Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Janomano Te a tradelésből élsz?

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      szépen ráhúztad a vizes lepedőt

nem néztem különösebben utánna a tevékenységének mostanában, de azt olvastam valahol, h mára igazából az "oktatásból" él, nem a trédelésből
      Azért ez már röhejes...

Hozzászólás

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        (...)összefoglalnám hogy mi is számomra a mondanivalója.
        Jó kis elemzés volt.

Birger egy csomó trade-jét feltöltötte a YouTube-ra, és ott is elég véletlenszerűnek látszik a belépője. Van köztük sok bukó, de van jópár nyerő, amit végtelen türelemmel ki tud űlni.

Amikor voltam az előadásán, azt mondta, Ő nem szereti a Fibonaccit, később látom, egy videójában, azzal zsonglőrködik.
        (Egyébként ott Donchian Chanel-t használt.)
        Azt mondja, hogy ha megkereste a kockázatát 0-ba húzza a poziját, később látom, hogy brutál nyerőket is visszaenged veszteségbe.
        Azt mondja használjunk piaci megbízást, de a videóiban szinte kizárólag függő megbízásokkal lép be és ki.

Szóval Birgi jó arc, de megtanultam, hogy nem kell túlságosan komolyan venni.

Mára már azt is megtanultam, hogy senkit sem kell túlságosan komolyan venni.

Az engem is nagyon érdekelne, hogy ki az itt a fórumon, aki kizárólag a tradingből él.
        Csak úgy, önbevallásos alapon.

Hozzászólás

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Először is nagy köszönet a videoért mert már régóta tervezem, hogy megnézem BS-t . Ez a 3 órás video gyakorlatilag kielégítette a kiváncsiságomat és most összefoglalnám hogy mi is számomra a mondanivalója.
          ha Birger nem oktatna és nem tradelne, akkor is simán megélne élete végéig. az rendjén van, hogy jönnek új traderek, akik jobb teljesítményt nyújtanak.
          ez az élet rendje. a tanítvány túllép a mesteren. de nem kell okoskodni. nehogy már jobban tudjad, hogy Birger a SAJÁT
          stratégiájával,elképzeléseivel mit,hogyan kell csinálni. ez nevetséges. több mint 20 éve kereskedik. nem hiszem, hogy ki kéne oktatni és okoskodni.
          BUÉK mindenkinek!

Hozzászólás

• Köszi Janó, hogy megosztottad a gondolataidat a videóval kapcsolatban...Nekem szimpatikus a látásmódod, hozzáállásod a tradeléssel kapcsolatban...Örömmel veszem a hozzászólásaidat! Szívesen csatlakoznék a klubhoz is, csak főállásban dolgozom így nagyon korlátozott a szabadidőm...Ja és BUÉK mindenkinek!!!

Hozzászólás

• derék dolog hogy megvéditek BS-t. Azért a postom nem épp arról szólt, hogy lefikázzam, remélem ez átment. BS elismert és kedvelt játékos a forex körökben.

Megnéztem a weblapját és teljesen korrektül azt mondja, hogy a szolgáltatás amit ő kínál (tehát szolgáltatást kínál és nem egy Istenkirály akinek minden szavát el kell fogadni).. szóval a szolgáltatás amit kínál az az hogy nézheted hogyan trédel... és azért az egy óriási segítség tud lenni. Nem ígér többet, mint hogy elmondja hogy ő hogyan csinálja. Ennyi. teljesen korrekt ebbe nem kötök bele.

Mint tréder számomra a fenti video egy ínyencség (karácsonyra is ilyet szerettem volna de megint nyakkendőt kaptam).

Hasonlóan ínyenceknek való Peter Bain 2003-as "trade currencies like the big dogs".. 2003-as!! pivot pontokkal való trédelésről szól és alap. Érdemes letölteni a youtube-ról, mert előbb utóbb el szokták ezeket távolítani.

BS azt mondta 97 óta trédel és a 2000-es évek eleje óta sikeres. Az hogy vki 20 éve trédel az minden bizonnyal nagy háttértapasztalatot jelent, de bizonyára vannak saját berögzült szokásai is és egészen biztosan minden kérdésre van neki komolyan backtestelt válasza (ami nagyjából a tapasztalat megjelenési módja).

Amugy először a Traders magazinban láttam őt, mindig az utolsó előtti lapon volt egy egész oldalas hirdetése

Click image for larger version

Name:	2014-01-01_13-48-31_.jpg
Views:	1
Size:	174,8 KB
ID:	144705

no még a végére megosztanék egy másik ínyencséget ami részben választ ad a forex volument és a dec 27-i EUR spike-ot övező kérdésekre érdemes a feltöltőt követni és az összes video-ját megnézni. Sajna a profik nem MT4-et használnak.

illetve itt az fx forecast modellje a bbg-nek...

Hozzászólás

• abcdefgh

Name:	practical_strategies5.png
Size:	24,2 KB
ID:	144734

Hozzászólás

• ingyenreklám:

Name:	2014-01-10_18-49-07_Birgermeier.jpg
Size:	88,2 KB
ID:	144799

Hozzászólás

• Kesz ajandek Hetfötöl szombatig, szallassal, teljes ellatassal es termeszetesen a szalloda össz. szolgaltatasat igenybeveve, 1800-2000€. Ja ez nemet nyelven van

Hozzászólás

• Csak összehasonlításként:
                      ChartCon 2014 2 napos konferencia a technikai elemzés legnagyobb arcaival 599$, arra az időre a Grand Hyatt 199$ os spec árat ad.

na ja a világ másik végén van és részvényesdisés nem annyira személyreszabott...

a program:

Name:	2014-01-13_21-40-00_ChartCon_schedule.jpg
Size:	184,4 KB
ID:	144811

Hozzászólás

• PAL update

vmelyik korábbi threadben beszéltünk erről a PAL nevü kanadai paladium bányászati smallcapról..

a mai bejelentés hatása

Hozzászólás

• Minek ilyen csődközeli bányakkal szenvedni?

Ez csak arra hó h reggel megshortolod aztán talán aztan omlik be, amúgy semmire...

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Minek ilyen csődközeli bányakkal szenvedni?

Ez csak arra hó h reggel megshortolod aztán talán aztan omlik be, amúgy semmire...
                            szeretem a bányákat..

Hozzászólás

• Gondolom van itt olyan, akinek ez ordított egy longért

Name:	villa.png
Size:	136,1 KB
ID:	144891

Két éjszaka már nem alszok és mivel kereskedni nem lehet, így beleástam magam ebbe a villás dologba. Elolvastam többek között Greg Fisher könyvét. Most már jobban képben vagyok. Van néhány dolog, ami tetszik. Például, hogy sok minden le van írva, hogy egy adott helyzetben mit kellene tenni, mi várható. Tetszik az is, hogy nagyjából be lehet lőni, hogy adott helyzetben mekkora valószínűségek vannak az egyes folytatásoknak.

Mint mindig ilyenkor, több kérdés van bennem, mint amennyi választ kaptam a könyvből.
                              Például ha meg vannak a pivot pontok egy adott TF-en. (kezd ráállni a szemem, de nem könnyű). Ha egy újabb keletkezik, akkor új villa? Tehát mindig csak az utolsó 3 pivotot kell figyelni egy TF-en?

Schiff forkot akkor kell rajzolni, amikor egy új villánál nem éri el egy lendülettel az ML-t?
                              Ekkor jön képbe azt hiszem a Hagopian szabály is. Mikortól tekintitek visszafordulásnak?

És még néhány...
                              Leginkább mégis a pivot pontok meghatározásával vannak nehézségeim. Nem mindig egyértelmű, hogy melyik számít annak és hová kell rakni a villát.

Hozzászólás

• Bocsi, hogy megint képet rakok, de élvezem, hogy végre sikerül

Meg találtam egy tökéletesnek tűnő villát lefelé, amit eddig hatszor erősített meg az ár. Ez alapján egyáltalán nem kizárt, hogy visszatér a lefelé tartó villa ML-éhez a zöld vonalamhoz és utána észak. Jól gondolom?
                                Melyik villát érdemes itt egyáltalán nézni?

Name:	euvilla.png
Size:	121,8 KB
ID:	144892

Figyelni fogom majd, hogy van-e összefüggés az én szintjeimmel.

Bocsánat a sok kérdésért. Nem is remélek rájuk választ...

Hozzászólás

Working...
                                X