Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Advanced Money Management

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Jano
    kommentálta válaszát
    csakcsartcsakra

• Chucky
    kommentálta válaszát
    jo kis eurusd, trade idea?

• Jano
    válaszolt
    Classic

Click image for larger version  Name:	20200210_170030.png Views:	35 Size:	60,2 KB ID:	189348
    Utoljára szerkesztve a következő által: Jano; 2020-02-11, 07:04.

Szólj hozzá::

• Jano
    válaszolt
    neten találtam sorozat

Click image for larger version

Name:	javaw_wGpMa2h6JC.png
Views:	125
Size:	31,0 KB
ID:	189196

• Jano
    kommentálta válaszát
    vmi lengyel OSTC-s. csak a TT miatt postoltam meg a kupi miatt ami az asztalán uralkodik.

• ANONYMOUSFX
    kommentálta válaszát
    Tudni kellene, hogy ki ő? :-)

• Jano
    válaszolt
    #nemmeta .. bal kézzel ír de jobbkézben az egér #kamu

Click image for larger version

Name:	opera_DC7m3N38cI.png
Views:	93
Size:	232,7 KB
ID:	188963

• Chucky
    kommentálta válaszát
    én így nem használtam, de lehetséges, hogy működne

• Laz
    válaszolt
    Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ennek a shortnak az ellentéte, az aljaknál van, szóval ez inkább fordulóknál működik, trendkövetőben max úgy használnám, ha van lentebb egy initial pozim, és ez már inkább ráépítés lenne, ahol te mondod, de nem rossz ötlet
    a counter trend vége fogható ugyan ezzel a setuppal, nemde?

Click image for larger version  Name:	capture.png Views:	0 Size:	584,4 KB ID:	188759

• Chucky
    kommentálta válaszát
    épp szitu van Laz https://i.imgur.com/SPu33pd.png

ez remek, már csak elcseszni lehet: https://i.imgur.com/3E74bdx.png

reggel egyébként itt vettek ki tickre, majd esett be, de most újra megkínáltam itt: villát nem érte már el(sign of weakness), nagyon jó volt a stop, szóval ez innen swing pozi lehet mára.

amíg a delta esik, addig tartom: https://i.imgur.com/28pWnYB.png

• Chucky
    kommentálta válaszát
    ennek a shortnak az ellentéte, az aljaknál van, szóval ez inkább fordulóknál működik, trendkövetőben max úgy használnám, ha van lentebb egy initial pozim, és ez már inkább ráépítés lenne, ahol te mondod, de nem rossz ötlet

• Laz
    válaszolt
    ha egyszer még percesen is gyakorlatilag high hight követ, akkor miért nem longba lépsz ezzel a setuppal?

• twg
    válaszolt
    Értem, köszi!

• Chucky
    kommentálta válaszát
    Szia!

Ez az úgynevezett wash n rinse pattern. Sokszor megfigyeltem, ha kialakul a bal oldalon egy high és utána fölémegy az ár, utána ha lejön a bal highoz kvázi, ahol beléptem, akkor kevés esetben megy új highra. Szimplán azért léptem be, mert ezerszer letradeltem már ezt a setupot, a target meg a tipikus mountain fill. Tehát visszatölti az ár hegyet, ahonnan kiindult a long. Nem kell ezt túlmisztifikálni, sok vesztes trade van, kevesebb jobb nyertes trade. Ilyen a retail szakma, próbálkozni kell a kis edgeket összegyűjteni. 5 éve tradelem ezt a setupot az SPX-en, oandan, és most hatin is. Trade technikailag annyit csinàltam, hogy akikor 3330 körül voltunk, akkor már leraktam a sell stop ordert 28.75-re, és 3 tickes stoppal. Meg lehetett volna a csúcson is próbálni, de nekem ott semmi nem mutatta a fordulást és az coin flip. De miután lefordult, az a szint tökéletes volt.

• twg
    válaszolt
    Szia Chucky!

Gratulálok a trade-hez, szép nagy esést megfogtál. Aztán a végén még az eredeti célárad is elérte az árfolyam.
    Valószínűleg egyébként is esett volna, de a twitteren azt írták, hogy a Seattle-ben
    coronavirussal diagnosztizált kínai eset bejelentése miatt szakadt be ilyen hirtelen a piac.

Az OK, hogy a 3330.25-ös történelmi csúcs előtt 1 tick-kel fordult az ár, ami jelezhet visszapattanást,
    de amikor beléptél, még nem volt igazolva a trendforduló.
    Ebből még lehetett volna egy konszolidáció a csúcs körül, aztán kiszúrás, visszateszt, kitörés.
    (Elliott-ra nem vizsgáltam, azt én nem használom.)
    Ha nem titok, leírnád a gondolatmeneted, ami alapján ebbe a trade-be beléptél, és ilyen távoli célt állítottál be?

Üdv,
    Gyuri

Working...
X