Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Idősíkok

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Idősíkok

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok!

Mi a véleményetek az idősíkok közötti összefüggésekről?
    Gondolok ez alatt arra, hogy én pl. eddig D1 sikon néztem a trendet, éppen milyen irányba is halad, és ez alapján H4-en MACD és Sto indikátorok segítségével kerestem a jó beszállókat. Mostanság viszont egyre többször H4 helyett H1-et használom belépési jelek keresésére.

Lehet, h a D1-hez a H1 jobban illik, ha fogalmazhatok így?

Hozzászólás

Batka85 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Lehet, h a D1-hez a H1 jobban illik, ha fogalmazhatok így?
      aha, kettövel lejjebb az jobb

Hozzászólás

Szerintem jól csinálod. D1 trend a legfontosabb, anélkül az összes többi idősík értelmetlen.
        H4-et régebben többet használtam, már egyáltalán nem.

H1 jó áttekintésre, belépni m1-m5-ön szoktam.

Hozzászólás

A H1 idősík előnye, hogy azon mindenki, a világ bármely pontján, ugyan azon az instrumentumon, ugyan azokat a gyertyákat fogja látni.

Ha több millióan ugyan azt látják, mint te, akkor gyakran jutnak ugyan arra a következtetésre. Ebből következik, a H1 gyakran megbízhatóbb szignálokat tud adni, mint nagyobb idősíkok. Persze nem mindig van ez így, mivel az túl egyszerű lenne...

Peace
          Offshore Lovag

Hozzászólás

Offshore Lovag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ebből következik, a H1 gyakran megbízhatóbb szignálokat tud adni, mint nagyobb idősíkok.
            Miért is?

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Miért is?
              Az időeltolódás miatt a más időzónában lévő brokik gyertyái máskor zárnak, máshogy néz ki a h4-es gyertya
              Az órás gyertyák egyformák.

Hozzászólás

moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Az időeltolódás miatt a más időzónában lévő brokik gyertyái máskor zárnak, máshogy néz ki a h4-es gyertya
                Az órás gyertyák egyformák.
                Nekem szintén a H1 a kedvenc idősíkom talán éppen a fent említettek miatt. Minden reggel végignézem az összes magasabb idősíkot is, még ha egy heti vagy havi chart alig-alig változik, akkor is. Minden tiszteletem azoké, akik pusztán egyetlen idősíkot nézve is sikeresen tudnak kereskedni. Én nem vagyok ennyire ügyes.

Hozzászólás

Mindenki úgy csinálja, ahogy bejön neki.
                  Kapcsolataink újraértékelésével is több pénzünk marad: www.egyuttmukodes.egyrejobb.com

Hozzászólás

Részemről az, hogy D1-en megnézem a trendet, H1-en belépési pozit keresek egyenlőre eredményesebbnek tűnik mint a D1+H4 kombináció. Esetleg M15-ön, ha jó irányba halad a trend a támasz/ellenállás szinteket figyelem és húzom az SL-t.

Hozzászólás

Szerintem akkor érdemes kisebb idősíkon kereskedni, ha a napiból már nem tudunk többet kihozni, és attól többet akarunk. Ha megnézzük, hogy havi átlagban mennyi pipet lehet megfogni napos trendekből, az már jó viszonyítási alap. A napos előnye: több szabadidő, kevesebb veszteséges kötés (mert eleve kevesebbet kötünk), erősebb piaci jelzések, nehezebben forduló trend, az összes kisebb idősíkon kereskedő stopját levadásszuk (ez sarkított, de alapvetően helytálló). Hátrányai: nem érezzük magunkat kereskedőnek (ebből gondok lehetnek, figyelem hiánya, türelmetlenség stb), nem lehet vele felvágni, hogy mi bizony ki-be ugrálva alázzuk a piacot, kisebb kötésméret használata (ez nem feltétlenül igaz), több időbe kerül, mire kiderül a döntésünk helyessége.
                      Szóval a napos trendből matematikailag többet lehet nyerni kisebb idősíkon, hiszen több kisebb-nagyobb trendet is megfoghatunk (napon belülieket - hullám a hullámban), azonban tényleg képesek vagyunk rá?

Hozzászólás

Osztom a meglátásod.

Hozzászólás

Üdv!

Szerintem bármilyen idősikon lehet kereskedni. Két dologtól függ a választás.

1. Az ember munkájából adodóan mikor tud gép elé kerülni vagy milyen sűrün tud ránézni.

2. A volatilitás.

Hiába próbál az ember napos gyertyán kereskedni ha a piac pont beszükül. Ekkor lehet hogy eredményesebb napon belül az M5 vagy M15.

Én általában H1 kereskedem (H4-en nézem a támasz-ellenálásokat), de van amikor itt is beszükül a volatilitás és olyankor állandóan kistopol. Na ekkor kéne alacsonyabb idősikra váltani.

Hozzászólás

Lehet én fogom fel rosszul, de képtelen lennék napszám mellett órabért kockáztatni. A kettő elvi síkon nagyon üti egymást...

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Lehet én fogom fel rosszul, de képtelen lennék napszám mellett órabért kockáztatni. A kettő elvi síkon nagyon üti egymást...
                              Ezt most hogy érted? Nem teljesen világos..?

Hozzászólás

Working...
                              X