Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kezdetek Kezdete

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kezdetek Kezdete

Jó napot kívánok elöszöris !
    A Témám neve azért "Kezdetek Kezdete" mivel ténylegessen itt tartok épp, mindíg is érdekelt a tözsde csak nemtudtam hogykezdjek hozzá, sok cikket és alapfokú oktatást olvastam de valahogy ezek nemtudták átadni amivel ténylegessen megértettem volna mi is a Tözsde ! Azért gondoltam hogy nyitok egy ilyen fórumot mivel olvasgadtam az itteni cikkeket és úgygondoltam önök/tik tudtok segíteni !

Szóval jólenne egy hátsó lökés valakitöl aki úgyérzi tud segíteni abban hogy, hogyan induljak el ezen a pályan. Például valamiféle cikekkek/video vagy akár egy online okatatás (ingyenes). Ezt a videót találtam olyannak amit érdemes lenne megnézni "http://www.youtube.com/watch?v=ie0YwnuvjJo".

Nagyon örulnék mindenféle hozzászólásnak tényleg megköszönném.

Elöre is köszönöm !

A tőzsde egy olyan kaszinó, ahol az emberek többsége Delfi-jósdát megszégyenítő jóslatokra törekszenek különféle fél-tudományos módszereket alkalmazva, miközben nem lenne más a dolguk, csak a bizonytalanság felismerése az idő 90%-ban. A maradék 10%-ban lehet keresni is, amikor a sok lókötő ugyanarra gondolkodik, mert annyira világosak a feltételek, olyankor történik egy nagyobb elmozdulás. Feltételek alatt a grafikon képét értjük (ami sokszor olyan mint egy optikai illúzió, mert többféleképpen is lehet értelmezni, kivéve amikor nem ) illetve a mögöttes gazdasági mozgatórugókat. Ha minden stimmel, akkor van jó esély nyerni, amúgy meg számlaledarálás bazi nagy eséllyel. (Szerintem a többség azért veszít, mert a teljes bizonytalanságban köt).

Hozzászólás

Igen gondoltam hogy nemúgyvan csak ez hogy leulok és 15perc alatt keresek vele, evvel hatalmassan tisztában vagyok. Szeretném tanulmányozni és kiprobálni is csak játékpénzben és esetle egy tanfolyamra is elmenni persze idom belul. De minden kezdés nehéz és pillanatnyilag ez nekem különössen mivel teljessen újj számomra ezért szeretném kérni a ti segítségeteket akiknek van tapasztalatja !
      A kérdés : Ha most kezdenéd "TE" mivel kezdenéd ?

Hozzászólás

Mindegy mivel kezded, mert úgyis mindenen végig kell menned, mire gőzöd lesz az egészről
        Szerintem kezdj el napos grafikonokat elemezni (nem túlbonyolítva) hol volt olyan jel, ahol szerinted sejteni lehetett, hogy egy mozgás megindul vagy folytatódni fog. Persze az se lenne hátrány ha tudnád, hogy pontosan mi történt olyankor a piacon (nem fog menni...) úgyhogy legjobb ha figyeled a mostani eseményeket is.

Ha tudsz angolul, akkor itt találsz egy csomó csikket, ami elmagyaráz sok alapfogalmat: http://www.babypips.com/school/

Hozzászólás

Nem győzöm eleget hangoztatni, hogy olyan termékkel kell kereskedni, amit ismerünk, illik a pénztárcánkhoz, kockázatvállalásunkhoz, tudásunkhoz, céljainkhoz.

Mivel semmit se tudunk rólad, így nem is lehet tanácsot adni.

Valószínűleg nem tőkeáttételes forex spekulációval kellene kezdened. Szerintem.

De lesz olyan oktató, bróker, aki mást állít majd.

Mindesetre, ha valóban a tőzsde érdekel (és nem az OTC), kezd el nézegetni pl. a BÉT oldalát:
          http://bet.hu/topmenu/befektetok/toz...pesrol_lepesre

Hozzászólás

Nagyon szépen köszönöm az eddigi tippeket is !

GP57 igen értek angolul szóval átnézem ezt a linket is köszönöm !
            Pontossan tudom h kell mindent tudni de mégsem kezdhetem a cikk végével pont ezért is kerestem egy ilyen cikket mind ezis --> http://www.forexbazis.hu/node/30 ! Ami aztilleti elég jól értelmeztem is és jegyzetelem így jobban regísztrálom és persze lehúztam egy programot hogy nagyábol lássam is mivan (metatrader)

Kmisi teljesen igazat adok amit mondasz csakis úgylehet valamit jólcsinálni ha tudjuk mi az ez pontossan ígyis van de mindenben az életben ! Neked is köszönöm a linkeket !

Hozzászólás

Hali!

Szerintem a gazdasagi alapokkal kezdjed. Tedd felre a chartokat. Es most egy nagy titkot montam el
              Probald meg lebontani a legaprobb elemeire a piacot, vizsgald meg hogy mukodik egy adasvetel, mi tortenik a penzeddel amikor lenyomod a buy gombot, tudd mi az a likviditas stb. Akkor erdemes tovabblepni ha egy kristaly tiszta keped van arrol hogy a nagy emberek (akik millio meg milliard dolarokat mozgatnak) hogyan elnek a kis embereken, hogyan hasznaljak ki azok tudatlansagat.

Na ha ez megvan szerintem akkor erre mar tudsz strategiat alapozni

Gondolkozom egy ilyesmi thread inditasan, csak irgalmatlan nagy energia ezt leirni.
              Vedd fel a kapcsolatot Lehotzky kollegaval, o jelenleg ingyenes oktatast tart kezdoknek. A tanfolyam valamikor nyar elejen indul.
              lehotrader@gmail.com

Ha minden jol meg lehet hogy szeptember vegen en is benezek es elmondom mire is gondolok amikor a piac felepiteserol beszelek.

Udv.
              T

Hozzászólás

Fassenkugel köszönöm hozzászólásod minden szavad átnézem és utánna olvasok jelenleg a japán gyertyákat tanulom és próbálom vizuálissan is megérteni hogyis mukodik ez az egész !

Hozzászólás

Ugy tunik hogy lehotzky kollega lehetoseget adott ra, tehat 1-2 eloadasban ossze fogom foglalni hogy mire gondoltam pontosabban, amikor a fentieket leirtam. Ha reszt szeretnel venni, PM-ben kuld el az e-mail cimed, es majd irok ra ha lesz biztos idopont.

Udv.
                  T

Hozzászólás

Working...
                  X