Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• no. ujabb video.
    A video azt mutatja be hogy hogyan probálkozom a scalpolással. SIM account, de a trailing stb beállításai ugyanazok mint élőben.

Az első trada:
    long NQ de van egy gomb ami Buy Bid -3 ra teszi be a limitet. 0:20-nál teljesül.. ahogy az ár elindul felfele a "trail-to-breakeven" aktivál és b/e-ig felhuzza a stopot. gyors. ember ezt igy le nem követi.
    A második 0:31-nél ami a stopot feljebb huzza az már a triggered trailing stop limit.. minden szó számít:
    - triggered azaz akkor aktivál ha az ár legalább 10 tickre van
    - trailing: ez az NQ nál ugy van beállítva hogy 1 tick nq mozgásra 1 ticket huz a stopon
    - stop limit: ez nem market stop, azaz ha az ár eléri akkor nem marketként zár hanem akkor limitként aktivál..

aztán ki is üti.
    közben a YM-re is bedobtam egyet. nyilván a video kedvéért hogy valamelyik csak teljesül

ezek után shorttal probálkoztam 0:47-nél de mivel a másik monitoron nézem a tickchartot és azon már nagyon ugy tűnt hogy esni fog ezért itt SA-1 azaz Sell Ask -1-re tettem a sell limitet majd 0:51-nél az ár lecsuszott a breeven aktivált majd egyből a triggered stop is majd még egy kicsi.. 4-5 pont és nincs egy perc .. de nyugi élőben nem ilyen sima a dolog

hát elég sok gyakorlás kell hozzá. és nem árt ha egy PLT van a háttérben.. bár őszintén szólva a PLT-n tanultakból én alig- alig használok vmit. talán csak annyit hogy nem félek a DOM-tól

a plt:

a videoból ami a legfontosabb az a "deliberate practice" aminek külön irodalma van és célszerű utánanézni... bár van egy olyan érzésem hogy ennek is csak azok a brokerek meg guru oktatók fognak utánanézni akiknek hogy-hogynem pár hét mulva fel fog kerülni ez is az oktatási palettájukra.

nyilván ez egy fiataloknak, dinamikus gyors reflexű trédereknek a fegyvere.. nem is csoda hogy pl a positive olyan trédereket keres akik kifejezetten jók FPS játékokban (lásd: https://positive.ie/category/work-at-positive/)

ennyi mára. peace.

p.s.: likeolni ér.

Hozzászólás

• Jano
      Jano kommentje
      Editing a comment
      search finished:

valóban: "stop-limit order is not guaranteed to be executed"

a másik oldalról: "The downside of the stop-loss order is that it becomes a market order once the stop-loss level is triggered. Thus, if the stock blows past the stop-loss level due to a spike in volatility or major news event, the sell order could be executed significantly below the anticipated level."

magyarul a teljes igazság az hogy: nyugis piacnál előnyösebb a stop limit, de pl híreknél vagy extreme helyzetekben meg a stop (market). asszem az 1 contractos trédjeimnél maradok a stop limitnél, de multicontract esetén már szét fogom szedni külön OCO groupokra.

kösz @shortosgyula!

közben tovább gondolva.. a sierra sok mindent tud, de jo lenne ezeket a beállításokat per trade szinten dinamikusan beállítan tudni... gombokba kiszedni hogy hol melyik helyzetben mikor mit akarok.. vagy pl hogy a trailinget lehessen pause-olni. sierra support hamarosan megkapja a ticketjét.

• Huntraders
      Huntraders kommentje
      Editing a comment
      Szerintem érdemes megkérdezni a brókert, hogy milyen stop megbízást használ. Van elég sok, amelyik házon belül szereti triggerelni a stop megbízásokat, így valójában a stop limit/market order type valójában nem is az, hanem egy szimpla limit/market típus. Ilyen például az InteractiveBrokers, mely ugyan szolgáltat Stop megbízást, de fényévekre le van maradva egy ECN stop ordertől. Én a stop market helyett marketable stop limit megbízást használnék, kellően messzi limit árral. Bár ebben nem vagyok biztos, de a tapasztalatom az, hogy a tőzsde a stop típusú megbízások esetében is FIFO-t alkalmaz, így az időben később berakott stop-ok távolabb/később teljesülhetnek.

• kockas
      kockas kommentje
      Editing a comment
      triggert bízni a trógerekre??

• vmiért nem jo a link a CME order types-ra.. mindegy itt van:
    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Let's keep it simple, adok egy peldat arra, hogy miert nem kinlodok en meg minden nap:

Click image for larger version  Name:	2xiTP3gP.png Views:	1 Size:	103,6 KB ID:	181676 Mert tudom, hogy mindig amikor egy ilyen setup-ot latok, annak >85% eselye van, hogy felfele torjon ki es elerje a 127%-ot... hiszen nyilvanvalo modon korrekcioban vagyunk es korrekcio utan ugras kovetkezik legalabb meg egy HH erejeig... es az boven eleg, hogy egy vagon penzt csinalj.... turelmesen kivarod a pillanatot es beleadsz... ki mondta, hogy ahhoz, hogy penzt csinalj, a perces charton kell futonyul-szeru akadalyversenyt fuss?... ki mondta, hogy csak akkor vagy PRO trader ha kovetkezetesen, nap mint nap meg kell verekedj a piaccal, hogy azt a par pippet kiszedd? ... a statisztikam amiert megkinlodtam es amiert vert izzadtam mint allat amikor visszateszteltem, mellettem all... elveszi a felelmem attol, hogy megnyomjam a BUY gombot... attol, hogy 127% elott zarjam a poziciomat... nincs tobb koromragas a kepernyo elott minden egyes kisebb visszaugrasnal... nincs a feszenges a gyors BE-be huzassal... nem torom ossze a monitorom mert 10-szer kivagodok a poziciobol a par pipnyi stopbeallitas miatt... es nem tort lottokkal kereskedek... de mint mondtam, a statisztika teso mellettem van. Igy "TUDOM" azt, hogy merre megy a piac, mert meg vagyok gyozodve abban, hogy sokkal tobbszor van igazam mint nem... es akkor nincs FELELEM. Minek a Coughlan profi tanitasai ha megis leragod a kormeid a kereskdes kozben? normalisak vagyunk? vagy mazochistak?
      Megvolt a felfele impulzus, a C, amit vartunk, el is erte a 127%-ot, ahogy azt vartuk, hiszen >85% esely volt ra statisztikailag... valaki bekototte?

Es amig mindenki most mar longra varja az XAU-t, en keresem a shortot. Miert? Mert szerintem egy tokeletes nagyobb TF korrekcionak vagyunk a vegen... legalabbis igy gondolkodtam amikor bekotottem a kovetkezo short poziciokat:

Click image for larger version  Name:	Chart_XAU_USD_15 Mins_snapshot.png Views:	2 Size:	53,9 KB ID:	181857
      A lenyeg az volt, hogy ez a setup lehet(ett) egy fordulopont is lefele, a korrekcio utan kovetkezo nagyobb TF trendiranyu impulzus kezdete. Megvolt egy impulzus lefele es egy korrekcio utana, a minimum amit az ember ilyenkor keres, az meg egy C impulzus (mint az elozo charton, csak most kisebb TF-en, de ugyanugy a 127%-ig minimum, ha korrekciot latunk elore).

Bealltam ket pozicioval onnan ahol vartam a fordulast nagy valoszinuseggel (nem az idealis pontban, hanem meg az elott, hogy ne maradjak le a trade-rol, ezt pedig csak statisztikai elemzes mellett szabad csinalni). Az idealis pontban meg tettem ra egy dupla poziciot, amit pont annyi profitban zartam mint ami eleg, hogy az egesz tranzakcio-egyveleget BE-be tegye meg akkor is ha a ket eredeti poziciom SL-a kiutodik (ezt szoktam csinalni a nagyon nagy valoszinusegu trade-ek eseteben).

A ket eredeti pozit osszevontam (azert latszik ugy, mintha ott lenne kotve ahol az ar az osszevonas pillanataban nem is jart) es ezzel hagytam esni. Az eses (C hullam) viszont erotlenebb volt mint amire vartam ezert az eredeti elkepzelest, miszerint innen nagyobb TF-en zuhanunk, statisztikai alapon elvetettem es csak egy korrekcio erejeig vartam. Amikor ez a C hullam elerte a 127%-ot, MACD divergencia jelent meg az esesben ami a momentum csokkeneset lattatja es a C hullam trendvonalat is atutottuk, kivettem a profitot. Igy volt egy riziko nelkuli trade-em amibol mind a negy pozicionyi arany profitot hozott. (1 pozi = 50 contract).

Ez egy pelda arra, hogy hogyan trade-elek extrem pontokat (B hullam vegen elkapni a kovetkezo C hullamot - barmely TF-en) Jobb es profitabilisabb mint a skalpolos-idegosszeroppanas, az biztos.

PS: az S&P500-on is elindult a felfele menet amire szamitottunk miutan a lefelemenet megallt kb. ott ahova vartuk...
      Csatolt fájlok
      Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2018-10-17, 08:12.

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        50 contract a Dukas platformon... az nem epp "hubazz" kategoria... = $0.5/pip = $50/pont

• Jano
        Jano kommentje
        Editing a comment
        hirtelen GC 50 contractra ijedtem rá..

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        barcsak az lett volna... amugy most belongoltam az aranyat, a csucs attorese erejeig, onnan megint shortot fogok nezni. Ez jo kis gyors love, ha minden igaz.

• NQ -n 7240-en várakozott 700 lotnyi sell limit, valaki úgy ütötte meg hogy 8 tickes (2 pont) slippet kaptam a felette levő stoppomra (Jano most kellett volna megnézni a stoplimitet ))365 lot volt benne a legnagyobb tréd ami azért már nem kispálya- 7300 usd pontonként.
      Csatolt fájlok
      Utoljára szerkesztve a következő által: shortosgyula; 2018-10-17, 16:45.

Hozzászólás

• Jano
        Jano kommentje
        Editing a comment
        durva. nem valami spread volt? párját nem láttál valahol?

• shortosgyula
        shortosgyula kommentje
        Editing a comment
        beleütött a 700 -as sell limitbe, az volt a párja- betettem a képet

• Na egy ilyen trédnél mi az advanced money management?

https://finviz.com/quote.ashx?t=YECO

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        all-in, no SL, turelem es remenykedes, olykor kis ortodox jezuska ha nincs insider info... ez a MM. es ugras utan pedig remenykedsz, hogy lesz ki megvegye amikor el akarsz adni.

• Jano
        Jano kommentje
        Editing a comment
        HODL

Az üzenetnek legalább 10 karaktert kell tartalmaznia

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Na egy ilyen trédnél mi az advanced money management?

https://finviz.com/quote.ashx?t=YECO
      Mi ez a yeco?
      Idk.
      vegyem? Tartsam? Eladjam?
      idk

Csatolt fájlok

Hozzászólás

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Eddig építőiparban voltak, de most valahogyan áron alul megvették a világ legnagyobb, legértékesebb rubinját, és utaztatni fogják kiállításokra a vilàg minden tájánXD Új profil

• Te kockas találtam neked frankó kis chartot, arany vs bitcoin, tradelhető

Hozzászólás

• premarket ide v oda. a 4-5-6 tick spread azért mégiscsak ehh.

Click image for larger version

Name:	2018-10-23 14_01_27-NQ.png
Views:	4
Size:	9,0 KB
ID:	182040

Hozzászólás

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Laz -zal végignéztük az NQ-t, nem semmi

• AlpinForex
          AlpinForex kommentje
          Editing a comment
          Sziasztok! Szerda este Microsoft, csütörtök éjjel Amazon és Google earning report, szóval öveket becsatolni... Ezek hárman együtt az NQ harmadát adják, de talán azt sem túlzás kijelenteni, hogy az elmúlt évek index emelkedésében ezek (voltak?) a vezérbikák. Egy szó mint száz a napon túli tartás szerintem most fokozott életveszély, a (más)napi momentum viszont rövidtávon lehetőség, hosszútávon prediktív esély. Sok sikert!

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Én csak nézem max, mostanában nem kereskedem az NQ-t, jó nekem az SPX is ilyen irányú hajlamaimra

• amugy van strukturája csak mikroszinten züzög* eszeveszettül

Name:	NQ-201812-GLOBEX  15 Min   #9 2018-10-23  17_39_52.814.png
Size:	22,0 KB
ID:	182044

Hozzászólás

• huhhhhh... mennyi is az ideje? 276 ezredmásodperc..

ezek a piacok már nem igazán emberi agynak vannak kitalálva

Name:	2018-10-23 18_42_55-Trade Activity Log.png
Size:	22,4 KB
ID:	182053

Name:	YM-201812-ECBOT  5 Range  #8 2018-10-23  18_30_40.833.png
Size:	16,2 KB
ID:	182052

Hozzászólás

• shortosgyula
            shortosgyula kommentje
            Editing a comment
            jól kitartottad érdemes lenne összeszámolni egy ilyen napon ÖSSZESEN mennyit ment a dow hatin vs egy mt4-es brokinál

• Jano
            Jano kommentje
            Editing a comment
            egy pislantás 300-400 ezredmásodperc... ez a trada meg fele annyi. arra se volt időm hogy felfogjam mi történik nemhogy a tp-t odébbtolni.

az a feeling amikor lerakod az ordert.. valami villan ... és keresed h vajon a stopot vagy a tp-t ütötte ki... vagy egyáltalán hova tűnt a bracket..,

• YM: - Jano vonalkáját átugrom..
          Jano: - Hmm. valaki figyel...

Name:	YM-201812-ECBOT  6 Range  #8 2018-10-24  08_50_30.592.png
Size:	17,1 KB
ID:	182064

Hozzászólás

• No, találós kérdés, mi ez? H1-es chart.

Hozzászólás

• Jano
              Jano kommentje
              Editing a comment
              wow kockas ez egy szép csart. b/w channel . komoly +1 like

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Ajj srácok, mindig bedőltök az ijesztésnek, tegyél csak most ki egy képet kockas Már 3R a lebegőXD

Egy termék nem termék az én olvasatomban, ezért még mindig short! Forex Klub Zoli is megnézhetné a helyzetet, ha már vesztőnek indult

Lassan jön a rányitás új aljon.
              Utoljára szerkesztve a következő által: David Chateau; 2018-10-26, 10:03.

• kockas
              kockas kommentje
              Editing a comment
              jajj, nem jötél még rá??
              Ha longoltad volna, akkor kerestem volna egy idegesítően kinéző shortcsennelt
              Most akkor ugyebár rányitottál. Szólj ha kiverte már a stoppod.
              Onnan folytatnám

• a linkelt BB-hez hasonló VP alapú tradák.. NQ után olyan mintha állna, az utolsó több mint 9 percig tartott. az aljáról ugyanazt figyelem mint amit BB a tweetjében.. aztán majd meglátom..

Name:	6EZ8-CME  0.00030 Range  #7 2018-10-24  12_19_09.204.png
Size:	18,4 KB
ID:	182073

6E-n a trade mngmt hasonló az ndexekhez: ugyanugy triggered trailing stop 5 tickre, ami viszont 2 tick b/e-be huz fel ámcsak 10 tickről trailingel. így 3 riskem van:

-5-től b/e ig "hát ez a bukó"
            +2-től +10 ticking .. "ez a scratch.. "
            +10ticktől +21 tickig: "ez a majdnem tp

lehetne ezt még tovább szofisztikálni.. de minek. Everything should be made as simple as possible, but not simpler.

Name:	2018-10-24 12_33_06-6e.png
Size:	25,4 KB
ID:	182075
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Te Jano, swingesebb tradákat nyomtál régen, forexen legalábbis, azokat már nem űzöd? Abban pró voltál mindig is Vagy paralel a kettő? Mert az nagggyon überpáré akkor

• GBPJPY azért meg fogja csinálni a 480pipet Jól halad Na, ilyeneket játszom én swingben.

Hozzászólás

• És ugye az Európárok Most 180 pip. Jó ez, de hát na, néha megtréfál

Hozzászólás

Working...
              X