Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• woodcock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez jórészt csak egy elméleti töprengés. Van-e olyan hely, időpont, termék stb. a piacon, ami akár a legkisebb nyereséget is eredményezné, gyakorlatilag biztosan.

1 pip nyereség 50-es tőkeáttétnél egyébként 0,4 % profitot jelent, ami nem kevés, de most nem akarok eddig elmenni. MM sincs hozzá.

Az, hogy a bróker örül, engem nem zavar.

Tulajdonképpen még a napi egy pip sem kell, ha ez probléma. Csak találjunk egy (gyakorlatilag) biztos pontot. Ha már a találati aránynál nem sikerült, talán itt.
    Hi,

biztos pontot nem fogsz találni, de kicsit ugy érzem nem is a helyes irányban keresgélsz. A trédelés lényege, hogy valószínűségeket gyűjtögetsz. arra már rájöttél a fenti bejegyzésekből, hogy 50% alól indulunk, de ehhez szerencsére lehet gyűjtögetni kis valószínűségeket: +10% ha trendirányba, +10% ha fontos szinten, +10 ha... es igy tovább. Ha mindezt párosítod a találati arányodból visszaszámolt elvárt risk rewarddal akkor rogorózus MM mellett 70%+ valószínűségi trédekre fogsz hajtani magas RR esetén ( 1:3 felett, de a kérdéseidből ítélve inkább 1:5 kellene) .. az eredménye nem az hogy holnap már ferrarival mész a tesco-ba hanem hogy emelkedni fog az equity curve-d.

Ez igy működik. Ennél hatékonyabb pörgésre ajánlom a tarott kéártyát, kisebb kecskeáldozatot az ősi isterneknek, Horvath NoLoss Andris-t, goa zen bongat és robot fejlesztést vagy a klasszikus kísérletet majmokkal.

Hozzászólás

• Köszönöm, értelmes dolog amit írsz.

Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hi,

a kérdéseidből ítélve inkább 1:5 kellene) ..
      Ne hagyd magad becsapni a kérdéseimtől...

Hozzászólás

Ez jórészt csak egy elméleti töprengés. Van-e olyan hely, időpont, termék stb. a piacon, ami akár a legkisebb nyereséget is eredményezné, gyakorlatilag biztosan.

1 pip nyereség 50-es tőkeáttétnél egyébként 0,4 % profitot jelent, ami nem kevés, de most nem akarok eddig elmenni. MM sincs hozzá.

Az, hogy a bróker örül, engem nem zavar.

Tulajdonképpen még a napi egy pip sem kell, ha ez probléma. Csak találjunk egy (gyakorlatilag) biztos pontot. Ha már a találati aránynál nem sikerült, talán itt.
        Nekem Janoval ellentétben nincs bajom a dolgokat másként közelítőkkel, sőt. Lucem stratégiája is nagyon tetszett, próbáltam elfogadni a gondolkodást, nem ment. Valamiért nem, bár én is egy stratégiámban stop nélkül kereskedem. Ja, kettőben, de azt mástól tanultam
        Szóval ha jól értem keresnél egy biztos pipet amire 50 szeres pénzt bíznál. (10000 dolláros számlán 5 lotos pozíció) A bajt ott látom, hogy mivel tuti biztos sosem lesz, nehéz lesz jó MM-et találni a dologhoz. Nem gondolom, hogy létezik 100%-os 1 pip. (3 kell a spead miatt legalább) Nehéz ügy.
        Mindenképpen magasabb idősíkon keresgélnék setupot, mondjuk 4 órás gyertyák közt. Ha mégis rossz az irány csak kileng még pár pipet az árfolyam.

Hozzászólás

Köszönöm, értelmes dolog amit írsz.

Ne hagyd magad becsapni a kérdéseimtől...
          nyugi a szalonka az egyik kedvencem.

Hozzászólás

• woodcock! Most olvasom, hogy több mint 1 éve már Te magad leszögezted, hogy belátható kötésszámnál és véletlenszerű belépéssel az 50-50% találati arány elképzelhetetlen a nagy számok törvénye szerint. (eloszlás, stb.) Mi a különleges oka, hogy elővetted újra a témát?

Itt

Hozzászólás

• Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nekem Janoval ellentétben nincs bajom a dolgokat másként közelítőkkel, sőt. Lucem stratégiája is nagyon tetszett, próbáltam elfogadni a gondolkodást, nem ment. Valamiért nem, bár én is egy stratégiámban stop nélkül kereskedem. Ja, kettőben, de azt mástól tanultam
              Szóval ha jól értem keresnél egy biztos pipet amire 50 szeres pénzt bíznál. (10000 dolláros számlán 5 lotos pozíció) A bajt ott látom, hogy mivel tuti biztos sosem lesz, nehéz lesz jó MM-et találni a dologhoz. Nem gondolom, hogy létezik 100%-os 1 pip. (3 kell a spead miatt legalább) Nehéz ügy.
              Mindenképpen magasabb idősíkon keresgélnék setupot, mondjuk 4 órás gyertyák közt. Ha mégis rossz az irány csak kileng még pár pipet az árfolyam.
              ehh bogyóka, miből gondolod, hogy bajom lenne a dolgokat másként közelítőkkel? itt Szegeden ha kimegyek a Pick/MKB meccsre a kis piros pólómban meg a kis piros sálamban (mert igenis a himnuszt magyar ember ott énekli el ebben a hazában ahol akarja) én igenis elviselem a kékpólósokat és értékelem hogy másként gondolkodnak. Kedvelem őket a sarki kocsmában meccs előtt és a kis lógó orrukat meccs után... hehehe

gondolom ebből tudod mi a helyzet... tesó..

Hozzászólás

belátható kötésszámnál és véletlenszerű belépéssel az 50-50% találati arány elképzelhetetlen a nagy számok törvénye szerint.
                Nem elképzelhetetlen, csak nem biztos.

Nincs különleges ok, csak időnként eszembe jut, és megpróbálom, hátha akad egy nálam sokkal okosabb ember, aki elolvassa és ötlete támad. Például lehet, hogy használható lenne az 50 %-tól való relatív eltérés biztos csökkenése, de én nem jövök rá, hogyan.

Hozzászólás

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ehh bogyóka, miből gondolod, hogy bajom lenne a dolgokat másként közelítőkkel? itt Szegeden ha kimegyek a Pick/MKB meccsre a kis piros pólómban meg a kis piros sálamban (mert igenis a himnuszt magyar ember ott énekli el ebben a hazában ahol akarja) én igenis elviselem a kékpólósokat és értékelem hogy másként gondolkodnak. Kedvelem őket a sarki kocsmában meccs előtt és a kis lógó orrukat meccs után... hehehe

Rosszul fogalmaztam, természetesen nincs bajod csak finoman megpróbálod Jano stílusban a "helyes" útra terelni. De mi a helyes út? Sokan leírták már: nem a hogyan a lényeg hanem hogy emelkedjen az egyenleggörbe.

Juteszembe tegnap hogy is volt a lógó orr?

Hozzászólás

Rosszul fogalmaztam, természetesen nincs bajod csak finoman megpróbálod Jano stílusban a "helyes" útra terelni. De mi a helyes út? Sokan leírták már: nem a hogyan a lényeg hanem hogy emelkedjen az egyenleggörbe.

Juteszembe tegnap hogy is volt a lógó orr?
                    28:24 re nyertünk. mondtam, h piros a sálam bogyóka, és Katanics volt a fizikatanárom. ennyi.

Hozzászólás

• Nekem más kérdésem lenne: MT4 -en kívül milyen platformokon lehet gridezni, hedge-elni, vagy legalább csak egyiket, csak másikat?
                      Mt5-ben pl. nem lehet hedge, grid is csak összevont pozikkal, ha jól tudom.
                      Mi van még, ahol éppúgy lehet, mint MT4-ben?
                      (Csak mert úgy tudom, kezdik ezt kiszorítani végleg Metaquotes-ék...)

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nekem más kérdésem lenne: MT4 -en kívül milyen platformokon lehet gridezni, hedge-elni, vagy legalább csak egyiket, csak másikat?
                        Mt5-ben pl. nem lehet hedge, grid is csak összevont pozikkal, ha jól tudom.
                        Mi van még, ahol éppúgy lehet, mint MT4-ben?
                        (Csak mert úgy tudom, kezdik ezt kiszorítani végleg Metaquotes-ék...)
                        Protrader,(Bpforex) itt van forx cfd, én ezt használom, és forex fx instrumentum, tehát szinte minden devizapárra két instrumentum van. Így megoldható, részben, azért vannak furcsaságok
                        Pl: cfd esetén, ha TP vagy SL van megadva több pozira ugyanazon cfd instrumentumon, mindenképp a legrégebben nyitottat zárja elsőre, de azonnali, piaci áras megbízással le tudod zárni kézzel az utoljára megnyitottat. Swapot minden nap jóváírja, vagy levonja a számládról.

fx pároknál pedig ha nyitottál egy pozit, és nyitsz egy újabbat akkor összevontan, átlagáron tartja nyilván már a két pozit egyben, ennek egy részét tudod később zárni. Swapot itt úgy számolja el, hogy esténként lezárja és swapnak megfelelő mértékben odébb újra nyitja a pozit (itt nem fizetsz a zárás-nyitás miatt spread-et) így nem követhető a charton, hogy hol is nyitottad eredetileg a pozit.

Hozzászólás

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          fx pároknál pedig ha nyitottál egy pozit, és nyitsz egy újabbat akkor összevontan, átlagáron tartja nyilván már a két pozit egyben, ennek egy részét tudod később zárni. Swapot itt úgy számolja el, hogy esténként lezárja és swapnak megfelelő mértékben odébb újra nyitja a pozit (itt nem fizetsz a zárás-nyitás miatt spread-et) így nem követhető a charton, hogy hol is nyitottad eredetileg a pozit.
                          Hááát, igen, nagyjából ilyen az MT5 is, ha jól tudom. Épp ez lenne a nem túl jó (nekem legalábbis).

Hozzászólás

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            28:24 re nyertünk. mondtam, h piros a sálam bogyóka, és Katanics volt a fizikatanárom. ennyi.
                            Hopp, bocsánat A színre nem figyeltem csak valamiért annyira kötöttelek Szegedhez...

Hozzászólás

Hopp, bocsánat A színre nem figyeltem csak valamiért annyira kötöttelek Szegedhez...
                              igen, ez a bias. tipikus tréder hiba. rêszinformáxiókból összeállított kėp. hogy ez igaz, vagy az, vagy egyáltalán bármelyik.. vagy mindkettő... vagy egyik sem... tulajdonképpen teljesen mindegy. főleg a fundamentális trédereknél szokott előjönni, és aztán széthirdetik a postjaikban, a dolog továbbterrjed és a végén már nem is tudják kitől származik, vagy mire vonatkozik. az arany a legjobb példa erre...

... csak ugy mondtam

Hozzászólás

• Sziasztok

Pár hónapja foglalkozok a forexel és lenne pár kérdésem a SR szintekkel kapcsolatban. D1-től kezdem felvenni és az a gondom hogy ezek a zónák nekem túl szélesek ha mindent rendesen bele akarok venni. Régebbenn több volt az ilyen zóna a csártomon mint a szabad terület de ennek így nem sok értelme volt . Azóta próbálom pontosabban felvenni de például a csatolt képen amit bejelöltem a nyíllal, 30 pip széles a zóna. Szerintetek jók ezek a zónák így? Mennyire fontosak a régebbi csúcsok és völgyek, mennyire menjek vissz az időben? Talán jobb lenne H4-től kezdeni szűkebb és pontosabb sávokkal? Örülnék pár jó tanácsnak a tapasztaltabbaktól, köszi
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X