Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• minden lényegesebb technikai hókuszpókusz nélkül csak ugy reggeli előtt 1 chart

Click image for larger version  Name:	fiqjmuS.png Views:	1 Size:	33,2 KB ID:	183760

5 perccel később...
    Click image for larger version

Name:	wZFkDEV.png
Views:	5
Size:	37,2 KB
ID:	183761

Hozzászólás

• shortosgyula
      shortosgyula kommentje
      Editing a comment
      Sose értettem mi a jó ezekben az időtényezőt kikukázó chartokban, itt van ugyanaz az időszak, m1-en ill 10 secen a nagy esés előtt, stoch túlvett, szint visszateszt megvolt. Pivotig csatt 8.5 pont 1 pontos stoppal, na jó legyen 5 tickes.

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Ezek DOM-tradek voltak Jano? És azt a medianline(?)-szerűséget meg tudod mutatni kisebb felbontású charton?

• Jano
      Jano kommentje
      Editing a comment
      @David: az csak egy trendline

• Click image for larger version

Name:	Screenshot 2019-01-30 09.33.52.png
Views:	2
Size:	168,3 KB
ID:	183765

Hozzászólás

• "Sose értettem mi a jó ezekben az időtényezőt kikukázó chartokban"

baloldali chart: #ES időt kiszedi. jobboldali meg egy normal 20 perces.

erős a példa nagyon mert a múlt héten volt minden: gap down péntekről vasárnapra, félműszakos hétfő MLK ünneppel.

Name:	C8HAHqJ.png
Size:	85,4 KB
ID:	183768

aztán az egész hét így ment tovább .. hétvégére értek össze a time/non-time alapú chartok

Name:	beK6jMT.png
Size:	69,4 KB
ID:	183769

itt pedig a vége a hétnek: itt már a time alapú egyszerűbb jeleket adott, de a nontime még mindig előbb jelzett.. már ha a 20min-t össze lehet hasonlítani egyáltalán rev6-tal:

Name:	es_rev_vs_20min.PNG
Size:	275,6 KB
ID:	183770

Hozzászólás

• shortosgyula
        shortosgyula kommentje
        Editing a comment
        Egy szint az minden idősíkon, illetve nem idősíkon is szint de ha így bekavarnám a trendvonalakra a tick, reversal, neadjisten renkochartot (továbbra sem villázok csak vonalazok) az már kicsit beteg lenne. Épp elég hogy nem stimmel egy m5 ön pontos vonal m1 -en vagy m15 ön. Illetve több idősík túlvettségét - túladottságát kell néznem. Tickchartra, reversalra trendvonalat, villát húzni már olyan nekem mint a papírkutyák börtönjelenetéből a hajtogatós beszólás. https://www.youtube.com/watch?v=9ntOzLOZ_pk lehet de kicsit erőltetett

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Szerintem a tick, vagy barmi nem idoalapu chartnak van ertelme. Kerdes, mikor. Szerintem nagyjabol oras lehet az az idotav, amely felett az idotenyezo mar nem torzit az x-tengelyen. Oras alatt van ertelme a tickchartoknak (vagy reverse, renko, stb...) , az illikvid idoszakokat csodaszepen eltunteti egy nem idoalapu grafikon.

Az igaz, vizszinteseknel tokmindegy a szintekhez, de sokszor sokkal szebb egy szint kostolgatasa. Kovetkezo setupomnal meg is mutatom a kulonbseget majd.

• shortosgyula
        shortosgyula kommentje
        Editing a comment
        Pontosan: az illikvid időszakot gyönyörűen eltünteti, mintha ott se lett volna. A bökkenő csak annyi hogy attól még ott van. Kinek a pap kinek a paplan. Pontos trendvonalakat húzni nem lehet rá ez 100% , na jó 95

• az alábbi charton egy nagy halom hiba található.. mind technikai, mind pszichés illetve még egy végrehajtási is:
      - az első short dead wrong... hogy ott mit akartam azt nem fogom már megtudni
      - a másodikat a global loss control szedte ki marketen így az duplának számít 2-3 tick buki helyett 7 tick bukó. ami már csunya.. nyilván itt komoly pszichés háttérmunka volt. 3 percet kellett volna várni..
      - a harmadik meg fáziscsúszós... vagy előtte egy kicsivel vagy utána egy kicsivel kellett volna...

hát sajna ez így -13 tick, előtte volt egy kis plusz na az most elment, így mára ennyi.

Name:	CbwH1eE.png
Size:	44,7 KB
ID:	183816

... 15 percel később talán még fájóbb a dolog:

Name:	4N3euMc.png
Size:	31,1 KB
ID:	183817

Hozzászólás

• VikThor1029
        VikThor1029 kommentje
        Editing a comment
        Miért használsz ilyen szűk stoppot? Vagy kézzel zártad? Ha igen akkor mi volt a miértje?

• Jano
        Jano kommentje
        Editing a comment
        10+29 = 39.. az 3x13

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Szerintem nincs ezzel gond. Ilyen napod volt, ez van. Egy hiba, utána meg a piac próbára tette kétszer a pszichód. -13tick. Nem a világvége, hajrá Jano!
        Jövőhéten triplája meglesz pénteken pluszban

• nézzétek csak milyen komoly profilt rajzolt ki tegnap az es:

Name:	Image25.png
Views:	6
Size:	161,6 KB
ID:	183821

Hozzászólás

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Nagyon szépséges tankönyvi példa

• Jano
        Jano kommentje
        Editing a comment
        ja, szerintem a végén már arra mentek hogy minél szabályosabb legyen

• Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	56,7 KB
ID:	183837 Jano ES chartjára válaszként egy gyönyörűen elkapott short gyors kiherélése nullába húzással pénteken.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• na és mi lenne akkor ha mondjuk a Cumulative deltára hizott villánk adna jelet?

Name:	Z4wrvRb.png
Size:	36,7 KB
ID:	183873

Hozzászólás

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Így: https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/Hiedelem XD
          Ha működik, miért is ne trédelj a cumdelta villára
          Senki se tudja minden időpillanatra megmondani, miért arra mennek az árak, amerre.

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          köhi. egyébként most akkor lapos a föld vagy nem?

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Kineztem a nyolcadikrol az ablakon, messzire ellattam, gorbuletnek nyoma sincs. Lapos! Vagy te mit latsz az ablakodbol?

• huh

Name:	CfPZuxw.png
Size:	20,8 KB
ID:	184175

Hozzászólás

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Jano, ha te ennyi idosen ilyen tradeket nyomsz, akkor miket nyomhattal 15 eve(?). Olyan gyorsak, hogy fel se fognam a buksimmal.

• fyi .. elvileg nem pont Árpád népének van.. de beenged regisztrálni

Name:	20190220_0925.png
Size:	147,2 KB
ID:	184214

Hozzászólás

• AlpinForex
          AlpinForex kommentje
          Editing a comment

• kockas
          kockas kommentje
          Editing a comment
          kibakegyetlengyors voltam, de hiába....nekem már nem jutott banán....:
          This competition is open to residents in the United States (US), Canada (CA) excluding Quebec, United Kingdom (UK) excluding Northern Ireland, Germany (DE), Netherlands (NL), Switzerland (CH), Republic of Korea (KR), Taiwan (TW), and Japan (JP).

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Mekkora királyság! Tök jó ez a verseny A baj csak annyi, hogy nem vagyok ekkora pró.

• Kahneman könyvét olvasva megakadt bennem a kilátáselmélet alábbi görbéje. Egyrészről megnyugodtam, hogy oké nem vagyok kretén csak ember, másrészről viszont a magentával rárajzolt görbe lenne egy tréder számára egy ideális kilátásgörbe: lineáris apozitív tartományban, kicsit átnyúlik a bal felső negyedbe a vesztőt illetőleg viszont hirtelen mélyülő a vesztők bal alsó tartományában. ideális. de nem ilyenek vagyunk by design.

A kérdés tehát, hogy hogyan fejlesszük.. vagy inkább alakítsuk át a belénk kódolt magatartási mintát hogy a tréderként elvárt alakot lefedje. Egyenlőre eddig jutottam. Kicsit utánakutatva pedig az jött ki hogy a megoldás *talán* Gigerenzer valamelyik újabb könyvében rejlik.

p.s.: nyilván ha a stophoz sosem nyúlok és a nyerőimet hagyom futni a végtelenségig akkor az egész témakör nevetségesen irreleváns és rám nem vonatkozik csak a zemberekre.

to be continued...

Name:	5LUaHIT.png
Size:	209,0 KB
ID:	184352

és egy responsive selling a chartkedvelőknek ugy érdekességképpen... reméljük az admin nem rakja át máshová.

Name:	D5wdDTe.png
Size:	39,5 KB
ID:	184353

Hozzászólás

• Market profile ismét szépséges, még a végén visszarakom

A pszichó részhez: ez a görbe valszeg neked egyedi, vagy rád vonatkozik. Nem teljesen világos, neked a görbe melyik részével van gondod? És nem irreleváns annak sem, aki ki tudja futtatni a nyerőit. Bár ha engem kérdezel, akkor a görbe így néz ki nálam.

Ha 100usd kockázattal indulunk a trédbe persze.

Még várnék a nagy stopokkal kapcsolatban egy posztot tőled

Nekem egyébként továbbra is az vált be, hogy minden reggel mantrázom a saját magam felállított kritériumrendszert, nameg hogy mit akarok ezzel az egésszel elérni. Tudom, dedós módszer, de hát nekem kell az agymosoda minden nap, ez van.

Hozzászólás

• Ez egy nagyon jo poszt Jano ! Ennek a gorbenek a szemelyre szabasa tobbe kevesbe helyesen vazolna fel a szemely pszihologiai beallitottsagat amibol sok kovetkeztetest le lehet vonni, objektiv modon. Ha nagyon jol magamba nezek, az egy trade-re juto veszteseg szintje bennem igy alakitja a pszihologiai erteket:

Name:	Screen Shot 2-26-2019 at 8.46 AM.png
Views:	3
Size:	197,6 KB
ID:	184368

Ha pedig osszessegeben kellene venni az atlag trade eredmenyeimet, belekepzelve a heyzetbe, lakkor a konyv altal meghatarozott gorbe lenne a megfelelo...

Hozzászólás

• Sziasztok!

Hááát, nem tudom srácok... Jól értelmezem? A fekete vonal az ábrán azt mutatja, hogy
              • egy „normális” hétköznapi ember számára egy egység nyereség (=100) fele annyi pszihológiai értéket jelent (=öröm?), mint amennyi értékrombolást ugyan ekkora mértékű veszteség okoz (fájdalom= stressz?).
              • A további nyereség/veszteség pszihés hozzáadott értéke ugyanakkor nem lineálisan nő, hanem logaritmikusan csökken.
              Mi a helyzet velünk traderekkel? Mindenek előtt szerintem azzal kell szembenéznünk, hogy bár tradeléssel foglalkozunk mindnyájan hétköznapi embernek születtünk, azaz evolúciós okokból a fájdalomtól jobban félünk, mint amennyire a jutalomnak örülni tudunk. Ezért van, hogy sokunk végigmegy a találati arány fétisként való tisztelésének, a nyerők gyors lezárásának, a vesztők dédelgetésének odüsszeuszi szirén-kálváriáján és hiába az elszántság, a befektetett temérdek idő és munka, legtöbben végül vérző orral, megkeseredve végleg lekapcsolják a kereskedési platformjukat.

Jano, Dávid rajza már egy fejlettebb, komoly „énmunkát” feltételező trader verzió lélekrajza. A kistoppolódást semlegesen megélni, a kis vesztőt, kvázi a stratégia természetes velejárójaként félsikerként ünnepelni, a nyerőket megelégedéssel nyugtázni a siker előszobája. De, ha az ábrát mint idealizált végcélt fogjuk fel, akkor a trader lélekgörbe szerintem így néz ki. (sárga vonal)

Name:	pszihé.png
Views:	10
Size:	336,2 KB
ID:	184377

Amíg a 300 dollárnak sokkal jobban örülünk, mint a száznak, addig
              • a pénzérték volumene a veszteségnél is érzelmeket fog generálni
              • a lot (risk) emelésnél plafonba fogunk ütközni
              • a lebegő pluszok növekedésével kitartásunk és stratégiánk komoly megpróbáltatásokkal fog szembesülni
              Amíg a 200 dollár veszteség nagyobb fájdalommal jár, mint a 100
              • egy vesztő tradesorozat végére a pszihénk lesz a legnagyobb ellenségünk
              • nem fogunk tudni tiszta fejjel gondolkodni, ha a bukta egy nem várt piaci esemény kapcsán a stopot megcsúsztatva/átugorva nagyobb lesz, a vártál
              Kérlek félre ne értsetek! Ettől az ideális állapottól én magam is oly messze vagyok, mint Makó Jeruzsálemtől. De a cél ez: a pénzt abszolút melléktermékként kezelő, a sikert a stratégia betartásában megélni képes attitűd napi gyakorlattá transzformálása. Ráadásul úgy, hogy az élet többi területén mindeközben sikerüljön megőrizni azt az érzelem gazdagságot, melytől azok vagyunk, akik vagyunk és mely az élet megélésének igazi szépségét adja. Hááát, nem könnyű.

Ps. Itt szeretném megjegyezni, hogy plusz egy like részemről Tback visszatérése mellé. Nekem a „minden trade pénzt termel” psziho trükkje sokat segített, bár a korszellemnek hódolva akár utálhatnám is ezért, hisz az ezzel járó mentális munkát nem végezte el helyettem!

Hozzászólás

• equalizer
                equalizer kommentje
                Editing a comment
                Szia AlpinForex , a helyzet az, hogy ha pur orom/banat aranyakent fejezzuk ki a "pszihologiai ertek" fogalmat akkor az altalad berajzolt gorbe tunik az idealisnak... kozombosen kezelni pur orom/banat szempontbol egy vesztot illetve egy nyerot nagyon nehez, majdhogynem utopisztikus, sci-fi kategoria... a gond csak annyi, hogy ez egy komplex fogalom, oromkent amikor nyersz es banatkent amikor veszitesz elegge leegyszerusitett probalkozas a pszihoerteket definialni egy kereskedesnek.

En a "pszihologiai ertek" alatt ennel sokkal tobbet latok, sokkal tagabban vett fogalmat takar, hiszen egy vesztesegen valo bosszankodason tul, annak az egy veszto pozicionak a pszihologiara, legalabbis az en esetemben, gyakorolt hatasa pozitiv abbol a szempontbol, hogy a legtobbet a veszto poziciokbol lehet tanulni. Megvan az az elegtetel, hogy latod, hogy mit tevedtel, ki tudod javitani azt es ezaltal a rendszeredet, a nezetedet es a statisztikai elofordulasi tabalzatodat javitani tudod - ez pedig valojaban egy pozitiv pszihologiai ertek ami a veszteseg teremt, hiszen minden elobb leirt elemens csak erositi a nezetedet. Nalam ez igy nyilvanul meg, diohejban. Persze ez is egy nagyon egyszerusitett forma.

Ez EGY trade-re ervenyes, nem pedig altalaban egy szamlara... egy trade, veszto/nyero, nem szamit, nem faj... a szamlad hosszutavu csokkenese a peldanak okaert viszont mar annal inkabb.

• independence
                independence kommentje
                Editing a comment
                Számomra a vesztesé elfogadása elég jól működik. Sokáig tartott, amíg felismertem a különbséget a veszteség tudomásul vétele és valódi elfogadása között. Amivel az utóbbi időben erős gondjaim lettek, az a négy fő félelemből fakadóan a kimaradás elviselése. Amikor látok egy jó lehetőséget, minden úgy alakul, ahogyan terveztem, de valamiért kimaradok, és látom, hogy az elképzelésem szerint megy, ameddig mennie kell, az komoly stresszt okoz. Mindezt megfűszerezve azzal, hogy még kisebb idősíkon sem nyílik lehetőség a belépésre.
                Az arany már jó ideje szórja a pénzt és nem is panaszkodhatok, mert rendesen tudtam belőle kivenni, de ennek ellenére sikerült kétszer kimaradnom olyan helyzetből, amit fent említettem. Ezen a héten pedig a GBPAUD-val jártam így.
                Pillanatnyilag ezen az attitűdön dolgozom.
                Továbbra is úgy gondolom, hogy kizárólag a pszicho a lényeges lépések megtételének kulcsa.

• David Chateau
                David Chateau kommentje
                Editing a comment
                Az alapeset az lenne természetesen, hogy a vízszintes tengelyen lenne végig a pszichológiai érték. Mivel még ilyen magas szinten nem vagyunk (vagyis én biztosan nem), ezért hajlik a görbe valamerre. Szerintem már az is nagy dolog, ha valaki legalább az egyik végét tudja kezelni a skálának. Nekünk trédereknek egy tréden, nyereségtől függetlenül (legalábbis a szokásos kockázatvállalási szintünkön belül) meg sem kellene "mozdulnunk" rá semerre sem a skálán. A gond ott van, hogy el kellene jutni erre a szintre. Ehhez sokminden szükséges, de talán a "betanulási" fázisban olyan egyszerű praktikák folyamatos, rendszeres alkalmazása, ami tudatosítja, megerősíti az elménkben, hogy valójában tudunk tradelni. Ilyen lehet saját mantrák készítése, vagy korábbi tradenaplók lapozgatása, esetleg saját eredményeink nézegetése, ami tudat alatt is megerősítést ad arról, hogy amit csinálunk, az voltaképpen jó.

• Vasárnap van!

Name:	20190303_075725.jpg
Views:	10
Size:	223,0 KB
ID:	184514

Hozzászólás

• David Chateau
                David Chateau kommentje
                Editing a comment
                Nekem sok chart van kinyomtatva. Jo moka, most epp egy gigantikus plakatot akarok kinyomtatni.

• equalizer
                equalizer kommentje
                Editing a comment
                LOL Ez jo!!! nekem is volt segedkerekem a biciklimen ugy 3 evesen.

• Jano
                Jano kommentje
                Editing a comment
                Megint vasárnap van! Sosem keső a jo utra térni.

• profile és görbült csatorna.

Name:	1pk192q.png
Views:	6
Size:	51,9 KB
ID:	184644

Hozzászólás

• shortosgyula
                shortosgyula kommentje
                Editing a comment
                russelt nézd meg, az a durva

• David Chateau
                David Chateau kommentje
                Editing a comment
                És hová görbül ez a csatorna? mennyire rugalmas ez?
            Working...
            X