Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Jano!

Tetszik a hozzáállásod a dologhoz, tetszenek az elkészített videóid attól függetlenül, hogy egyáltalán nem tudok azonosulni a technikával. Részemről a ferde vonalak közel 3 éve ki vannak pucolva a chartról. Néha 1-1 trendvonalat felrajzolok csak érdekességnek, de nem kötök hozzájuk semmilyen kereskedési döntést. Ahogy n3d mondja, az árszintek sokkal egyszerűbbek és beszédesebbek: adnak érte többet a piaci szereplők vagy sem.
    Egy ilyen fórum kemény harcmező de gondolom nem kell ecsetelnem, angol nyelvű fórumokon is előfordul marakodás. A hírnevet pedig nem kérni, hanem kiérdemelni kell. Ha jó és hasznos amit csinálsz, idővel meglesz a hírnév is. Én sok sikert és kitartást kívánok akár a zárt csoporthoz is ha úgy folytatódik majd az okítás.

Hozzászólás

Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      "Minden inerciarendszerben lévő test nyugalomban marad vagy egyenes vonalú egyenletes mozgást végez mindaddig, míg ezt az állapotot egy másik test vagy erő meg nem változtatja."
      Szerintem a tőzsdei mozgások jobban értelmezhetőek/leírhatóak a közvetítő közegben (pénz) terjedő hullámokkal, mint kinematikával.

Hozzászólás

Newton 1: "An object at rest stays at rest and an object in motion stays in motion with the same speed and in the same direction unless acted upon by an unbalanced force."

magyar verzió olyan furis, de persze a fikzikatanárokkal mindenkinek van problémája.. mindenesetre tulbonyolított
        k a dolgot.. "egyenes vonalú gyenletes mozgást".. ehh bármelyik fizikatanár az első swingnél kimargolódna":
        "Minden inerciarendszerben lévő test nyugalomban marad vagy egyenes vonalú egyenletes mozgást végez mindaddig, míg ezt az állapotot egy másik test vagy erő meg nem változtatja."
        Ez nem válaszolta meg a kérdést. Mindegy.

Hozzászólás

Newton 1
          „Ki tudom számolni az égitestek mozgását, de nem tudok számolni az emberek őrületével.”

Ezt szintén Newton mondta, miután 20 000 fontot veszített anno a tőzsdén.

Komolyan, miért határozná meg a piacot az, hogy ki hova húz egyenes, vagy ferde vonalat? Ha pedig sokan sokféle technikával mégis ugyanoda húznák, lesz erő, ami egy kicsit ránt rajta, hogy kitérjen az egyenes vonalú egyenletes mozgásából.

Ez elég bonyolult, pillanatonként változó erőtér.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Komolyan, miért határozná meg a piacot az, hogy ki hova húz egyenes, vagy ferde vonalat?
            sztem direkt fordítva ülsz a lovon, mint ezt már sokszor kifejtetted a csak és kizárólag TA alapon kereskedőkkel szemben

nem a vonal határozza meg a mozgásokat, h visszapattan róla meg mittudomén, hanem a körülötte lévő mozgásból próbálsz döntést hozni

de tudod Te ezt nagyon jól, csak nem vagy hajlandó elfogadni, h valaki pusztán e módszer alapján is tud sikeres lenni

Hozzászólás

Hi,

újabb szösszenet.. könnyebb igy videozni mint letypolni az egészet. Ebben megpróbálok válaszolni az ABC pivotok jo választására, megmutatok néhány komoly marketmapot illetve a végén van 1-2 aktuális chart is EURAUD, GBPAUD.
              Mivel én ezt mind angolul tanultam néha összehablatyolok magyarul valami odaillőt.. utána kell néznem a magyar terminológiának..

http://www.youtube.com/watch?v=XUHtXD7DJho

ha van rá igény csinálhatunk webcastot is. Én mindezt egy elég jó struktúrában éveken keresztül tanultam és attól félek, hogy ha itt ide-oda csapongok a témákban azzal mindenki csak féligazságot kap aztán félresiklik az egész. .. na mindegy majd kialakul ez.
              köszi, ez elég részletes lett

és a válasz is megvan az úgymond semmihez sem kapcsolódo midline-al kapcsolatban

pitchfork schiff

Hozzászólás

_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                sztem direkt fordítva ülsz a lovon,
                de tudod Te ezt nagyon jól, csak nem vagy hajlandó elfogadni, h valaki pusztán e módszer alapján is tud sikeres lenni
                Elnézést a technicistáktól. Örülök mindenki sikerének, ha az tényleg kereskedésből származik (s nem oktatásból, jutalékból, marketingből), és szívesen tanulok bárkitől bármit, ha lehet.

Szeretem a logikus dolgokat. És látok olyan tradert, aki évek óta 100% találati aránnyal dolgozik nagyrészt fundamentális alapon, látok olyat is, aki hatalmas hozamokat tud csinálni pl. gridezéssel.

Valami apró, egyedi trükk minden siker mögött van. Nekem a szokványos technikai elemzés kevésnek tűnik. De meggyőzhető vagyok.

Hozzászólás

Kérdés

_pda-,kmisi, lenne egy kérdésem:
                  Nekem ez a Ti kis beszélgetésetek/vitátok teljesen úgy tunik, mintha mindketten azt akarnátok bemagyarázni a másiknak, hogy a saját rendszere miért jó. Kérdem én: Nem teljesen mindegy, ha pénzt lehet veluk keresni?
                  Vagy egy csomó helyen azt olvasom, hogy ezernyi stratégia mukodoképes, a trédernek meg azt kell kifejlesztenie, ami hozzá illik/sikeres tud lennni. Ha ezzel Ti is tisztában vagytok, akkor miért gyozkoditek egymást az igazatokról?
                  S.

U.i.: Nekem tetszik,ahogy Jano bemutatja a rendszerét, bár egyáltalán nem érzek késztetést arra, hogy alkalmazzam. Viszont O szemmel láthatóan tud vele kereskedni. Most akkor azt jelenti hogy rossz a strati, mert 2 nap alatt nem látjuk a lényegét? Hiszen az egyik videóban mondja is, hogy egyszerunek tunik, de évekig tanulta.

Hozzászólás

Skylight eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nekem ez a Ti kis beszélgetésetek/vitátok teljesen úgy tunik, mintha mindketten azt akarnátok bemagyarázni a másiknak, hogy a saját rendszere miért jó. Kérdem én: Nem teljesen mindegy, ha pénzt lehet veluk keresni?
                    Vagy egy csomó helyen azt olvasom, hogy ezernyi stratégia mukodoképes, a trédernek meg azt kell kifejlesztenie, ami hozzá illik/sikeres tud lennni. Ha ezzel Ti is tisztában vagytok, akkor miért gyozkoditek egymást az igazatokról?
                    S.

U.i.: Nekem tetszik,ahogy Jano bemutatja a rendszerét, bár egyáltalán nem érzek késztetést arra, hogy alkalmazzam. Viszont O szemmel láthatóan tud vele kereskedni. Most akkor azt jelenti hogy rossz a strati, mert 2 nap alatt nem látjuk a lényegét? Hiszen az egyik videóban mondja is, hogy egyszerunek tunik, de évekig tanulta.

Véletlen akadtam egy ilyen képre, éppen most...

Click image for larger version

Name:	irigyseg.jpg
Views:	1
Size:	75,0 KB
ID:	144358

Hozzászólás

S.
                      khmmm...

idézz már be valamit tőlem, amikor azt mondtam bármilyen rendszerről, h nem jó
                      ezzel ellentétben kmisi folyamatosan azt mondja, h a kopasz TA szerinte kevés a boldoguláshoz
                      most is csak erre reagáltam, nem volt benne semmi győzködés
                      ennyi a story

Hozzászólás

akkor miért gyozkoditek egymást az igazatokról?
                        Ugyanazt a filmet nézzük?
                        Eszem ágában sem volt a saját rendszeremről bárkit győzködni.
                        Talán olvasd el újra mindkét beírásomat. Newtontól kezdve egészen a fordított lovaglásig.
                        Sok sikert titkos Fight Clubhoz.

Hozzászólás

khmmm...

idézz már be valamit tőlem, amikor azt mondtam bármilyen rendszerről, h nem jó
                          ezzel ellentétben kmisi folyamatosan azt mondja, h a kopasz TA szerinte kevés a boldoguláshoz
                          most is csak erre reagáltam, nem volt benne semmi győzködés
                          ennyi a story
                          Nem idézhetek mert nincs ilyen. Viszont azt észrevettem hogy beírta a véleményét. Abból én azt vettem ki, hogy nem hisz a TA-ban. Okés, lehet, hogy ez valakinek nem jon be. Erre Te rogton reagálsz, hogy: " sztem direkt fordítva ülsz a lovon..., de tudod Te ezt nagyon jól..."
                          Nem tudom Te hogy vagy vele, de ha hozzám ilyen hangnemben szólnak, nem épp barátságos gondolatok jutnak eszembe az illetorol. Így sztem duplán nem fogja az véleményed elismerni, mert ez nálam személyeskedés.
                          Persze eziscsak egy vélemény, egyáltalán nem biztos hogy igazam van, de kívulállóként nekem ez jon le.
                          S.

@Tomy:

Hozzászólás

Nem idézhetek mert nincs ilyen. Viszont azt észrevettem hogy beírta a véleményét. Abból én azt vettem ki, hogy nem hisz a TA-ban. Okés, lehet, hogy ez valakinek nem jon be. Erre Te rogton reagálsz, hogy: " sztem direkt fordítva ülsz a lovon..., de tudod Te ezt nagyon jól..."
                            Nem tudom Te hogy vagy vele, de ha hozzám ilyen hangnemben szólnak, nem épp barátságos gondolatok jutnak eszembe az illetorol. Így sztem duplán nem fogja az véleményed elismerni, mert ez nálam személyeskedés.
                            Persze eziscsak egy vélemény, egyáltalán nem biztos hogy igazam van, de kívulállóként nekem ez jon le.
                            S.

@Tomy:
                            nézd, nem volt előzmény nélküli a megjegyzésem de ettől még nem haraptuk el egymás torkát

sztem ezt most itt lezárhatjuk

Hozzászólás

nézd, nem volt előzmény nélküli a megjegyzésem de ettől még nem haraptuk el egymás torkát

sztem ezt most itt lezárhatjuk

Rendben

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ugyanazt a filmet nézzük?
                                .
                                Biztos élveznéd a WAG THE DOG, azaz Amikor a csóválja című filmet.

Hozzászólás

Working...
                                X