Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom van itt olyan, akinek ez ordított egy longért

[ATTACH]4531[/ATTACH]

Két éjszaka már nem alszok és mivel kereskedni nem lehet, így beleástam magam ebbe a villás dologba. Elolvastam többek között Greg Fisher könyvét. Most már jobban képben vagyok. Van néhány dolog, ami tetszik. Például, hogy sok minden le van írva, hogy egy adott helyzetben mit kellene tenni, mi várható. Tetszik az is, hogy nagyjából be lehet lőni, hogy adott helyzetben mekkora valószínűségek vannak az egyes folytatásoknak.

Mint mindig ilyenkor, több kérdés van bennem, mint amennyi választ kaptam a könyvből.
    Például ha meg vannak a pivot pontok egy adott TF-en. (kezd ráállni a szemem, de nem könnyű). Ha egy újabb keletkezik, akkor új villa? Tehát mindig csak az utolsó 3 pivotot kell figyelni egy TF-en?

Schiff forkot akkor kell rajzolni, amikor egy új villánál nem éri el egy lendülettel az ML-t?
    Ekkor jön képbe azt hiszem a Hagopian szabály is. Mikortól tekintitek visszafordulásnak?

És még néhány...
    Leginkább mégis a pivot pontok meghatározásával vannak nehézségeim. Nem mindig egyértelmű, hogy melyik számít annak és hová kell rakni a villát.
    Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocsi, hogy megint képet rakok, de élvezem, hogy végre sikerül

Meg találtam egy tökéletesnek tűnő villát lefelé, amit eddig hatszor erősített meg az ár. Ez alapján egyáltalán nem kizárt, hogy visszatér a lefelé tartó villa ML-éhez a zöld vonalamhoz és utána észak. Jól gondolom?
    Melyik villát érdemes itt egyáltalán nézni?

[ATTACH]4532[/ATTACH]

Figyelni fogom majd, hogy van-e összefüggés az én szintjeimmel.

Bocsánat a sok kérdésért. Nem is remélek rájuk választ...
    A második képed nekem jobban tetszik. a lefele mutató villa A, B, C pivotjai azért jobbak, mert
    Click image for larger version

Name:	KamionosEU.png
Views:	1
Size:	122,2 KB
ID:	144893

A-t pivotként értelmezi B amely uj low, B-t pivotként értelmezi C amely új high; C elvileg akkor lesz pivot amikor utána kialakul egy uj low ( ami B- alá megy). Hogy C mégis jo pitov azt abból lehetett legkorábban látni ,hogy... volt egy korábbi villa amelyikben C épp a medianline-ról pattant vissza, de az a te ábrádról nem látszik.
    Illetve volt még egy árulkodó jel: Amikor kirajzolódott a C és behuztad a villát akkor még csak az A-C időszak adatai áltak rendelkezésre, es az A-tól jobbra volt 2 csúcs is amelyik a ML-t érintette illetve egy amelyik főlé szúrt de alatta zárt. A D* és B körüli mozgás már érezteti hogy ez egy jo ML Az alsó LMLH-n a tesztek (1, 2, A, C) pedig elég jók.

Az elmélet valahogy ugy szól hogy object in motion remains in motion... azaz az ML jelöli az ár valószínűsíthető útját. Ami arra jó, hogy 1,2,3 és kék C helyeken már óvatos vagy ujabb sortok nyitásával. ML-ről lehet sortolni, de persze a legjobb az UMLH felett sortolni (már ebben az esetben amikor a villa lefele áll)...csak itt most nem volt ilyen eset, piros C után az ár már lefele tartott és az energiája egészen az alsó LMLH-ig kitartott.

Hagopian: a villára azt mondják hogy az esetek 80%-ban az ár eléri a C pivotból a ML-t. A Hagopian pedig a maradék 20%-ra vonatkozik,de valahogy ugy szól, hogy "When prices reverse before reaching the ML, leaving a “space”, they will move more in the opposite direction than when prices were rising toward the ML."

A második képed jobb és a kis belső villa is elég jó és trédelhető, azonban a lényeg a stop elhelyezése, a villának egy nagy előnye hogy probálsz a szélsőértékeken belépni az ML-ig van egy potenciális rewardod és ha van korábbi alj akkor oda rakod a stopot.. igy az RR számolható azaz az 1:3 alatti lehetőségeket dobod (vagy 1:5) és a pozit ehhez méretezed ahogy az ennek a szálnak az első postjában leírtam

de a lényeg: ha 1x ráérzel ennek a szabályaira akkor mind a profitod, mind a veszteséged hirtelen kalkulálható lesz, nem a levegőbe lövöldözöl hanem TRADELSZ.

Bár a lényeget már megfejtetted a következő magyarázat még egy kis plussz segítség innen már csak gyakorlás kérdése.. ja és aludni kell.. de azt majd egy másik postban leirom miért.

Name:	2014-01-26_18-55-37_EU_explained.png
Size:	131,8 KB
ID:	144895

Name:	2014-01-26_19-06-40_EU_posStructure.png
Size:	6,2 KB
ID:	144896
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• lényegében én is villázok úgy, hogy nemis tudtam hogy azt csinálom.. a fentiek kb nekemis be vannak rajzolva, és trédelve is

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        lényegében én is villázok úgy, hogy nemis tudtam hogy azt csinálom.. a fentiek kb nekemis be vannak rajzolva, és trédelve is
        király, akkor a következő dal neked szól és persze minden forumosnak... itt vasárnap este, KLF először ...

come on come on join the ride!

Hozzászólás

• Jano, nem raknád fel a többi fő párra is (GBPUSD, USDJPY, AUDUSD, USDCAD, USDCHF) meg pár keresztre (EURGBP, EURAUD, EURJPY, GBPJPY, AUDJPY) a villás képeid?

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Jano, nem raknád fel a többi fő párra is (GBPUSD, USDJPY, AUDUSD, USDCAD, USDCHF) meg pár keresztre (EURGBP, EURAUD, EURJPY, GBPJPY, AUDJPY) a villás képeid?
            a fightclub erről szólt. ott belementünk és kiveséztük a chartokat, így statikusan ... a fene tudja, mindenesetre:

a chartjaimat a dachartsra szoktam feltölteni, ha épp adódik valami, mert azt egy CTRL+J-vel fel lehet küldeni, az enyémek általában aminek full dátum_PAIR a neve.. de mások is használják ezt az elnevezési konvenciót.. mindenesetre ha nem látsz a charton villát, abcd-t vagy A/R vonalakat akkor az nem a enyém.. akkor se ha indikátort lácc rajta, általában szürke a hátterem.. egy idő után meg lehet ismerni melyik az enyém...

Name:	2014-01-26_19-59-05_dacharts.png
Size:	144,7 KB
ID:	144897

Hozzászólás

• Csak pár kép érdekelne, webinarozni nem nagyon van időm de úgy látom egyelőre még nincs kész jövőhétre a terv...

Hozzászólás

• Köszi Jano. Főleg a pivot pontos leírást. Azért C meghatározása nem egyszerű idejekorán, jól éreztem.

Mivel lassan keresem a longot AUDUSD-ben, így kíváncsiságból megnéztem, hogy mit lehet rábiggyeszteni a chartra.

Name:	audusd.png
Size:	133,0 KB
ID:	144898

Kezd egy kicsit kusza lenni.
                Amit biztosnak érzek, az a zöld villa, ami hónaposon látszik és jónak gondolom.
                A kék villát az ABC pivot alapján raktam fel, de mivel szemre is irreálisan meredek volt, ezért csináltam belőle schiff forkot. Így valamivel jobb, de valahogy mégsem az igazi.

De azért bátor voltam és rárajzoltam, hogy mire számítok ez alapján. Nyugodtan javítsatok ki, ha valamit nem jó.

Edit mondja, lehet, hogy C nem is jó, mert nincs 'A' fölött...

Hozzászólás

Köszi Jano. Főleg a pivot pontos leírást. Azért C meghatározása nem egyszerű idejekorán, jól éreztem.

Mivel lassan keresem a longot AUDUSD-ben, így kíváncsiságból megnéztem, hogy mit lehet rábiggyeszteni a chartra.

[ATTACH]4538[/ATTACH]

Kezd egy kicsit kusza lenni.
                  Amit biztosnak érzek, az a zöld villa, ami hónaposon látszik és jónak gondolom.
                  A kék villát az ABC pivot alapján raktam fel, de mivel szemre is irreálisan meredek volt, ezért csináltam belőle schiff forkot. Így valamivel jobb, de valahogy mégsem az igazi.

De azért bátor voltam és rárajzoltam, hogy mire számítok ez alapján. Nyugodtan javítsatok ki, ha valamit nem jó.

Edit mondja, lehet, hogy C nem is jó, mert nincs 'A' fölött...
                  Hasonló az en chartom is..
                  http://charts.dacharts.net/2014-01-2...-39_AUDUSD.png

Azt azért ne felejtsük el, hogy azok csak vonalak. Elkerülendő, hogy beleszerelmesedjünk a vonalainkba, mentsd ki képre, majd probald ujra üres charton. És mindig a stop az első, annak keress helyet és onnan nézd hogy mi lenne jó belépő.
                  Ez egy nagyon erős downtrend csak ugy pikpakk nem fog megfordulni, de alsó vonalon én nem szoktam shortolni, pedig lehet még egy warning linet is leszakadhat, vagy leduplázza az egész villaszélességet lefele... Bármi megeshet.

Probalj egy olyan villat behuzni, ami a te A, B és a második belépési pontodon van(a 2013as leszakadás előtt) azt hívják width median linenak...

Ha valami tul meredek... Mi azzal a baj? Uy nem volt meredek? Vagy gbpaud? Bármi megeshet.

Hozzászólás

• Annak örülök, ha a Tiéd is hasonló, mert akkor nem húzogattam hülyeségeket.
                    A "C"-nek nem kell magasabban lennie, mint az "A" a fenti képen?

És mire jó ez a width median line?

Nyitottam egy pozit AUDUSD long. Nekem is épp jelem volt... Ha jól értelmezem, akkor mivel visszajött az ML-ről és újra pattant az UML-ről, így most van 93% esély, hogy újra elérje az ML-t. Kíváncsi leszek. Ha kitör, akkor azért BE teszem.

Name:	villaaudusd.png
Size:	122,9 KB
ID:	144900

Hozzászólás

• Try

Interesti g

Name:	image.jpg
Size:	77,9 KB
ID:	144901

Hozzászólás

Annak örülök, ha a Tiéd is hasonló, mert akkor nem húzogattam hülyeségeket.
                        A "C"-nek nem kell magasabban lennie, mint az "A" a fenti képen?

És mire jó ez a width median line?

Nyitottam egy pozit AUDUSD long. Nekem is épp jelem volt... Ha jól értelmezem, akkor mivel visszajött az ML-ről és újra pattant az UML-ről, így most van 93% esély, hogy újra elérje az ML-t. Kíváncsi leszek. Ha kitör, akkor azért BE teszem.

[ATTACH]4540[/ATTACH]
                        Ügyes, ugylátszik ma zöld nap van.. Eddig.

Kell? Ez igy nem értelmezhető. Ott van, ez van, ilyen a piac.

Width ml... Fordítva kérdezz. Nem a wml jo valamire, hanema piac olyan hogy esetleg ez irja le a hatás ellenhatás szélső értékei között megbujó valószínűsíthető útját az árnak... Asszem

Hozzászólás

• Holnap rendkívüli ülést tartanak törökök. Talán végre megérkezik a drasztikus kamatemelés, amit már 2 hete várok...

Hozzászólás

Holnap rendkívüli ülést tartanak törökök. Talán végre megérkezik a drasztikus kamatemelés, amit már 2 hete várok...
                            Ezt nem tudtam... Csak az ár elérte az umlh-t ennyi.

Hozzászólás

• A legtöbbször én is úgy trédelek, hogy technikai elemzés alapján benyitom, aztán majd jön a hír hozzá. Ha meg nem, akkor egy idő után anélkül indul meg.

Ha zavar valakit, hogy sok képet rakok fel, akkor szóljon. De szerintem lehet belőle tanulni.

Be kell vallanom Jano, hogy csaltam, mert lezártam, amikor nálam elérte 0.8747-et, mert nekem ott volt egy szép short szint. De csináltam egy villát neki, hogy azért úgy mégis másképp jövök ki belőle Aztán, ha már kész volt, akkor benyitottam felemérettel a shortot és a kis kék táblát jelöltem be, hogy majd, ha ott lesz, akkor megint long és célár a zöld ML. Kicsit elkapkodtam. Ez még nem fog innen fordulni, de mindegy...
                              Véletlen, hogy épp oda érkezett, vagy lehet időzíteni is a villákkal?

Ma eléggé mixben nyomom. Villa és saját stratégia egyben. Szóval nem tudom, hogy melyik érdeme, de eddig 1.2% plusszban vagyok. De az is lehet, hogy kettő együtt működik ilyen jól. Na majd kiderül xxx tréd múlva.

Rájöttem egyébként, hogy mi vonz a stratégiádban, annak ellenére, hogy a hideg kiver a trendvonalaktól. (bocsánat, remélem nem haragszol). Az, hogy tulajdonképpen én ugyanazokat a mozgásdinamikákat trédelem, csak nálam minden villa vízszintes
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Eggyel nagyobb idősíkon. Még lehet, hogy lesz belőle valami. Még mindig nem tudok napirendre térni, hogy a 2 órával korábban rajzolt kis kék négyzetbe érkezett pontosan és meg is fordult.

Már az EURUSD 4 órás képnél is akartam kérdezni ,hogy két villa találkozása erősebb jel?

Name:	aud15.png
Size:	123,8 KB
ID:	144904

Hozzászólás

Working...
                                X