Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• confusion charts:

Click image for larger version

Name:	javaw_ueh0NkuCTE.png
Views:	436
Size:	37,4 KB
ID:	187770

Name:	javaw_BAUvvg9BU2.png
Views:	381
Size:	30,0 KB
ID:	187771

Hozzászólás

• Jano
      Jano kommentje
      Editing a comment
      megígérem neked, hogy amint tudom hogyan kell csinálni postolni fogok ide bbg screeneket.. addig be kell érnetek ilyen neten talált sorozatokkal és pánikoló blobokkal.

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Mondjuk megertem a panikolo blobokat is, mert hajmeresztoek azok a beallasok, meg az en standardjaim alapjan is... de gondolom Te inkabb a menedzsment miatt fogtad a fejed, foleg ezen az utolso charton.

• Jano
      Jano kommentje
      Editing a comment
      a piros horizontal a SL. a blob csak beijedt .. ezek a blobok ilyenek

• ez a francia trader nem sok reflektorfányt kapott eddig, pedig elég jók a trédjei és a setupja is szép letitsztult. streamdeck bemutató prorealtimemal

Hozzászólás

• blob kapkodóra fogta a dolgot

Name:	javaw_lcWcJmJ4wk.png
Views:	393
Size:	32,8 KB
ID:	187983

Hozzászólás

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Valamiben csak méred a kockát. Ahhoz viszonyítva a lebegő profit.

• Jano
        Jano kommentje
        Editing a comment
        nope. ez nem az.

• shortosgyula
        shortosgyula kommentje
        Editing a comment
        neten talált dolgoknál máshogy mérik az R-t

• Címlapfotónak

Name:	javaw_51RwZ9ZEfN.png
Views:	549
Size:	34,6 KB
ID:	188001

Name:	javaw_xCbFQVoevE.png
Views:	313
Size:	28,6 KB
ID:	188002

Name:	javaw_UH9Vop5XGO.png
Views:	312
Size:	54,0 KB
ID:	188003

Hozzászólás

• neten találtam sorozat...

Name:	javaw_wblXlTbWBb.png
Views:	377
Size:	33,5 KB
ID:	188037

Hozzászólás

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          a titok a kiwi trada hátterében... a linkre csak erős idegzetűek klikkeljenek... illetve nyilván azok akik likeoltak. akik nem azoknak hess! ne klikkelgessenek itten.
          https://i.imgur.com/ItVfs6x.png

• Chucky
          Chucky kommentje
          Editing a comment
          sosem gondoltam volna, hogy az lesz pont az A pivot, de eleg jo a slope

• ... állattan menet
        ... állat tanmenet
        ... neten találtam
        ... alant ámen lett

a pivotok beazonosítása most házi feladat

Name:	javaw_6q3QLh4Z8d.png
Views:	304
Size:	36,2 KB
ID:	188064

Hozzászólás

• unatkoztam... mutatok egy zoom-ot, 5 sec-ig és ott egy blind pozit. ..

a vidiben említek egy scriptet az valójában azt csinálja, hogy vár 5 percet, ha nincs a pozi b/e-ben (azaz -stop és +stop távokon belül van) akkor lefelezi. ha 1:1 felett akkor b/e.. kicsit feljebb van egy pythonos video abban vannak a részletek.. azt mondták cut your losses quickly... hát én komolyan vettem.

kockas van hogy én is lehagyom az initial stop-ot... de szerintem ez nem jó, egészen pontosan ez egy pszichés hiba. ezért csináltam meg - az amugy nagyon egyszerű, alig pár soros pythonban írt kis trader helpert, ami 5 percenként végigszkenneli a nyitott pozikat és odavarja a stopot, mozgatja őket lekezeli az amugy már melósnak tűnő trademenedzselést. ennyi. én is hanyag vagyok.. elismerem és azt is elismerem hogy ez nem jó. egy sima linux VPS bérlése 990/hó.. hát ennyit nekem megér.

Hozzászólás

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            megnéztem a videot.
            Valami nem teljesem stimm nálam az értelmezéssel.
            A példa kedvéért:
            1. long elmozdulásra játszol.
            2. Buy gomb lenyom
            3. Pozid megkapod ask áron.
            4. Az árfolyam felmegy annyira hogy a jelenlegi BIDár eléri pozíció vonalát.
            5. Mennyi plusz pipetta van az árfolyam aktuális BIDje és trade pozició vonala között amikor beteszed Break Evenbe?

A break even az nálam az pont ahova ha lestoppolom már egyetlen centet sem veszíthetek, a csúszást nem számolva,
            szóval az a vonal, ahol "megkaptam" tehát a kezdeti ask.
            Ezért képtelenségnek tartom az egyből beteszem dolgot a leírt pontnál mert annak a matematikai esélye túlzottan nagy hogy egy adott ponttól egyetlen tizedpipet se menjen a stop irányába. Statisztikailag ez szerintem nem éri meg, vagy nem jól értelmezem a break even dolgot.

• Chucky
            Chucky kommentje
            Editing a comment
            A témához eszembe jutott pár gondolat, és gondoltam leírom, hátha akár Laz is hozzászólna, mint coach, hogy ő hogyan látja. A tradelésben alapvetően a fő problémaforrások a kapzsiság és a türelmetlenség. Számos hibát elkövetünk, melyet már oly sokszor megtettünk, még sincs megállj az elmében.

Vázolom a helyzetet: le akarunk tradelni egy nagy mozgást, megvan az entry, stop. Megeshet, hogy hamarabb kistoppolódunk, minthogy az ár elindulna és teljesen lemaradunk vagy ahogy én már sokszor megcsináltam, VISSZALÉPEK kisebb pozival de STOP nélkül, és a végén elkapom a mozgást, és kész is a baj. Szóval a türelmetlenségre és a kapzsiságra visszavezetve. Nekem, mint tradernek AZONNAL kell a pénz a chartról, azonnal ugorjon fel 100 pipet és ki is szállok, de ez a valóságban több hét, hónap is lehet akár, vagy sosem történik meg.

Amit Jano csinál azért jó, mert nem ragaszkodik 1-1 pozihoz, ami azt a veszélyt is rejti, hogy teljesen lemarad egy teljes mozgásról, de pont ez a FOMO okozza a sok pszichés problémát a tradelés alatt, mert félünk, hogy lemaradunk, nem lesz pénz, az idő pedig telik. Szerintem ez egy teljesen racionális viselkedés, mert az idő múlásával pénzt akarunk kivenni, de ha elmegy a vonat nélkülünk, akkor az idő csak telt. Ezért van az a sok aggresszív visszaugrás, revenge trade, pedig sokszor elég lenne pár órát várni a megfelelő pozira és nem lenne mindez. Ha nincs initial stop, akkor a bukó korlátlan, de inkább azt mondanám, hogy a pozinak nincs rendszere. Tehát nincs meg az a feeling, hogy itt a vége, és ez lezárult. Sokat gondolkodom ezen, mert sokszor történik az, hogy elmegy a vonat nélkülünk, de az csak akkor nem fog fájni, ha egy pozihoz sem ragaszkodunk, tehát egy ördögi kör.

Egyébként ezért brutál jó az oanda platformja, mert a stopmódosítás csak annyi, hogy a háromszög csúcsára húzod a piros vonalat és BE, nincs commission, amit bele kellene kalkulálni.

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Mit csinál Jano?

• na lássuk. házi feladat holnapra: ( első sor végén robotOT.. ha esetleg vki nem értené)

Name:	2020-01-13 11 30 01.png
Views:	126
Size:	287,1 KB
ID:	188465

Hozzászólás

• Chucky
            Chucky kommentje
            Editing a comment
            USD/EUR nincs is

• Jano
            Jano kommentje
            Editing a comment
            lel. biztos?

• Chucky
            Chucky kommentje
            Editing a comment
            yep yep yep yep

• Mit mondhatnék Chucky ?
          Ez folyamatában romlott el.. sosem tradeltél így, mint most.
          Térj vissza a kezdetekhez. A tradeléshez felejteni kell.. csak nem mindegy, mit

Hozzászólás

• Chucky
            Chucky kommentje
            Editing a comment
            Mire gondolsz? Pont ugyanazt csinálom, mint 6 éve forexen, semmi nem változott. Az eredményem csak javult azóta, hatin meg stagnál.

• Hatin biztosan nem úgy tradelsz, mint forexen (ahol javulsz).
          Mi szükség ilyen kis idősíkra, mint amiket kiraktál? De még ha igen, akkor miért nem tudod swing mentén menedzselni és legalább 5-15 percig benne lenni?
          Most ezt fejből írtam. A pozíciót tartani kell, nem csak menedzselni. (szvsz)

Hozzászólás

• Chucky
            Chucky kommentje
            Editing a comment
            mert nincs benne annyi, nézd meg az ES-t, beléptem shortra, esett 5 pontot a medianlineig és ennyi, most megint csúcson van, alkalmazkodni kell a piachoz, kiveszem a tickeket, valamilyen konzisztens módon... forexen heteket vagyok poziban, miért ne daytradelhetnék határidőn, ha forexen épp nincs pozim vagy nullában a stoppom? nem tudom tartani, mert ennyi van benne(15-20 tick jobb esetben), most is 15 percet voltam a poziban

https://i.imgur.com/TEsGyGc.png

3322.75 az entry, egészen 3317.75-ig, utána bumm ment a long, szóval jó, hogy kiszálltam

• Chucky
            Chucky kommentje
            Editing a comment
            https://i.imgur.com/KrEUH0l.png ezek a setupjaim Laz, még a spuxos időkben mutattam ezt neked

• Chucky
            Chucky kommentje
            Editing a comment
            https://i.imgur.com/lfQfrTo.png egy normális daytrade végre

• Szia Chucky!

Gratulálok a trade-hez, szép nagy esést megfogtál. Aztán a végén még az eredeti célárad is elérte az árfolyam.
          Valószínűleg egyébként is esett volna, de a twitteren azt írták, hogy a Seattle-ben
          coronavirussal diagnosztizált kínai eset bejelentése miatt szakadt be ilyen hirtelen a piac.

Az OK, hogy a 3330.25-ös történelmi csúcs előtt 1 tick-kel fordult az ár, ami jelezhet visszapattanást,
          de amikor beléptél, még nem volt igazolva a trendforduló.
          Ebből még lehetett volna egy konszolidáció a csúcs körül, aztán kiszúrás, visszateszt, kitörés.
          (Elliott-ra nem vizsgáltam, azt én nem használom.)
          Ha nem titok, leírnád a gondolatmeneted, ami alapján ebbe a trade-be beléptél, és ilyen távoli célt állítottál be?

Üdv,
          Gyuri

Hozzászólás

• Chucky
            Chucky kommentje
            Editing a comment
            Szia!

Ez az úgynevezett wash n rinse pattern. Sokszor megfigyeltem, ha kialakul a bal oldalon egy high és utána fölémegy az ár, utána ha lejön a bal highoz kvázi, ahol beléptem, akkor kevés esetben megy új highra. Szimplán azért léptem be, mert ezerszer letradeltem már ezt a setupot, a target meg a tipikus mountain fill. Tehát visszatölti az ár hegyet, ahonnan kiindult a long. Nem kell ezt túlmisztifikálni, sok vesztes trade van, kevesebb jobb nyertes trade. Ilyen a retail szakma, próbálkozni kell a kis edgeket összegyűjteni. 5 éve tradelem ezt a setupot az SPX-en, oandan, és most hatin is. Trade technikailag annyit csinàltam, hogy akikor 3330 körül voltunk, akkor már leraktam a sell stop ordert 28.75-re, és 3 tickes stoppal. Meg lehetett volna a csúcson is próbálni, de nekem ott semmi nem mutatta a fordulást és az coin flip. De miután lefordult, az a szint tökéletes volt.

• Értem, köszi!

Hozzászólás

• ha egyszer még percesen is gyakorlatilag high hight követ, akkor miért nem longba lépsz ezzel a setuppal?

Hozzászólás

• Chucky
              Chucky kommentje
              Editing a comment
              ennek a shortnak az ellentéte, az aljaknál van, szóval ez inkább fordulóknál működik, trendkövetőben max úgy használnám, ha van lentebb egy initial pozim, és ez már inkább ráépítés lenne, ahol te mondod, de nem rossz ötlet

• Chucky
              Chucky kommentje
              Editing a comment
              épp szitu van Laz https://i.imgur.com/SPu33pd.png

ez remek, már csak elcseszni lehet: https://i.imgur.com/3E74bdx.png

reggel egyébként itt vettek ki tickre, majd esett be, de most újra megkínáltam itt: villát nem érte már el(sign of weakness), nagyon jó volt a stop, szóval ez innen swing pozi lehet mára.

amíg a delta esik, addig tartom: https://i.imgur.com/28pWnYB.png

• Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            ennek a shortnak az ellentéte, az aljaknál van, szóval ez inkább fordulóknál működik, trendkövetőben max úgy használnám, ha van lentebb egy initial pozim, és ez már inkább ráépítés lenne, ahol te mondod, de nem rossz ötlet
            a counter trend vége fogható ugyan ezzel a setuppal, nemde?

Click image for larger version  Name:	capture.png Views:	0 Size:	584,4 KB ID:	188759

Hozzászólás

• Chucky
              Chucky kommentje
              Editing a comment
              én így nem használtam, de lehetséges, hogy működne
          Working...
          X