Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hétköznapi csapdák, kiútkeresés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Hétköznapi csapdák, kiútkeresés

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok, ez csak amolyan pszichoblog, leginkább magamnak,
    illetve így külön kezelve talán könnyebb lesz egyszerre kukáznom az egészet

Remélhetőleg a válasz is ki fog előbb utóbb bontakozni belőle DVIT teljesen jogos kérdésére: "Nem igazán értem, hogy ha 4-5 éve kereskedsz, miért ennyire fontos ez a stratégia megfejtés.. elvileg 8 számjegyű összeget ér a stratégiád, közbe meg írod, hogy veszteséges vagy.. "

Elgondolkoztatott a kérdés, és jó magyarhoz híven elkeztem magamban először összeírni az elkövetett hibáimat, miért is vagyok veszteséges. Némelyike hajmeresztő. Ez van. Nincs mit szépíteni rajta. Viszont hátha tanul belőle valaki. Ennek kisebb esélyt adok, viszont ha valaki magára ismer, és elgondolkozik rajta, akkor még jobban megérte leírnom. Egyenlőre ennyit bevezetőnek. A következő post hosszabb lesz. Ezt már előre látom, mivel az tegnap készült

//ha bróker is olvassa ezeket a sorokat, akkor remélem ezt a fajta időgépezést megengedi

Ui 2: ha a téma nem jó könyvtárban fog landolni, remélhetőleg Harzol majd a helyére teszi
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Már látom hogy nem jó helyre ment. Mostmár mindegy, folytatom
    már hallom is ahogy mondjátok: Csinál egy hülyeséget, és tovább folytatja. Még mindig nem tanulta meg, hogy nem szabad rávenni ))

--------------------------------
    A hibalista:

1. Élőszámlás stratégia keresés, próbálgatás.
    Túl nagy fejest ugrottam, túl gyorsan, túl mély vłzbe. Anélkül hogy jobban tájékozódtam volna. Hát ja, ha ebbe a fórumba hamarabb belebotlok mint a fap turbókba....
    Ha az elmúlt 2 év demo számlás robot tesztjeimet nem számítom bele, nagyjából 20x annyi éles számlán történt kötésem volt, mint demos manuális. Ennek az aránynak fordítva kellene lennie.
    2. Kerskedési napló teljes hanyagolása. A 4 év alatt legalább ezer db éles kötésem lehetett.
    (ez csak sacc, lehetséges a 2000 is)
    3. Magánéleti válság közbeni trédelés.
    A számlapusztítók közül az egyik legdinamikusabb fajta.
    4. Nagy figyelmet kívánó munka közbeni tradelés.
    4/b. Közlekedés közbeni trédelés. Nincs jobb helyzet az anyósülésen szállított laptop számára a tuti tradhez, mint egy cammogós dugó, vagy egy hosszú piros lámpa.
    5. és a közelmúltból egy: fórumos senior tagok élő tradjeinek lekövetése. (vajon miért mindig a bukókba sikerül beszállnom )
    6. Túl magas kereskedési cél felállítása. Kíváncsi lennék kinek milyen agyalágyult terve volt forexes bankrobbantás esetére. Én csak szimplán megcéloztam Magyarország adósságállományát....(zsákban átadva)......nem röhögniiiiii!!!!!!!!! (amikor ez nem működött még lapot húztam rá magasabb célokkal, hátha azért nem megy, mert nem elég jó a cél)
    Hirtelen ennyi. Ezeken tudok változtatni. Mikor? Most. (ma mindenképpen, hétvége van
    A "pillanatnyi" helyzet amiben élek (és amiben megragadtam 4 éve) azonban ennél sokkal nagyobb nehézségekkel van telitűzdelve. Tudom, mindenkinek megvan a maga baja. Az enyémnél sokkal de sokkal nagyobb problémák közepette élnek, próbálnak előrébb jutni .
    Sőt, a most következő problémahalmazt más oldalról nézve én is találtam mindegyikhez (főleg a lista elején lévőkhöz) több olyan pozitív dolgot is, ami mellett a forex csábító csillogása eltörpül! Nézzük szép sorjában a kereskedés szempontjából:
    1. (-) Gyakorlatilag egyedül nevelem a 16 éves kislányomat.
    Ez nyilvánvalóan néha okoz bizonyos fajta ütközést, mert a matekleckét, dolgozatírásokat sem lehet mindig hozzáegyeztetni mindenféle stratégiához. A lelkifröccs szükségletek sem határozhatók meg előre időpontilag.A főzés, mosás takarítás szintén veszélyes sportok tradelés közben! (tudom a Nők máris kikombinálták a tutit: tegyem az utóbbiakat hétvégére. Jogos. Egy a baj, általában hétvégén is dolgozom. (rendezvények amiket nem én szervezek.)
    (+ + +) Ugyan mi értelme lenne nélküle?? Rengeteg pozitív energiát ad ez a helyzet és 100 többet ér mint amivel az Fx grál kecsegtet.
    2. Párkapcsolat.
    (-) Sajnos nem élünk együtt. 4 éve ingázok. A visszút időpontja sajnos üti az egyik legeredményesebb idősávomat. Sofőrre nincs pénzem, a trading and drivingot meg jobb nem erőltetni.
    (+ + +) Fenti dolgot leszámítva minden szuper.(ha nem baj ezeket nem részletezném ki
    Forex szempontjából megvizsgálva a Ő az egyetlen aki zokszó nélkül elviseli a kereskedési betegség összes tünetét. Nem utolsó sorban: szeretem.
    3. Munkahely (- - -)
    Időpontilag szinte teljesen kiszámíthatatlan. Néha napokig GPRS lefedettségű területeken, van mikor pár órás alvásokkal napokig. Hiába vagyok résztulaj benne, gyakorlatilag rabszolgának érzem magam. Ennek a helyzetnek az összes frusztrációja nemritkán negatívan hat ki a kereskedésre is. Amikor rá gondolok lényegében egy le nem zárt 100 ezer eurós pozió lebeg a szemem előtt. Ez viszont lehet csak virtuális, mert vevő hiányában nagy a spread. Az elmúlt 5 évben semmi olyan kihívást nem adott, aminek a megoldására többet kellett gondolkozni 5mp-nél, viszont rengeteg mentális probléma forrása.
    (+)
    Sok szép, érdekes helyre jutottam el általa. Nagyobbrészt itthon , de Magyarország is szép!

Hozzászólás

Jó lesz ez, csak folytasd!

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Jó lesz ez, csak folytasd!
        Köszönöm a biztatást!

Egyébként kíváncsi lennék, hogy hasonló háttérhelyzetből próbálkozik e valaki??
        Munka és család mellett.
        Nem szivesen lennék persze munkanélküli sem.
        Munkanélküliként, szűkös anyagi háttérrel belekezdeni ebbe az egészbe=biztos bukás. Ez 100%.
        Ami nagy kérdés számomra, hogy lényegében sikeres hétköznapi élettel a háttérben lehet e előrébb lépni itt is.
        A jelenlegi tempónál többet beletenni nem tudok. Ami egyébként nem kevés. Facebook kikapcsolva, hobbik leredukálva, amikor tehetem, szinte csak ezzel foglalkozom egész nap. Időtartamilag simán kijönne belőle mégegy munkahely. Tudom ez így szintén matematikailag képtelenségnek hangzik (mint a 20-30milliós kijelentésem valamiről, miközben veszteséges vagyok), de sajnos igaz.
        Munka közben amikor lehet, folyamatosan mozognak a grafikonok. Sokszor még a hátizsákban is járatom amikor én mozgok erre-arra.
        Ha trédelni nem is lehet mindig, de fórumokat, stratégiákat olvasni, tesztelni mindig adódik alkalom.

Vajon mi lehet ebből a kiút??
        Pár hete rájöttem, ez olyan mintha a drogos lennék.
        Tudom már késő. Semmi esélyem leszokni.
        Végig vettem a lehetőségeket.

1. talán át kellene állni a másik oldalra, és árulni. IB, ügynök stb.
        anyagilag biztos jó, de a függőségtől nem szabadítana meg. Ráadásul ugyanúgy rabszolgának érezném magam. Nem nekem való.

2. Belekezdeni valami másba. Szinte minden hónapban van bombasztikus hagyományos/virtuális ötletem amivel rengeteget lehetne kaszálni. Sajnos a Forex-al összehasonlítva egyik sem ígér olyan gyors megtérülést, és nyilvánvalóan a lehetséges maximum elérhető potenciál is kisebb.
        Tudom, hülye vagyok .......4 éve nyomom nap mint nap, és mégis gyors megtérülésről álmodok.
        Hiszen már itt van a kezemben, nap mint nap és ma is éreztem, hogy nagyon közel van......
        Szóval elvérzik, porosodik az összes hagyományos ötlet.
        Nincs menekvés.

3.vajon mit lehet még tenni?? Végigvettem mindent. Egyetlen lehetőség maradt. Átkerülni a nyertes oldalra. Persze a függőség az maradni fog. Sőt, ha sikerül egy darabig biztos nagyobb is lesz. Viszont ismerem magam. Ha valami sikerül, onnantól már nem motivál annyira.
        Ennyi kudarc és negatjv tulajdonság után vajon mi az amiben bizhatok, amire alapozhatom, hogy talán jobb vagyok mint az átlag, amitől összejöhet egyáltalán.

Nézzük hátha akad vmi:

anno voltam Csillebércen matekversenyen. A jó matek itt biztos hasznos.

Voltam városi sakkbajnok is, a stragéi elemzéssel sem lehet gond.

Kockázat tűrő képesség: átlagon felüli.

Kitartás: van még legalább ennyi mint eddig, illetve mint már látom függőként: akármennyi! Mindig is hosszú távú projectjeim voltak, bár ezt rövidebbre terveztem

Vizuális memória: 10/10 (nyerő gyertyaalakzatok és szexuális emlékképek beégve örökre)

Illetve van még egy előnyöm a többséggel szemben. Kb 17 éve programozok.
        Néha hobbiból, néha muszájból, de ez napi-heti szinten jelen van.
        Ebben szerénytelenség nélkül mondhatom hogy nagyon penge vagyok.
        Ha bármilyen leprogramozható problémába ütközök, én már pillanatokon belül a kész végterméket, felületet látom magam előtt. Újabban már csak fejben készítem, tesztelem őket. Sajnálom az időt a megvalósításukra. (ez most nem reklám volt, senkinek a super tesztelnivaló ötlete nem érdekel, mert sajáttal is tele a padlás évtizedekre előre)

Szóval egy pár hete rádöbbentem, hogy valamit kezdeni kellene ezzel az egésszel. És támadt egy zseniális gondolatom:
        Sok dolgon változtatni ripsz-ropsz nem tudok, de mi lenne ha nem kísérleteznék többet élőben, hanem csak azokat a dolgokat trédelném, amik az 1-2 ezernyi éles kötés alatt memorizálódtak mint biztos nyerő szituációk??

Hozzászólás

Nincs elég időd, de tudsz programozni... mért nem foglalkoztál eddig automatizált kereskedéssel? Lehet tudnál nyerő robotokat írni, csak kéne valami kezdő lökés (tanfolyam).
          Ha pedig minuszos vagy, nincs értelme a pénzt égetni tovább, back to demo.

Hozzászólás

igen próbálj meg programokat írni. Azt nem értem miért nem ez volt már az elején számodra az irány ha jó programozó vagy?
            Jómagam napi 15 órában programokat írok immáron kb. több mint 15 éve (de ha beleszámolom a főiskolát, és Comodore basicet akkor még több is) ebből már kb 50 % forex+ 50% egyéb..
            Jómagam a manuális tradelést mindig olyan célból csináltam ami támogatja a robotos rendszereinket....azt csinálom amihez már amihez óvódás korom óta a legjobban értek ennyi...
            http://www.myfxbook.com/members/hoodini

Hozzászólás

Ha vannak nyerő alakzataid, akkor miért a fórumos seniorok tradejeit kötöd? Vagy mit kötsz? Ha tudod, hogy azok nyerők, akkor azokat kötöd és kész.
              Ja ez a titulus dolog ne tévesszen meg, van aki már "nem kispályás" de még éles számlát nem nyitott, szóval ezeket a véleményeket fenntartással kezelném, mint az egész fórum hozzászólásokat függetlenül attól, ki írta. A tuti jelekkel az a baj, hogy pont akkor nem jönne be amikor ráteszed all in..de előtte 100-ből 100 bejött.. Több profi is irta már, hogy egy-egyezéssel is lehet brutál nyerőbe lenni, most ezt kutatom, hogyan, mert ez ellentmond annak, hogy 50% találati arány hosszutávon.. A belépő tényleg nem számít, gyakorlatilag a mt4 betöltése után azonnal be is lehetne lépni, a kilépő a lényeg de erre tényleg az embernek magának kell rádöbbenni, addig úgyis csak hülyeségnek tartja.

Hozzászólás

Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Több profi is irta már, hogy egy-egyezéssel is lehet brutál nyerőbe lenni, most ezt kutatom, hogyan, mert ez ellentmond annak, hogy 50% találati arány hosszutávon.. A belépő tényleg nem számít, gyakorlatilag a mt4 betöltése után azonnal be is lehetne lépni, a kilépő a lényeg de erre tényleg az embernek magának kell rádöbbenni, addig úgyis csak hülyeségnek tartja.
                1:1-ben akkor lehetsz nyereséges, ha jobb a találati arányod 50%-nál, ez logikus. A hosszú távon 50% nem feltétlenül igaz. Ha van egy jó edge, akkor lehet jobb a találati arányod. Továbbá segít a gyors BE is. Én most ebben az irányban tapogatózok.

Van olyan is, amikor nem számít a belépő, ilyet én is csináltam, élesben is, 1:1-re mentem, és elég jól álltam, de elfogyott a bátorságom, félbehagytam a diszkrecionális kereskedést

Hozzászólás

Mást azért sem érdemes követni, mert nem tudod a belépési okait, sem a kilépési kritériumait.

"Ami ma igaz volt, holnap már lehet h nem az."

Itt minden folyamatosan változik.

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Van olyan is, amikor nem számít a belépő, ilyet én is csináltam, élesben is, 1:1-re mentem, és elég jól álltam, de elfogyott a bátorságom, félbehagytam a diszkrecionális kereskedést
                    Lehet félreérthető volt, de nem arra gondoltam, hogy random benyitok fix 1:1 tp-sl-el, hanem azt is managelem, ráépítek felezem stb.

(Mi az az edge?)

Hozzászólás

Edge = piaci előny.

Csak pozíciómanageléssel nem lehet keresni.

Hozzászólás

kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Munkanélküliként, szűkös anyagi háttérrel belekezdeni ebbe az egészbe=biztos bukás. Ez 100%.
                        Ez így egyáltalán nem igaz.

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Edge = piaci előny.

Csak pozíciómanageléssel nem lehet keresni.
                          Mi kell még hozzá? rutinon kívül

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ez így egyáltalán nem igaz.
                            Kezdőként majdnem mindenki veszít.

Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mi kell még hozzá? rutinon kívül
                            Mármint a helyes kereskedéshez?

Türelem, lényeglátás. Meg jó sok rutin.

Hozzászólás

[QUOTE=GP57;42066

Türelem, lényeglátás. Meg jó sok rutin.[/QUOTE]

Én azt hittem ezek triviális dolgok

Hozzászólás

Working...