Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Első Napok a Tőzsdén

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hátáridő alatt most mit ért? Indexek, árupiacok vagy FX határidőként?

Amúgy ja, árukra nem jön ki annyi hír. Devizára meg minden nap...
    Szerintem a szabályozott piac a fenti definiciók alapján a részvénypiacok és azok az árupiacok amelyek éjszaka (USA idő szerint) nincsenek nyitva (softs).

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Tehát Elliott, harmonic, standard TA alakzatok, mindenféle japángyertya kombinációk, indikátor kombinációk, meg minden egyéb ármozgásból derivált okosság részemről kilőve.
      A kezdetekkor egy ideig lelkes olvasója és kommentelője voltam Wik blogjának. Aztán más irányba fejlődtünk.

Számomra a technikai elemzés nem teljesértékű, csak egy része a stratégiámnak. De nem dobnám ki a jól bevált elméleteket, alakzatokat, indikátorokat, amik segítenek dönteni.

Abban sem vagyok biztos, hogy a likviditás miatt forexezni kockázatosabb, mint szabályozott piacokon daytradelni.

De épp ezért olvasni fogom a scalpert is.

Hozzászólás

Egy ujjab nap

1. Kép (17:48)
        Probaltam tudásom szerint felismerni amit fellehet,visszamenoleg
        bejelolve holvoltak PPZ-k. Amire figyelmes lettem ez a Pin gyertya
        és aztán ahol be is szálltam. SL 20pip-en TP-t FIB pontra tettem méghozzá
        38.2-hez szóval 30PIP-re.

2. Kép (18:06)
        Ez a Pin gyertya eddig ténylegessen jó utat mutat ahogy a profit picit feljebb
        megy azzal a SL-t húzza magával 1.leges cél az SL-t a Buy-ra helyezni hogy
        a kockázat 0 legyen!
        A beszálásom az valósszeru és ténylegessen jó volt?

3. Kép (18:18)
        ez a kép után az SL-t 15Pip-re tettem fel és a TP-t letettem 20-ra.
        Még mindíg az elsodleges amit akarok az az hogy az SL a buy-ra keruljon!
        Kérdés ti mennyire hagynátok az SL-t a 15 pip helyett?
        TP-t feltenni 20-ra soknak tartjátok ?

4. Kép (19:14)
        Kb 1orat ingadozott Buy korul és aztán végzett ahol végzett ugye a 15pip-re
        álítot stop még elég lentvan tole de kezdoként még nemlátom hogy ezt elkellet
        volna adni a 35$ proftinál vagy ahogy tettem hogy csak a stopot tettem
        feljebb.Bízok a trend emelkedésében és a Pin gyergyában.
        Hogy látjátok a megértékelésemet, valós amit állítok hogy ez egy Felfelé
        trend lessz?

5. Kép (19:55)
        Végul egy rosszul beálított csúszo stop végett eladta ezen a profiton(eloszor
        használtam ilyet és nemtudtam hogyis mukodik élo helyzetben azthittem hogyha
        mozog felfelé a profit a SL 15pip kulombséggel koveti hát bukta)
        Ami nekem sokkal fontosabb az az hogy amit akartam elértem a trade-em
        profittal zárult ("legfontosabb hogy orizzuk meg a tokénket a profit majd
        gondoskodik magárol") Igaz volt ennél nagyobb profit ahol kiszálhattam volna
        de tudjuk jól hogy ez a trend még szépen keresett volna sott még ezt amíg megírtam
        17pip-et ment fel!

Szeretném kérni a véleményeket errol a trade-rol ! minden érdekel !
        Elore is nagy tisztelettel Koszonom ! (az ékezetek végett elnézést)
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
        X