Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A legjobb tanács amit valaha kaptál / adnál.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• A legjobb tanács amit valaha kaptál / adnál.

Helló!

Szimplán kíváncsiságból indítom a topic-ot. Ha meg lehetne nevezni 1, azaz egyetlen egy tanácsot, ami megváltoztatta trading-ed, illetve amire tradinged alapozod, mi lenne az?

Lehet hogy ezt valaki mástól hallottad és te is tájöttél a mögöttes tartalomra, lehet hogy személyes tapasztalat, nem számít.

Enyém:
    "Trading is not about being right, it's where others are wrong."

Hali!

Az én kereskedésemet egyértelműen a money management változtatta meg!

A tőkéd adott százalékát kockáztasd,és azt minden trade-ben nagyon potosan tartani kell!!

Hozzászólás

"Egyszerűen kellenek a relatív nagy nyerők, az átlagos vesztőkhöz képest, hogy stabilan pozitív lehessen az egyenleged." - Pintér Péter

Attól, hogy kisebb idősíkot nézel, az igazán jó helyzetek nem alakulnak ki hamarabb a charton. - én

Hozzászólás

A Piac mániás depressziós.

Hozzászólás

1, Ha jól ismered a piacot és önmagadat nem, örökké vesztes maradsz.

2, Ha félelmeidet a piac táplálja és a mindennapokban a biztonságot keresed, soha nem fogod jól érezni magad a bőrödben és nem lehetsz így sikeres kereskedő.

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A Piac mániás depressziós.
            ...By Richard Fischer...

http://www.reuters.com/article/2013/...95N11E20130624

Érdemes az ilyet idézőjelbe tenni. Ha másért nem, a tisztelet miatt (is).

http://hu.wikipedia.org/wiki/Id%C3%A9z%C5%91jel

Hozzászólás

1. Ed Seykota: A legtöbb ember a piacokat akarja megérteni, ahelyett, hogy pénzt keresne.
              2. James B. Rogers: Az egyik legjobb szabály amit bárki megtanulhat a kereskedésről, hogy ne csinálj semmit, abszolút semmit, hacsak nincs valami teendő.

Hozzászólás

Szerencsésnek érzem magam, mert sok jó tanácsot kaptam, nem tudnék ezek közül egyet a többi fölé emelni, mert mind fontosak.

Legjobb tanács amit adhatok: aki nem engedheti meg magának, hogy veszítsen (pl felesége nem bírja idegileg...) vagy ha tömérdek időt és energiát nem tud belerakni a szakma elsajátításába, az inkább el se kezdje!

Frappáns aforizma: "You don't need a weatherman to know which way the wind blows..."

Legfontosabb saját konkluzió:
                A tőzsde színtiszta pszichológia, amiben az nyer, aki a legnagyobb hal(ak) agyával tud gondolkodni (...)

Hozzászólás

Ez egy nagyon érdekes cikk, ma láttam az origon érdemes elolvasni!

http://www.investor.hu/news/20140118...rigo_cimlapbox

Hozzászólás

Amit kaptam: "A piacnak mindig igaza van"

Közhelynek tűnik (az is), de nagyon hasznos. Ha veszteséged van, akkor ne kösd az ebet a karóhoz. Ha nyereségben vagy, akkor annak is oka van, történetesen, hogy jó volt az elképzelésed.
                    Ez segít helyretenni a félelem, reménykedés alapból visszás irányát, ami szerintem az alapja annak, ha valaki nyereséges akar lenni.

Nem szeretek tanácsot adni, mert akkor úgy tűnhet, hogy többet tudok másoknál. Pedig ez nincs így. De ha valaki nagyon nyaggatna, akkor azt tanácsolnám, hogy
                    "Engedd el"

Hogy mit? Mindent. A lezárt/futó vesztes pozit, de a nyerőt meg pláne. De leginkább engedd el saját magad. Ha képes vagy poziban ülve fesztelenül beszélgetni bármiről, akár komolyabb gondolkodást igénylő témáról is, akkor jó úton jársz.
                    És engedd el a gondolatot is, hogy pénzről szól, amit a charton látsz!

Hozzászólás

1. Ha a demón sem emelkedik a profitgörbéd, ne éld bele magad, hogy az élesen fog!

2. Ha a demón emelkedik a profitgörbéd, ne éld bele magad, hogy az élesen is fog!

Hozzászólás

1.
                        a piaci mozgás kiszámíthatatlan. senki nem tudja a jövőt.
                        ennek felismerése és elfogadása az egyik legnagyobb lépés a sikeres tradinghez.

2.
                        a veszteséget zárd el(kockázatkezelés). a nyereségeket hagyd futni(pszichológia).
                        ezzel az elvvel elég tradeszám(pl. 15db) esetén a piacot "megverjük" idősíktól,instrumentumtól függetlenül, mert ez színtiszta matek és a matek sosem téved.

Hozzászólás

Érdekes mennyire másként közelíti meg mindenki az ármozgást

Én azt mondom h márpedig véletlenek nincsenek

Hozzászólás

Erre nagyon emlékszem:
                            Amikor megláttam a naplóból azt, hogy: ha folyamatosan betartom a szabályaimat, akkor bizonyos ciklusonként egyszerűen nem tudok veszíteni. (pénzt)

A sikeresség szempontjából ugyanolyan fontos, hogy mit csinálok amikor nem a gép előtt vagyok, mint amikor a konkrét tradefolyamatokat végzem. Minden fontos együtt.

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Érdekes mennyire másként közelíti meg mindenki az ármozgást

Én azt mondom h márpedig véletlenek nincsenek
                              Szerintem meg Sindlernek és Neked is igazad van.
                              A piaci mozgások determináltak, csak nincs meg hozzá a képlet senkinek...épp ezért kiszámíthatatlan is egyben.

Hozzászólás

Working...
                              X