Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Megnéztem, ez a belinkelt tényleg többet tud

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Parancsolj.
      Ez szerintem még többet is tud annál ami kell neked:

https://www.earnforex.com/metatrader...ze-Calculator/

De ha javasolhatok valamit, próbálj arra rászokni hogy fejben, vagy legrosszabb esetben egy számológéppel 10 másodperc alatt kiszámolod +/-10%-os tűréssel hogy hány lot az ami neked kell.
      Kösz, ez jó lesz.

Hozzászólás

• Brett001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nincs olyan EA vagy indi, amivel ezeket még az tréd indítása előtt megszerkeszthetem, kiszámolhatom dollárban?
        Styann01 Infoboard EA-ja többek közt gyönyörűen méretez pozíciót is.
        Eredeti topik...
        Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Meglep, hogy valaki ilyesmit használ. Kezdőknél ellenőrzés céljából még érthető. Ennek fejben pick-pack kell mennie, hiszen ennél sokkal fontosabb dolgokra kell figyelni.

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Meglep, hogy valaki ilyesmit használ. Kezdőknél ellenőrzés céljából még érthető. Ennek fejben pick-pack kell mennie, hiszen ennél sokkal fontosabb dolgokra kell figyelni.
            Az elején még tetszenek az embereknek a sok "csilivili" a charton.
            Később ez már zavaró, meg szükségtelen.
            De inkább egy ilyen, minthogy 0.1 lot helyett véletlenül 10 lotot nyisson.

Gondolom neked már nincs ilyen segédeszköz.
            Nekem sincs.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Az elején még tetszenek az embereknek a sok "csilivili" a charton.
              Később ez már zavaró, meg szükségtelen.
              De inkább egy ilyen, minthogy 0.1 lot helyett véletlenül 10 lotot nyisson.

Nekem sincs.

De inkább egy ilyen, minthogy 0.1 lot helyett véletlenül 10 lotot nyisson

Ha ez még esélyes valakinél a számításból fakadó „nehézség” miatt, akkor az elején van, és talán érdemes egy kalkulátorral ellenőrizni. Éles kereskedés szóba sem jöhet.
              (nem arra gondolok, amikor valaki egyéb okokból hibázik, nem pedig a számítási „nehézségekből” fakadóan.)
              Kalkulátorral vagy anélkül, de meg kell tanulni, azután továbblépni. Mindenki átesik ezen.

Soha nem is volt. Az elején alkalmanként ellenőriztem valamelyik bróker honlapján elérhetővel. Valamint a demónál úgyis kiderült, hogy jól számoltam-e.

Nekem sincs.

Megleptél, nem gondoltam volna. Szeretsz kockáztatni.

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Meglep, hogy valaki ilyesmit használ. Kezdőknél ellenőrzés céljából még érthető. Ennek fejben pick-pack kell mennie, hiszen ennél sokkal fontosabb dolgokra kell figyelni.
                Idősíktól is függ, de felesleges fejben számolgatni, mert azzal csak magunkat fárasztjuk. Vannak megoldások, amik gyorsabbak, mintha fejben számolnánk és közben a inkább a megfelelő mentális állapotra tesszük a fókuszt. Na az viszont hasznosabb.

Hozzászólás

• Kösz mindenkinek a segítséget, de egy kis félreértést szeretnék eloszlatni. Annyira nem vagyok kezdő, hogy ne tudjam, hogy bizonyos % kockázat mellett mekkora lot-ot válasszak. Az SL/TP elhelyezés is megy, egyszerűen csak az info megjelenítés jól jön. Ahogy írtam, mikor a pozíció megnyitása után húzgálom az egérrel a sl/tp-t, tudom én hova akarom húzni, csak jó látni a dollár értéket is. Itt gondoltam arra, hogy van-e olyan EA vagy indi, ami már a pozi megnyitása előtt tájékoztat... esetleg egérrel vonal húzogatós, hogy na oda akarom a TP-t és közben a kijelzőn tekernek a számok pipben meg dollárban.

Hozzászólás

• Hehe, akkor csak én vagyok ennyire mazochista, hogy század lotra pontosan nyomom a mai napig is forexen mindegy a számlaméret.

Század lotoknál már ennyire pontos nem vagyok, én nem tudom kiszámolni gyorsan Mondjuk 'gyorsan' eleve ritkán nyitok. Amúgy jelentősége nincs, csak a megszokás.

Még jó, hogy határidőn nincs mit ezen gondolkodniXD

Hozzászólás

• FXZ Risk Manager 1.7

Skalpoláshoz és pozimanageléshez ez korrekt cucc. Van benne pár olyan dolog, amit én javasoltam a fejlesztőknek. Nem ingyenes, de akit ez földhöz vág, az mégis mit keres itt?

Hozzászólás

• A Forex RiskA is újra kapható. Klubtagoknak féláron.

Hozzászólás

• Pamm

Sziasztok!

Tud valaki egy kicsikét segíteni?

Nézegettem MT4 alapú PAMM/MAM számla kezelési rendszereket és a brókerek, akik érdekelnek, hivatalos alapkezelői papírokat szeretnének látni (Financial services license or legal opinion in the operating jurisdiction) Aki jártas ilyen ügyekben az tudna egy kis útba igazítást adni, hogy milyen engedélyek és egyéb jóságok szükségesek pontosan az ilyen jellegű operációkhoz?

köszönet

M

Hozzászólás

• MassEffect eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!

Nézegettem MT4 alapú PAMM/MAM számla kezelési rendszereket és a brókerek, akik érdekelnek, hivatalos alapkezelői papírokat szeretnének látni (Financial services license or legal opinion in the operating jurisdiction) Aki jártas ilyen ügyekben az tudna egy kis útba igazítást adni, hogy milyen engedélyek és egyéb jóságok szükségesek pontosan az ilyen jellegű operációkhoz?

köszönet

M
                            Magyarországon ez esélytelen! Gyakorlatilag egy pénzintézetet kell alapítanod ilyen tevékenységhez.

Hozzászólás

• MassEffect eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!

köszönet

M
                              Told amcsiknál határidős piacokon Ott 11 emberig és/vagy 450e $-ig (a számok nem pontosak, de a nagyságrend kb ez) nem kell igazából semmi, hogy kezeld mások pénzét. Efölött egy hedge fund, vagy CTA kell amcsiknak is. Többi piacon nem tudom, hogyan van náluk.

Hozzászólás

• Köszönet a válaszokért

Hozzászólás

Working...
                                X