Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Első lépsek kezdőknek; >Forex Market<

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Jagger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sziasztok

valaki tudna abban segiteni, hogy metatraderen hogyan kell beallitani hogy a stop loss es take profit vonalak megjelenjenek a charton ?
    elore is koszi Jagger
    Ha nyitsz egy pozíciót, utána megadhatod az értéküket, és megjelennek a charton. Ezután már egérrel is húzgálhatod őket.

Hozzászólás

• Bocs, én vagyok diszlexiás :S

Hozzászólás

• Amúgy tényleg jöhetnétek a versenyre.
        Én az első napot félig elcsextem. All-in akartam menni, de hamarabb kistoppolt valami fura margin szabály miatt
        Aztán a megtépázott számlát kellett összekaparnom. Mindegy, már tudom kb mennyit bír a rendszer, holnap folytatom, mára kicsit elfáradtam
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Gap

Jó estét!

Szép az este, ha egy kis profittal nyitjuk a hetünket
          BigBrother, CSI: NY meg hasonlók helyett inkább a chartokat nézem vasárnap este.

Szerintem mindenképpen érdemes egy kis időt fektetni a "Gap"-ekbe.
          Ha van a kereskedésnek egy kis pontja, amit relatív kis tudással ki lehet használni, akkor ez az. Mindenki csináljon legalább 50-100 demó kötést GAP-en, mielőtt élesben próbálkozna. Ugyan relatív könnyű megtanulni őket játszani, mégis teljesen más pozíció / "money management"-et igényel.

Profitban gazdag hetet!
          Ph03n!x
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Ph03n!x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ugyan relatív könnyű megtanulni őket játszani, mégis teljesen más pozíció / "money management"-et igényel.
            Miért nem írod le milyet?

Hozzászólás

• Helló.

Valóban - ez talán nem akkora munka. Holnap megpróbálok rá időt keríteni. Most azonban vasárnap esti programként olvasom a piaci kilátásokat / összefoglalókat.

Joccakát!
              Ph03n!x

Hozzászólás

Jó estét!

Profitban gazdag hetet!
                Ph03n!x
                Szép short volt, a múlt heti Gap bukóit biztos fedezte.
                Ha elfogadsz egy őszinte véleményt: a topic indításakor érdekesnek tűnt, majd amikor leoltottak majdnem beírtam dühömben, hogy miért kellett szétbarmolni egy ilyen jónak és hasznosnak induló témát.. Aztán traderhez méltóan lenyugodtam és számoltam tízig.. Most már megváltozott a véleményem, mert időközben azt vettem észre, hogy a pók beszőtt. Semmi konkrétum, és kissé olyan feelingje van az egésznek, mint amikor valakit kéjes örömmel tölt az, hogy húzza az időt.. És a sértődésed is érdekes.. Az idő nekünk is pénz, és kissé sok kiesik azzal, hogy várjuk a lényegre térést, és a nagy "aha" pillanatot.. ne vett sértésnek. Nyilván nincs időd kifejteni, "majd holnap talán" de egy képet van időd beilleszteni, meg oldalakt írni mátrix c. filmből képpel még hátborzongatóbbá tenni.. Ha nincs időd ami érthető, miért nyitsz egy ilyen threadet?

Hozzászólás

Mindenki csináljon legalább 50-100 demó kötést GAP-en, mielőtt élesben próbálkozna.
                  Tehát legalább 1-2 év gyakorlás mielőtt éles számláról egyáltalán beszélni lehet, és még így is relatíve ez az egyik legkönnyebben tanulható módszer ha jól értem. Ugye?

Hozzászólás

• Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Tehát legalább 1-2 év gyakorlás mielőtt éles számláról egyáltalán beszélni lehet, és még így is relatíve ez az egyik legkönnyebben tanulható módszer ha jól értem. Ugye?
                    Az ördög a részletekben veszik el. Ezért kell ennyi idő bármilyen módszer megtanulásához. Minden sémának sok-sok variációja létezik, de véges számú.

Hozzászólás

• És rengetegszer fut tovább az ár és nincs GAP zárás. De lehet fundamentális alapja volt a beszállónak. Ki tudja?
                      www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

• Hát az a trader feladata, hogy tudja mit érdemes ilyenkor csinálni....

Nem árt ha van statisztikád a különböző méretű gapek betöltéséről, tudod mi okozta a gapet és mikor érdemes megjátszani betöltésre.

Pl amikor a Görög válság volt és EUR legappelt vagy 120 pipet, egyből longoltam gondolkodás nélkül...

Illikvid pároknál van h beletesznek még egy 50 pipes stopvadászatot, hogy biztosan mindenki megszívja.

Meg ugye az a fő kérdés, hogy a hétvégi hír, az tényleg csak túlparázás volt-e.

Amúgy amit én mégjobban szeretek: visszafelé megjátszani, amikor már betöltötte.

Hozzászólás

• Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szia!

Nem egészen így értettem.

Nagyon nehéz megmondani, hogy kinek mennyi idő kell. Ha Józsi napi 8 órát skalpol és mellette még 4-et olvas, (azaz napi 12 órában foglalkozik a forex-el), akkor ő sokkal tapasztaltabb lesz, mint Pali, aki 2 éve, de napi 1 órában teszi ezt.

Emellett szintén nem elhanyagolható az sem, hogy milyen anyagból, milyen segítséggel tanulsz. Harcolhatsz már 1000 órája az indikátorokkal és EA-kal - garancia nincsen rá hogy valamit is el fogsz érni. (Félreértés ne essék: Price Actionnel - sőt mi több, SEMMIVEL sincs garancia...)

Gap-tradinget relatív könnyű gyakorolni: Felnyitsz egy chartot és megnézel 100 gap-et páronként. Ha van elő tapasztalatod, akkor 1000 gap tájékán már rá fogsz érezni a dologra.

Ha megvan a megfelelő tapasztalat, akkor szerintem érdemes egy "párszázas" live-ot nyitni. Ha úgy állsz hozzá, mint egy üzlethez és nem egy szerencsejátékhoz, akkor remélhetőleg nem fogod két nap alatt elfüstölni.

A lényeg az az, hogy dugd bele az orrod minél több rendszerbe, majd válogasd ki azokat a pontokat, melyek a te igényeidet elégítik ki. Ha nem tudsz napi 8 órát a gép előtt ülni, akkor nem skaploni fogsz, hanem nagyobb idősíkon kereskedsz.

Van akit a live számla motivál - több időt tölt a forex-el, van aki buta és elfüstöli két nap alatt... Neked kell tudnod mikor állsz készen.

További kellemes délutánt!
                          Ph03n!x

Hozzászólás

Szia!

Nem egészen így értettem.

Nagyon nehéz megmondani, hogy kinek mennyi idő kell. Ha Józsi napi 8 órát skalpol és mellette még 4-et olvas, (azaz napi 12 órában foglalkozik a forex-el), akkor ő sokkal tapasztaltabb lesz, mint Pali, aki 2 éve, de napi 1 órában teszi ezt.

Emellett szintén nem elhanyagolható az sem, hogy milyen anyagból, milyen segítséggel tanulsz. Harcolhatsz már 1000 órája az indikátorokkal és EA-kal - garancia nincsen rá hogy valamit is el fogsz érni. (Félreértés ne essék: Price Actionnel - sőt mi több, SEMMIVEL sincs garancia...)

Gap-tradinget relatív könnyű gyakorolni: Felnyitsz egy chartot és megnézel 100 gap-et páronként. Ha van elő tapasztalatod, akkor 1000 gap tájékán már rá fogsz érezni a dologra.

Ha megvan a megfelelő tapasztalat, akkor szerintem érdemes egy "párszázas" live-ot nyitni. Ha úgy állsz hozzá, mint egy üzlethez és nem egy szerencsejátékhoz, akkor remélhetőleg nem fogod két nap alatt elfüstölni.

A lényeg az az, hogy dugd bele az orrod minél több rendszerbe, majd válogasd ki azokat a pontokat, melyek a te igényeidet elégítik ki. Ha nem tudsz napi 8 órát a gép előtt ülni, akkor nem skaploni fogsz, hanem nagyobb idősíkon kereskedsz.

Van akit a live számla motivál - több időt tölt a forex-el, van aki buta és elfüstöli két nap alatt... Neked kell tudnod mikor állsz készen.

További kellemes délutánt!
                            Ph03n!x
                            Ennyit szövegelni a levegőbe!! Még hogy nincs időd

Hozzászólás

• Forexről beszélünk ugye? Gap jellemzően csak hétvégén, 1000 gap tapasztalat, akkor kb 20 év egy páron, ha van hetente gap, de nincs, jó ha havonta van egy nagyobbacska, de lehet sokat mondtam!

Hozzászólás

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Forexről beszélünk ugye? Gap jellemzően csak hétvégén, 1000 gap tapasztalat, akkor kb 20 év egy páron, ha van hetente gap, de nincs, jó ha havonta van egy nagyobbacska, de lehet sokat mondtam!
                                Helló.

Senki nem mondta, hogy nem lehet visszatekerni a charton és megnézni korábbi gap-eket. (Amennyiben félreérthető voltam, elnézést.)

Azonban jobb 2-3 hónapig GAP-eket tradelni, mielőtt élesben kezdené az ember.

Kellemes délutánt!
                                Ph03n!x

Hozzászólás

Working...
                                X