Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj dadada, de az ilyen extázisban írt vélemények felkészületlenségről árulkodnak.
    Inkább extázisba, mint irigységbe.

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Elég, ha benyög valamit Szíjjártó, vagy Csányi piacra dobja a részvényeit…
    Az nyílván szét tud szedni minden technikai elemzést.

Hozzászólás

Ne haragudj dadada, de az ilyen extázisban írt vélemények felkészületlenségről árulkodnak.

Tényleg komoly munkát rak Jano a videóiba, kommentjeibe, látszik, hogy beleásta magát a villába. Ezért tisztelet neki.

De változatlanul azt gondolom, ez messze nem a Szent Grál, ami leírja a pénzügyi piacok működését. Egy alternatív elemzési eszköz.

Ha van 3 pontunk remekül rajzolható rá abcd, amiből már csak egy lépés az Elliott. Ha valaki ferde támaszokat keres ott pl. a Fibo fan. Ha középvonalra és szélső értékről visszapattanásra esküszik, jól követi a mozgást Belkhayate 2009-ben díjnyertes COG stratégiája. S nem kell szubjektum a berajzoláshoz sem.

De ezek a geometria modellek mindig működnek?

Elég, ha benyög valamit Szíjjártó, vagy Csányi piacra dobja a részvényeit…
      Már megint csak a fundamentumok, mi(si)?

Hozzászólás

• TakeUrPills eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A felsorolt TECHNIKAI eszközökből melyik a fundamentális???

Hozzászólás

• TakeUrPills eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kénytelen vagyok részben kmisi mellé állni. Ez a villa semmivel sem több és kevesebb, mint a többi technikai eszköz. Lehet használni, de pont annyit ér, mint a többi technikai eszköz. Egy technikai eszköz pedig pont annyit ér mint a fundamentum. Van aki sikeresen tud rá alapozni, van aki nem.

Nézzük pl itt van az US.
          Számomra egyértelmű, hogy csődöl. Bármit lép. Erre vannak, akik azt mondják: Nem lehet egy 200 éve felépített bizalmat csak így szétrombolni, agyrém lenne. Közben mindannyian tudjuk, hogy a történelem ennél sokkal biztosabb és értékesebb hatalmakat rombolt szét pillanatok alatt. Ad bármilyen jelzést a piac szempontjából a (szubjektív) technikai long és a fundamentális long EURUSD kereszten? Nem. Ránézek pl FF-en a kereskedők 62%-a shortol.

Ha a mamóka attól érzi magát biztonságban, mert ott a kereszt a nyakában, legyen. Ettől függetlenül a közelünkben simán meggyilkoltak egy nyugdíjas papot. Az embernek szüksége van arra, hogy megkapaszkodjon valamiben, és megpróbálja "uralma" alatt tartani a piacot. Természetesen ilyen formában nem fog menni, de ha szerencséje van, azt fogja hinni hogy emiatt lesz szerencsés. A végeredmény szempontjából teljesen mindegy mi alapján köt, ha sikeres.
          http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

• Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kénytelen vagyok részben kmisi mellé állni. Ez a villa semmivel sem több és kevesebb, mint a többi technikai eszköz. Lehet használni, de pont annyit ér, mint a többi technikai eszköz. Egy technikai eszköz pedig pont annyit ér mint a fundamentum. Van aki sikeresen tud rá alapozni, van aki nem.

Nézzük pl itt van az US.
            Számomra egyértelmű, hogy csődöl. Bármit lép. Erre vannak, akik azt mondják: Nem lehet egy 200 éve felépített bizalmat csak így szétrombolni, agyrém lenne. Közben mindannyian tudjuk, hogy a történelem ennél sokkal biztosabb és értékesebb hatalmakat rombolt szét pillanatok alatt. Ad bármilyen jelzést a piac szempontjából a (szubjektív) technikai long és a fundamentális long EURUSD kereszten? Nem. Ránézek pl FF-en a kereskedők 62%-a shortol.

Ha a mamóka attól érzi magát biztonságban, mert ott a kereszt a nyakában, legyen. Ettől függetlenül a közelünkben simán meggyilkoltak egy nyugdíjas papot. Az embernek szüksége van arra, hogy megkapaszkodjon valamiben, és megpróbálja "uralma" alatt tartani a piacot. Természetesen ilyen formában nem fog menni, de ha szerencséje van, azt fogja hinni hogy emiatt lesz szerencsés. A végeredmény szempontjából teljesen mindegy mi alapján köt, ha sikeres.

És mivel az a stratégia épp elég bizarr és egyben tudományos (és Jano nagyon jól adja elő), ezért a tyúk meg a takonyra ugrás esete hibátlanul működik! (pláne hogy már a piramisok korában is ismert volt az elmélet)
            Nekem tetszik. Élvezettel olvasgatom a bejegyzéseket.
            Jó látni ahogy sokan a szentgrált látják a vonalakban.
            És azt is hogy annak aki érti hogy mit, hova húzogat, annak a rendszere ezzel (is) pénzt termel, mint minden mással, amit az ember meggyőződés szinten alkalmaz a kereskedésében.
            Mert ugye tudjuk hogy villa, meg párhuzamos vonalak igen régóta léteznek... És talán valahol a végtelenben még találkoznak is!

Hozzászólás

• Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ez a villa semmivel sem több és kevesebb, mint a többi technikai eszköz. Lehet használni, de pont annyit ér, mint a többi technikai eszköz. Egy technikai eszköz pedig pont annyit ér mint a fundamentum. Van aki sikeresen tud rá alapozni, van aki nem.
              így van.

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              a piac mindig arra megy, amerre akar. nem kérdezi meg senkitől, hogy merre menjen. nem érdekli, hogy én fibot,trendvonalakat,mozgókat teszek a chartra. mindig arra megy, amerre épp megy. senki nem tudja a jövőt. nem is érdemes jósolgatni, mert csak egy illúziót kergetnénk.
              amit lehet tenni, hogy a elfogadjuk a vesztes tradeket(-1R) és a nyerő tradeket(+3R,+5R,+10R..stb) futni hagyjuk. így matekkal és pszichoval "legyőzzük" a piacot terméktől,idősíktól függetlenül. biztonság meg egy illúzió. nincs biztonság. az élet egy állandó változás.
              a bizonytalanság elfogadása adja a legnagyobb biztonságot.

Hozzászólás

De változatlanul azt gondolom, ez messze nem a Szent Grál, ami leírja a pénzügyi piacok működését.
                Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Jó látni ahogy sokan a szentgrált látják a vonalakban.
                Pedig létezik!!!

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A végeredmény szempontjából teljesen mindegy mi alapján köt, ha sikeres.
                Ez csak egy játék. Mindenki (néhányan) elszórnak információkat a stratégiájukról, mintha megkérdezné: Figyelj, tudsz pókerezni? Nem? Megmutatom. Neki a póker megy, nekem a römi. Mindenki élvezettel csinálja, de olyan jószívűek és jószándékúak vagyunk, hogy ezt örömmel megosztjuk szeretett trédertársainkkal.

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                nem is érdemes jósolgatni, mert csak egy illúziót kergetnénk.
                Beléptem euraud shortba (megjósoltam, hogy esik). Volt egy elképzelésem (megjósoltam a egy ellenállási szintet), hogy mi állítja meg az emelkedést. Beállítottam a kezdeti stop losst (megjósoltam, hogy hová nem fog visszatérni az ár), majd áthelyeztem ( megjósoltam, hogy hová nem fog visszatérni az ár). Abban a meggyőződésben élünk, hogy a következő alkalommal is növeljük a találati arányunk egy újabb magas R/R-ú tréddel.
                Pozitív életszemlélet, nyitott szív, csakrák!!!
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Pedig létezik!!!

[
                  Pozitív életszemlélet, nyitott szív, csakrák!!!

Ja és ha van csakra, akkor csakra grafikonnak is kell léteznie!
                  És íme!
                  Hozamszórási grafikon, meg minden amit akarsz.
                  Csak hinni kell benne és működik!

Click image for larger version

Name:	csakra.jpg
Views:	1
Size:	121,0 KB
ID:	144382

Hozzászólás

A felsorolt TECHNIKAI eszközökből melyik a fundamentális???
                    En csak viccnek szantam :/
                    Bocsanat, ha nem jott at

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ja és ha van csakra, akkor csakra grafikonnak is kell léteznie!
                      És íme!
                      Hozamszórási grafikon, meg minden amit akarsz.
                      Csak hinni kell benne és működik!
                      hihhhetetlen

http://www.youtube.com/watch?v=YkRWhmkxtj8

Hozzászólás

• A májam begyulladt a röhögéstől és az epém is bezöldült !
                        Háááát….ez jobban esett, mint a mai eurodollár emelkedés!
                        Hihetetlen a fazon, meg azok is akik felhívják.
                        Szerintem fork villa van a kezében!
                        Beszarás az egész!

Hozzászólás

• as above so below...

http://forexmosphere.org/charts/2013-10-07_16-38-35.png

Hozzászólás

• a vízszintes is működött
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• nekem is
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                csak szólok: US államcsőd a cds spike ellenére nem valószínű (bár nem is kizárt), de a DX-et nem kellene tovább sortolni..
                                Ezt a pénteken kiírt mondatrészt lehet hogy érdemes lenne újra értelmezni.
                                Tetszik ez az 50-50%-os elemzés.
                                Szerintem pénteken semmi nem változott.
                                Pont addig ment fel, amíg mennie kellett....

http://finance.yahoo.com/echarts?s=D...rce=undefined;

Azt hiszem holnap is vagy fog esni az eső, vagy ha nem akkor száraz időnk lehet.

Hozzászólás

Working...
                                X