Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Első lépsek kezdőknek; >Forex Market<

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

valóban a fórumozás erős idegzetet kíván vagy erős hitet :-)
    http://anonymousfx.hu/http://anonymous-binary-option.hu/

Hozzászólás

n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Talán neked is az eredményekkel kellett volna kezdened.

Aki ilyen apróságon megsértődik, az vajon mennyire tud stabil maradni a kereskedései során?

A számból vetted ki a szót!

Lehet hogy Pho3n!x még nem tud erről a lehetőségről?

http://forum.tozsde.hu/tozsdei-kepze...amlakhu-2.html

Hát igen, aki tradel, az az egyik legnagyobb kitartást igénylő szakmát műveli.
      Ha pár kötözködő fórum bejegyzésre feladja a rendszerének elmagyarázását, az tényleg elgondolkodtató egy kicsit.
      Egyébként pedig hagyni kell kibontakozni az embereket, nem szabad beléjük folytani a még ki sem mondott szót.

Hozzászólás

Pho3n!x pontosan azt tette, amit egy jó trader tesz. Belátta, hogy ebből a "poziból" csak nagyobb veszteséggel jönne ki, mint amekkora nyereségpotenciál van benne és
        "likvidálta" olyan gyorsan, ahogy csak lehet.

Hozzászólás

Kár volt ezt a topikot szétbaxni idejekorán, mielőtt kibontakozhatott volna :|

Hozzászólás

MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Elfogadok én mindent, ha megindokolják. De az nem idok, hogy sikeresen kereskedni csak fundamentális elemzéssel lehet. Hát ez egy vicc!!!!

Valamint szerintem az sem megy szembe az általános vélekedéssel, hogy azt mondom, hogy a fundamentális elemzés rövid idősíkon jelentéktelen. Perces, ötperces charton értelmetlen. Aki hetin meg havi charton kereskedik annak jelenthet előnyt. De annak is csak akor, ha össze tudja rakni a képet.
            Talán be kellene íratkoznod egy igazi tanfolyamra, hogy megértsd.

Egy dolgot viszont én is kérdeznék: milyen árképzési technikával jött ki a 230 ezres tanfolyamdíjad?
            (Beavathatnál a részletekbe, hogy ne tartson senki csalónak az ennél is alacsonyabb, mindössze 690 eurós számlád mellett.)

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Egy dolgot viszont én is kérdeznék: milyen árképzési technikával jött ki a 230 ezres tanfolyamdíjad?
              (Beavathatnál a részletekbe, hogy ne tartson senki csalónak az ennél is alacsonyabb, mindössze 690 eurós számlád mellett.)
              Én nem személyeskedtem, meg rágalmaztalak, úgyhogy ezt fejezd be szépen, pláne úgy, hogy nem ismersz. Ez elég alja színvonal amit képviselsz. Ahelyett, hogy hülyeségeket írógatsz írhatnál normális válaszokat is. De mivel olvasni nem tudsz ebből adódóan gondolom írni se. Ez az egy számla publikus, de ez sem véletlen. Ennek is megvolt a célja. Nem volt jó választás ez tény, de ez van, ezzel már nem tudok mit kezdeni.

Az ár roppant egyszerű. Ennél sokkal többet is írhatnék, mert amin átsiklottál az az, hogy ebben benne van, hogy az előadás után fél évig akár NAPONTA lehet kérdezni, segítséget kérni INGYEN. Plusz ha küld valaki kötési listát megmondom, hogy jól csinálta-e amit csinált.

Aztán küldözgessél nyugodtan mérges smiley-kat, ha ettől jobb a kedved.
              www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Ha már ilyen baráti vagy ránéztem a weboldaladra, de sehol nem látom az eredményidet. Biztos én siklottam el vmi felett. De az látom, hogy penge vagy mindenben van itt hitel, biztosítás, privátbankárság, (ilyet ismerek párat, no comment), majd tőzsdeguru is vagy. Eredmény nélkül. Akkor ezt most hogyan van?

Lennél olyan kedves és ha ilyen nagy mellénnyel vagy megosztanál velünk pár eredményt.
                www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Sztorno minden. Megvan az eredmény. Itt a stratégiád eredménye :

Money menedzsment része biztosítja a magas találati arányt, amellyel bizonyíthatóan, menedzselt kockázattal a napi 1% profit sem elérhetetlen.

Én nem vagyok ennyire vad és nem is gondolom, hogy minden nap összejön a maximum, így számoljunk napi 0,5%-kal. Van 250 kereskedési nap, meg napi 0,5 % az kamatos kamattal, annyi mint 347% vagyis egy 100.000 €-s számlából csinálsz 347.000 €-t. Ezelőtt meghajolok. Tényleg szép eredmény. Vagy valamit elszámoltam?
                  www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ha már ilyen baráti vagy ránéztem a weboldaladra, de sehol nem látom az eredményidet. Biztos én siklottam el vmi felett. De az látom, hogy penge vagy mindenben van itt hitel, biztosítás, privátbankárság, (ilyet ismerek párat, no comment), majd tőzsdeguru is vagy. Eredmény nélkül. Akkor ezt most hogyan van?

Lennél olyan kedves és ha ilyen nagy mellénnyel vagy megosztanál velünk pár eredményt.
                    Nem válaszoltál a kérdésre. Vajon miért?

Egyébként szívesen mutatok ezt azt. Fund-tech. Csak neked, csak most 230 ezer. Ezért olyat kapsz, hogy dobsz egy hátast.

Hozzászólás

Nem válaszoltál a kérdésre. Vajon miért?

Egyébként szívesen mutatok ezt azt. Fund-tech. Csak neked, csak most 230 ezer. Ezért olyat kapsz, hogy dobsz egy hátast.
                      Olvass már vissza legalább 3 hozzászólást!!! Mire nem válaszoltam? Szerinted az időm ingyen van, amíg másokkal foglalkozok a trading helyett!!!
                      www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Sziasztok!

@StLui kmisi
                        A célom az volt, hogy megpróbáljam az embereket elmozdítani az önnálló gondolkodás irányába. Mutogathatnék itt számlákat - minek... Mutathatnék egy két tradet (privátban megtettem egy-két érdeklődőnek), de a gond az az, hogy rendszerem komplikált, megértéséhez Price Action alapismeretek, market felépítés, gazdasági ismeretek és fundamentális ismeretek is szükségesek lennénk. Egy kezdőt csak összezavarnának. Célom még pár hete csupán a fenti volt, azzal kibővítve, hogy időnként egy kisebb post-ban összefoglalok egy-két érdekesebb dolgot. (Piacműködés, likviditás szerepe, piacrésztvevők stb.)

@n3d
                        Hogyan tanítsak embereket halászni, amikor mellettem páran kézigránátokat dobálnak a vízbe?

@GP57
                        Én is sajnálom.

@Megamind
                        Én soha nem kérdőjeleztem meg azt, hogy hogy lehet-e fundamentális ismeretek nélkül kereskedni. Lehet. (Erre számos példát ismerek.)

Ugyan nem vagyok floor trader, de jó párat ismerek. Mielőtt embereket kezdesz oktatni azért kérdezz meg egy-kettőt arról, hogy mit és hogyan látnak a piacon. KEVÉS - ismétlem NAGYON kevés floor tradert ismerek, aki teljesen figyelmen kívűl hagyna bármilyen fundementális tényezőt. Ha nincs ilyen ismerősőd akkor keress rá youtube-on. Floor traderek túlnyomó többsége azt fogja mondani, hogy a fundementális elemzés elengedhetetlen.

Nem ismerem befektetői multadat. Lehet hogy tapasztalt vagy, lehet hogy nem. A fent említett ár valóban eléggé "nagyszabású" (hogy finoman fogalmazzak) - egy átlag magyar számára. Tudatában vagy-e annak, hogy ennek az árnak töredékéért NAGYON tapasztalt traderek is segítenek? A te tudásod ezekénél valóban tízszer több? Van-e neked ehhez elegendő tapasztalatod, kitartásod? Volt-e már diákod, akit mentoráltál? Sikeres lett-e az illető? Tudod-e mennyi munkával jár már csak egy diák rendes kitanítása is? Tudod-e kik mozgatják a piacot? Tisztában vagy-e a piaci szereplőkkel? Tudod-e hogy a nagyok hogyan kereskednek? Szívemből remélem, hogy a fenti kérdésekre őszinte "igen" válaszok jönnek részedről. Ez esetben sikeres oktatást kívánok.

További szép napot!
                        Ph03n!x

Hozzászólás

Szerintem döntsük el a vitát, hogy kinek nagyobb a pélója egy FX verseny keretében
                          http://www.myfxbook.com/contests/for...cel-markets/17

Ma hajnalban indult, még nem késő utolérni, nekem eddig csak 81%-om van

Hozzászólás

Nyitok 30 szamlat, es full levereg-el max risk-el tradekek

Megamind! Azert kicsit tenyleg visszafoghatnal. kmisi kicsit reg ota benne van mar az uzletben. felteszem tapasztalata is akad jocskan...

Ph03n!x-el beszeltem PM-ben... Kar volt elkergetni innen skacok...

Hozzászólás

Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ph03n!x-el beszeltem PM-ben... Kar volt elkergetni innen skacok...
                              Még nem menekült el, hátha ír még valami hasznosat

Hozzászólás

Ph03n!x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok!

@StLui kmisi
                                A célom az volt, hogy megpróbáljam az embereket elmozdítani az önnálló gondolkodás irányába. Mutogathatnék itt számlákat - minek... Mutathatnék egy két tradet (privátban megtettem egy-két érdeklődőnek), de a gond az az, hogy rendszerem komplikált, megértéséhez Price Action alapismeretek, market felépítés, gazdasági ismeretek és fundamentális ismeretek is szükségesek lennénk. Egy kezdőt csak összezavarnának. Célom még pár hete csupán a fenti volt, azzal kibővítve, hogy időnként egy kisebb post-ban összefoglalok egy-két érdekesebb dolgot. (Piacműködés, likviditás szerepe, piacrésztvevők stb.)

@n3d
                                Hogyan tanítsak embereket halászni, amikor mellettem páran kézigránátokat dobálnak a vízbe?

@GP57
                                Én is sajnálom.

@Megamind
                                Én soha nem kérdőjeleztem meg azt, hogy hogy lehet-e fundamentális ismeretek nélkül kereskedni. Lehet. (Erre számos példát ismerek.)

Ugyan nem vagyok floor trader, de jó párat ismerek. Mielőtt embereket kezdesz oktatni azért kérdezz meg egy-kettőt arról, hogy mit és hogyan látnak a piacon. KEVÉS - ismétlem NAGYON kevés floor tradert ismerek, aki teljesen figyelmen kívűl hagyna bármilyen fundementális tényezőt. Ha nincs ilyen ismerősőd akkor keress rá youtube-on. Floor traderek túlnyomó többsége azt fogja mondani, hogy a fundementális elemzés elengedhetetlen.

Nem ismerem befektetői multadat. Lehet hogy tapasztalt vagy, lehet hogy nem. A fent említett ár valóban eléggé "nagyszabású" (hogy finoman fogalmazzak) - egy átlag magyar számára. Tudatában vagy-e annak, hogy ennek az árnak töredékéért NAGYON tapasztalt traderek is segítenek? A te tudásod ezekénél valóban tízszer több? Van-e neked ehhez elegendő tapasztalatod, kitartásod? Volt-e már diákod, akit mentoráltál? Sikeres lett-e az illető? Tudod-e mennyi munkával jár már csak egy diák rendes kitanítása is? Tudod-e kik mozgatják a piacot? Tisztában vagy-e a piaci szereplőkkel? Tudod-e hogy a nagyok hogyan kereskednek? Szívemből remélem, hogy a fenti kérdésekre őszinte "igen" válaszok jönnek részedről. Ez esetben sikeres oktatást kívánok.

További szép napot!
                                Ph03n!x
                                Ez egy nagyon jó hozzászólás, végre értelmes dologról is van szó.
                                Igen elég hosszú a múltam, nem pár éves.
                                Igen tudom ki mennyiért oktat, azt viszont nem hiszem, hogy bárki is 25.000-ért oktatna.
                                Azért ilyen borsos, mert tudom, hogy mit fogok megmutatni, miről lesz szó. Valamint mint írtam a mentorálás alatt nem tudok kereskedni, tehát az időm is pénz. Én úgy gondolom, hogy az ér a legtöbbet akármilyen tanfolyamban, előadásban, ha utána amikor belekezd az ember a gyakorlásba, kereskedésbe van kitől segítséget kérni amikor elakad, vagy ha megerősítés kell. PP ha jól tudom 5.000 Ft-óradíjjal számol. De lehet, hogy nem ennyi, de erre emlékszem. Na most én napi konzultációt teszek lehetővé, plusz kötéslista elemzést, mert ennek van értelme, nem a heti egy alkalomnak, mivel a piac folyamatosan változik. Szóval ha 5.000 lenne az óradíj és vegyünk napi 10 órát, az napi 50.000 Ft. És ez félévig, ki sem számolom....
                                Igen, volt tanítványom már - egyéni -
                                Igen sikeres.
                                Igen, tudom mennyi időt vesz el a mentorálás

Azt viszont továbbra sem osztom, hogy a fundamentális elemzés elengedhetetlen. DE, nem akarlak meggyőzni semmiről, mert nem ez a lényeg. Mindenki máshogy tradel. Én sem azt akarom, hogy mindenki úgy tradeljen ahogy én. Van egy csomó jó technika. Én a saját gondolkodásmódomat tudom megmutatni, plusz mint írtam több (8) év tapasztalatát tudom megosztani. Meg fogom mutatni a legegyszerűbb technikákat is és azokat, amiket én csinálok. Megpróbálok komplex képet adni erről. Nem magamtól jött amúgy az ötlet erre az előadásra, hanem kaptam pár levelet, hogy segítsek. De nekem nem fő profilom az oktatás és pontosan ezért írtam azt is, hogy csak egyszer fogok ilyet csinálni.

Itt nem háborúzni kéne, mint amit kmisi csinál. Ez nem erről szól. Az, hogy különböznek a vélemények az nem baj, amíg normális érvek, ellenérvek jönnek.
                                www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Working...
                                X