Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Úgy néz ki, hogy csak megcsíptem a nyavajást. Kicsit későn pillantottam rá, úgyhogy lekéstem a közelebbi belépőt, de nem akartam már megvárni, hogy még egyszer visszamenjen az ML-hez. És milyen jól tettem.
    Tudom, hogy egy-két villa odafirkantása még kicsit messze van a térképkészítéstől...
    A legnagyobb gondom továbbra is, hogy általában már majdnem az ML-nél van az ár, amikor kiderül, hogy az már egy igazi forduló volt. Onnan pedig már szerintem nem nagy kunszt 80%-ban eljutni az ML-ig az árnak. Rosszul gondolom?

A sztochasztik azért van csak fenn, mert olvastam egy vasvilla+szto módszert.

Click image for larger version

Name:	aud.png
Views:	1
Size:	120,3 KB
ID:	144907

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Úgy néz ki, hogy csak megcsíptem a nyavajást. Kicsit későn pillantottam rá, úgyhogy lekéstem a közelebbi belépőt, de nem akartam már megvárni, hogy még egyszer visszamenjen az ML-hez. És milyen jól tettem.
      Tudom, hogy egy-két villa odafirkantása még kicsit messze van a térképkészítéstől...
      A legnagyobb gondom továbbra is, hogy általában már majdnem az ML-nél van az ár, amikor kiderül, hogy az már egy igazi forduló volt. Onnan pedig már szerintem nem nagy kunszt 80%-ban eljutni az ML-ig az árnak. Rosszul gondolom?

A sztochasztik azért van csak fenn, mert olvastam egy vasvilla+szto módszert.

[ATTACH]4547[/ATTACH]

Hozzászólás

• Még kezdő vagyok, és szeretnék e példa kapcsán föltenni két kérdést:
        1. Ha a tőke csupán 1000 USD, akkor hogyan lehetséges többel, 3333-mal pozíciót nyitni?
        2. Hogy történik konkrétan e pozíciónyitás, a Volume/Mennyiség-nél kell a 0,03-at kiválasztani?

Hozzászólás

• Treddy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          1. Ha a tőke csupán 1000 USD, akkor hogyan lehetséges többel, 3333-mal pozíciót nyitni?
          Olvass utána a tőkeáttételnek. Tőzsdesügéren is van róla egy cikk.

Treddy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          2. Hogy történik konkrétan e pozíciónyitás, a Volume/Mennyiség-nél kell a 0,03-at kiválasztani?
          Jellemzően 1 lot 100.000 egység, azaz 0,03lot 3000 egység lesz a bázisdevizából.
          Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Jobbulást ZooliTrading. még betegen is fórumozol..

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Jobbulást ZooliTrading. még betegen is fórumozol..
              Dáthás vagyog.
              Csak beszélni nem bírok, az ujjam még mozog.
              Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Treddy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Még kezdő vagyok, és szeretnék e példa kapcsán föltenni két kérdést:
                Hi,

az alábbi képen láthatsz egy mintapáldát: 1000 $ a balance.. ami 1:50-es tőkeáttét esetén max 1000*50 = 50.000 USD -ig nyithatok, azaz ha én 3333 EURUSD-t akarok nyitni akkor az a jelenlegi árfolyamon (1.3520) 4506.42 USD-t foglal le ami annyi tesz hogy 4506.42/50 = 90.13 az ami a marginomból ezáltal lemegy (1000-90.13 a felhasználható szabad marginom.. amiből uj pozit nyithatok.. ha akarok.. de nem mindig akarok)

Click image for larger version

Name:	2014-02-04_20-14-20_demo_magyarzat.png
Views:	1
Size:	117,4 KB
ID:	144996

apropó.. most még visszafordulhatsz...

Hozzászólás

• Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Dáthás vagyog.
                  kockassegű barátom pálesze szerintem hamar kikúrálna )

Hozzászólás

• Köszönöm a segítséget.

Hozzászólás

Dáthás vagyog.
                      1-2 deci húzóra és garantáltan kigyógyít a 2%-os szabályból is.
                      Még egy kicsit rátöltesz, és lenyomhatod magad egészen a piros marginig
                      Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        1-2 deci húzóra és garantáltan kigyógyít a 2%-os szabályból is.
                        Még egy kicsit rátöltesz, és lenyomhatod magad egészen a piros marginig
                        Szóval még az is előfordulhat h leiszod magad, nem emlékszel másnap semmire, és milliomos vagy?
                        Azt mondják a részegeknek szerencséjük van

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szóval még az is előfordulhat h leiszod magad, nem emlékszel másnap semmire, és milliomos vagy?
                          Azt mondják a részegeknek szerencséjük van
                          Na jó, helyreteszem ezt, még mielőtt ki leszek kiálthatva alkesz pig-nek.
                          Fater főzette évekig, mert annyi lekvárt nem tudtak megenni amennyi termett.
                          Nem issza már senki a családban (én sem), ezért ajánlgatom mindenhova.
                          (egyébként eszem ágában sem lenne kárba veszelyteni

Olyan viszont sűrűn szokott lenni, hogy azzal álmodok:
                          beteszem a kötést, és kilő az árfolyam felfele, de nem ám 50-100 pipet, hanem százezer pipeket....pörög a számláló iszonyat módon....én próbálom lezárni a tetején, de nem megy, nem engedi. Majd visszazuhan. Ilyenkor szoktam felébredni. Érdekes módon mindig felfele indul meg, pedig nincsen semmilyen irányultságom ilyen téren. Élő tréd közben is absolute hidegen hagy hogy le/fel ...... ellenben zuhanni lefele szoktam álmomban stop loss nélkül végetnemérően.
                          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Na jó, helyreteszem ezt, még mielőtt ki leszek kiálthatva alkesz pig-nek.
                            Fater főzette évekig, mert annyi lekvárt nem tudtak megenni amennyi termett.
                            Nem issza már senki a családban (én sem), ezért ajánlgatom mindenhova.
                            (egyébként eszem ágában sem lenne kárba veszelyteni

Olyan viszont sűrűn szokott lenni, hogy azzal álmodok:
                            beteszem a kötést, és kilő az árfolyam felfele, de nem ám 50-100 pipet, hanem százezer pipeket....pörög a számláló iszonyat módon....én próbálom lezárni a tetején, de nem megy, nem engedi. Majd visszazuhan. Ilyenkor szoktam felébredni. Érdekes módon mindig felfele indul meg, pedig nincsen semmilyen irányultságom ilyen téren. Élő tréd közben is absolute hidegen hagy hogy le/fel ...... ellenben zuhanni lefele szoktam álmomban stop loss nélkül végetnemérően.
                            Ez így szükségszerű

Hozzászólás

• I see dead birds #twtr

Hozzászólás

Dáthás vagyog.
                                Ujjadnak asszony miatt szólj. Stratégiát meg érdemes váltani, ha lebetegít.

Hozzászólás

Working...
                                X