Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Véleménykérés Exit szabályról

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nemfigyelnek!
    Végülis mondhatjuk, hogy a pénz azok zsebébe vándorol, akinek a legjobb, legaktuálisabb (statisztikai) modellje van, azoktól akik hibás vagy hiányos modellel dolgoznak, esetleg nem figyelnek. Nem?

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Végülis mondhatjuk, hogy a pénz azok zsebébe vándorol, akinek a legjobb, legaktuálisabb (statisztikai) modellje van, azoktól akik hibás vagy hiányos modellel dolgoznak, esetleg nem figyelnek. Nem?
      Mondhatjuk ezt a forex piacon.De a a napi forgalom 3/4-e egyéb csatornákon zajlik.Nem akkora a forexen a forgalom,mint sok brókercég reklámoz.
      Persze,ez attól függ,mit értünk forgalom alatt.
      Ha minden pénzmozgást ideszámolunk,akkor nem túloznak az igaz.
      A gyáripar,és egyéb nemzetközi kereskedelemben nincsenek támaszok,ellenállások,csak napi banki árfolyamok.
      A banknak van egy puffere,abból átvált az ügyfélnek.
      Ha sok dollárja van,és épp azt kell utalni egy ügyfélnek,akkor nem fog a banközin vásárolni,mert már vett régebben.
      Ha nincs neki,akkor belép a banközire,és vásárol.De általában egymás közt vesznek a bankok.Ha a banknál éppen dollárhiány van,akkor vásárolni fog,mert az ügyfélnek kell a pénz!És akkor is vásárol,ha épp nem szép helyen van az ár.Ha a bank jól gazdálkodik,akkor az ügyfélköréhez mérten jól saccolja a szükséges pénzmennyiséget,és tartalékol.Ezzel lehet játszani a devizapiacon közben.Arról nem beszélve,hogy amúgy is éppen elég jól keres a bank az ügyfelen az eladási/vételi árfolyam különbözete miatt.Nézzük csak meg a magyarországi bankok árait..!
      Tulajdonképpen ha rosszul kereskedik egy banki kereskedő,akkor is lesz profit,mert kifizeti az ügyfél átváltáskor az árfolyamrést,és kész.
      (A banki nyereségképzés a leg egyszerűbb pénzkeresési forma szerintem. )
      Nagyon sokszínű a pénzpiac forgalma,és a technikai kép ezt csak kis mértékben befolyásolja.
      Sokkal inkább számit az,hogy a nemzetközi színtéren honnan hova áramlik a pénz!
      Ha visszatérünk a forex témára,akkor igazad van.Akinek perfect a pillanatnyi modellje éppen,az jól jár.Akinek nem,az rosszul jár.Ez nyilvánvaló.
      Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A traderek döntő többsége szinte kizárólag a technikai elemzéssel foglalkozik. Sokan ezen belül is leegyszerűsítik a dolgot, azaz még hiányosabb modellben gondolkodnak.

A fundamentális elemzés már szélesíti a látókört, de a profik pl. quantitative és behavioral (bocs az angol kifejezésekért) elemzésekkel is próbálják megalapozni a döntésüket.

Egy komplex stratégia igyekszik minél több módszerből a használható elemeket egy jól működő rendszerbe foglalni.

Hozzászólás

ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mondhatjuk ezt a forex piacon.De a a napi forgalom 3/4-e egyéb csatornákon zajlik.Nem akkora a forexen a forgalom,mint sok brókercég reklámoz.
          Persze,ez attól függ,mit értünk forgalom alatt.
          Ha minden pénzmozgást ideszámolunk,akkor nem túloznak az igaz.
          A gyáripar,és egyéb nemzetközi kereskedelemben nincsenek támaszok,ellenállások,csak napi banki árfolyamok.
          A banknak van egy puffere,abból átvált az ügyfélnek.
          Ha sok dollárja van,és épp azt kell utalni egy ügyfélnek,akkor nem fog a banközin vásárolni,mert már vett régebben.
          Ha nincs neki,akkor belép a banközire,és vásárol.De általában egymás közt vesznek a bankok.Ha a banknál éppen dollárhiány van,akkor vásárolni fog,mert az ügyfélnek kell a pénz!És akkor is vásárol,ha épp nem szép helyen van az ár.Ha a bank jól gazdálkodik,akkor az ügyfélköréhez mérten jól saccolja a szükséges pénzmennyiséget,és tartalékol.Ezzel lehet játszani a devizapiacon közben.Arról nem beszélve,hogy amúgy is éppen elég jól keres a bank az ügyfelen az eladási/vételi árfolyam különbözete miatt.Nézzük csak meg a magyarországi bankok árait..!
          Tulajdonképpen ha rosszul kereskedik egy banki kereskedő,akkor is lesz profit,mert kifizeti az ügyfél átváltáskor az árfolyamrést,és kész.
          (A banki nyereségképzés a leg egyszerűbb pénzkeresési forma szerintem. )
          Nagyon sokszínű a pénzpiac forgalma,és a technikai kép ezt csak kis mértékben befolyásolja.
          Sokkal inkább számit az,hogy a nemzetközi színtéren honnan hova áramlik a pénz!
          Ha visszatérünk a forex témára,akkor igazad van.Akinek perfect a pillanatnyi modellje éppen,az jól jár.Akinek nem,az rosszul jár.Ez nyilvánvaló.
          ehhez még hozzátenném hogy az ügyfelek utalásainak java része nem napon belüli. Tehát 1 vagy 2 napos határidőt kap a bank az átváltásra.. vegyük pl az eur/huf részt.. ha pl 290en áll az árfolyam, és feladsz 100ezer eurót, a bank lefoglalja a számláról mondjuk 295ös árfolyammal, hogy biztos elég legyen.. és lehet a bank ugye nem is vált át semmit, mert van eurója elég, de 1-2 nap alatt az árfolyam mozgást átnézve megállapitható, hogy utólag beirják az átváltási árfolyamot a legmagasabb árra, vagy még 1 picit magasabbra is teszik mint ez idő alatt járt. Tehát a 2 nap legkedvezőtlenebb árfolyamán irja be utólag a számlatörténetbe, ezzel is nyerve.. Persze lehetne mondani hogy deviza számlával rendelkeznek azok akik sok pénzt mozgatnak, de arra is át kell váltani 1x. A lényeg amiért OFFolok, hogy ugye a bankok tényleges átváltásokat nem csinálnak, ezért szerintem nem sok köze van az árfolyammozgásokhoz.. hiszen vannak anyabankok, nemzetközi részlegek, és tuti hogy a vállalatcsoportnak minden devizában van jelentős pénze, pl egy németországi fiókba eurókat tesznek be az emberek, tehát máris van náluk bőven.. és épp ezért szerintem a bankok szinte sohasem szorulnak arra, hogy átváltsanak.. persze ezt nem tudom semmivel alátámasztani, csak elképzelés.. de minek tennék, ha felesleges..?

Hozzászólás

Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez a chart nem egy ilyen pinbar setuprol szol, de ami a hatterben van az hasonlo...
            Ezert nem szeretek vakon breakout-olni es visitok, amikor egy ket kezdo azt hiszi hogy ezt igy kell csinalni mert bejott neki 3*... Es tolti fel a chartokat 1H-n es mondja nekem hogy "nezd 5M-en meg is volt tesztelve a TL...
            A prok
            A) Hirekre kereskednek
            B) Arakra. Leszarjak hogy 5 percesen volt egy hangya****nyi bar-e vagy sem. Aki 5M-en tradel az 5M-en is fog kilepni altalaban, ezert nem celszeru daily tradeket feltetlenul 5M-es mini pin-ekre alapozni
            Igazán örülök, hogy te, mint szintén kezdő próbálsz a dolgok mögé nézni és köszönöm, nagyon jól értettem a nekem szóló célzásodat is a feltöltött chartról, amitől visítasz. Ebből több következtetést is levontam, az egyik az, hogy nem töltök fel több chartot, nehogy kellemetlen perceket okozzak neked, szintén kezdőnek, hiszen nem erre való ez a fórum. A másik, hogy nem egészen értetted, amiről írtam: nem a nagyban TRÉDELŐK motivációira voltam kíváncsi, hanem arra, amiről Alterman írt és köszönöm is neki: nevezetesen, hogy a legnagyobb és valódi pénzeket mozgató-váltó nemzetközi cégeket és bankokat marhára hidegen hagyja, hogy hol áll éppen az árfolyam, ha fizetés teljesítés napja van, és el kell utalni néhány millió dollárt vagy eurót a világ másik felére. Talán ezért van az, hogy pinbar ide vagy oda, bizony sokszor nem arra megy az ár, amerre a chartokat lesők gondolják.

Hozzászólás

Working...
            X