Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• És a CAD-hírek Még szerencse, másikon benne vagyok Különben felbasznaXD

Hozzászólás

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Célárat is ért a sztori azóta

• mai szörnyella:

Click image for larger version

Name:	YM-201812-ECBOT  5 Range  #8 2018-10-24  15_56_21.359.png
Views:	1
Size:	18,7 KB
ID:	182097

Name:	ES-201812-GLOBEX  0.75 Range  #7 2018-10-24  15_56_09.352.png
Size:	16,8 KB
ID:	182098

ami a képen nem látszik, hogy sajna az ES-nél leszedtem a stopot. igen. egyrészt mert kiütötte volna, másrészt meg mert .. na mindegy. szóval ez nagy hiba volt.

abba is hagyom mára.

keresek valami zoom-ot vagy webinart... van vkinek vmi 5lete? David Chateau ? Chucky ? Laz ? anyone?

ennyi.

Hozzászólás

• #eu session: no fish.

Name:	2018-10-25 10_17_51-YM  SC YM-201812-ECBOT  6 Range  #8  Mini Sized Dow Jones Industrial Average $5 .png
Size:	20,4 KB
ID:	182123

ehh...

Name:	2018-10-25 10_08_48-#5 YM-201812-ECBOT  V_ 5, 0.png
Size:	44,2 KB
ID:	182124

a feeling mikor a buszmegállóban állsz és nem szállsz fel a buszra... bár még mindig jobb mintha rossz buszra szálltam volna fel.. és ugye az meg megintcsak összehasonlíthatatlanul jobb mintha száguldó buszra akarnék felszállni és mondjuk ugy hogy teszemaszt eléállok és mosolygok.

peace. no fish. out n over.

Hozzászólás

• Chucky
      Chucky kommentje
      Editing a comment
      egyébként a sierra kivette azt, hogy a bid/ask size alapján rajzolja be a dom-ban a hátteret? volt egy ilyen funkció, hogy a nagy tételeknél a hátteret az alapján rajzolta be, hogy az össz bid/ask alapján melyik árszinten van a legtöbb limit berakva(könnyebb volt kiszúrni)

• Jano
      Jano kommentje
      Editing a comment
      a felugrós indian style a market entry.. de én limittel operálok

• Jano
      Jano kommentje
      Editing a comment
      ami a szinezést illeti.. van ilyen, de levettem: minimal style.. tud ez annyi mindent hogy a végénugy nézne ki mint a jigsaw karácsonyfa.

• bár az alábbi tréde azóta már kistoppolódott... de azért megosztom. nincs mögötte semmi csak range extensionre.. esetleg felfele kitörést vártam ami egyenlőre nem jött.

Name:	6EZ8-CME  #1 2018-10-26  09_16_34.711.png
Size:	17,6 KB
ID:	182168

Hozzászólás

• Chucky
      Chucky kommentje
      Editing a comment
      Ilyen esetekben az szokott történni, hogy a piac "megeszi" a nagyobb likviditást, de simán lehet flipper is(az askot kiveszik és átrakják a bidre), vagy reload és akkor feltöltik azt a szintet folyamatosan, de ez kontextustól függ főleg. Az a baj a DOM-ban, hogy nagyon könnyen bele tudsz képzelni bármit, de lehet, hogy az igazságtól nagyon messze áll....

• shortosgyula
      shortosgyula kommentje
      Editing a comment
      saját dom konklúzióm: ha chart is támogatja működik a domban lévő info, ha chart ellen van bent akármekkora tétel, megeszik mint a sz@rt... chart mode ON

• gtome
      gtome kommentje
      Editing a comment
      Szia Alpin.
      Nekem azért picit fura a számítási módod, mert ezáltal azt mondod, hogy mindegy, hogy az épp aktuálisan tradelt áron bid v. ask van. Szélsőséges esetben 1.14265-ön lehetne egy 300-as bid, vagy egy 500-as ask is, az általad leírtak alapján nálad mind a két esetben 231 vs 378 lenne, ami szerintem nem mutatná jól adott helyzetet. Továbbmenve, nem tudom ismersz-e STIR tradereket, de ahol egy nap néhány tick a range, nagyon nem mindegy, hogy egy adott ár épp "bid-en vagy ask-on van".

Máshogy nézve a dolgot, ha a fenti példában a következő pillanatban ledobnának egy lotot 1.14260-ra, akkor 259 vs 342-re változna az arány nálad?

• micsoda volatilitás.. ez már azt hiszem 2 sigmára van a trédelhető sebességtől.

NQ-hoz egyszerűen már nem is tudok hozzáérni

Name:	NQZ8-CME  15 Min   #9 2018-10-26  19_50_01.625.png
Size:	25,9 KB
ID:	182187

NQ-t nézem, de YM-en esetleg 1-1 trada elvétve:

Name:	YMZ8-CBOT  6 Range  #8 2018-10-26  19_51_33.125.png
Size:	20,4 KB
ID:	182188

Hozzászólás

• trade 1:46-kor... 2 tick... b/e-ben kiütött. de nagyjából az egész koncepció látszik rajta. hát ez ilyen.

Hozzászólás

• na itt a vége.. még egy ES fért bele.. para volt, de meglett:
        dom trada volt, de charton jobban látszik.. pláne hogy dombon nincs history.. hehe furán is nézne ki.

Name:	ESZ8-CME  0.75 Range  #7 2018-10-26  20_17_31.676.png
Size:	15,4 KB
ID:	182191

Hozzászólás

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          a végére minden elkuródott: se feed, se tape, semmi, csak a last price, az IB is kuka a rhitmic is a sierra feedje tartotta egyedül a gépet életben.. aztán az IB platform is ugyanugy mint tegnap zárás előtt 2-3 percel egyszer csak eldobta a feedet... mi a pi***a folyik itt emberek?!?!

végülis minek a depth elég ha van vmi ár ami random mutat valamit hol itt hol ott.. a régi játék hogy probálj ráklikkelni

• Chucky
          Chucky kommentje
          Editing a comment
          a TT csinált ilyeneket?

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          Nemtom. De igaza volt.. mar nem is tudom ki mondta hogy a tt mega cqg. A többi retailoknak valo... ja de en az vagyok... ó.. akkor minden ****a vegülist azt kapom ami jar igy itt a taplaleklanc aljan.

• ennyi b+. szar az egész.

Click image for larger version  Name:	2018-10-26 22_04_46-TweetDeck - Opera.png Views:	1 Size:	11,1 KB ID:	182197

volt depth.. now GONE.. hova lett? nem tudjuk.

Name:	2018-10-26 21_59_59-SC RTYZ8-CME  0.6 Range  #4  L_1  E-mini Russell 2000 Index Futures - CME (Dec18.png
Size:	69,6 KB
ID:	182198
        Utoljára szerkesztve a következő által: Jano; 2018-10-26, 21:07. Oka: added pic

Hozzászólás

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          olyan ez mintha minden pillanatban NFP lenne... ugy kb 2 hete.. néha NFP steroidon néha meg NFP

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          IB pénzváltónak jó, ne keverd Jano a dolgokat Brókerre ott van minden más, ami nem IB XD

• cheating...

Name:	ES-hart.png
Size:	40,0 KB
ID:	182244

Hozzászólás

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          Mondjuk jo elore szolt.... ehh

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Brannigan még tőzsdézik?

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          jah. trédel és egyre jobb, bár ebbe az ES bounce-ba könnyen bele lehetet volna halni.

• na kérem alássan. itt a nap amikor nem szabad trédelnem... olyan ez mint a HRV.. nem hazudik. figyelmen kívül lehet hagyni.. de nem érdemes.

azt hiszem az alábbi képről kiugrik h mi a helyzet.

Name:	2018-10-30 13_48_17-Trade Activity Log.png
Size:	7,5 KB
ID:	182268
        .. hát igen. átfordult. ugyhogy mára ennyi.. sajna a holnap így stresszesebb lesz... fene tudja talán az a jó kis belvárosi levegő ugye David Chateau

és íme a theory behind:

Hozzászólás

• AlpinForex
          AlpinForex kommentje
          Editing a comment
          Szia Jano!

Megkérdezhetem?

1. Miért lenne stresszesebb a holnap? Heti/havi esetleg trailing profitcéllal dolgozol? vagy miért? Három napra a 728 dolcsi plusz szép eredmény, szerintem sokan kiegyeznének vele. A rövidtávú célok jó és fontos dolgok a hosszútávú eredmény felépítéséhez, de -szerintem- csak addig, amíg pozitív energiával töltenek fel... A stressz már kontraproduktív, mely nem csak a tevékenység örömét veszi el, de objektív hibákhoz és hosszútávon szubjektív kiégéshez is vezet(het).

2. Ma megháromszoroztad a pozíció méretet? (= largest loser)

3. A mai ha jól értem még az EU session eredménye, ergo félidő, ráadásul a kisebb volás időszak az általad kereskedett US. dominálta termékekre. Oda akarok kilyukadni, hogy a minimális bukó a félidőben a statisztikád/tapasztalatod szerint mennyire releváns a napi "meccs" várható eredménye tekintetében? Kívülálló szurkolóként a mai szitu még koránt sem tűnik olyan reménytelennek, melyből a félidei kapituláció szükségszerű lenne...

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          1. Miért lenne stresszesebb a holnap?
          >> lehet a rossz szeria folytatódik..
          Heti/havi esetleg trailing profitcéllal dolgozol? vagy miért?
          >> nincs nekem profit célom meg ilyen hókuszpókusz. a lényeg a stop.

A rövidtávú célok jó és fontos dolgok a hosszútávú eredmény felépítéséhez, de -szerintem- csak addig, amíg pozitív energiával töltenek fel... A stressz már kontraproduktív, mely nem csak a tevékenység örömét veszi el, de objektív hibákhoz és hosszútávon szubjektív kiégéshez is vezet(het).
          >> ha nem szeretném ezt az egész szart nem csinálnám. nem tudom honnan veszitek ezeket a dolgokat, de szerintem teljesen lényegtelenek

2. Ma megháromszoroztad a pozíció méretet? (= largest loser)
          >> nem. sajna levettem a stopot. kicsi vagyok 3contracthoz, de a stopom akkor is max 4 tick lenne

3. A mai ha jól értem még az EU session eredménye, ergo félidő, ráadásul a kisebb volás időszak az általad kereskedett US. dominálta termékekre. Oda akarok kilyukadni, hogy a minimális bukó a félidőben a statisztikád/tapasztalatod szerint mennyire releváns a napi "meccs" várható eredménye tekintetében? Kívülálló szurkolóként a mai szitu még koránt sem tűnik olyan reménytelennek, melyből a félidei kapituláció szükségszerű lenne...
          >> RTH-n kívüli sokkal nyugisabb. A legjobb ha reggel 5-6 között sikerül pár tick NQ-t vagy YM-t összefogni vagy még 9 előtt ccy-ből. Olyankor nyugi van 1-3 tick stop elég.. nem tudom honnan vetted hogy US-t kereskedem? a nyitás gyilok, a zárás gyilok, minden profi a piacon van, minden ugy mozog hogy 20 perc után már lefáradok... ráadásul akkor van minden itthon is. miért kellene a legvadabb időszakban tradingolni

"Kívülálló szurkolóként" : probáld ki. regisztrálj vmi demo-ra, vagy ha más nincs akkor a ninja ad 2 hét demot... de ha végigdemozod a platformokat akkor legalább 3-4 hónapig lehet feeded: CQG, TT, Sierra, infinity.... amp futures kínál vagy 20 platformot mindegyiket 2 hétig kidemozod az akár fél év ingyenes gyakorlás. vagy ott vannak a funded programok mint a TST vagy a OneUP. ha kell ezzel kapcsolatban tudok sok jó hazsnos tippet trükköt adni, szorgalommal szerintem fél év alatt el lehet érni egy szintet hogy talpon tudsz maradni.

• reggel 8. nyugi. a piac nem őrült meg , YM relative higgadtan mozog, technikai jelek közé nem üt be egy hirtelen tweet, vagy valami nem várt hír. delta diverngencia megbízható... legalábbis most az volt

az már más kérdés hogy szegény sierra egyszerűen képtelen megőrizni a párhuzamosságot range charton.

Click image for larger version  Name:	YMZ8-CBOT  5 Range  #8 2018-10-31  08_25_06.074.png Views:	1 Size:	23,5 KB ID:	182289

és itt a párja: nem a villa volt a belépés oka hanem a delta div, a trailing stopot kiütötte.

Name:	ESZ8-CME  3.00 Range  #7 2018-10-31  08_30_09.105.png
Size:	25,4 KB
ID:	182290

mindenesetre nekem mára ennyi. peace
        Utoljára szerkesztve a következő által: Jano; 2018-10-31, 07:32. Oka: Added ES pic

Hozzászólás

• ehh. na és akkor hadd mutassam be trédelési partneremet: a kapzsiságot.. mert az alábbi trada az ő behatása. tagadhatatlanul. erre az ég világon semmi szükség nem volt. se jel, se priceaction semmi csak a " na még egyet".

Az előző 2 trada egy kipihent nyugodt ember és egy csendes piac termékeny és hasznos együttműködése ( mert ellentétben a retail fx-szel a hatin komoly szerepe van a kis tradernek). ez utolsó pedig az emberi gyarlóság egy olcsón megúszott manifesztációja. (hmm. nem kellett volna ezt E/1-ben írni..bah)

ehh.

Name:	9VCEt3V.png
Size:	31,7 KB
ID:	182293

peace gyerekek. okosan trédeljetek.

Hozzászólás

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Jano, jól nyomod, ilyen kis idősíkra én mindig úgy bámulok, mint a borjú rád. maximális respekt!

• algo-val a nyitást. agressziv iránykereső algo. mindig a megugró volumen irányába. chip-chop után beállt és tartja. egyszerű mint a pofon: ha megugrik a volumen akkor belép az irányába.

nem tud semmit csak egy 3 tickes stop és egy +2 tickes breakevenre felhuzó hívás van benne. ( az NPL a net PL azaz a chip-chop-ot is beleszámolja)
          mai sessonra hagyom futni.. bár nincs benne exit logika... majd kézzel néha rázárok #game #elvanAgyerek

Name:	notepad++_2018-10-31_15-04-04.png
Size:	132,5 KB
ID:	182322

Hozzászólás

• ó... agresszivabb mint én.. na? ki meri kipróbálni élesben?

Name:	1k5CFqT.png
Size:	164,6 KB
ID:	182324

Hozzászólás

• Laz
              Laz kommentje
              Editing a comment
              Válogatósabbnak kéne ennek lennie! Ha már úgy sem kell a gépnél ülnöd, akkor igazán kivárhatja az olyan tuti jelet, mint a végén.. a chop lehet, hogy nullának tűnik, de a comission masszív mínuszba tud tenni. Láttam már ilyer

• Jano
              Jano kommentje
              Editing a comment
              hát ja. válogatósabb pedig csak akkor lesz ha dolgozik valaki rajta. márpedig ahogy látod ez a pár sor (egyébként roppant ígéretes) kód az elmúlt 1 évben nem igazán változott.

ime itt egy PPP felvétel. most mondd hogy nincs benne potenciál: https://youtu.be/KyLkMtWCnr0

• Jano
              Jano kommentje
              Editing a comment
              ja még annyi, hogy "amugy sem kell a gépnél ülnöd".. ez nem alkalmazható. nekem jobban tetszik, ha a belépést és a b/e-be húzást elintézi helyettem mert az lehet mechanikus(főleg ha 1tick stoppal megy), de onnantól már jobb ha ember nézi h mi legyen a pozival

• Click image for larger version

Name:	2018-11-02 12_52_47-Window.png
Size:	60,6 KB
ID:	182340

Hozzászólás

Working...
            X