Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Véleményt kérnék

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kamionos
    válaszolt
    kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is diszkrecionális trader vagyok. De ha nem figyelem a találati arányt, az egyes tradek átlagos eredményét, akkor nem tudom kiszámolni adott stratégiánál az optimális hozamszinthez pl. a Kelly formulával az optimális kockázatot, majd pozícióméretet.

Szóval nem vagyok abban biztos, hogy érzésből is optimalizálható az eredmény. De minden lehetséges…
    Nem számolok kockázatot, sem pozícióméretet. De valahogy elevickélek...
    Ha nyitok egy pozit, tudom, hogy mit szeretnék látni és érzem és látom, hogy mikor van az, amikor már nem jó az elképzelésem. Olyankor sem szállok ki egyből, vagy várom meg, amíg a stop aktíválódik, hanem keresem azt a helyet, ahol a legkisebb veszteséggel kiszállhatok. A poziméretet pedig szintén a szubjektív megítélésemre bízom és megérzésre súlyozom. Minden trade olyan, mint egy kis egyéniség. Miért venném egy kalap alá őket?

Nem törekszem optimálisra, tökéletesre semmiben. Ez a szakma meg pláne nem arról szól, ahol 1 millimétert tévedsz és összedől a ház.
    Ettől még jó az amit Te csinálsz, de én másképp közelítem meg a dolgot. Nekem pocsék eredményeim voltak, amikor a nagykönyveket követtem. Szóval nem arról van szó, hogy nem ismerem az általad említett dolgokat.
    De köszönöm, hogy ilyen segítőkész vagy!

Szólj hozzá::

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Kelly elég vad számokat dob ki, nem?

• kmisi
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ebben Kamionossal értek egyet: az eredmény nem azért lesz jobb, mert ki van minden centizve meg számolgatva. Ha meg kicsit más számok vannak, akkor hú de nagy baj van. Érzi azt az ember mekkora az a kitettség, amit még érdemes bevállalnia...
    Én is diszkrecionális trader vagyok. De ha nem figyelem a találati arányt, az egyes tradek átlagos eredményét, akkor nem tudom kiszámolni adott stratégiánál az optimális hozamszinthez pl. a Kelly formulával az optimális kockázatot, majd pozícióméretet.

Szóval nem vagyok abban biztos, hogy érzésből is optimalizálható az eredmény. De minden lehetséges…

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Ebben Kamionossal értek egyet: az eredmény nem azért lesz jobb, mert ki van minden centizve meg számolgatva. Ha meg kicsit más számok vannak, akkor hú de nagy baj van. Érzi azt az ember mekkora az a kitettség, amit még érdemes bevállalnia (mind számla összkockázatára vetítve, mind mentálisan, mind azt figyelembe véve, hogy a piac hogyan áll...)

Más lenne a történet, ha managed money-ról lenne szó, ott nyílván úgy kell követni a kockázatkezelést, hogy a számlaegyenleg volatilitása ne csapja ki az ügyfélnél a biztosítékot (ami ugye általában sokkal kevesebb lesz, mint amire egy tapasztalt trader képes)

• Kamionos
    válaszolt
    kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezzel nem értek egyet. Persze stratégiától függ…

Szerintem fontos, hogy akár napi szinten is legyen reális profitcél, lehatárolt veszteség. Ez ad értelmet a munkának, vagy segít a túlélésben.

Minden kereskedésemet naplózom. Leírok minden fontos körülményt, ill. azt, hogy mennyi volt a nyereség, veszteség (dollárban, pipben, százalékban).

Ez utóbbiakból többféle statisztikát lehet számolni excellben, s egy-egy paramétert változtatva lehet pillanatok alatt optimalizálni is a kereskedést.

Ehhez érdemes elolvasni a Birger-féle könyvet, vagy Kecskeméti második könyvét.
    Egy diszkrecionális trédernek, mint én is, a kereskedését optimalizálni nem igazán lehet. És nincs is szükség rá.
    Annak sem látom az értelmét, hogy pl ha ma buktam már 500 dollárt, akkor kihagyjam a következő lehetőséget, ami éppen úgy lehet nyerő, vagy vesztő függetlenül az előző trédektől. Mindaddig, amíg fejben kezelni tudom és nem billenek ki a lelki egyensúlyomból, addig nem látom értelmét, hogy távol maradjak a következő trédtől.

Feljegyzést én is készítek minden trédemről. De abban többnyire csak a hibák vannak megemlítve. Nagy ritkán annyi, hogy tökéletes trade volt. Egy trade nekem nem attól lesz jó, hogy mennyit nyertem vele. Nekem egy vesztes trade is lehet jól sikerült, ha úgy tudok kiszállni, hogy a lehető legjobban minimalizáltam a veszteségem egy ellenem fordult pozinál.

Olvastam mindkettő könyvet és hasznos volt. De én nem vagyok Birger, ezért nem is fogok úgy kereskedni, mint ő.

Nekem a kereskedés nem matematika, statisztika és mértan. De elfogadom, ha valaki ezek alapján sikeres tud lenni.

• kmisi
    válaszolt
    Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Soha nem számolgatom, hogy egy trade mennyit hozott, vagy mennyi a napi, heti eredményem. Hónap végén azért megnézem kíváncsiságból, hogyan sikerült a hónap, de semmi jelentősége, hogy -3, vagy +8%.
    Csak melózok és annak van egy eredménye. Azt úgyis érzi az ember, hogy jó irányba halad vagy zsákutcában. Csak ez számít.
    Ezzel nem értek egyet. Persze stratégiától függ…

Szerintem fontos, hogy akár napi szinten is legyen reális profitcél, lehatárolt veszteség. Ez ad értelmet a munkának, vagy segít a túlélésben.

Minden kereskedésemet naplózom. Leírok minden fontos körülményt, ill. azt, hogy mennyi volt a nyereség, veszteség (dollárban, pipben, százalékban).

Ez utóbbiakból többféle statisztikát lehet számolni excellben, s egy-egy paramétert változtatva lehet pillanatok alatt optimalizálni is a kereskedést.

Ehhez érdemes elolvasni a Birger-féle könyvet, vagy Kecskeméti második könyvét.

• Kamionos
    válaszolt
    Hozam

Soha nem számolgatom, hogy egy trade mennyit hozott, vagy mennyi a napi, heti eredményem. Hónap végén azért megnézem kíváncsiságból, hogyan sikerült a hónap, de semmi jelentősége, hogy -3, vagy +8%.
    Csak melózok és annak van egy eredménye. Azt úgyis érzi az ember, hogy jó irányba halad vagy zsákutcában. Csak ez számít.

• Kamionos
    válaszolt
    lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem kapcsolódik az eddigi témához, de mivel véleményt kérnék én is ezért írok ide.
    Elkezdtem összehozni egy indikátort, ami majd valamikor PPZ-ket fog berajzolni a chart-ra. Egyelőre ott tartok hogy a legerősebbnek vélt szintet jelzi egy vonallal. Valójában a számításból nem egy számérték jön ki, hanem egy sáv, de még nem tartok ott hogy azt megjelenítse, így a vonal nem igazán pontos. Mindössze arról kérnék véleményt, hogy szerintetek nagyjából jó helyre teszi e a vonalat, vagy teljesen elbaltázott az egész? Rutinosabbak válaszának örülnék igazán
    xauusdm15
    xauusdh1
    eurusdd1
    eurusdm5
    eurusdm1
    Én az eurusd napos és a az arany 15 perces PPZ-t oda húztam volna, ahová az indikátor. A többinél nem.
    Amit hiányolok, hogy csak 1-et húz be.
    Szóval van még min dolgozni, de kezdetnek szerintem jó.
    Azért el kell mondjam (és remélem nem bántalak meg), de nekem fura, hogy valaki még néhány vonal behúzására sem veszi a fáradságot. De tudom, hogy egy analóg óra vagyok a digitális világban, szóval ne vedd komolyan, amit mondok

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Előbb nem engedte beszúrni:
    http://postimg.org/image/m3ofntg77/full/

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Nagyon messze vannak a szintek, ez így nem sokat segít.

EURUSD: 1.3180 1.3050

GBPUSD: 1.56

USDJPY: 94 94.50 95.75 99

AUDUSD: 0.9565 0.9390

USDCAD: 1.0150

USDCHF: 0.9515 0.9400 0.9200

De ha fordul a trend, akkor ezeket is át fogja vinni kisebb megtorpanással. H1 PPZ-nek is csak trendelésben van igazán haszna.

Lásd ma hajnali AUD trade:

• lost89
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hátőőő érdekes. H1 tennél fel még képeket?
    Jól trendelőnél kicsit sűrűbben kellene újrarajzolni, vagy a kevésbé erős szinteket is berajzolni, de az még a távoli jövő , szóval hogy eltávolodik azt majd megoldom. Mindenestre csináltam két rövidebb periódusút is.

audusd
    eurgbp
    eurusd
    gbpjpy
    gbpusd
    usdchf
    usdjpy
    rövidek
    usdjpyr
    eurusdr

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Hátőőő érdekes. H1 tennél fel még képeket?

• lost89
    válaszolt
    Nem kapcsolódik az eddigi témához, de mivel véleményt kérnék én is ezért írok ide.
    Elkezdtem összehozni egy indikátort, ami majd valamikor PPZ-ket fog berajzolni a chart-ra. Egyelőre ott tartok hogy a legerősebbnek vélt szintet jelzi egy vonallal. Valójában a számításból nem egy számérték jön ki, hanem egy sáv, de még nem tartok ott hogy azt megjelenítse, így a vonal nem igazán pontos. Mindössze arról kérnék véleményt, hogy szerintetek nagyjából jó helyre teszi e a vonalat, vagy teljesen elbaltázott az egész? Rutinosabbak válaszának örülnék igazán
    xauusdm15
    xauusdh1
    eurusdd1
    eurusdm5
    eurusdm1

• XXX
    válaszolt
    lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom mennyire kamu ez az oldal: link, de neki sikerült a havi 10%, több éves átlag.
    Szinte 100% biztos, hogy kamu. Ha valakinek ilyen szisztémája és eredményei vannak az mindig tud tőkét találni. Ha meg nem, akkor mindenét eladja és néhány év múlva milliomos. Sok ilyet láttam, néhány hónap vagy év múlva mindig kiderül a szélhámosság (XXL, Deslco, etc).

• lost89
    válaszolt
    XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sok szerencsét, remélem Te leszel az egy a millióból akinek sikerül ezer dollárt felfuttatni több millióra. Ezt komolyan mondom, néha a vas akarat és egy jó adag szerencse csodákra képes.

De azt meg kell látni, hogy az emberek döntő többsége aki ebből nagy vagyonra tett szert az mások pénzét kezeli-kezelte, és nem havi 10% elérésével hanem évi 20-40%.
    Nem tudom mennyire kamu ez az oldal: link, de neki sikerült a havi 10%, több éves átlag.

Working...
X