Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• all-in

ez is egyfajta advanced money management:
    https://index.hu/tudomany/til/2018/0..._taskas_ember/
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• újabb advanced money management, ezúttal saját....
      Nálam MT4en valami gáz van az indexekkel.
      Nem tudok rajtuk STOPPOT, TAKE profitot módosítani.
      Több brókernél is ugyanez a szitu.
      Ha limittel, vagy piacin szállok be, akkor advanced money management kell hozzá.

Le a kalappal az egyik MT4es nyomorék előtt

Panaszkodás nélkül magától rájött hogy kínlódok, és jóváírta a duplán felszámolt spreademet, de hosszabb távon ez így nem lesz jó.

Bár lehet csak hülye vagyok hozzá, mert az indexeket csak pár napja nyomkodom.
      Gondoltam odakúrok még neki ESMA előtt
      Asszem ezeknél a mai nap az utolsó, szóval zárni kell a hedget mindenképp, mert swapügyileg sem éri meg tartani, pedig nagy tételben milyen jó lenne taktikailag szilveszter előtt kilőni csak az egyiket*
      //avancedbuffettaxreduction

Viszont óvatosan az alakalmazásával mert záráskor kegyetlenül le tudnak vele mindenkit szivatni ugyanis egyszerre nem tudsz 2 pozit kilőni még a Close all scriptel sem !!!
      és vajon mi történik ha az egyik hamarabb likvidálódik???
      A másik kiabálni fog marginért!!!!
      Szóval pillanatnyi margin call
      ****a...

azért nagy a kísértés hogy Levideózzam holnap??
      //vagy zárjam a picsába minél hamarabb mert ma még csak 63 eur kellett 1 pozinak amíg nem volt behedgelve.

--------------------

xxxxxxxxx

Hozzászólás

• kiegészítésképpen annyit hozzá:
        értem én hogy próbálják ezzel a működéssel szimulálni a valós piacot,
        de ez az MT4 akkor is csak egy homokozó marad és nem kellene erőltetni bele ezt a fajta lapátot.
        Főleg most hogy az esma miatt úgyis pikkelek az egészre...

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az önuralmi kontrollom még nem jó sajnos, de szerencsére jön az ESMA.
          Ezt komolyan gondolom: ha életbe lép végre, sikeres leszek hosszabb távon.
          [...]
          nincs szükség rá hogy feszegessem.

Gondoltam odakúrok még neki ESMA előtt

Hozzászólás

• figyu, ez spec nem lett feszegetve.
            Ha 5 lotot nyomtam volna be, akkor már rezegős lett volna...
            viszont így bőven belefér... na de a másik

Szóval annyira felkúrt egy másik ahol nem tudtam az indexemen napok óta módosítani,
            amit egy jelnek vettem, hogy biztos ezzel akarnak zárásra kárhoztatni, mert arra megy amerre kell....
            és aztán jött a hétvége....amikor rátettek még 3 lapáttal....

1. Péntek este a marginigényem még csak 23 ezer volt
            2. Péntek zárás után ránéztem és látom hogy 69 ezerre emelkedett
            //megtriplázták....semmi gond gondoltam hiszen 175% maradt

3.vasárnap reggel 140ezerre tolták az igényt
            //óhh semmi gond, csak megduplázták a triplát, és még 86.39 százalékon tök jó vagyok

4. és akkor jött a vasárnap délután...
            AMIKOR RÁTOLTAK MÉG 50 SZÁZALÉKOT 210 EZERRE EMELVE AZ IGÉNYT.
            és a margin level 58.26%nál elszakadt a cérna a spájkos nyitásokra gondolva.

Egész késő délután reszkettem hogy piacnyitáskor odakúrjak még nekik, de nem itt, mert itt már nem bírtam

Na de azért a lényeg hogy valami pozitívumot is írjak:
            Először is: egész jól lőttem be szemre a még elégséges keretet.

Másodszor pedig utólag rájöttem hogy a bróker nem ****, hiszen a második csekkolás bizonyítja,
            hogy még hétvégén is dolgoztak a pozíciómon hogy biztos túlélje, mert megemelték a függő nyereségemet 90 fillérrel a zárás után.
            //biztos a forinton tolattak még szombaton egy kicsit Matolcsival
            Sőt mivel én kértem meg őket hogy nézzék meg túléli e,
            ezért még hálás is lehetek, hiszen így volt időm rákészülni a spájkos nyitásra
            mert így nekem VIP ügyfélként már 29 én a beharangozott dátum előtt 1 nappal lehetőségem volt megijedni nyugiban zárt piac mellett .....
            és hogy mindezt nem 1 lépésben tették meg azért is külön köszönet,
            hiszen ki tudja mit baszok szét ha egyből elsőre benyomják kétszáztízezret.
            és amikor ezt felismertem, úgy döntöttem hogy megkegyelmezek nekik.
            Nem hagyom kiütni a nagyobbik pozíciómat amire fájt a foguk, mert azzal egy végtelen jogi procedúrába kerültek volna,
            hiszen az a nyomi hongkongi piac akkor még zárva volt
            ezért önként likvidáltam a rendes piacnyitás után 5 perccel már mozgolódó gepkerülő kisebbet.

és úgy döntöttem további kegyelemben részesítem őket
            nem teszem ezt a posztot oda ahova való,
            jó ez itt az advanced money management között tökéletes iskolapéldát mutatva az emberi hülyeség netovábbja csúcsának irányába.
            Sőt kibékülésem jeléül a jövő héten hazautaltatom a maradékot a béke jegyében,
            lemondva a nagy tervről hogy negatívba csúsztatom a saját tökéjüket
            Egye fene, az Admirál-Kockás meccs legyen döntetlen!

Ez már ugye a pszichofejlődés végső stádiuma ?

Hozzászólás

• Kockás:
              Nagyobb a margin mint a tőzsdén. D.trade esetén pláne(!) 10×-20× is. Magasak a költségek.
              Aki nincs prof státuszban miért OTC-n "nyomja"? Áruld el lécci. Ahogy olvasom kevés a prof státusz. (Magam intézem de nem sietnek vele&#128522

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kockás:
                Nagyobb a margin mint a tőzsdén. D.trade esetén pláne(!) 10×-20× is. Magasak a költségek.
                Aki nincs prof státuszban miért OTC-n "nyomja"? Áruld el lécci. Ahogy olvasom kevés a prof státusz. (Magam intézem de nem sietnek vele��)
                Teljesen igazad van.....folyamatban.....nem a profi státusz...
                de azokkal nem lehet majd szórakozni
                --------------------------------
                Nos a pozíciók....
                Úgy döntöttem nem várom meg az esti végső határidőt,
                mert akkor még a spread is nyúlni fog, és ha az egyik lezárásakor visszakerül a marginigény,
                akkor azonnali stopout lesz ha csak 10x akkorára emelik, akkor is.

Elneveztem az új szisztémát 3 karú rablónak, de ez inkább négy.
                Először van a szoksos spread sarc, az hogy rosszabb áron kapja az ember.
                (ez volt a sell market, ehhez már hozzászoktam)
                utána a buy stop aktiválásakor újabb sarc,
                ami a "szerencsés" esetben az eredetileg "odaképzelt buy limit elérésekor" visszakapódik mivel ugyanaz a termék, szembeállítva.
                Eddig ok.
                De ha lezárom őket egyesével, akkor az előbbi osztogatást valószínűleg 2 újabb fosztogatás követi Sajnos nem videóztam.
                Eddig fele-fele volt az arány. Kifizetted az elején, és a végén lezáródott.
                Most a gyanúm szerint 75% a sarc, de ez még hagyján!!!
                Amikor lezártam az egyiket, felötlött bennem, hogy minek zárjam le egyből a másikat,
                hiszen akár jó irányba is mehet
                de sajnos nem volt több időm gép előtt lenni, és nem volt kedvem még egy buy stoppal belemenni egy újabb környi játékba.
                //Tisztán látszik a kiemelt soron hogy nem engedték módosítani a stoppot.
                Ezzel gyakorlatilag rá lehet venni az embereket hogy folyamatosan a piacon legyenek......
                ez egy kegyetlenül addiktívflippyflappymetabirdszös értékesítési módszer.

//Ez nem az Admirálom. Ott még várom hogy bekattanjon a Hongkong indexre a buy stoppom, de egyelőre nem akar.
                Sajna felzabált szinte minden marginfillért, de nem adom meg nekik kézzel magamtól

Másnál is elkezdték CFD-re ezt a szivatást, vagy csak rám tettek egy keresztet?

Hozzászólás

• trade context is busy

bocs Jano, csak gondoltam bemutatom a bróker advanced money managementjét....

a mai nap legjobbja eddig az egyik ciprusi nyomorék válasza.
                  Az összes terméken órák óta:
                  trade context is busy

semmilyen terméken sem lehet kötni az 500 darabos készletből....

//pedig olyan szép terveim voltak velük...

ez nem az Admiral és nem is a tegnapi és nem is a jövő heti....menni fog a pipa nekik egy withdraw formájában.
                  //azért ezek a svájciak is tudják hogy mikor kell szabira menni

Hozzászólás

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    azért ez nem volt egy rosz elemzés még így hónapokkal később sem. lehet hogy változni fog de most még tartom az állításaimat.

"a most jönnek a hasznos dolgok: ugy látom hogy BS piacelemzése elég egyszerű vagy inkább gyenge. Igen határozottan gyenge. Viszont a money managementje az olyan németesen fegyelmezett és részletekbemenően kidolgozott. És ez egy nagyon fontos dolog: Ő a bizonyíték hogy money management-tel lehet eredményt elérni még ha a piacot nem is igazán érted

Ez jó...de azt lehet tudni milyen money managmentet használ pontosan?
                    Érdekelne , s szerintem nem csak engem.

Hozzászólás

• fyi: feed költségek

p.s.: csak hogy írjak vmit mint "tőzsdezápa"

Hozzászólás

• opp: 2932-vel az ES egy 400-as marginu accounton 1:365-ös leverage-t ad... 300-as marginnal 1:488-at.. uhh na az már sok.
                        ES pont érték: 50
                        ES ár: 2932
                        ES contract érték 146600
                        ES margin 300
                        Leverage 488,6

1:488

Hozzászólás

• Gyakorlatilag mindenre magasabb a leverage, mint az fx esetében. Devizákra is úgy 1:250 körül van. Mérlegelni kell, hogy daytrade vagy swing inkább. LMAX-on inkább hetekre, hónapokra kötök.

Hozzászólás

• Itt az az érdekes, hogy melyik piacnak hol a helye. Megvan az egyik és a másik előnye is. Stratégia kérdése csak, hogy hol tradelünk és mit. Egy biztos, terv és moneymanagement kell, ez minden piacon, brókernél, terméknél közös Tudom, közhely, de mégis azt látom, hogy nincs meg a rendszerszintű tervezés. És itt nem a tradekre gondolok...

Erről fogok a webináron is beszélni most csütörtökön.

A másik tapasztalat, hogy a traderek elsöprő többsége nem rendelkezik piacismerettel, azaz miként működnek a piacok. Ezek ismeretében könnyebb stratégiát is tervezni hozzá No, ezekről lesz szó dióhéjban

Hozzászólás

• Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Gyakorlatilag mindenre magasabb a leverage, mint az fx esetében. Devizákra is úgy 1:250 körül van. Mérlegelni kell, hogy daytrade vagy swing inkább. LMAX-on inkább hetekre, hónapokra kötök.
                              Örülnék ha valaki befejezné a pénzügyi tervezést, mármint a mellékelt táblázatot.
                              Az átlagos spreaddel kellene kiegészíteni és egy változtatható időértékkel (napok száma mező) kiegészíteni,
                              ami kisakkozná hogy hány nap után veszíti el az LMAX a spearbeli előnyét "hosszabb távon".
                              Mellékeltem hozzá az eddigi forráskódot is.
                              Esetleg még egy plusz százalék alapú mező nem ártana bele az általános csúszás megadására hogy korrektebb legyen az összehasonlítás.
                              //jahh és egy comission rublika...

Ha az adatok nem pontosak, akkor elnézést a szereplő cégektől.
                              Innen mixeltem össze a közös halmazt:

https://www.myfxbook.com/forex-broker-swaps/lmax/424

https://www.dukascopy.com/plugins/fx...ernight_policy

//az egyik mintha szeretne büntetni mindkét irányba
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• nah már értem miért tőzsdeprocessor a kocka sajna én meg zápát kaptam ugyhogy nem értek a zexcelhez (se). mindenesetre van egy pozitiv carry 5tletem ha vkit érdekel.

A/C: a tuti entry a DB-volt, de C lett belőle és adott is egy UML-t majd vissza a ML-hez. hogy mi lesz az ¯\_(ツ)_/¯ de a zexcel szerint a swp jó így és volt még vagy '08 okom rá mintha csak lémant recheckelte volna. sajna ugyanugy lehet 66 ahogy 86, de az is legalább négyszeres.

egyszóval mindenkinek igaza van és akár a @Chucky bindingot is lehetne alkalmazni

Hozzászólás

• David Chateau
                                  David Chateau kommentje
                                  Editing a comment
                                  Akarsz tőzsdezápa lenni?
                              Working...
                              X