Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Első Napok a Tőzsdén

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó a blogja, kár hogy már nem nagyon ír. De az erővonal elméletét egy kezdő biztosan nem érti meg elsőre. Nem fog tudni mit kezdeni a mozgóátlagokkal, és nem tudja átültetni a gyakorlatba a dolgot. Ehhez kelleni fog az a pár ezer óra a chart előtt, amit Wik is sokszor elmond.
    Nem konkrétan a stratégia miatt javasoltam, az igazából mindegy szerintem.
    Ott kap egy összeszedett tudást és végig tudja követni a blog fejlődését, alakulását és ki tudja szűrni magának, hogy mi az, ami első körben érdekelheti.
    Természetesen a jó pár ezer órát a chart előtt, hosszú gondolkodós sétákat, tépelődést, sokszor álmatlan éjszakákat nem tudja így sem megspórolni...

Hozzászólás

Sziasztok !

Előre is elnézést ha rossz helyre írok,.mivel csak.most ismerkedem az oldallal.

Segítséget szeretnék kérni gyakorlatilag minden témakörben a technikai elemzésen belül. Az a.helyzet, hogy ebböl írom a szakdolgozatom, és sajnos nincs olyan közeli ismerősöm , akk ezekben a témákban járatoa lenne. Természetesen èn írom a dolgozatot, csak ha néha elakadnék, szeretnem ha segítene valaki.

A többit majd privátban megbeszéljük.

Üdvözlettel : Balázs

Hozzászólás

Igen, Kamionosnak igaza van. Valóban felesleges a Kezdetek kezdete után egyből új topicban beszámolni az Első Napokról a Tőzsdén.
        Egy demo tradet is felesleges hosszan kielemezni. Az 5000 usd, 2 lot, 15m, 8 pip sl érdekes kombináció egy csapkodó piacon. De ha nem ötletszerű, hanem alapos indokkal tetted, akkor inkább az elveket, okokat kellett volna vitára bocsájtani.

Ami Wik-et illeti: mindenképpen figyelemfelhívó a lelkes kezdők számára, ha egy ismert/elismert trader 7 év után sarokba dobja a forexet, és inkább más termékre vált!

Hozzászólás

Látom mindenki a saját maga által megélt tapasztalata alapján ad induló tanácsot.
          Szerintem nincs olyan, hogy ezzel vagy azzal kell kezdjen. Ha meg van a belső hajtóerő, akkor úgyis mindig rá fog akadni egy új témára és abban fog elmélyülni.
          A folyamat nálam minden témánál a következő volt: 1. azta, ez de érdekes 2. végre...ez tuti a szent grál 3. ez tuti nem a szent grál...

Egy jó hasonlat jutott eszembe. Olyan ez, mint amikor különböző szakácskönyvekből készítesz ételeket betű szerint az elején. Mindegyik jó, de nem az igazi, mert nem a Te ízlésed szerint készül. Elkezded felülbírálni a fix receptet és játszani a fűszerekkel, alapanyagokkal. Minél merészebben kísérletezel, annál ehetetlenebb lesz a főztöd. De mindegyikből megragad valami kis tudás.
          Aztán rájössz később, hogy ezekre mind szükség volt ahhoz, hogy amikor évek múlva eléd raknak 10 alapanyagot, akkor abból egy finom ételt rögtönözzél. Olyat, ami csak rád jellemző. Ez már a mesterszakács szint.
          Számít az út végén, hogy az elején melyik szerző könyvéből melyik receptet kezdted főzni?
          Nem. Ahhoz, hogy mesterszakács lehess csak egyetlen dolog kell.

Mindennél jobban szeress főzni!!

Hozzászólás

Tudjátok mindenki véleményét respekktálom de ha szabad kiemelnem egy embert kozuletek akkor az "Kamionos" lenne az és mégpedig az utolsó kommentje végett. Biztossan igaz hogyminden lépcsot alapossan meggkell mászni de van egy mondás ami iigazán igaz rám persze nemismerjuk egymást az életben és ugyebár írhatok amit akarok persze miért tenném de a mondás ígyhangzik hogy : a cápák úszva szuletnek ! Miért is mondom ezt, szerintem amit "Kamionos" az utolso kommentjében mondott az pont egy ilyen hasonló dolog. Az alap 10 alapanagyot ha ismered és "Tokos" vagy akkor tudsz kombinálni és a dolgokat megérted ! Félre ne értsétek és ezzel nem aztmondom hogy én 2hét alatt broker leszek, butaság ! Hanem ember és ember kozott is van kulombség és mégpedig az hogy "minel jobban szeress fozni" ! Pontossan azért problatam chartolni hogy lássam mi is folyik mi is az a tozse, személy szerint amit látok és benne vagyok azt hamarabb megtanulom mindhogy olvasgatok valamit és nemértem. "Kereskedjunk de hogyan" cimu topicot olvasgatom és amit tapasztaltam a chartokon így már megértem mirol is írnak ott mind mikor abszolult nemtudtam mirol van szo és mindha japánul írnának.

Mindenkinek Koszonom a hozzászólását !!
            Mariodox

Hozzászólás

Az is egy szint, amikor az ember belátja, hogy az ármozgás megjóslása nem a tudásának vagy az elemzésének a hiányosságából fakad, hanem abból, hogy a paic többnyire kiszámíthatatlan

Hozzászólás

Mariodox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Tudjátok mindenki véleményét respekktálom de ha szabad kiemelnem egy embert kozuletek akkor az "Kamionos" lenne az és mégpedig az utolsó kommentje végett. Biztossan igaz hogyminden lépcsot alapossan meggkell mászni de van egy mondás ami iigazán igaz rám persze nemismerjuk egymást az életben és ugyebár írhatok amit akarok persze miért tenném de a mondás ígyhangzik hogy : a cápák úszva szuletnek ! Miért is mondom ezt, szerintem amit "Kamionos" az utolso kommentjében mondott az pont egy ilyen hasonló dolog. Az alap 10 alapanagyot ha ismered és "Tokos" vagy akkor tudsz kombinálni és a dolgokat megérted ! Félre ne értsétek és ezzel nem aztmondom hogy én 2hét alatt broker leszek, butaság ! Hanem ember és ember kozott is van kulombség és mégpedig az hogy "minel jobban szeress fozni" ! ............
                Megjegyzem szerintem is ez a lényeg, és ha ilyen típus vagy, aki inkább vizuális akkor nézd csak nyugodtan a chartokat, persze szerezz tudást arról, hogy mit nézel. Majd évek múlva vagy ha nagyon penge vagy és ráérzel akkor talán hamarabb is, ha eleget néztél chartokat, akkor már "előre" látod, hogy mi fog történni. Ez mondjuk abban az esetben igaz inkább, ha nem 600 instrumentumot nézel, hanem alig párat. Annyit nézed ezeket, hogy fel fogsz ismerni bizonyos mintákat, szituációkat, amik már korábban történtek stb.

Ez csak az én véleményem, de daytraderként a fundementális dolgokat hagyd is inkább. Tök mindegy miért mozog a piac, a lényeg, hogy mozog, neked meg le kell kereskedni.
                www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Szerintem nagyon fontosak a fundamentumok. Minden nagyobb elmozdulás mögött (ami napokig hetekig tart) fundamentumok állnak. Sokkal könnyebb egy természetes mozgásba bekapcsolódni, mintsem feltalálni egy "edge"-t aminek a mibenléte erősen megkérdőjelezhető. Azért nincs szent grál, mert ha ahogy megjelenik egy edge a piacon, arra a szereplők rájönnek és kihasználják...

Hozzászólás

Daytraderként van, hogy percekre, de max egy-két órára hozol döntést. Ott tök mindegy a fundamentum. Megjön a jel és bekötöd. Ennyi. Lényegtelen, hogy hogy áll a gazdaság meg ilyenek.
                    www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

MegaMIND ahogy mondod ! Persze az információkat gyujtom, naplot vezetek és a osszegyujtom mindneki véleményét és utánna nézek és kiszurom azt amit úgylátom hogy kezdoként betudom építeni az én "KIS Elmémbe" és így világossá válik mi is torténik ! Epp a "Kereskedjunk de hogyan" cimu cikket olvasom amit itt is ajánlottak és nagyon tetszik nagyon érthetoen van leírva minden !! Visszatérve amit írtam, abszolult nemtartom magam pengének vagy tobbnek nehogy félreértsuk egymást hogy én géniusz lennék vagy valami nem erre akartam kitérni hanem inkább arra hogyha van 1 almám akkkor nemnyugszok amíg nemlessz belole 2vagy tobb. Eleg hulye példa de talán így picit érthetobb a dolog!

Hozzászólás

MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Daytraderként van, hogy percekre, de max egy-két órára hozol döntést. Ott tök mindegy a fundamentum. Megjön a jel és bekötöd. Ennyi. Lényegtelen, hogy hogy áll a gazdaság meg ilyenek.
                        Egyértelmű, mivel sokszor nem is azt kereskeded le, hogy kijöt egy hír, hanem lehet azt, hogy valaki éppen zárja a profitját vagy faragja a veszteségét.. Vagy nagyobb pénz úszik át a-ból b-be. Legalábbis ahogy én elképzelem a piacot.(lehet rosszul)

Hozzászólás

Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Egyértelmű, mivel sokszor nem is azt kereskeded le, hogy kijöt egy hír, hanem lehet azt, hogy valaki éppen zárja a profitját vagy faragja a veszteségét.. Vagy nagyobb pénz úszik át a-ból b-be. Legalábbis ahogy én elképzelem a piacot.(lehet rosszul)
                          Ez is csak hozzátesz az ármozgás véletlenszerűségéhez, mert azt még csak-csak meg tudod becsülni hol lépnek be sokan, de ki hol zár vagy a nagy cégek mikor váltanak, azt senki nem tudja.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ami Wik-et illeti: mindenképpen figyelemfelhívó a lelkes kezdők számára, ha egy ismert/elismert trader 7 év után sarokba dobja a forexet, és inkább más termékre vált!
                            régen sokat tanultam WikFX-től és kiderült egy-két év után, hogy kb. száz méterre lakott tőlem. az vicces volt. sokat szórakozott mozgóátlagokkal. volt vagy 50 darab a charton és "véletlen" az egyikbe mindig beleakadt az árfolyam.

most azt írja:

"
                            Tehát Elliott, harmonic, standard TA alakzatok, mindenféle japángyertya kombinációk, indikátor kombinációk, meg minden egyéb ármozgásból derivált okosság részemről kilőve. Ha még nem tetted meg, megtanulhatod mind, de hosszú távon szerintem közelebb nem leszel vele a célodhoz.
                            (Hangsúlyozom, hogy ez az én véleményem és senki más oktatásával és véleményével nem akarom ütköztetni... se időm, sem energiám nincs rá több! Ez nagyon radikálisnak tűnhet, de aki benne van a kereskedésben az tudja, hogy ezek az ütköztetések kb. a hitviták szintjén zajlanak, tehát egyik fél sem győzi meg a másikat semmiről a vita során, csak telik az idő vele. Itt csak egy dolog számít, hogy ki mit tapasztalt meg eddig.)
                            Részben azért sem akartam a devizatozsde.blog.hu -n folytatni a dolgokat, mert már főleg nem devizákkal kereskedek. Ahogy telt az idő és figyeltem a piacokat egyre inkább meggyőződésemmé vált, hogy a szabályzott piacok sokkal értelmezhetőbbek, mint "szegény" Forex Market. Nem akarok nagy okosságokat összehordani, mert konkrétan úgysem tudok bizonyítani semmit. Nekem elég volt hozzá, hogy hosszú időn át figyeltem és elemeztem mindkettőt.
                            De számomra az elsődlegesen döntő érv az, hogy a szabályzott piacoknak szabályzott nyitva tartása van, amikor a fő likviditás megjelenik rajtuk és azok általában akkor mozognak is és napról napra látható (ellenőrizhető) likviditással dolgoznak. Tehát egy daytrader ha USA piacot kereskedik, akkor nem kell egész nap a gép előtt üljön. Forex-en pedig a valós likviditás ellenőrizhetetlen és a fő mozgások/beoldalazás várható időszaka jóval kevésbé meghatározható."

ezek nagy felismerések. azért kell mindenkitől tanulni és főleg azoktól
                            akik tényleg jók, mert felesleges éveket lehet spórolni. egyébként a mozgóátlagokkal sincs gond(bár én nem szeretem őket).
                            lásd balacy milyen profin kereskedik azzal a rengeteg MA-val.

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              régen sokat tanultam WikFX-től és kiderült egy-két év után, hogy kb. száz méterre lakott tőlem. az vicces volt. sokat szórakozott mozgóátlagokkal. volt vagy 50 darab a charton és "véletlen" az egyikbe mindig beleakadt az árfolyam.

most azt írja:

"
                              Tehát Elliott, harmonic, standard TA alakzatok, mindenféle japángyertya kombinációk, indikátor kombinációk, meg minden egyéb ármozgásból derivált okosság részemről kilőve. Ha még nem tetted meg, megtanulhatod mind, de hosszú távon szerintem közelebb nem leszel vele a célodhoz.
                              (Hangsúlyozom, hogy ez az én véleményem és senki más oktatásával és véleményével nem akarom ütköztetni... se időm, sem energiám nincs rá több! Ez nagyon radikálisnak tűnhet, de aki benne van a kereskedésben az tudja, hogy ezek az ütköztetések kb. a hitviták szintjén zajlanak, tehát egyik fél sem győzi meg a másikat semmiről a vita során, csak telik az idő vele. Itt csak egy dolog számít, hogy ki mit tapasztalt meg eddig.)
                              Részben azért sem akartam a devizatozsde.blog.hu -n folytatni a dolgokat, mert már főleg nem devizákkal kereskedek. Ahogy telt az idő és figyeltem a piacokat egyre inkább meggyőződésemmé vált, hogy a szabályzott piacok sokkal értelmezhetőbbek, mint "szegény" Forex Market. Nem akarok nagy okosságokat összehordani, mert konkrétan úgysem tudok bizonyítani semmit. Nekem elég volt hozzá, hogy hosszú időn át figyeltem és elemeztem mindkettőt.
                              De számomra az elsődlegesen döntő érv az, hogy a szabályzott piacoknak szabályzott nyitva tartása van, amikor a fő likviditás megjelenik rajtuk és azok általában akkor mozognak is és napról napra látható (ellenőrizhető) likviditással dolgoznak. Tehát egy daytrader ha USA piacot kereskedik, akkor nem kell egész nap a gép előtt üljön. Forex-en pedig a valós likviditás ellenőrizhetetlen és a fő mozgások/beoldalazás várható időszaka jóval kevésbé meghatározható."

ezek nagy felismerések. azért kell mindenkitől tanulni és főleg azoktól
                              akik tényleg jók, mert felesleges éveket lehet spórolni. egyébként a mozgóátlagokkal sincs gond(bár én nem szeretem őket).
                              lásd balacy milyen profin kereskedik azzal a rengeteg MA-val.
                              De ahogy ez az idézetben is említve van, a "szabályozott" piacok csak a daytradereknek való, mert a gap risk túl nagy lehet pl egy swing tradernek.

Hozzászólás

Hátáridő alatt most mit ért? Indexek, árupiacok vagy FX határidőként?

Amúgy ja, árukra nem jön ki annyi hír. Devizára meg minden nap...

Hozzászólás

Working...
                                X