Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Ezen az oldalon van amit keresek : https://elemzeskozpont.hu/fxmt4apps/index.html

Hozzászólás

• Lenne kérdésem a megfelelő topicban, de inkább nem.
      Vállalva hogy kikerülök a csalásfára.
      Beszarok ennek a pozíciónak

Ez lehet valami kárpótlás a régi sérelmekért....

Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• az élethez kell egy kis szerencse is

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

[/IMG]
          latod latod, olykor csak jol jon a borker a spread tagitasa... Szep volt!

Hozzászólás

Lenne kérdésem a megfelelő topicban, de inkább nem.
            Beszarok ennek a pozíciónak

Ezt ''elcsípted OSZI'' ... de tartod még? most vagy egy magas B vagy egy mély C eldönti a további short utját

Hozzászólás

• re: Ezt ''elcsípted OSZI'' ... de tartod még? most vagy egy magas B vagy egy mély C eldönti a további short utját.

Áhh...végzett vele a stop.
              Kár volt örömködnöm rajta, mert a valóság a következő:
              Én csak azt hittem, hogy 2 pippel jobb áron kaptam meg mint a legjobb amin lehetett.
              Kiderült hogy a grafikon amit nézek egy figyinget sem ér,
              mert a saját maguk által közölt teljesítési ár jobbat mutat.
              A stoppos irányra könnyű a csúszást ráfogni a spreadre, de ezt képtelenség logikusan megmagyarázni.

Azt hogy MT4en van STOPvadászat eddig is értettem, és lassan kezdem kapisgálni azt is hogy miért kapcsolódott be a "limitvadászat" opció.
              Egy ideje trendvonalas indikátorokkal nyomom, de most a hétvégén teljesen bekattantam és felnyomtam kb 30 féle új vonalhúzót, elliottot, ferdefiobo****t
              Ezeket mind látják. Lehet közte volt a grál és mostmár rámkapcsolták a gyertyabuzerátort hogy nekem személyesen meghajlítsák a téridő egyenletet. Innentől figyelgethetem éppen hol törik/pattan vissza.

A magyarázat folytatása ennél még fokkal betegebb
              de mivel ez már a második ilyen eset, ezért statisztikailag nagyon rossz fényszöge van.
              Szóval próbálkoztam levideózni vajon mi történik az M15 gyertyával, ha idősíkot váltok, és visszaváltok,
              ha kitörlöm a history centerből, majd újra letöltöm....
              A video nem úgy sült el ahogy számítottam.
              Más lapot húztak...... bár már jártam így egyszer egy másik brókernél....
              Áttettek safe üzemmódba.....
              Hogy ez mit jelent?
              Azóta ha elindítom az MT4et csak 1 ablak töltődik be.
              Ha bármit szeretnék, pl: Terminál, Indikátorok, piacfigyelő, vagy akár csak a tools eszközök.......amiből pl mindegyiket egyesével kell megnyitnom ha látni akarom...... Kb 25 kattintás minden egyes újraindítás után mire feláll a régi rendszer.....
              A default, majd újramentett chartbeállításokat sem tölti be magától.
              Merő kín szenvedés lett az egész.
              Programozástechnikailag nem nagy kunszt a letölthető 1-2 tucatnyi populár videorögzítőket figyelni a processzek között majd ****zni.
              Vettem a lapot, nem videózok többet.

Azt kell hogy mondjam:
              Brokerek - Kockás
              1 : 0

tolhatom innen is a biciklit.

Hozzászólás

• Sziasztok! Egy könyvben olvastam egy mondatot, de már nem emlékszem a könyvre, és a mondat első felére, pedig nagyon érdekelne. A mondat második fele: "....ennek a megértése több időbe került, mint....stb"

Valakinek nem ugrik be véletlenül?

Hozzászólás

• Sziasztok!
                  EU-n kívüli megbízható brókercéget keresek ahol lehet 1:500-as tőkeátéttel kereskedni.Ha az ESMA behozza a korlátozásait akkor az EU-s cégek nem lesznek jók a stratégiámnak.

Hozzászólás

• Petra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!
                    EU-n kívüli megbízható brókercéget keresek ahol lehet 1:500-as tőkeátéttel kereskedni.Ha az ESMA behozza a korlátozásait akkor az EU-s cégek nem lesznek jók a stratégiámnak.
                    Ausztrália.
                    De elkezdte az USA, most az EU - majd szép lassan folytatja a többi, nm banán-köztársaság is, ez a tendencia, szerintem. Már csak az a kérdés, hogy előbb vagy utóbb...

Érdemes a stratégia átalakításán gondolkodni,legalábbis én ezt teszem. Nem egyszerű,de muszáj.

Hozzászólás

• A svájci brókercégekre is hatással van az ESMA?

Hozzászólás

• Azok is jók lehetnek. Vagy majd az angolok, 2019 után.

Hozzászólás

• Petra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!
                          Az igazság az, hogy ha nem EU-s brókercéghez akarsz menni, akkor automatikusan az angol részlegre fogsz kerülni. Pepperstone is egy ausztrál cég, de a regisztrálás után egyből az angol részleghez helyeznek el, ahol ugyanúgy az FCA szabályoz, így az ESMA szabályai fognak érvényesülni, ha bevezetik.

A megoldást már nem is itt keresném, hanem a határidős piacon. A forex iparágat magát ezzel a változtatással gyökeresen megváltoztatják. 1:30 azt jelenti, hogy egy sima EURUSD esetén is 3,33* annyi marginra van szükség 1 lot nyitásához. Illetve a főbb tőzsdeindexeket mint pl az S&P 500, DAX, Stoxx 50, Russell 2000, NQ, YM szintén nem tudod kötni, amelyek például nekem a főbb piacaim, a kötvényekről nem is beszélnék.
                          A forex a kisemberek piaca volt: akár 1000 dolláros számlával lehetett okoskodni, szép eredményeket elérni. Ezt a magas tőkeáttételnek köszönhetjük. Ha bevezetik a főbb brókerek az ESMA elveit, akkor ugyanakkora számlán harmad akkora pozíciót tudsz benyitni, mint előtte.

Határidős piacon ugye a standard méret az 1 lot(tehát 10$-t változik a pnl-ed 1 tick elmozdulás esetén, de eurónál pl. 12,5$). Vannak egyes termékek melyek fél tickeket mozognak, tehát euró esetén 6.25$ egy fél tick. Illetve vannak termékek, amelyek fordítva vannak a forexes árakhoz képest: yen, cad, hogy kettőt említsek. Ez még nem is probléma, mert aki ebben a szakmában el akar érni valamit, az minimum 1 lottal kereskedik, mert az élet ott kezdődik. Aki maradna a kis méreteknél, annak még vannak micro devizák, melyek a forexen ismert mini mérettel egyeznek meg(1$ per tick és 100$ az intraday margin).

Az alábbi táblázatot szemléltetésképpen készítettem egy forexes bróker és egy határidős FCM intraday marginjaival, ahol esetenként 1:250 is lehet az intraday leverage(az overnight magasabb lesz, de most a napon belüli a fontos):

Az tisztán látszik, hogy AMP-nál fix az intraday margin, de napon túl már a CME által szabott marginszintek érvényesek, amelyek az intraday marginnak a sokszorosai. A számok nem 100%, hogy pontosak, de itt a célom a nagyságrendek szemléltetése volt, hogy az 1:30 mennyire megváltoztat mindent.

Remélem ez szemlélteti, hogy egy retail tradernek ez mennyivel lecsökkenti a lehetőségeit a forex piacon, ami alapból a magas tőkeáttételnek volt köszönhető, de alternatívák mindig vannak, tehát nem kell pánikolni.

Hozzászólás

• before fireworks

Az látszik, hogy nem sok hiányzik....
                            DE a mai nap kérdése:
                            Ki merik e ...ni a régi bennfentes haverokat egy kis tüzijátékkal ?
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Az látszik, hogy nem sok hiányzik....
                              DE a mai nap kérdése:
                              Ki merik e ...ni a régi bennfentes haverokat egy kis tüzijátékkal ?
                              Pont ezt a chartot nezegettem azon gondolkodva, hogy Elliott tipusu cumfiesta lenne, ha volt egy imulzusunk lefele, egy korrekcionk felfele es meg egy impulzus, egy gyors jon most lefele... nagyon viszket az ujjam, hogy beshortoljam, de mar annyit vesztettem ezen a paroson...

De mindig akkor robban amikor mar mindenki leunta... ugyhogy meg nyomok egy shortot az elso setup-nal ami most keszul.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Pont ezt a chartot nezegettem azon gondolkodva, hogy Elliott tipusu cumfiesta lenne, ha volt egy imulzusunk lefele, egy korrekcionk felfele es meg egy impulzus, egy gyors jon most lefele... nagyon viszket az ujjam, hogy beshortoljam, de mar annyit vesztettem ezen a paroson...

De mindig akkor robban amikor mar mindenki leunta... ugyhogy meg nyomok egy shortot az elso setup-nal ami most keszul.
                                ezt nem Elliott mozgatja hidd el.
                                Akik ezt irányítják azokat marhára nem érdeklik az ilyen homeopátiás tudományok.
                                Körbevették védőövvel, hogy csak 1 kicsit robbanjon.
                                Szerintem újra karanténban akarják tartani, a swapjukkal meg le fognak mindenkit szép aprán darálni....

Hozzászólás

Working...
                                X