Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Első lépsek kezdőknek; >Forex Market<

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Tények, de érdekes mindent ezzel a pár ténnyel akarnak magyarázni, ha emelkedik a piac, ha esik a piac, ha nő az arany ára, ha csökken stb.
    Egyiptom és Szíriával nem is foglalkozna a világ, ha nem arab ország lenne, hiszen gazdaságilag egy nagy nulla az egész, illetve olajkitermelés is elhanyagolható, innentől ezek inkább spekulatív tényezők, mint fundamentálisak. A QE programok érdekes dolgok?! azt a tőkét pótolják, ami eltűnt a rendszerből az összeomláskor köszönhető a tőkeáttételeknek, a pénzteremtés-e kétes formájának. (pénzügyi rendszer összeomlása)

erről beszéltem az információk torzításáról, tálalásáról épp a céloknak megfelelően.

QE-programok tények, hajtja fel a piacra dobott tőke, de a reál folyamatok alátámasztják e folyamatokat??? Valószínűleg nem mert mellette épp arról sápítoznak, hogy nagyon nem megy a dolog. Akkor most ez jó vagy rossz, ki dönti el, kis hangsúly eltolás és azt fogják harsogni, hogy a QE programok végzetes katasztrófába sodorják az államokat itt a vég. Szakadni fog a piac mert irányítják átsúlyozzák a kommunikációt a célnak megfelelően. Minél több pénzt akarnak a piacra dobni annál nagyobb hibát fognak látni benne, kész az összeomlás. Pedig semmi nem történt alapjában véve.
    http://anonymousfx.hu/http://anonymous-binary-option.hu/

Hozzászólás

Warren Buffett

ilyenkor jut eszembe azok a filmek, ahol ha kell egy egész osztag dolgozik a céggel kapcsolatos döntések előkészítésében és ez nem csak egy egyszerű beszámolóra korlátozódik, mert akkor nem dolgozna ezeknél a cégeknél jogásztól a számviteli szakembertől kezdve....stb. az persze, hogy a döntést és az alapötletet ki hozza, jelen esetben Büfi bácsi :-)
      http://anonymousfx.hu/http://anonymous-binary-option.hu/

Hozzászólás

Lehet pro és kontra érveket felhozni a QE vagy Szíria mellett, de végse soron az számít, hogy a piaci pszichológiára milyen hatással van. Ha az egyik elképzelés megerősítést nyer, utána már nem a reál tények fogják feltétlen vinni az árat, hanem a tömegszellem. Ezért van a végén mindig eufória és összeomlás.

Amíg nincs vége a QE-nek nem akarnak beomlani a piacok. Ha vége lenne, akkor beesnének mint a kő. Ezért ködösít a FED és próbálnak "csendben" kivonulni.

Szíriában meg majd ha vége a balhénak esik az olaj. No big deal

Arany meg egy külön állatfaj, főleg inflációs elővárakozások viszik az árat, amiből egyelőre kiábrándult a piac. Nincs semmilyen reális értéke, így nehéz megmondani hol lesz x hónap múlva. 1200-őn veszik, 1420-on adják. Ha 1420 fölé vinnék, akkor 1550 már nagyon eladós.... 1200 alatt meg megint nincs semmi ami megállítsa.

Hozzászólás

habibabu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Warren Buffett

ilyenkor jut eszembe azok a filmek, ahol ha kell egy egész osztag dolgozik a céggel kapcsolatos döntések előkészítésében és ez nem csak egy egyszerű beszámolóra korlátozódik, mert akkor nem dolgozna ezeknél a cégeknél jogásztól a számviteli szakembertől kezdve....stb. az persze, hogy a döntést és az alapötletet ki hozza, jelen esetben Büfi bácsi :-)
          Az lenne a meglepő ha piaci előnyt 2 perc okoskodással ki lehetne hozni
          Bár néha ilyen is van

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Visszakérdezek: … egy alul informált kisbefektető, :-), hogyan képes TECHNIKAI elemzést készíteni, mármint olyat ami ér is valamit???????
            milyen tekintetben alulinformált, fundamentálisan?
            vagy még?

szted, csak és kizárólag TA alapon nem lehet sikeresen kereskedni?

Hozzászólás

_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              milyen tekintetben alulinformált, fundamentálisan?
              vagy még?

szted, csak és kizárólag TA alapon nem lehet sikeresen kereskedni?
              Inkább vagy még (bár ezt habibabutól kellene kérdezni).

Mindenki a saját hiteivel kereskedik.
              Én azt hiszem, hogy a fundamentális ÉS technikai elemzés kiegészítve pozíciómenedzseléssel együtt lehet sikeres.
              Minél nagyobb a fegyvertár, annál nagyobb az esély.

Hozzászólás

Step 2

Sziasztok!

Látom elharapóztak itt a dolgok (ami persze nem gond), de én most szeretném továbbvinni elkezdett gondolataimat. Egy kezdő most azt mondja: „Köszönöm az előző két posztod - most már látom, hogy meg kell tanulnom gondolkodni a nagyok fejével és ki kell használni a kicsik hibáit, de hogyan tovább?”

Válasz egy párt. Egyetlen egyet! És nézzed! - de ne egy óra vagy egy nap erejéig. Nézzed 6 hónapig. Amíg nézed, hogy az adott pár hogy mozog, olvass minél többet. Olvass el mindent, amit Technikai Elemzésről találsz (technical analysis). Légy tisztában a Price Action fogalmával, alapvető gyertyaformációval, Fibonacci szintekkel, trendline-okkal, támasz és ellenállásokkal (support and resistance). Olvass, olvass olvass!

Ha valami olyat találsz, ami tetszik, tradeld be demo accounton. Vezess naplót, amibe leírod, hogy mit, mikor és miért tradeltél. Miután elfüstölted az első demo számlád, olvass minél többet money management-ről. Emellett fektessél hangsúlyt a pszichológiára is.

Ezután nyiss egy újabb demó (vagy egy kicsi 100-300USD live) számlát. Amikor elfüstölted menj, és olvass újra a pszichológiai részről – most már érteni is fogod.

Próbáld meg újra. (demo vagy live). Ha nem nullázod le a számlád, de stabilan +0-ban vagy pozitívban tudod tartani az egy jó jel. Most már kereshetsz más rendszereket, mert meg fogod tudni ítélni azoknak a megbízhatóságát illetve „valóság apaját”. Keress (vagy fejlessz) egy rendszert, ami kifejezetten a te igényeidet elégíti ki.

Ez minimum 1-3 év kemény munkát vesz igénybe. Ha nem vagy kész arra, hogy ennyi munkát és energiát befektess, akkor inkább hagyd a pénzed a bankban…

További kellemes hétvégét!
                Ph03n!x

Hozzászólás

Már nagyon várom, hogy valami konkrétum is elhangozzon, ne csak általánosságok

Hozzászólás

Ph03n!x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!

Látom elharapóztak itt a dolgok (ami persze nem gond), de én most szeretném továbbvinni elkezdett gondolataimat. Egy kezdő most azt mondja: „Köszönöm az előző két posztod - most már látom, hogy meg kell tanulnom gondolkodni a nagyok fejével és ki kell használni a kicsik hibáit, de hogyan tovább?”

Válasz egy párt. Egyetlen egyet! És nézzed! - de ne egy óra vagy egy nap erejéig. Nézzed 6 hónapig. Amíg nézed, hogy az adott pár hogy mozog, olvass minél többet. Olvass el mindent........
                    Ezzel egy baj van csak. Nagyon keveseknek van ideje arra, hogy a napi meló, család mellett órákat olvasgasson, meg chartokat nézegessen. Persze ez is egy irány, de itt a fórumon is látszik, hogy az olvasással az a baj, hogy nagyon nehéz egy irányt meghatározni, mert sokan "közbevágnak" saját gondolatokat osztanak meg, így a kezdő trader összezavarodik seperc alatt. Valamint az 1-3 év nézegetésre nagyon kevés ember alkalmas. Valóban ez lehetne az ideális eset, csakhogy erre elég kevés embernek van ideje meg tőkéje.

A fundamentális elemzés fontosságához vagy lényegtelenségéhez csak egy korábbi hozzászólásomat mondanám el ismént. Ennek lehet értelme ha heti havi charton kereskedsz még talán a napin is van értelme, de daytradbe teljesen felesleges. Pláne arra az alkalmanként pár percre, vagy 1 órára.

De a példa. Ez idén történt, de nem emlékszem pontosan melyik hónapban volt. Mr. Draghi kiállt és azt mondta, hogy gondok vannak az euro-val és ebből még komoly baj is lehet. Ahogy ez kimondta egyből elkezdett esni az EUR/USD. Jött a fundamentális elemzés, hogy "jaj baj van". Majd Draghi Bá ezt látva pár perccel később befújta, hogy "úgy látom nem értik amit mondtam, nem fogjuk hagyni, hogy az euro elbukjon". BUMM!! Egyből megfordult az ár és hasított felfelé. Akkor most melyik fundamentális elgondolás a jó? Én technikai alapon bent voltam lefelé is meg felfelé is. Ennyi. Persze aki keresi a válaszokat a mitől mozog kérdésre az használhat fundamentális elemzést, csak ez gyakran meg tudja tréfálni az embert.
                    www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Helló!

MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ezzel egy baj van csak. Nagyon keveseknek van ideje arra, hogy a napi meló, család mellett órákat olvasgasson, meg chartokat nézegessen.
                      Ez csak az én véleményem. Szerintem aki képtelen ezt az időt és energát belefektetni az bele se kezdjen. Egy építész mérnök sem 6 hónap után tervez hidat...

A fundamentális elemzés fontosságához vagy lényegtelenségéhez csak egy korábbi hozzászólásomat mondanám el ismént. Ennek lehet értelme ha heti havi charton kereskedsz még talán a napin is van értelme, de daytradbe teljesen felesleges.
                      Ezzel sajnos ellent kell hogy mondjak. Ha lemész alacsony idősíkra, ott az emberek sokkal "gyorsabban" dolgoznak - és az érzelmek is sokkal gyorsabban váltogatják egymást. Szerintem alacsony TF-en hajadba kenheted a fibonacci szintjeidet, és zászlóidat. De most ebbe ne menjünk bele. Ha te sikeres vagy alacsony TF-en technikai elemzéssel, örülök neki. A továbbiakban semmi kedvem erről vitázni, mert nem azért jöttem ide, hogy az ego-mat dagasszam.

Dhagi példa
                      Én nem azt próbálom meg kitalálni hogy fundamentális alapon merre megy az ár, vagy mi fog történni. Nézem, hogy a többiek (bankok, retailesek, fundok, sovereign-ek) hogy gondolkoznak, és merre kacsintgatnak. Az ő elképzeléseik egy bizonyos mértékig "beleépülnek" az árba. Aztán amikor kiderül hogy hibáztak... Na akkor van trade.

További kellemes hétvégét!
                      Ph03n!x

PS: Van itt egy két tapasztaltabb trader (suhi) -- ha jól emlékszem ő floor trader. Mintha ő sem teáscsészéket és pinbarokat tradelne 5m-en...

Hozzászólás

Ezzel egy baj van csak. Nagyon keveseknek van ideje arra, hogy a napi meló, család mellett órákat olvasgasson, meg chartokat nézegessen. Persze ez is egy irány, de itt a fórumon is látszik, hogy az olvasással az a baj, hogy nagyon nehéz egy irányt meghatározni, mert sokan "közbevágnak" saját gondolatokat osztanak meg, így a kezdő trader összezavarodik seperc alatt. Valamint az 1-3 év nézegetésre nagyon kevés ember alkalmas. Valóban ez lehetne az ideális eset, csakhogy erre elég kevés embernek van ideje meg tőkéje.

A fundamentális elemzés fontosságához vagy lényegtelenségéhez csak egy korábbi hozzászólásomat mondanám el ismént. Ennek lehet értelme ha heti havi charton kereskedsz még talán a napin is van értelme, de daytradbe teljesen felesleges. Pláne arra az alkalmanként pár percre, vagy 1 órára.

De a példa. Ez idén történt, de nem emlékszem pontosan melyik hónapban volt. Mr. Draghi kiállt és azt mondta, hogy gondok vannak az euro-val és ebből még komoly baj is lehet. Ahogy ez kimondta egyből elkezdett esni az EUR/USD. Jött a fundamentális elemzés, hogy "jaj baj van". Majd Draghi Bá ezt látva pár perccel később befújta, hogy "úgy látom nem értik amit mondtam, nem fogjuk hagyni, hogy az euro elbukjon". BUMM!! Egyből megfordult az ár és hasított felfelé. Akkor most melyik fundamentális elgondolás a jó? Én technikai alapon bent voltam lefelé is meg felfelé is. Ennyi. Persze aki keresi a válaszokat a mitől mozog kérdésre az használhat fundamentális elemzést, csak ez gyakran meg tudja tréfálni az embert.
                        Ezt nem lehet áthidalni, az időt bele kell rakni. Persze egy mentor a tanulást le tudja rövidíteni, mert könnyebben megtalálod vele a helyes utat.

Amúgy aki este, munka után akar tradelni, nem tudom mit vár. London bezár, likviditás eltűnik. Nem a legjobb időszak bármit is csinálni.

Én is úgy gondolom, hogy akkor igazán fontos a funda háttér ha hetekig akarunk egy pozíciót tartani. Rövid távon is lehet benne ráció, hogy "éppen mit áraz a piac", végülis minden infonak van pipben kifejezhető értéke. Erre mondjuk nem tudom hogy lehet kellő mennyiségű információt összegyűjteni vagy kell-e egyáltalán. Hiszen ha egy mozgás megindul, az látszik a charton is.

Draghi: emlékszem erre a beszédre, de itt sem ő mondta meg h mi lesz az EU sorsa. Csak tett egy nyilatkoztatot, ahol tudni lehetett merre érdemes spekulálni (akinek elég gyors volt az ujja...). A fundamentumok abból épülnek fel h mennyi a munkanélküliség, infláció, ipari termelés, politikai kilátások stb.

Hozzászólás

Ph03n!x

Írj már le légyszives pár trade példát, amit a közelmúltban csináltál. Minden részletre kitérően. Mi volt a félreárazás oka, mi adta be a jelet és hogy jönnek ehhet hozzá a retail stopok (vagy az egy külön stratégia, számomra nem derült ki ) Lehetőleg 1-2 képpel megtoldva.

Hálás köszönet!

Hozzászólás

Ph03n!x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Helló!

Ezzel sajnos ellent kell hogy mondjak. Ha lemész alacsony idősíkra, ott az emberek sokkal "gyorsabban" dolgoznak - és az érzelmek is sokkal gyorsabban váltogatják egymást. Szerintem alacsony TF-en hajadba kenheted a fibonacci szintjeidet, és zászlóidat. De most ebbe ne menjünk bele. Ha te sikeres vagy alacsony TF-en technikai elemzéssel, örülök neki. A továbbiakban semmi kedvem erről vitázni, mert nem azért jöttem ide, hogy az ego-mat dagasszam.
                            Az ego-dat ezzel tuti nem fogod dagasztani. Nem tudom, mióta kereskedsz, de azt nekem tuti nem fogod beadni, hogy perces, öt perces charton te a fundamentális elemzéssel keresel pénzt, amikor bizonyos hírek vagy naponta vangy hetente jönnek. Részemről is ennyi. Nem erőltetem ezt tovább, mert parttalan. Biztos jó a fundamentális elemzés, csak nem a daytradereknek.
                            www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Az ego-dat ezzel tuti nem fogod dagasztani. Nem tudom, mióta kereskedsz, de azt nekem tuti nem fogod beadni, hogy perces, öt perces charton te a fundamentális elemzéssel keresel pénzt, amikor bizonyos hírek vagy naponta vangy hetente jönnek. Részemről is ennyi. Nem erőltetem ezt tovább, mert parttalan. Biztos jó a fundamentális elemzés, csak nem a daytradereknek.
                              Akinek nem érdeke meglátni a realitást, az soha nem is fogja. Szerintem mióta Megamind belépett a fizetett tanítók körébe azóta rémületesen közeledik azoknak az álláspontjához akiket most már megvet (de annak előtte meg védett). Welcome to the Dark Side Darth Megamind!

Hozzászólás

XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Akinek nem érdeke meglátni a realitást, az soha nem is fogja. Szerintem mióta Megamind belépett a fizetett tanítók körébe azóta rémületesen közeledik azoknak az álláspontjához akiket most már megvet (de annak előtte meg védett). Welcome to the Dark Side Darth Megamind!
                                Itt valami félreértés lesz. Én soha nem kardoskodtam a fundamentális elemzés mellett. Így nem is értem a megjegyzést. Ha visszaolvasol mindig is technikai alapon végzett kereskedést favorizáltam, ezt is kötöttem. Továbbá a fundemtális elemzést továbbra sem szólom le, csak azt mondtam, hogy az daytradre perces kereskedésre NEM való. Aki ezt állítja, az nem kereskedett soha technikai alapon.

A tanítás nem az én ötletem. Páran kértek segítséget. Más módon nem tudom megoldani. Ha jönnek rá akkor megtartom, ha nem nem és kereskedek tovább. Ez nekem nem gond. Nem is lesz többet ilyen, mert ez nekem nem a fő profilom. Biztos nem alapítok rá iskolát. Pár info még lesz a következő hetekben, kereskedési példák ilyesmi. Ha tetszik jó, ha nem úgyis jó.
                                www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Working...
                                X