Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Első lépsek kezdőknek; >Forex Market<

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• vanti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ennyit szövegelni a levegőbe!! Még hogy nincs időd
    Szia!

Egy komment megírása minimális egy nagyobb bejegyzéshez képest...

Üdvözlettel:
    Ph03n!x

Hozzászólás

• Ph03n!x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia!

Egy komment megírása minimális egy nagyobb bejegyzéshez képest...

Üdvözlettel:
      Ph03n!x
      Persze ,bár a jelenlévők biztos kívácsibbak lettek volna arra, hogy hétfőn hajnalban 20 pipes trendirányú Gap-re mi okból tettél fel (gondolom) sok-sok lotot? És persze a stophely, a RR és a többi és a többi.
      Én ezt demón se kötném.

Hozzászólás

• vanti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Persze ,bár a jelenlévők biztos kívácsibbak lettek volna arra, hogy hétfőn hajnalban 20 pipes trendirányú Gap-re mi okból tettél fel (gondolom) sok-sok lotot? És persze a stophely, a RR és a többi és a többi.
        Én ezt demón se kötném.
        Közkívánatra látható egy nagyon egyszerű stratégia, ami mutatja a sl-t, a pt-t, számolgathatsz rr-t is, ha mégis akarsz demón gyakorolni.

Nem a Szent Grál, de ingyen van. Amúgy mások se oktatnak sokkal bonyolultabbat 150-250 ezerért.

Most akkor van rajta sapka…?

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Közkívánatra látható egy nagyon egyszerű stratégia, ami mutatja a sl-t, a pt-t, számolgathatsz rr-t is, ha mégis akarsz demón gyakorolni.

Nem a Szent Grál, de ingyen van. Amúgy mások se oktatnak sokkal bonyolultabbat 150-250 ezerért.

Most akkor van rajta sapka…?
          Grafikonra húzott tréd, piacnyitás után sell a Gap irányába, sl a nyitóérték felett pár pippel, aztán drukkolás,nehogy megmozduljon az ár a trend irányába. Lehet,hogy ez neked stratégia és ingyen is van, de hosszútávon biztos sokba kerül.

Hozzászólás

• idősíkokon történő játék .-)
            http://anonymousfx.hu/http://anonymous-binary-option.hu/

Hozzászólás

• http://opciotrader.ucoz.com/publ/idosikok/1-1-0-47

Hozzászólás

• ehh végigolvastam. igen az egészet. .. őőő miről is volt itt szó? Ph03n!x kérlek folytasd, nekem tetszik a bejegyzés.

Hozzászólás

• Egyszerű az idősíkok használatáról és a belépési pont meghatározásáról volt szó. kisebb idősíkokon divergenciát látunk, azaz a devizapár függvénye egy magasabb pontra ér, addig az alatta látható indikátor(ok) valamelyikén, az indikátor előző hullámának csúcspontját már nem haladja meg az új lokális csúcspont. 15-perces idősíkon látható egy 200 napos mozgóátlag is amit ellenállásként foghatunk fel, ami tovább erősíti a jelet, ami végül is short pozíció felvételéhez vezetett. A négy órás charton csökkenő trendet látunk, a piros indikátor a zöld fölött van, illetve a piros indikátor mint ellenállás is felfogható.

Hozzászólás

Szia!

Nem egészen így értettem.

Nagyon nehéz megmondani, hogy kinek mennyi idő kell. Ha Józsi napi 8 órát skalpol és mellette még 4-et olvas, (azaz napi 12 órában foglalkozik a forex-el), akkor ő sokkal tapasztaltabb lesz, mint Pali, aki 2 éve, de napi 1 órában teszi ezt.

Emellett szintén nem elhanyagolható az sem, hogy milyen anyagból, milyen segítséggel tanulsz. Harcolhatsz már 1000 órája az indikátorokkal és EA-kal - garancia nincsen rá hogy valamit is el fogsz érni. (Félreértés ne essék: Price Actionnel - sőt mi több, SEMMIVEL sincs garancia...)

Gap-tradinget relatív könnyű gyakorolni: Felnyitsz egy chartot és megnézel 100 gap-et páronként. Ha van elő tapasztalatod, akkor 1000 gap tájékán már rá fogsz érezni a dologra.

Ha megvan a megfelelő tapasztalat, akkor szerintem érdemes egy "párszázas" live-ot nyitni. Ha úgy állsz hozzá, mint egy üzlethez és nem egy szerencsejátékhoz, akkor remélhetőleg nem fogod két nap alatt elfüstölni.

A lényeg az az, hogy dugd bele az orrod minél több rendszerbe, majd válogasd ki azokat a pontokat, melyek a te igényeidet elégítik ki. Ha nem tudsz napi 8 órát a gép előtt ülni, akkor nem skaploni fogsz, hanem nagyobb idősíkon kereskedsz.

Van akit a live számla motivál - több időt tölt a forex-el, van aki buta és elfüstöli két nap alatt... Neked kell tudnod mikor állsz készen.

További kellemes délutánt!
                    Ph03n!x
                    Köszönöm az időd és a véleményed!

Hozzászólás

• én a plus 500 töltötem de még nem foglalalkoztam forex-el hol tudok egy alab képzist ingyen megtanulni az interneten?

Hozzászólás

• robert6 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        én a plus 500 töltötem de még nem foglalalkoztam forex-el hol tudok egy alab képzist ingyen megtanulni az interneten?
                        Szia!

Talán HWTrader Price Actoion fórumát ajánlanám. Utána érdemes lenne szétnézni a forexfactory-n. ("james16 chart thread"). Innen megtanulod a technikai elemzés (Price Action) legfontosabb elemeit. Ez persze még kevés, de talán ez a legjobb kiinduló pont.

Vegyél egy párt (pl.: EURUSD) és olvass el mindent, amit tudsz a két ország / zóna gazdasági helyzetéről. Törekedj arra, hogy megértsd, mi okozta az adott trendet / mozgást. (Hírek, elemzések stb.)

Plus500-at töröld le, hanyagold a kereskedést. Csináld a fenti "gyakorlatot" (Csak egy párt nézel, és követed a híreket stb.) Olvass el 5-10 könyvet, hogy legyen valami fogalmad mivel is állsz szemben.

Ajánlom:

Pring on Price Patterns (Ez segít a PriceAction-ben)
                        Trading in the zone
                        Daily trading coach
                        Enhancing trader performance
                        Inside the House of Money
                        Invisible Hands
                        One Good Trade (Mike Bellafiore)
                        The Playbook (Mike Bellafioe)

Ilyen internetes vackokra egy vasat se adjál ki - 99% csak le akar húzni. Ezt az "üzletet" nem egy éjszaka / hét / hónap, sőt nem is egy év alatt fogod megtanulni...
                        Én azt mondanám hogy 2-3000 órával minimum számolj addig, míg ebből te valamit is keresni fogsz. (És akkor optimista voltam.) Gondold végig hogy neked van-e ennyi időd, energiád és kitartásod. Ha igen, akkor vágjál bele.

Sok sikert!
                        Ph03n!x

Hozzászólás

Szia!

Talán HWTrader Price Actoion fórumát ajánlanám. Utána érdemes lenne szétnézni a forexfactory-n. ("james16 chart thread"). Innen megtanulod a technikai elemzés (Price Action) legfontosabb elemeit. Ez persze még kevés, de talán ez a legjobb kiinduló pont.

Vegyél egy párt (pl.: EURUSD) és olvass el mindent, amit tudsz a két ország / zóna gazdasági helyzetéről. Törekedj arra, hogy megértsd, mi okozta az adott trendet / mozgást. (Hírek, elemzések stb.)

Plus500-at töröld le, hanyagold a kereskedést. Csináld a fenti "gyakorlatot" (Csak egy párt nézel, és követed a híreket stb.) Olvass el 5-10 könyvet, hogy legyen valami fogalmad mivel is állsz szemben.

Ajánlom:

Pring on Price Patterns (Ez segít a PriceAction-ben)
                          Trading in the zone
                          Daily trading coach
                          Enhancing trader performance
                          Inside the House of Money
                          Invisible Hands
                          One Good Trade (Mike Bellafiore)
                          The Playbook (Mike Bellafioe)

Ilyen internetes vackokra egy vasat se adjál ki - 99% csak le akar húzni. Ezt az "üzletet" nem egy éjszaka / hét / hónap, sőt nem is egy év alatt fogod megtanulni...
                          Én azt mondanám hogy 2-3000 órával minimum számolj addig, míg ebből te valamit is keresni fogsz. (És akkor optimista voltam.) Gondold végig hogy neked van-e ennyi időd, energiád és kitartásod. Ha igen, akkor vágjál bele.

Sok sikert!
                          Ph03n!x

Csk ajánlhatom az XM ingyenes webináriumait!!! Tényleg jók, csak regisztrálni kell rájuk.

http://ken.ucoz.hu/blog/szeptember_v.../2013-09-21-32

Hozzászólás

• Első lépsek kezdőknek

Nem olvastam végig a topikot, de a címéből ítélve ide illik a leginkább, amit találtam:

Kezdőknek találtam témákat:

Az egyik, egy tanfolyam, ami végig vezet a kezdetektől a stratégia építésig.
                            Én még csak elkzdtem olvasni, de nagyon ígéretesnek tűnik.
                            Minden fejezet végén van lehetőség vizsgát tenni, de azért fizetni kell.
                            De a tananyag elég átfogónak, rendezetnek tűnik és ingyenes.

FXSTREET - Learning Center/
                            Minden fejezet letölthető pdf-ben.

Easy English

Van ilyen a BabyPips-nek is, de abba nem olvastam bele:
                            BabyPips: School of Pipsology

Következő lépésnek, vagy szintnek van egy nagyon jól összeszedett videó sorozat a támasz és ellenállás szintekről:

The Love for Support and Resistance
                            How to Draw Support and Resistance Properly
                            Forex Support and Resistance Competition
                            Support and Resistance Trading Strategy
                            Itt már találkozunk a divergencia fogalmával is.

Nagyon jól követhető, könnyű nyelvezetű előadás, bevonja a hallgatóságot, és még visszanézve is lehet reflektálni az előadóra.

Azt gondolom, hogy kezdetnek, kezdőknek remek és hasznos anyagok ezek.

Hozzászólás

• Order Book

Napsütötte jó reggelt!

A napokban PM-ben is megkerestek, hogy adjak több információt az Orderbook használatáról, így írtam egy kis összefoglalót.

I. Az Orderbook használatához érdemes először tisztázni, hogy mire is jó ez nekünk.

Röviden:
                              A korábbi thread-emben írtam, hogy a nagyok előszeretettel vadásznak olyan helyekre, amik likviditás biztosítanak számukra. („Liquidity Pools”). A stop szintek pont ilyenek, hiszen amikor az ár oda ér, akkor a sok „Stop Loss” order aktiválódik, azaz piaci megbízásokká válnak. Ez kétféle képen használható ki: Vagy beleállnak a stoppokba, és „fadelnek” vagy szimplán kiütik őket, és nézik hogy a már meglévő pozícióik profitját növelve, azok lavinaszerűen továbbnyomják az árat.

Mi a lényeg? Az, hogy a nagyok ezeket a zónákat előszeretettel célozzák. Ergo mire használhatjuk fel ezt az információt?
                              - Take Profit elhelyezése
                              - Stop Los hely kizárása. (Nem akarunk egyike azoknak lenni, akit kiütnek a nagyok.

Én ezekre a helyekre úgy tekintek, hogy itt pozíció managelés szükséges.

Stop szintek felkutatása
                              1) Oandás chart alapján
                              Számunkra a buystop, illetve a sellstop orderek érdekeltek. Ezeket az ábrán sárgával kiemeltem. A másik kettővel kevésbé foglalkozok – ezek a limit orderek.
                              Látható hogy van egy nagyobb stop 1.6825 környékén. (Vajon miért is?! Nézz a chartodra…)
                              Érdekesség kedvéért kiemeltem a kerek számoknál fekvő limit ordereket. (1.67 és 1.66).
                              Most már remélem mindenki érti hogy ezek a kerek számok miért funkcionálnak gyakran úgy mint support / resistance.
                              Click image for larger version

Name:	GU.PNG
Views:	1
Size:	121,8 KB
ID:	149258
                              2) Saját chart alapján
                              Ebben az esetben szimplán gondoljunk bele, hogy hová tennénk saját stop szintünket. (Swing high fölött / alatt, többször megérintett Support / resistance szint alatt illetve felett, trendline alatt stb.

Az első charton (spot silver, march 27) kialakult egy kis szűkülő trend ("wedge"). Ilyenkor az átlag trader mindig az utolsó swing alá / felé húzza a stoppot. Minél több swing lesz, annál nagyobb lesz a swing alatt található stoppok száma. (A vonalakkal nem a stoppok árbeli elhelyezkedését, hanem a mennyiségét próbáltam jelölni!!! Az utolsó swingnél az a 4 téglalapnyi stop, a valóságban sokkal inkább egy helyen helyezkedik el, azaz megnégyszerezett sűrűséggel.

Ha a 2. GU chartot nézitek talán összeáll a kép, hogy miért van az odandánál annyi stop bejegyezve 1.6825 környékére... (Csak nem egy Daily, elmúlt 4-5 éves viszonylatban "all time" swing high van ott?)

A 3. charton szimpla oldalazás, majd kitörés. Értelem szerűen gyűlnek a stoppok a high / low alatt. (USDCAD march28th-)

Name:	Bamm stops.PNG
Size:	76,1 KB
ID:	149259

Name:	Gu swing.PNG
Size:	58,9 KB
ID:	149260

Name:	GU stops on sr.PNG
Size:	56,3 KB
ID:	149261
                              3) Kerek számok (round Numbers)
                              - Ezek azok a szintek ahol a nagyok opciókkal játszanak, és emiatt nagyon gyakori célpontok. Lényeg az, hogy azok a kerek számok, melyek több mint 2 hete nem voltak megérintve mágnesként fognak viselkedni, ha az ár a közelükbe ér.
                              - Továbbá nagyon sokan használják őket referenciapontként. (Mennyivel egyszerűbb azt mondani, hogy „Im short @1.6 mint @1.6112)

Összességében Stop szint = referenciapont, célpont managelésre stb.

Kellemes hétvégét!
                              Üdv.
                              Ph03n!x

Hozzászólás

• Célárnak én is gyakran választok ki kerek számokat, belépni marketen szoktam vagy stoppal utolsó gyertya alatt/fölött. SL15-20 pip. Ha nem akkor mozdul a piac, amikor beléptem, akkor már úgyis mindegy többnyire.

Hozzászólás

Working...
                                X