Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ynugi likk libb za scak yge lej.
    Már hogy lennék nyugodt, ha nem tudom, hogy az csak egy jel, vagy csak 1 lej?

Hozzászólás

• Hozzászólás

• Ez egy érdekes videó, és rögtön a véletlenszám generátor jutott róla eszembe. Pár éve valamelyik ismeretterjesztő csatornán volt egy film róla, miszerint a világ több pontján elhelyezett véletlenszám generátorok nagyobb embertömeget érintő katasztrófák előtt jelentős kilengéseket mutattak az átlagos szóráshoz képest, melyet az elméletek szerint több milliárdnyi ember képes lehet befolyásolni annak ellenére, hogy egy ember számára ez lehetetlen. És azután erről eszembe jutott kedvenc íróm, Asimov és az ő Alapítvány-sorozata, melynek alaptétele volt, hogy egyes emberek viselkedése nem megjósolható, totálisan kiszámíthatatlan, azonban minél nagyobb tömeget veszünk figyelembe, a viselkedés annál inkább törvényszerűségeket fog követni. És ha kellően nagy az a tömeg, ki tudja...talán még a jövő is megjósolható?

De azt hiszem, ez már elég messze esik a forextől, csak azért bátorkodtam leírni, mert maga a topicgazda offolt. :-)

Hozzászólás

• kétbalkéz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ez egy érdekes videó, és rögtön a véletlenszám generátor jutott róla eszembe. Pár éve valamelyik ismeretterjesztő csatornán volt egy film róla, miszerint a világ több pontján elhelyezett véletlenszám generátorok nagyobb embertömeget érintő katasztrófák előtt jelentős kilengéseket mutattak az átlagos szóráshoz képest, melyet az elméletek szerint több milliárdnyi ember képes lehet befolyásolni annak ellenére, hogy egy ember számára ez lehetetlen. És azután erről eszembe jutott kedvenc íróm, Asimov és az ő Alapítvány-sorozata, melynek alaptétele volt, hogy egyes emberek viselkedése nem megjósolható, totálisan kiszámíthatatlan, azonban minél nagyobb tömeget veszünk figyelembe, a viselkedés annál inkább törvényszerűségeket fog követni. És ha kellően nagy az a tömeg, ki tudja...talán még a jövő is megjósolható?

De azt hiszem, ez már elég messze esik a forextől, csak azért bátorkodtam leírni, mert maga a topicgazda offolt. :-)
          A kedvenc könyvem!

Hozzászólás

• a meglátásaid nagyon fontosak. Szó sincs offolásról. Egyszer kétszer már probálkoztam magasabb dimenziós elméletekkel, de mivel a tudásom hiányos így hamar alulmaradtam. Ez már egy olyan terület ahol én is keresem az utat.

Igan az alapítvány trilógia nálam is alapmű. akik ezen nevelkedtek fel azok fogékonyabbak erre a témára.. és persze könnyebben megértik egymást.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A kedvenc könyvem!
              Ah, végre egy rokon lélek! :-) Kicsi hazánkban ( vagy szűk környezetemben? ) úgy vettem észre, hogy kevesen ismerik, és kevesen szeretik, pedig szerintem briliáns! Nem csak vagy elsősorban az írói munka, sokkal inkább a tudományos háttere. A robotika, a pszichohistória, és azután Gaia, a közös tudat... engem lenyűgöz, és már rojtosra olvastam :-)

Hozzászólás

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                a meglátásaid nagyon fontosak. Szó sincs offolásról. Egyszer kétszer már probálkoztam magasabb dimenziós elméletekkel, de mivel a tudásom hiányos így hamar alulmaradtam. Ez már egy olyan terület ahol én is keresem az utat.

Igan az alapítvány trilógia nálam is alapmű. akik ezen nevelkedtek fel azok fogékonyabbak erre a témára.. és persze könnyebben megértik egymást.
                Még egy rokon lélek! :-) Soha sem hittem, hogy egy forexes topicban fogok ilyen emberekre bukkanni :-) Indíthatnánk egy külön topikot a témának :-)

Hozzászólás

• A második videónak félúttól nincs hangja :-( Más is tapasztata, vagy csak az én gépem sz.rakodik?

Hozzászólás

A második videónak félúttól nincs hangja :-( Más is tapasztata, vagy csak az én gépem sz.rakodik?
                    ehh. csak befejezte a mondandóját ott

Hozzászólás

• Én könyvmoly vagyok, iszonyat mennyiségű sci-fit és fantasy-t (ponyvák, eh) olvastam. Asimov is volt műsoron, és bocs srácok, de szerintem tudósnak jobb, mint írónak A mondanivalója nagyon érdekel, de sokan jobban el tudnák ezt mondani. Az Alapítvány alapokat elolvastam, de többre nem futotta, egyelőre a távlati tervek között szerepel

kétbalkéz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      egyes emberek viselkedése nem megjósolható, totálisan kiszámíthatatlan, azonban minél nagyobb tömeget veszünk figyelembe, a viselkedés annál inkább törvényszerűségeket fog követni. És ha kellően nagy az a tömeg, ki tudja...talán még a jövő is megjósolható?

Egyáltalán nem tér el a forex-től. Pont itt van jelen piaci szereplőként olyan mennyiségű ember/intézmény(/és pénz), aminek a fenti tézis szerint meg lehet jósolni a viselkedését.
                      Annyiban igaz is lehet, hogy van egyfajta "tömeg-tehetetlenség", ami az ármozgásban meg is mutatkozik bizonyos törvényszerűségek formájában, amit ki lehet használni.

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Én könyvmoly vagyok, iszonyat mennyiségű sci-fit és fantasy-t (ponyvák, eh) olvastam. Asimov is volt műsoron, és bocs srácok, de szerintem tudósnak jobb, mint írónak A mondanivalója nagyon érdekel, de sokan jobban el tudnák ezt mondani. Az Alapítvány alapokat elolvastam, de többre nem futotta, egyelőre a távlati tervek között szerepel

Egyáltalán nem tér el a forex-től. Pont itt van jelen piaci szereplőként olyan mennyiségű ember/intézmény(/és pénz), aminek a fenti tézis szerint meg lehet jósolni a viselkedését.
                        Annyiban igaz is lehet, hogy van egyfajta "tömeg-tehetetlenség", ami az ármozgásban meg is mutatkozik bizonyos törvényszerűségek formájában, amit ki lehet használni.
                        Először is, kérlek, módosítsd a megszólítást srácokról valami másra, mert legutóbb, amikor a lábam közé néztem, nem lógott ott semmi :-)
                        De viccet félretéve, én is gondolkodtam azon, vajon elég nagy-e a forex piac, illetve a résztvevők száma ahhoz, hogy valamiféle törvényszerűségeket lehessen felfedezni. Akkor jutott ez eszembe, amikor Birger könyvét olvastam. Ő azt írta, a piac sohasem ugyanaz, mert nem ugyanazok a résztvevők szerepelnek benne és hoznak döntéseket. De vajon ez számít-e? Egy ember mozgása nem meghatározható, de egy tömegé a gázrészecskék mozgására hasonlít, és modellezhető is. Ezt használják ki a kiürítési terveknél illetve menekülési útvonalak megtervezésnél is. Tehát lehet, az sem számít, hogy kik kereskednek a piacon, amíg elég sokan vannak. Vagy amíg senki döntésének sincs nagyobb jelentősége, mint a többieké! Csakhogy itt jöhet a probléma. tudjuk, hogy tőzsdén lehetséges akár egy ember által is jelentősen manipulálni az árakat. Vajon a forex gigantikus piacán is van erre mód? Mert ha van, akkor van egy Öszvérünk, ami felborítja a jóslatokat :-(

Hozzászólás

Először is, kérlek, módosítsd a megszólítást srácokról valami másra, mert legutóbb, amikor a lábam közé néztem, nem lógott ott semmi :-)
                          De viccet félretéve, én is gondolkodtam azon, vajon elég nagy-e a forex piac, illetve a résztvevők száma ahhoz, hogy valamiféle törvényszerűségeket lehessen felfedezni. Akkor jutott ez eszembe, amikor Birger könyvét olvastam. Ő azt írta, a piac sohasem ugyanaz, mert nem ugyanazok a résztvevők szerepelnek benne és hoznak döntéseket. De vajon ez számít-e? Egy ember mozgása nem meghatározható, de egy tömegé a gázrészecskék mozgására hasonlít, és modellezhető is. Ezt használják ki a kiürítési terveknél illetve menekülési útvonalak megtervezésnél is. Tehát lehet, az sem számít, hogy kik kereskednek a piacon, amíg elég sokan vannak. Vagy amíg senki döntésének sincs nagyobb jelentősége, mint a többieké! Csakhogy itt jöhet a probléma. tudjuk, hogy tőzsdén lehetséges akár egy ember által is jelentősen manipulálni az árakat. Vajon a forex gigantikus piacán is van erre mód? Mert ha van, akkor van egy Öszvérünk, ami felborítja a jóslatokat :-(
                          A piaci ármozgásban vannak szabályosságok, ez nem is kérdés, hiszen a technikai elemzés pont ezt célozza meg. A hit és a cselekedet összefügg. A cselekvés (adás v vétel túlsúlya) mozdítja el az árfolyamot és az megerősíti a hitet és még több személyt cselekvésre ösztönöz (kivéve akik makacsul a trenddel szembe akarnak menni, igaz ők is cselekszenek, csak rosszul.... )

Manipuláció több szinten is zajlik. Itt az a kérdés, hogy aki manipulál, afölött ki áll
                          A népet a média hülyíti, a kis kereskedőket (akik nem tudnak elég jól technikailag elemezni) a visszatesztek veszik ki, a bankok valamelyest egymást versenytársai, így a helyes belépőkhöz elsősorban a szükséges volument ők adják meg. Őket a jegybank tudja megszívatni, pontosabban ők is csak a munkájukat végzik, ügyelnek az "árstabilitásra".

Szóval a piaci ármozgásban csak ennyiből van szerepe a hitnek. Meg esetleg abban, hogy kellő helyeken megtámasztva az árfolyamot (vagy pont h betörve) lehet grafikont rajzolni a piszkos munkát meg elvégzik a kishalak; aztán kiderül h fordítva ültek a lovon Mondjuk ennek inkább olyan eszköz esetén van értelme, aminek valamilyen "eltitkolt" fundamentális értéke van és be kell gyűjteni belőle jó sokat.

-------------------------

A tömegpszichológiát én inkább máshogy figyelném meg: miről beszél most mindenki? 1) Vége lesz a pénzügyi rendszernek 2) Új Világrend alakul ki (a mostani elit akarata szerint) 3) OccupyWallstreet és Anonymus új, igazságosabb világot teremt 4) Fogyasztói társadalom túlpörgetése 5) Rendőrállami felügyelet....

Nos... szerintem ezek a témák teljes mértékben összefüggnek. A fogyasztói mértéktelen pazarlás előrevetíti a pénzügyi rendszer szükségszerű bukását, ami meg is fog történni, az NWO irányítása alatt. Egy hacker támadás során tranzakciók milliót indítják el a nagy bankok között és mivel mind 20-30-40x-es tőkeáttételben csücsülnek, kártyavárként fog összemolni az egész. Egyszerre csődöl.... mindenki. Le lesz nullázva a rendszer. De ez lényegtelen az irányítók szempontjából, mert a kapcsolati tőke nem tud elveszni. Az egészet ráfogják Anonymusra, aminek az lesz a vége, hogy megszigorítják az interneten történő szabad információáramlást és összességében az emberi szabadságjogok is csorbát fognak szenvedni.
                          Az az igazság, hogy 7 milliárd ember már nem tud máshogy élni a Földön, csak ha birka-karámba terelik őket. Ennek eszköze az életszínvonal növelése és a folyamatos agymosás, média, iskoláztatási rendszer.... Szerencsés esetben ennyivel meg lehet úszni. HA NEM! AKKOR 5 milliárd ember elpusztul és úgy lesz egyensúly, mert mindig csak az egyensúly a végső cél az emberiség szempontjából, nem a hatalom v pénz....

Személyszerint én hiszek a fent leírtakban, nem csak ábrándozás gyanánt írtam le. Most még van egy kevés idő meggazdagodni, később sokkal nehezebb lesz. (Ha nem lehetetlen). Persze sokan nem is akarnak majd, mert jobban fogunk élni... max egy lombikban

Hozzászólás

• Központi hatalom nélkül SOHA nem lesznek beszedve az offshore pénzek, nem lesznek megadóztatva a nagyvállalatok és senki nem fogja azt mondani Afrikában, hogy héé csoki ember, van már 3 gyereked, legyen má elég!

Központi hatalom pedig nem lesz demokratikus úton, ez teljesen világos. Ilyenkor kell az emberiséget katasztrófának kitenni (ami amúgy előkészített, bár valamelyest természetes folyamat) és akkor majd mindenki örülni fog, hogy lesz, aki megoldja a hatalmas problémát

Hozzászólás

• A demokrácia soha sem működött. Igazából még az athéniaknál sem, hiszen a nőknek és a rabszolgáknak szavuk sem lehetett:-)
                              De egyébként sem ez van belénk kódolva. Miután kiemelkedtünk az állatvilágból ( vagy mélyebbre süllyedtünk? ), megőriztük állati viselkedésünket, és a mai napig ez hat át minket. A kis populációk túlélése attól függött, hogy volt-e egy hatékony alfa egyed, aki a POPULÁCIÓ ÉRDEKEIT SZEM ELŐTT TARTVA hatékonyan irányította a csoportot. Persze nem önzetlenségből tette mindezt, hanem azért, mert tudta, hogy a saját túlélése a csoporttól, annak sikerességétől függ. És minden tag azért engedelmeskedett, mert ők is tudták, hogy a túlélésük csak a csoport tagjaként garantált. Sajnos ez a mai világban nem működik:-( Nem csak azért, mert túl nagy a populáció mérete, hanem azért is, mert a túlélés most már a csoporttól függetlenül is garantált. Így még ha vezetésre alkalmas egyed kerül is egy-egy populáció élére, már nem a populáció érdekeit fogja szem előtt tartani, hanem csakis az önös érdekeit:-((( És sajnos akár demokráciának hívjuk, akár diktatúrának, ugyanezek miatt egyik sem működik már:-( És hogy mi lesz a "megoldás"? Mert a természet találni fog megoldást, abban biztos vagyok. Én is GP57 világkatasztrófa verzióját látom az egyik lehetséges útnak. Akkor majd ismét kialakulnak azok a kis populációk, melyek a túlélésért küzdenek, és ismét születnek majd igazi vezetők. És a demokrácia rossz emlék lesz csupán.

Hozzászólás

• Jó meglátások, a szaporodás és túléles ösztöne irányít végső soron mindent...

A szeparációt veszélyesnek tartom, az megintcsak háborúkhoz vezetne, a mai fegyverarzenállal már nem csak kardcsörgetés lenne, hanem totális annihiláció.

Hozzászólás

Working...
                                X