Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• görbülünk tovább. tippeket kérek mi itt a pattern?
    Click image for larger version  Name:	Vn9plld.png Views:	1 Size:	76,1 KB ID:	184676

Hozzászólás

• 2 post jön most back to back. Ebben itt most a keddi zoom-ban elhangzott trendvonalakról írogatnám össze hogy milyen trendvonalakat lehet nézni. Majd pedig a következőben a nyárra tervezett bootcamp-ról néhány info.

Szóval trendvonalak:

az első 4-5 triviálisnak tűnik, de nem azok. A többi onnantól már szerkesztéssel rajzolható be, vagy valami non triviális ismeret kell hozzá:
      1. high-low
      2. low-high
      3. low-low
      4. high-high
      5. multi pivot
      6. centerline
      7. medianline
      8. medianline paralells
      9. slilding paralells
      10. trigger lines
      11. warning lines
      12. A/R lines
      13. ...
      Mivel látom, hogy egyre többen probálkoznak már "villával" ezért hadd soroljam ide fel a 3 fő villa variánst
      • Andrews pitchfork
      • Schiff median line
      • Modified Schiff
      Végül pedig egy jó tanács: szánj rá egy kis időt hogy begyakorold mind a használatát, mind a kereskedési szabályait. Félelmetesen hatékony eszközök, de nem annyira intuitivak, mint ahogy elsőre tűnik.

Na a másik pedig a Bootcamp: ez egy nyárra tervezett 1 v 2 hetes alapvetően határidős trading "tábor" lenne. Nem oktatás; ezért önköltséges (díja magyarul nincs, csak terembérlet) viszont szigorú napirenddel és tanulási, fejlődési, fejlesztési tematikával, NO metatrader, NO CFD. Max 8-12 fő első körben.

1-2 részletet a következő postban adok hozzá, aki részt akar venni az priviben jelezze a szándékát, kérdéseket pedig ide alá lehet feltenni. Pillanatnyilag még semmi nincs leszervezve ugyhogy ez még a koncepcióalkotás lépése.

Hozzászólás

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        En jovok mindenkepp, ha itthon leszek. De, a CFD-trading ne legyen tiltva Jano. En kussban egy felreeso monitoron diszkreten nyomnam, ha nem gond... Amugyis kieso idoben tolnam...

• Bootcamp

na akkor néhány részlet csak így nagy hirtelenjében:

Futures Trading Bootcamp
      -------------------------------

Hely: Szeged
      Időtartam: 1 vagy 2 hét 2019 juni v july vége
      Létszám: max 10-12 fő
      Szállás: Egyénileg
      Markets: CME Futures
      Platform: Sierra chart
      Költség: terembérleti díj / létszám

Napirend
      - NY session trada 15:30-22.15 (spec ütemrend)
      - Előző session replay 9:00-11:00
      - Debriefings, pattern extraction, news/events/learning

még alakul

folyt köv.

Hozzászólás

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Én gyüvök. De írj még pár részletet az érdeklődőknek. Miket tanulnánk, miken lenne a fókusz

• Click image for larger version

Name:	bptGttV.png
Views:	1
Size:	36,5 KB
ID:	185183

Hozzászólás

• Az ott egy fika?

Hozzászólás

• találtam egy cikket a neten 'http://www.wseas.us/e-library/confer...RE/ACRE-05.pdf amelynek a szerzői 81 különböző indikátor / timeframe párosain futtatak ML elemzést és ezzel konzisztens profitot tudtak kimutatni.

kiprobáltam. nyilván. ( egy jóval kisebb subset-en) hogy cikk eredménye reprodukálható-e?!. és bár ez hangsúlyozom, h backtest ( azaz a cikk írói sem mondták hogy élesben kiprobálták-e valaha), de nekem is hasonló eredmények jöttek ki.. még ugy is hogy hozzáböktem ebben a topicban részletezett MM -t, slippage-t financingot, swapot és hogy a 81-ből csak egy párat néztem meg rá mult heti 5 perces adatokon,

Szóval szerintem a cikkben sugallt eredmény akár daytrade-re is alkalmazható ha a sl/tp szinteket megfelelőképpen belőjük (na most ugy érzem nem mondtam újat), de hogy mire az az alábbi ábra mutatja

Click image for larger version

Name:	opera_vNsWQScDUk.png
Views:	1
Size:	111,6 KB
ID:	185896

ha valakinek van érkezése az ilyesmikre akkor ki lehet próbálni

peace

Hozzászólás

• neten találtam

Hozzászólás

Working...
        X