Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

S.O.S Hol rontom el?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• S.O.S Hol rontom el?

Sziasztok

Némi gondom van a tőzsdével. Demón nagyon szépen haladtam előre , gondoltam meg próbálom a valódi kereskedést is. Szerencsére még nem fektettem be sajátot , hanem a bónusz 5000 ft-t próbálom forgatni.
    A gond az , hogy menet rend szerint úgy járok, hogy vissza nézem a grafikont mikor hol mennyi. Mikor a várható legmélyebb ponton van akkor veszek. De és itt a kutya elásva Mindig úgy járok , hogy mikor megveszem veszett zuhanásba kezd az értéke Mikor eladom , vagy fedezet hiány miatt zárja a pozit mint a rakéta úgy tör felfelé az árfolyam.

Mit csinálok rosszul?

Mirtill72 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok

Némi gondom van a tőzsdével. Demón nagyon szépen haladtam előre , gondoltam meg próbálom a valódi kereskedést is. Szerencsére még nem fektettem be sajátot , hanem a bónusz 5000 ft-t próbálom forgatni.
    A gond az , hogy menet rend szerint úgy járok, hogy vissza nézem a grafikont mikor hol mennyi. Mikor a várható legmélyebb ponton van akkor veszek. De és itt a kutya elásva Mindig úgy járok , hogy mikor megveszem veszett zuhanásba kezd az értéke Mikor eladom , vagy fedezet hiány miatt zárja a pozit mint a rakéta úgy tör felfelé az árfolyam.

Mit csinálok rosszul?
    Ezek szerint 5000 HUF tőkédet rendszerint felteszed all in 1 pozira. Ez stratégia kérdése, hogyan tradelsz, de ha ez az össz. tőke jelképesen, akkor ez így nem valami jó mm. Egyébként 5000 Huf-ot is fel lehet futtatni 50 millio Hufra... "mindössze" idő és türelem kérdése.. 5000-el 10 pipnél buksz 1 dollárt 0.01 lottal, ez a tőke durván 5%-a.. egy pozin.. Minden Money management kérdése, a piacot nem hatja meg az akinek megalszik a tej a szájába és nem nyúl le a pénzért, vagy reménykedésből hagyja marginig csorogni a bukót. Tehát: MONEY MANAGEMENT, menedzselni kell minden egyes pozit, ha a lehető legtöbbet ki akarod facsarni a tradeből.

ui.: a stratégiádat nem ismerjük így nem is lehet megmondani mit rontasz el.

Hozzászólás

Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ezek szerint 5000 HUF tőkédet rendszerint felteszed all in 1 pozira. Ez stratégia kérdése, hogyan tradelsz, de ha ez az össz. tőke jelképesen, akkor ez így nem valami jó mm. Egyébként 5000 Huf-ot is fel lehet futtatni 50 millio Hufra... "mindössze" idő és türelem kérdése.. 5000-el 10 pipnél buksz 1 dollárt 0.01 lottal, ez a tőke durván 5%-a.. egy pozin.. Minden Money management kérdése, a piacot nem hatja meg az akinek megalszik a tej a szájába és nem nyúl le a pénzért, vagy reménykedésből hagyja marginig csorogni a bukót. Tehát: MONEY MANAGEMENT, menedzselni kell minden egyes pozit, ha a lehető legtöbbet ki akarod facsarni a tradeből.

ui.: a stratégiádat nem ismerjük így nem is lehet megmondani mit rontasz el.
      Szia. Köszi a gyors válaszodat.

Általában nem egy pozim van hanem 2 /mivel kis összegről van szó. Tegnap pl Euro/NZD és Euro/JPY volt. Mindkettőt olyan mély ponton vettem meg , amilyen mély ponton ezen a héten még nem volt. Sajnos még is tovább zuhant mind a 2. Bent hagytam őket éjszakára is. reggel mikor felléptem még mind a 2 pozi aktív volt, de zuhanóban. Még volt fedezet mind2-re. elvittem a gyerkőcöket oviba kb 15 perc mire vissza értem az Euro/NZD pozit fedezett hiány miatt be zárta onnantól kezdve az árfolyama nyílegyenesen tört felfelé

Ezek szerint hagyjam még a valós kereskedést és inkább demózzak?

Hozzászólás

"Ezek szerint hagyjam még a valós kereskedést és inkább demózzak?"

igen

Hozzászólás

"Ezek szerint hagyjam még a valós kereskedést és inkább demózzak?"

igen
          Köszi

Hozzászólás

Mindig úgy járok , hogy mikor megveszem veszett zuhanásba kezd az értéke Mikor eladom , vagy fedezet hiány miatt zárja a pozit mint a rakéta úgy tör felfelé az árfolyam.

Mit csinálok rosszul?
            semmit. fogadd el a veszteséget és lépj be újra, ha van szignál. próbáld a nyerő tradeket futni hagyni.

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              semmit. fogadd el a veszteséget és lépj be újra, ha van szignál. próbáld a nyerő tradeket futni hagyni.
              Azt nem mondanám, hogy semmit nem rontott el....Olvastad? "Megpróbáltam olyan alacsonyan venni, ahol még a héten nem járt." Szerintem ez nem életképes stratégia.

Mirtill72: Először épkézláb stratégiát kell építeni/keresni, azt alaposan leteszteni.

Hozzászólás

A másik meg, hogy elvitte a gyerekeket, és mire hazaért margin call.. ha az 5000huf a jövőbeli teljes tőkéjét szimulálta, akkor nem egy nagyon életképes stratégia Magyarul hiába futtatja a nyerőket, ha:

1. a vesztőket bármeddig elengedi..
                2. nem tudja menedzselni, a nyerőt, mert épp el kell mennie valahova..

Először is az rögzüljön be neki, hogy itt nincs olyan, hogy valami nagyon olcsó, vagy nagyon drága. Legalábbis pár hetes-hónapos tudással nincs. Illetve a Risk reward, amiből egyens úton következik, hogy nem engedi a tőkét egy üzleten elégni, hanem tesz be sl-t.

Hozzászólás

Ha már az SL-nél tartunk: elgondolkoztatok már azon, hogy akit az SL vesz ki, az mindig a legrosszabb (legtávolabbi) áron száll ki? illetve aki SL-t húzza maga mögött az is mindig a legrosszabb áron teszi el a nyereséget

Hozzászólás

A másik meg, hogy elvitte a gyerekeket, és mire hazaért margin call.. ha az 5000huf a jövőbeli teljes tőkéjét szimulálta, akkor nem egy nagyon életképes stratégia Magyarul hiába futtatja a nyerőket, ha:

1. a vesztőket bármeddig elengedi..
                    2. nem tudja menedzselni, a nyerőt, mert épp el kell mennie valahova..

Először is az rögzüljön be neki, hogy itt nincs olyan, hogy valami nagyon olcsó, vagy nagyon drága. Legalábbis pár hetes-hónapos tudással nincs. Illetve a Risk reward, amiből egyenes úton következik, hogy nem engedi a tőkét egy üzleten elégni, hanem tesz be sl-t.
                    Én ezt megértem De valutáról van szó ami bárki által megfigyelhető. Nagyából meghatározható intervallumban mozognak. Ha jól emlékszem, az euro contra huf mozgására az elmúlt 1-2 hónapban nem volt az euró 294 FT alatt. Ha most hirtelen le zuhanna 287-289-re szerintem nem csak én hanem más is venne. A fent említett 2 pozinak is hasonló volt az állása. Ergo -0,89-%-s esésnél a megfigyeléseim alapján én emelkedésre számítottam , nem újabb 0,21-s zuhanásra.

Ettől függetlenül inkább maradok még a demonál.
                    A továbbiakban szívesen fogadnék tőletek hasznos tanácsot :9

Hozzászólás

Én ezt megértem De valutáról van szó ami bárki által megfigyelhető. Nagyából meghatározható intervallumban mozognak. Ha jól emlékszem, az euro contra huf mozgására az elmúlt 1-2 hónapban nem volt az euró 294 FT alatt. Ha most hirtelen le zuhanna 287-289-re szerintem nem csak én hanem más is venne. A fent említett 2 pozinak is hasonló volt az állása. Ergo -0,89-%-s esésnél a megfigyeléseim alapján én emelkedésre számítottam , nem újabb 0,21-s zuhanásra.

Ettől függetlenül inkább maradok még a demonál.
                      A továbbiakban szívesen fogadnék tőletek hasznos tanácsot :9
                      Viszont te nem huf párról írtál, hanem yenről, és nem írtad azt, hogy hosszútávú befektetést akarsz vagy sem, tehát nem ismerjük a szándékodat sem. Ha yent akartál venni arra spekulálva, hogy emelkedni fog, mert "nagyon olcsó", akkor is a tőke töredékével kellett volna, hogy a kilengések ne olvasszák le, mire elkezd emelkedni. Lényegében feltetted egy üzletre a full tőkét lesz ami lesz alapon. Szerintem kezdd el olvasni ezt a fórumot.

Amennyiben az a stratégiád, hogy mindig felteszel 5000-et egy ügyletre, hogy egyszer sikerüljön és 1 évig vissza se nézzen akkor nem szóltam.

Még az sem volt hiba, hogy eladtál heti mélyponton, az volt rossz, hogy nem terveztél meg semmilyen kiszállási pontot, hanem teljes kereskedésre szánt tőke(nincs több otthon erre a célra) all in.

Hozzászólás

Viszont te nem huf párról írtál, hanem yenről, és nem írtad azt, hogy hosszútávú befektetést akarsz vagy sem, tehát nem ismerjük a szándékodat sem. Ha yent akartál venni arra spekulálva, hogy emelkedni fog, mert "nagyon olcsó", akkor is a tőke töredékével kellett volna, hogy a kilengések ne olvasszák le, mire elkezd emelkedni. Lényegében feltetted egy üzletre a full tőkét lesz ami lesz alapon. Szerintem kezdd el olvasni ezt a fórumot.

Amennyiben az a stratégiád, hogy mindig felteszel 5000-et egy ügyletre, hogy egyszer sikerüljön és 1 évig vissza se nézzen akkor nem szóltam.
                        Én a Euro/HUF-csak példának írtam A fent említett 2 pénz nemet a yen és az NZD-t is régóta figyelem. Sajnos be fürödtem velük pedig olyan mély ponton volt az euró velük szemben ,amilyenen nem volt már nagyon rég. Van még mit tanulnom nagyon sok

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha már az SL-nél tartunk: elgondolkoztatok már azon, hogy akit az SL vesz ki, az mindig a legrosszabb (legtávolabbi) áron száll ki? illetve aki SL-t húzza maga mögött az is mindig a legrosszabb áron teszi el a nyereséget
                          A másik vicces dolog ebben az egészben ,hogy ha csinálsz egy több száz nyitásból álló tesztet, és random benyitsz előre beállított sl-tp-vel, fix lottal, tized % kockázattal, simán nullába tudod tartani a tőkét...néha megugrik, néha kis minusz, de jobb eredményt érsz el, mint aki sok hónapja várja a beszálló jelét szigorú kockázat kezelve, és mégis apad keményen a számla.. érdekes nem?

Hozzászólás

Szia!
                            Technikai elemzésben a mondatodat lefordítom. "Nem volt még ilyen mélyen mostanában"
                            Ez azt jelenti, hogy áttört egy szintet és semmi sincs előtte ami megállítsa! A forintos példa pont jó. ott is van egy szint 288 körül, ami ha áttörik a következő erősebb szint a tavaly őszi 276-s mélypont. Szóval ha nincs előtte akadály nem is fog megállni.

Hozzászólás

Hi,

először is a demo nem ér semmit. Arra jó, hogy megismerd a programot amit használsz. Ha a grafikonértelmezést akarod megtanulni arra olyan eszközt használj ami tud market replay-t és szánj rá 1-2 hétvégét hogy végigmenj mondjuk az EURNZD-n ugy 2008 óta naposon.. meg ugy általában mindenen amivel tradelni akarsz 2006/2007 óta naposon az utolsó évet pedig 4 óráson.

A demo-n annyit tanulsz hogy megnyomj egy gombot a market replay belédéget eseményeket, formákat, tipikus szitukat.

Az 5000 huf kezdő nem rossz. 2010-ben volt egy időszakom, hogy gyakorlásképpen azt játszottam élő fxcm 1:400 as microaccounton, hogy reggel 50-70 usd-vel kezdtem és meddig tudtam feljutni. a rekordom 1400 volt, de átlagban 7-800-t el tudtam érni estére (értsd rollover előtt) azaz 23.00- kor meg hazautal ami marad... de ott ültem mellette egész napokat és hétvégére belereccsentem...
                              A társaim akikkel együtt csináltam szintén hasonló eredményeket értek el, aki többet tudott kihozni az előbb megreccsent aki meg kevesebbet az tovább bírta.

Stratégiáról nem írtál semmit, de ilyen kis összeggel csak ugy látom értelmét ha nagy tőkeáttétellel skalpolsz akkor viszont fix poziciónagysággal, hogy ne kelljen semmit számolni csak a belépés és a zárás legyen a gondolataidban.
                              A kis összeg azért csalóka mert nem érzed a fájdalmat ha bukózol viszont kis nyeréssel meg nem éred be. mindenki ilyen, de mint tréder tusztában kell lenni az emberi beállítódással... ahogy a broker marketingesei is nyilvánvalóan tudják ezt.

Annyit azért megsúghatnál, hogy milyen platformon nyomod, mert az is sokat befolyásol. vagy milyen grafikont használsz.. esetleg idősíkot.

Ami az EURNZD-t illeti itt egy chart ami a daily-t mutatja. a zöld vonalon érdemes lehet ujra venni ha a stoppot a 6084-es alj alá teszed, target meg az 1.70-es középvonal fölé rakod..ez ugy 1:6.5 RR-t jelent. Ha kistoppolódsz ne ess kétségbe mert kicsit lejjebb jön egy rejtett support is... ha esetleg mégis emelne alapkamatot az RBNZ.

http://forexmosphere.org/charts/2013-09-28_17-10-30.png
                              üdv,

Hozzászólás

Working...
                              X