Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• minden lényegesebb technikai hókuszpókusz nélkül csak ugy reggeli előtt 1 chart

Click image for larger version  Name:	fiqjmuS.png Views:	1 Size:	33,2 KB ID:	183760

5 perccel később...
    Click image for larger version

Name:	wZFkDEV.png
Views:	1
Size:	37,2 KB
ID:	183761

Hozzászólás

• shortosgyula
      shortosgyula kommentje
      Editing a comment
      Sose értettem mi a jó ezekben az időtényezőt kikukázó chartokban, itt van ugyanaz az időszak, m1-en ill 10 secen a nagy esés előtt, stoch túlvett, szint visszateszt megvolt. Pivotig csatt 8.5 pont 1 pontos stoppal, na jó legyen 5 tickes.

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Ezek DOM-tradek voltak Jano? És azt a medianline(?)-szerűséget meg tudod mutatni kisebb felbontású charton?

• Jano
      Jano kommentje
      Editing a comment
      @David: az csak egy trendline

• Click image for larger version

Name:	Screenshot 2019-01-30 09.33.52.png
Size:	168,3 KB
ID:	183765

Hozzászólás

• "Sose értettem mi a jó ezekben az időtényezőt kikukázó chartokban"

baloldali chart: #ES időt kiszedi. jobboldali meg egy normal 20 perces.

erős a példa nagyon mert a múlt héten volt minden: gap down péntekről vasárnapra, félműszakos hétfő MLK ünneppel.

Name:	C8HAHqJ.png
Size:	85,4 KB
ID:	183768

aztán az egész hét így ment tovább .. hétvégére értek össze a time/non-time alapú chartok

Name:	beK6jMT.png
Size:	69,4 KB
ID:	183769

itt pedig a vége a hétnek: itt már a time alapú egyszerűbb jeleket adott, de a nontime még mindig előbb jelzett.. már ha a 20min-t össze lehet hasonlítani egyáltalán rev6-tal:

Name:	es_rev_vs_20min.PNG
Size:	275,6 KB
ID:	183770

Hozzászólás

• shortosgyula
        shortosgyula kommentje
        Editing a comment
        Egy szint az minden idősíkon, illetve nem idősíkon is szint de ha így bekavarnám a trendvonalakra a tick, reversal, neadjisten renkochartot (továbbra sem villázok csak vonalazok) az már kicsit beteg lenne. Épp elég hogy nem stimmel egy m5 ön pontos vonal m1 -en vagy m15 ön. Illetve több idősík túlvettségét - túladottságát kell néznem. Tickchartra, reversalra trendvonalat, villát húzni már olyan nekem mint a papírkutyák börtönjelenetéből a hajtogatós beszólás. https://www.youtube.com/watch?v=9ntOzLOZ_pk lehet de kicsit erőltetett

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Szerintem a tick, vagy barmi nem idoalapu chartnak van ertelme. Kerdes, mikor. Szerintem nagyjabol oras lehet az az idotav, amely felett az idotenyezo mar nem torzit az x-tengelyen. Oras alatt van ertelme a tickchartoknak (vagy reverse, renko, stb...) , az illikvid idoszakokat csodaszepen eltunteti egy nem idoalapu grafikon.

Az igaz, vizszinteseknel tokmindegy a szintekhez, de sokszor sokkal szebb egy szint kostolgatasa. Kovetkezo setupomnal meg is mutatom a kulonbseget majd.

• shortosgyula
        shortosgyula kommentje
        Editing a comment
        Pontosan: az illikvid időszakot gyönyörűen eltünteti, mintha ott se lett volna. A bökkenő csak annyi hogy attól még ott van. Kinek a pap kinek a paplan. Pontos trendvonalakat húzni nem lehet rá ez 100% , na jó 95

• az alábbi charton egy nagy halom hiba található.. mind technikai, mind pszichés illetve még egy végrehajtási is:
      - az első short dead wrong... hogy ott mit akartam azt nem fogom már megtudni
      - a másodikat a global loss control szedte ki marketen így az duplának számít 2-3 tick buki helyett 7 tick bukó. ami már csunya.. nyilván itt komoly pszichés háttérmunka volt. 3 percet kellett volna várni..
      - a harmadik meg fáziscsúszós... vagy előtte egy kicsivel vagy utána egy kicsivel kellett volna...

hát sajna ez így -13 tick, előtte volt egy kis plusz na az most elment, így mára ennyi.

Name:	CbwH1eE.png
Size:	44,7 KB
ID:	183816

... 15 percel később talán még fájóbb a dolog:

Name:	4N3euMc.png
Size:	31,1 KB
ID:	183817

Hozzászólás

• VikThor1029
        VikThor1029 kommentje
        Editing a comment
        Miért használsz ilyen szűk stoppot? Vagy kézzel zártad? Ha igen akkor mi volt a miértje?

• Jano
        Jano kommentje
        Editing a comment
        10+29 = 39.. az 3x13

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Szerintem nincs ezzel gond. Ilyen napod volt, ez van. Egy hiba, utána meg a piac próbára tette kétszer a pszichód. -13tick. Nem a világvége, hajrá Jano!
        Jövőhéten triplája meglesz pénteken pluszban

• nézzétek csak milyen komoly profilt rajzolt ki tegnap az es:

Name:	Image25.png
Size:	161,6 KB
ID:	183821

Hozzászólás

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Nagyon szépséges tankönyvi példa

• Jano
        Jano kommentje
        Editing a comment
        ja, szerintem a végén már arra mentek hogy minél szabályosabb legyen

• Click image for larger version

Name:	
Views:	2
Size:	56,7 KB
ID:	183837 Jano ES chartjára válaszként egy gyönyörűen elkapott short gyors kiherélése nullába húzással pénteken.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• na és mi lenne akkor ha mondjuk a Cumulative deltára hizott villánk adna jelet?

Name:	Z4wrvRb.png
Size:	36,7 KB
ID:	183873

Hozzászólás

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Így: https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/Hiedelem XD
          Ha működik, miért is ne trédelj a cumdelta villára
          Senki se tudja minden időpillanatra megmondani, miért arra mennek az árak, amerre.

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          köhi. egyébként most akkor lapos a föld vagy nem?

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Kineztem a nyolcadikrol az ablakon, messzire ellattam, gorbuletnek nyoma sincs. Lapos! Vagy te mit latsz az ablakodbol?

• huh

Name:	CfPZuxw.png
Size:	20,8 KB
ID:	184175

Hozzászólás

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Jano, ha te ennyi idosen ilyen tradeket nyomsz, akkor miket nyomhattal 15 eve(?). Olyan gyorsak, hogy fel se fognam a buksimmal.
      Working...
      X