Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Első lépsek kezdőknek; >Forex Market<

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt valami félreértés lesz. Én soha nem kardoskodtam a fundamentális elemzés mellett. Így nem is értem a megjegyzést. Ha visszaolvasol mindig is technikai alapon végzett kereskedést favorizáltam, ezt is kötöttem. Továbbá a fundemtális elemzést továbbra sem szólom le, csak azt mondtam, hogy az daytradre perces kereskedésre NEM való. Aki ezt állítja, az nem kereskedett soha technikai alapon.

A tanítás nem az én ötletem. Páran kértek segítséget. Más módon nem tudom megoldani. Ha jönnek rá akkor megtartom, ha nem nem és kereskedek tovább. Ez nekem nem gond. Nem is lesz többet ilyen, mert ez nekem nem a fő profilom. Biztos nem alapítok rá iskolát. Pár info még lesz a következő hetekben, kereskedési példák ilyesmi. Ha tetszik jó, ha nem úgyis jó.
    OK, ráharapok. Daytradelni nem csak 1 percesen lehet. Továbbá, a napközbeni kereskedésben is nagy szerepe van a híreknek, márpedig aki érti és tudja hogy egy bizonyos hír hogy fogja érinteni az eddigi csorda-gondolkozást és hogy merre van a csorda pozicionálva, annak nagyobb esélye van jó döntést hozni.

A tanításról meg annyit, és erről már sokszor írtam itt is, hogy akinek ehhez suli kell az inkább tegye a pénzét a bankba, aki meg oktat annak meg meg kellene tanulnia kereskedni.

Hozzászólás

ez jo

Hozzászólás

XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        OK, ráharapok. Daytradelni nem csak 1 percesen lehet. Továbbá, a napközbeni kereskedésben is nagy szerepe van a híreknek, márpedig aki érti és tudja hogy egy bizonyos hír hogy fogja érinteni az eddigi csorda-gondolkozást és hogy merre van a csorda pozicionálva, annak nagyobb esélye van jó döntést hozni.

A tanításról meg annyit, és erről már sokszor írtam itt is, hogy akinek ehhez suli kell az inkább tegye a pénzét a bankba, aki meg oktat annak meg meg kellene tanulnia kereskedni.
        Ez is egy nézőpont. Örülök, hogy te tudsz kereskedni.

Sajnos gyakran előfordul, hogy egy pozitív hír ellenére is esik a piac. Máskor meg a negatívra emelkedik. Ez ám a fundamentális elemzés csúcsa. Persze az nem gond, hogy tudod, hogy mikor jönnek ki a hírek, de mire abból mélyreható következtetést levonsz, a beszálló már lehet, hogy kiszálló. De mindegy is. A véleményed az oktatásról meg egy dolog. Lehet valakinek kell segítség valaki, mint mondjuk aki olyan penge mint te, az meg képes innen szedett stratégiákkal kereskedni, ahol a többség elhallgatja a stratégia lényegét. Phőnix is csak vaktöltény puffogtat. Mire abból itt megtudtok valamit, hogy mit csinál, azzal elmegy egy év, már ha ilyen ütemben halad.
        www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Búcsúzóul

Jó estét!

Őszinte leszek: Belefáradtam. Ez a thread már csak arról szól, hogy mindenki bizonyítani akar - hogy ő jobban tudja...

Ahogy elnézem Lucem is indított egy thread-et. Megosztotta ötletét és lám, mi lett a vége...
          Én is elkövettem ezt a hibát - nyitottam egy thread-et - megpróbáltam pár nézetet népszerűsíteni. Saját energiámból, saját időmből... Legyünk őszinték: nekem ebből a posztolgatásból semmi hasznom nem számrazik.

Az eredményből látszik, hogy hiba volt. Mint korábban említettem - hibáimat amilyen gyorsan csak tudom kijavítom.

További kellemes estét, és sikeres kereskedést kívánok minden tradernek.
          Ph03n!x

Hozzászólás

Ez is egy nézőpont. Örülök, hogy te tudsz kereskedni.

Sajnos gyakran előfordul, hogy egy pozitív hír ellenére is esik a piac. Máskor meg a negatívra emelkedik. Ez ám a fundamentális elemzés csúcsa. Persze az nem gond, hogy tudod, hogy mikor jönnek ki a hírek, de mire abból mélyreható következtetést levonsz, a beszálló már lehet, hogy kiszálló. De mindegy is. A véleményed az oktatásról meg egy dolog. Lehet valakinek kell segítség valaki, mint mondjuk aki olyan penge mint te, az meg képes innen szedett stratégiákkal kereskedni, ahol a többség elhallgatja a stratégia lényegét. Phőnix is csak vaktöltény puffogtat. Mire abból itt megtudtok valamit, hogy mit csinál, azzal elmegy egy év, már ha ilyen ütemben halad.
            Van egy elég újkeletű Wall Street mondás, alig néhány száz éves: Buy the rumor, sell the news. Ezt a jelenség ugyanoda kanyarodik vissza amit már előzőleg is ecseteltem, ha ki jön egy jó hír és a piac nem tud feljebb törni akkor ez egy fáradt piac. De biztos ez is benne lesz a tananyagban. Ja de bocs, elfelejtettem hogy Te tick charton fogod bevezetni a kisiskolásokat a kereskedés öromeibe.
            Abban igazad van, hogy sajnos a fórumon szinte lehetetlen megszerezni egy komplett szisztéma részleteiben (habár ebben a Te hozzászólásaid biztos nem segítenek); de az igazság az, hogy szerintem nincs olyan oldal vagy könyv ahol egy helyen minden tudást megszerezhet valaki. Ez egy kincskeresés, és sok követ fel kell forgatni míg megtaláljuk a saját kincsünket.
            Tudom, vagy el kell menni a Te tanfolyamodra. Cheers.

Hozzászólás

Ph03n!x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Jó estét!

Őszinte leszek: Belefáradtam. Ez a thread már csak arról szól, hogy mindenki bizonyítani akar - hogy ő jobban tudja...

Ahogy elnézem Lucem is indított egy thread-et. Megosztotta ötletét és lám, mi lett a vége...
              Én is elkövettem ezt a hibát - nyitottam egy thread-et - megpróbáltam pár nézetet népszerűsíteni. Saját energiámból, saját időmből... Legyünk őszinték: nekem ebből a posztolgatásból semmi hasznom nem számrazik.

Az eredményből látszik, hogy hiba volt. Mint korábban említettem - hibáimat amilyen gyorsan csak tudom kijavítom.

Ph03n!x
              Viszont, köszönjük hogy meglátogattál. Kár hogy ilyen gyorsan elmész, most kezdett érdekessé válni ez a thread. Arra meg hogy mindenki bedobja a 10 centjét várni lehetett, de személy szerint én kiváncsian vártam hogy merre viszik gondolataid ezt a threadet. Sajnos Lucem stratégiája an én szememben elég követhetetlen volt, a Tied érdekesebbnek tűnt. Sebaj, good luck trading and may the fat tails wag your P&L in your favor!

Hozzászólás

Buy the rumor, sell the news.
                Örök dilemma, hogy melyik hírt vették meg előre a benfenntesek és melyiket nem

Hozzászólás

Viszont, köszönjük hogy meglátogattál. Kár hogy ilyen gyorsan elmész, most kezdett érdekessé válni ez a thread. Arra meg hogy mindenki bedobja a 10 centjét várni lehetett, de személy szerint én kiváncsian vártam hogy merre viszik gondolataid ezt a threadet. Sajnos Lucem stratégiája an én szememben elég követhetetlen volt, a Tied érdekesebbnek tűnt. Sebaj, good luck trading and may the fat tails wag your P&L in your favor!
                  Nekem fura volt, hogy az elején valami olyasmit írt, hogy nem lesz konkrét rendszer leírása, hanem pár év chartnézegetés, és utána aki kipróbálta ezt annak majd kiderül érdemes volt-e követni tanácsait. Gondolja bárki is, hogy ezt valaki végigcsinálja egy fórumos beírás hatására?

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Örök dilemma, hogy melyik hírt vették meg előre a benfenntesek és melyiket nem
                    Általában az árszintből meg lehet mondani, de a CoT és más források (pl Oanda) is segíthetnek. Például ha megnézed a Lean Hogs chartot és hozzáveszed hogy rekord hosszú pozicióban csücsülnek a spekulátorok, akkor nem nehéz arra a következtetésre jutni, hogy a specs minden jó hÍrt beépítettek az árba.

Hozzászólás

Van egy elég újkeletű Wall Street mondás, alig néhány száz éves: Buy the rumor, sell the news. Ezt a jelenség ugyanoda kanyarodik vissza amit már előzőleg is ecseteltem, ha ki jön egy jó hír és a piac nem tud feljebb törni akkor ez egy fáradt piac. De biztos ez is benne lesz a tananyagban. Ja de bocs, elfelejtettem hogy Te tick charton fogod bevezetni a kisiskolásokat a kereskedés öromeibe.
                      Abban igazad van, hogy sajnos a fórumon szinte lehetetlen megszerezni egy komplett szisztéma részleteiben (habár ebben a Te hozzászólásaid biztos nem segítenek); de az igazság az, hogy szerintem nincs olyan oldal vagy könyv ahol egy helyen minden tudást megszerezhet valaki. Ez egy kincskeresés, és sok követ fel kell forgatni míg megtaláljuk a saját kincsünket.
                      Tudom, vagy el kell menni a Te tanfolyamodra. Cheers.
                      Nem kell elmenni sehova, pláne nem hozzám. Aki szerint meg lehet tanulni netről tőzsdézni az tegye azt, akinek meg segítség kell az meg kérjen segítséget. Nem tudom, mi a problémád amúgy. Persze, hogy az én hozzászólásaimból nem lehet megtanulni tőzsdézni és nem is segít, mert mint annyiszor jeleztem szerintem ez halott ügy.

Phőnix meg megsértődik. Belefáradt. Mibe? Nem írt eddig semmit, milyen látásmódot fejtegetett? Gyakoroljon mindenki 1-3 évig. Na, ez ám az előrelépés.

Amúgy nem tick chartot fogok mutogatni.
                      www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Jó estét!

Ph03n!x
                        Nem erről szól, hogy mindenki jobban tudja. Feldobtál valamit, majd amikor jöttek rá válaszok akkor meg megsértődsz. Írd le, mit akartál ezzel az egésszel és ennyi. De örök igazságokat írogatni......
                        www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Az ego-dat ezzel tuti nem fogod dagasztani. Nem tudom, mióta kereskedsz, de azt nekem tuti nem fogod beadni, hogy perces, öt perces charton te a fundamentális elemzéssel keresel pénzt, amikor bizonyos hírek vagy naponta vangy hetente jönnek. Részemről is ennyi. Nem erőltetem ezt tovább, mert parttalan. Biztos jó a fundamentális elemzés, csak nem a daytradereknek.
                          Főnix, vége?

Tényleg kár. Biztosan be kellene már az elején dobni a törölközőt, ha egy komplex gondolkodásmódot szeretnél bemutatni és a kezdőknek segíteni?

Így ismét a szűklátókörűség és az ellenérdek győz.

Mega MIND? De ami nem fér bele abba a hatalmas elmébe, az nincs? És ilyenek tartanak ma tanfolyamot?

Bár igaz, ezen a szinten valóban felesleges fórumozni.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Főnix, vége?

Tényleg kár. Biztosan be kellene már az elején dobni a törölközőt, ha egy komplex gondolkodásmódot szeretnél bemutatni és a kezdőknek segíteni?

Így ismét a szűklátókörűség és az ellenérdek győz.

Mega MIND? De ami nem fér bele abba a hatalmas elmébe, az nincs? És ilyenek tartanak ma tanfolyamot?

Bár igaz, ezen a szinten valóban felesleges fórumozni.
                            Komolyan nem értem, ti mit nem értetek meg. Mi nem fér bele a fejembe? Én nem harcolok. Elfogadok én mindent, ha megindokolják. De az nem idok, hogy sikeresen kereskedni csak fundamentális elemzéssel lehet. Hát ez egy vicc!!!!

Valamint szerintem az sem megy szembe az általános vélekedéssel, hogy azt mondom, hogy a fundamentális elemzés rövid idősíkon jelentéktelen. Perces, ötperces charton értelmetlen. Aki hetin meg havi charton kereskedik annak jelenthet előnyt. De annak is csak akor, ha össze tudja rakni a képet.

Milyen ellenérdekekről beszélsz. Ez egy tőzsdefórum. Emberek beszélgetnek. Valaki felhoz valamit, mások meg reagálnak. Ha nem tetszik a reakció akkor az ember megsértődik. Roppant felnőttes gondolkodás.
                            www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Az eredményből látszik, hogy hiba volt.
                              Talán neked is az eredményekkel kellett volna kezdened.

Aki ilyen apróságon megsértődik, az vajon mennyire tud stabil maradni a kereskedései során?

Hozzászólás

Nem azért de ez így jó, nem egymást kell meggyőzni!! Emberke felvetett valamit, vigye végig a gondolatát és mi saját tapasztalatból leírjuk a véleményünk szerinti hibát. Aki olvassa az eldönti, átgondolja, hogy kinek fogadja el a véleményét, ötvözi a sajátjával és lehet, hogy időt, energiát spórol meg vele vagy éppen pénzt.
                                http://anonymousfx.hu/http://anonymous-binary-option.hu/

Hozzászólás

Working...
                                X