Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

S.O.S Hol rontom el?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

EURNZD Daily

Nálam így néz ki az EURNZD. A vonalak hetes szintek, a piros nyílnál vártam volna egy PA gyertyát, de nem lett szép nekem való. Most várom, hogy a négyzetig visszatérjen, és onnan valami szép PA gyertya jöjjön.
    Bármilyen építő jellegű hozzászólást örömmel fogadok, mert én csak lelkes amatőr vagyok
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az 5000 huf kezdő nem rossz. 2010-ben volt egy időszakom, hogy gyakorlásképpen azt játszottam élő fxcm 1:400 as microaccounton, hogy reggel 50-70 usd-vel kezdtem és meddig tudtam feljutni. a rekordom 1400 volt, de átlagban 7-800-t el tudtam érni estére (értsd rollover előtt) azaz 23.00- kor meg hazautal ami marad... de ott ültem mellette egész napokat és hétvégére belereccsentem...
      Erről a 3-400 pip napi nyereségről mesélhetnél még

Hozzászólás

Hi,

l23.00- kor meg hazautal ami marad... de ott ültem mellette egész napokat és hétvégére belereccsentem...
        A társaim akikkel együtt csináltam szintén hasonló eredményeket értek el, aki többet tudott kihozni az előbb megreccsent aki meg kevesebbet az tovább bírta.
        Gondolom azért vettétek ki minden nap a profitot, nehogy a napi 10-15 x hozammal hétvégére elérjétek a 10milló dollárt, aminek a súlya alatt még gerinctörést is lehet szenvedni.
        Teljesen érthető. Fő az egészség!

Hozzászólás

vanti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Gondolom azért vettétek ki minden nap a profitot, nehogy a napi 10-15 x hozammal hétvégére elérjétek a 10milló dollárt, aminek a súlya alatt még gerinctörést is lehet szenvedni.
          Teljesen érthető. Fő az egészség!
          majdnem elkaptad a lényeget. Szerintem ez egy nagyon fontos téma. Know thyself.

A lényeg az hogy van egy terület ahol magabiztosan jol tud trédelni szinte mindenki ez az ami megtanulható és gyakorlással elsajátítható. A gyakorlás számomra nem az volt hogy néhány tréddel iszonyat kitettséggel meg 20x zam a tőkém, hanem hogy pszichésen kondicionáljam magam.
          50$ tőke 1:400-as tőkeáttétellel 20K EURUSD-t vagy még több EURJPY-t enged nyitni. 20K-val 10 pipet megfogsz az 20$ és máris 40%-ban növelted az alaptőkédet. .. ha meg elbukod kb 25 után kimargolódsz, de lehet h előbb.. és azt gondolod: " bah buktam 25$-t.. kihagyok egy élményfürdőt). A másik oldalon meg wah csináltam 40%-t egy nap alatt az 40 *360/év.. wah nézegetem a yachtokat...

aztán 70$ tőkével már tudsz nyitni már majdnem 30K nagyságú pozit.. és megfogsz rajta tisztán lecsúszás nélkül 25 pipet.. nem nagy ügy egy EURJPY bármelyik órában mozog 2x ennyit... a tőkéd pillanat alatt felmegy mondjuk 150$-ra. .. majd buksz egy kicsit de hamar kirúgod a rossz pozit nyomsz egy kávét és látod hogy még csak éppen elkezdődött a Lon Session. pik-pak fennt vagy 250 $-n.. onnantól már full in-t folytatva lottal nyomod.. megfogsz egy NY-i hirt és már 800-on áll a számlád.. de ekkor már nem all in-nel ugrasz neki .. mindig egy kicsit visszahagysz, hogy nehogy elveszítsd már mindet...

és itt a lényeg. A cél az volt, hogy meghatározzam és kitoljam azt a szintet ahol a félelem belép és a vakmerő belépések helyett már nem teszek rá mindent mert befolyásolja a döntésemet. A psziche kondicionálható, ha tudod mit keresel. Ismerek tradert aki 1500GBP/Pip poziciónál is hidegvérrel kevergeti a teáját a bal kezével míg a jobb keze mozdulatlanul pihen az egéren és várja a belépési pontot.

A trédelésben a legfontosabb, hogy tökéletesen ismerd magad. ha ez megvan akkor legalább lesz 1 valaki akiben bízhatsz és akire hallgathatsz.

És ez gyakorlatilag Mirtil postjához tartozik: a demo és a valós közti különbséghez. a Demo nem jo semmire mert nincs félelem, nincs remegő kéz. a valós 5000 HUF-ját könnyelműen kiszórja. A válasz arra, hogy " SOS hol rontom el?" egyszerű: nem ismered magad. nem vagy tisztában a saját képességeiddel, nem ismered a piacot, a grafikonokat és legkevésbé önmagadat.

Know Thyself.

Hozzászólás

A válasz arra, hogy " SOS hol rontom el?" egyszerű: nem ismered magad. nem vagy tisztában a saját képességeiddel, nem ismered a piacot, a grafikonokat és legkevésbé önmagadat.

Know Thyself.
            nekem ez a gondolatsor autóvezetés közben jut gyakran eszembe

bénák tömkellege az utakon, megy mint egy birka, szemellenzővel a fején
            20 autót megvár, amig képes kifordulni egy utcasarkon
            kutyagol az országúton egy teherautó mögött 80-al, nem mer előzni, pedig egy 200Le autóban ül, és még mögötte 5 hasonló vonatozik
            bezzeg ha megelőzöd, besérül azonnal és anyázik, h mit képzel ez a barom
            eljut A-ból B-be, ez már eredmény és boldogan ujságolja mindenkinek, h mekkorát közlekedett, közben meg megőrül töle mindenki
            képtelen beállni egy szűkebb pakolóhelyre, nem tartja a forgalom ritmusát, gyakorlatilag akadályoz mindenkit
            nem tud besorolni egy autópálya forgalomba és még sorolhatnám

pont a fent említett dolgok miatt

nem tudja, h mit tud ő, mit tud az autója, képtelen felmérni a körülötte közlekedők dinamikáját

csoda, h még életben vannak

sorry, kicsit OFF de kikívánkozott belőlem

Hozzászólás

Hi,
              2010-ben volt egy időszakom, hogy gyakorlásképpen azt játszottam élő fxcm 1:400 as microaccounton, hogy reggel 50-70 usd-vel kezdtem és meddig tudtam feljutni. a rekordom 1400 volt, de átlagban 7-800-t el tudtam érni estére (értsd rollover előtt) azaz 23.00- kor meg hazautal ami marad... de ott ültem mellette egész napokat és hétvégére belereccsentem...
              A vizuális élményeim napi átlagát növelendő elkészítenél egy ilyen videót?

Hozzászólás

[QUOTE=Jano;38888]majdnem elkaptad a lényeget.

Már akkor elkaptam a lényeget, mikor még Főnix írta a monológokat.

Ismerek tradert aki 1500GBP/Pip poziciónál is hidegvérrel kevergeti a teáját a bal kezével míg a jobb keze mozdulatlanul pihen az egéren és várja a belépési pontot.
                Ismerem én is,úgy kezdte anno, hogy visszavitte az üres üvegeket.

Egy biztos, az írói vénád rendben van.

Hozzászólás

1,5 milliárd euronyi megbízást kiadni eur/gbp-re, de akár másra is, csak itt tudok egyedül olyat, hogy GBP -ben lehet számolni a pipeket, szóval az nem semmi. És akkor ezt gondolom daytradben, ha a keze az egéren csőre töltve.

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    1,5 milliárd euronyi megbízást kiadni eur/gbp-re, de akár másra is, csak itt tudok egyedül olyat, hogy GBP -ben lehet számolni a pipeket, szóval az nem semmi. És akkor ezt gondolom daytradben, ha a keze az egéren csőre töltve.
                    1:50-es tőkeáttét mellet csak 12 millió euró, nem 1,5 milliárd. Ettől függetlenül persze szép teljesítmény.
                    www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Amíg valaki pénzben, és nem számokban gondolkodik, számomra hiteltelen. Teljesen mindegy, hány 0 áll a szám mögött egy számlán. Érzelmileg semmiféle különbség nincs 0,1 lotos vagy 1000 lotos pozíció között. A szám csak egy munkaeszköz, a feladat, hogy egy számból minél nagyobbat csinálj. Ha már pszichológia, talán itt kellene kezdeni, nem a sok marketinges és manipulatív maszlaggal.
                      http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Amíg valaki pénzben, és nem számokban gondolkodik, számomra hiteltelen. Teljesen mindegy, hány 0 áll a szám mögött egy számlán. Érzelmileg semmiféle különbség nincs 0,1 lotos vagy 1000 lotos pozíció között. A szám csak egy munkaeszköz, a feladat, hogy egy számból minél nagyobbat csinálj. Ha már pszichológia, talán itt kellene kezdeni, nem a sok marketinges és manipulatív maszlaggal.
                        Pont ezt szoktam én is mondani. Ismerek olyat, aki azt mondta, hogy csak akkor lesz profitos, ha nagy összeggel kereskedik.

Én azt vallom, hogy aki nem tud 100€ val kereskedni az nem fog tudni 10.000-rel sem. Nem az összeg a lényeg. Tudom persze, hogy valakinek a pár euro profit semmit nem jelent és "azért" nem megy a kötés, de szerintem ez akkor sem lehet magyarázat.
                        www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Végül milyen yachtot vettél?

Hozzászólás

MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Pont ezt szoktam én is mondani. Ismerek olyat, aki azt mondta, hogy csak akkor lesz profitos, ha nagy összeggel kereskedik.

Én azt vallom, hogy aki nem tud 100€ val kereskedni az nem fog tudni 10.000-rel sem. Nem az összeg a lényeg. Tudom persze, hogy valakinek a pár euro profit semmit nem jelent és "azért" nem megy a kötés, de szerintem ez akkor sem lehet magyarázat.
                            Azért van benne valami. Nagy pénzzel egészmásképp kell bánni mint kicsivel. Nagy bankok sem azon keresnek h ki be ugrálnak mint az őltek, azt sem tudva h lesz-e likviditás. Sokkal fontosabb a nagy trend meghattározása és azt kiülni /jól pozícionálni/

$100-nál eleve ott kezdődnek a gondok, hogy 10x-es tőkeáttételben vagy minimum. Innentől kezdve meg nem tudunk értelmes kockázatkezelésről beszélni csak arról h hangyafing mozgásokra fogadsz. Persze lehet a GM pont akkor vált EUR-ot és akkor buktad

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Azért van benne valami. Nagy pénzzel egészmásképp kell bánni mint kicsivel. Nagy bankok sem azon keresnek h ki be ugrálnak mint az őltek, azt sem tudva h lesz-e likviditás. Sokkal fontosabb a nagy trend meghattározása és azt kiülni /jól pozícionálni/
                              Persze hogy van benne valami, de nem ennyire sarkos. Pláne nem egy magánszemély esetén. Nagy számlát is hipp-hopp le lehet darálni.
                              www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Demon igaz. Ott nincs pénz, csak számok.
                                Meg akkor is igaz lehet, ha mások pénzét kockáztatod, mert a juti a tuti.

De amikor saját megtakarításoddal kereskedsz, azért kicsit árnyaltabb a kép. Nem biztos, hogy hiteltelen, aki óvatosságból 0,1 lotot választ 1000 lot helyett, s a többit inkább diverzifikálja.

Hozzászólás

Working...
                                X