás

lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem tudom mennyire kamu ez az oldal: link, de neki sikerült a havi 10%, több éves átlag.
                            Szinte 100% biztos, hogy kamu. Ha valakinek ilyen szisztémája és eredményei vannak az mindig tud tőkét találni. Ha meg nem, akkor mindenét eladja és néhány év múlva milliomos. Sok ilyet láttam, néhány hónap vagy év múlva mindig kiderül a szélhámosság (XXL, Deslco, etc).

Hozzászólás

Nem kapcsolódik az eddigi témához, de mivel véleményt kérnék én is ezért írok ide.
                              Elkezdtem összehozni egy indikátort, ami majd valamikor PPZ-ket fog berajzolni a chart-ra. Egyelőre ott tartok hogy a legerősebbnek vélt szintet jelzi egy vonallal. Valójában a számításból nem egy számérték jön ki, hanem egy sáv, de még nem tartok ott hogy azt megjelenítse, így a vonal nem igazán pontos. Mindössze arról kérnék véleményt, hogy szerintetek nagyjából jó helyre teszi e a vonalat, vagy teljesen elbaltázott az egész? Rutinosabbak válaszának örülnék igazán
                              xauusdm15
                              xauusdh1
                              eurusdd1
                              eurusdm5
                              eurusdm1

Hozzászólás

Hátőőő érdekes. H1 tennél fel még képeket?

Hozzászólás

Working...
                                X