Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

S.O.S Hol rontom el?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

MegaMIND eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze hogy van benne valami, de nem ennyire sarkos. Pláne nem egy magánszemély esetén. Nagy számlát is hipp-hopp le lehet darálni.
    Tőkeáttétellel nyílván...

Hozzászólás

1:50-es tőkeáttét mellet csak 12 millió euró, nem 1,5 milliárd. Ettől függetlenül persze szép teljesítmény.
      Én nem azt mondtam mennyi pénzt tart a számlán, hanem azt mekora pozit nyit, és bizony az egy 1,5 milliárdos pozíció, függetlenül attól, hogy mekkora fedezetet rak mögé, annak semmi köze hozzá, lehet annyi amennyit mondtál, lehet több is, esetleg kevesebb is.

Hozzászólás

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        .. Teljesen mindegy, hány 0 áll a szám mögött egy számlán. Érzelmileg semmiféle különbség nincs 0,1 lotos vagy 1000 lotos pozíció között. ...
        Pintér Péter többször kifejtette már, hogy ez nem egészen így van. Ő például százaléktól függetlenül egy pozin nem megy 1000 usd fölé kockázatban, mert az neki a lélektani határ. Én ne tudok erről nyilatkozni, nem nyitok még akkora pozikat, hogy problémát okozzon.

persze itt feltételeztem, hogy más kockázatról beszélünk összegszerűen 0,1 lot és 1000 lot esetén, ha mindkettőnél 100usd pl a kockázat akkor tárgytalan amit írtam

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Én nem azt mondtam mennyi pénzt tart a számlán, hanem azt mekora pozit nyit, és bizony az egy 1,5 milliárdos pozíció, függetlenül attól, hogy mekkora fedezetet rak mögé, annak semmi köze hozzá, lehet annyi amennyit mondtál, lehet több is, esetleg kevesebb is.
          A tőkeáttét az oké, az tényleg lényegtelen info volt, viszont még mindig nincs igazad. Nálam ezt írja ki : Trade value : 12 millió euro, Margin : 240.000 euro és 1 pip = 1440 eur. Szóval attól függetlenül, hogy lényegtelen, nem kell 1,5 milliárd euro az ~ 1500 €/pip pozihoz, legalábis az én olvasatomba.
          www.megamind.blog.hu

Hozzászólás

Lehet én is "ismerem" ezt a tradert. Nem S. Gy. a monogramja?

Hozzászólás

A tőkeáttét az oké, az tényleg lényegtelen info volt, viszont még mindig nincs igazad. Nálam ezt írja ki : Trade value : 12 millió euro, Margin : 240.000 euro és 1 pip = 1440 eur. Szóval attól függetlenül, hogy lényegtelen, nem kell 1,5 milliárd euro az ~ 1500 €/pip pozihoz, legalábis az én olvasatomba.
              Igazad van, elszámoltam 1500GBP/pip-hez 150 teljes Lot kell valami/GBP-ből! az már nem annyira! brutális pozi.
              Annyira megszoktam a protraderen, hogy 1lot=10000 valamiként vn írva (valamiért ott így hívják, lehet csak fordítási hiba), és én ekkorákat is nyitok, hogy ez miatt kevertem össze.

Hozzászólás

http://www.youtube.com/watch?v=ND7yTfj-rX8

Hozzászólás

Working...
                X