Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kultúrgúda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát ez így elég kaka, mert az eur/usd mellett a huf/usd árfolyamot is nézni kéne, ami ugyanúgy ingadozhat, és változtathat a végeredményen (akár jelentősen is).
    Egyszerre 2-t átszámolgatni folyamatosan meg nem könnyű.
    nem kell folyamatosan!
    Egyetlen egy db poziciót kellene kiszámolnod a mellékelt listából USD verzóra.
    Ha találsz különbséget, akkor az az összes többi esetben, a jövőben iis esélyes.
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Egy olyan brókernél akartam számlát nyitni, amely már az új ESMA rendelet szerint levitte a tőkeáttétet, de felajánl egy olyan lehetőséget, hogy amennyiben kitöltök egy több oldalas kérdőívet(tesztet) és megfelelek , akkor maradhat az 1:500, mivel akkor szakmai ügyfélnek minősülök. A probléma ezzel az, hogy minden oldalon 3 kérdés van, és oldalanként 2-t be kell pipálni, hogy illik rám...Már az első oldalon elbukok, mert nem dolgoztam pénzügyi szektorban.....Vagy az otthoni metatrarder nyomogatása annak minősül? Továbbá nincs negyedévente 100 tradem, az utóbbi 4 negyedévből... Ezt így elég nehéz lesz megkapni, mármint a minősítést. Ti hogyan oldottátok meg ezt?

Hozzászólás

• Sztem magától adódik a megoldás, tudod a helyes válaszokat😊😊

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Egy olyan brókernél akartam számlát nyitni, amely már az új ESMA rendelet szerint levitte a tőkeáttétet, de felajánl egy olyan lehetőséget, hogy amennyiben kitöltök egy több oldalas kérdőívet(tesztet) és megfelelek , akkor maradhat az 1:500, mivel akkor szakmai ügyfélnek minősülök. A probléma ezzel az, hogy minden oldalon 3 kérdés van, és oldalanként 2-t be kell pipálni, hogy illik rám...Már az első oldalon elbukok, mert nem dolgoztam pénzügyi szektorban.....Vagy az otthoni metatrarder nyomogatása annak minősül? Továbbá nincs negyedévente 100 tradem, az utóbbi 4 negyedévből... Ezt így elég nehéz lesz megkapni, mármint a minősítést. Ti hogyan oldottátok meg ezt?
          Az enyémet kölcsönadhatom.....ha nem gáz hogy van benne nullázáshoz hajszálnyira közelítő állapot
          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Egy olyan brókernél akartam számlát nyitni, amely már az új ESMA rendelet szerint levitte a tőkeáttétet, de felajánl egy olyan lehetőséget, hogy amennyiben kitöltök egy több oldalas kérdőívet(tesztet) és megfelelek , akkor maradhat az 1:500, mivel akkor szakmai ügyfélnek minősülök. A probléma ezzel az, hogy minden oldalon 3 kérdés van, és oldalanként 2-t be kell pipálni, hogy illik rám...Már az első oldalon elbukok, mert nem dolgoztam pénzügyi szektorban.....Vagy az otthoni metatrarder nyomogatása annak minősül? Továbbá nincs negyedévente 100 tradem, az utóbbi 4 negyedévből... Ezt így elég nehéz lesz megkapni, mármint a minősítést. Ti hogyan oldottátok meg ezt?
            Es ha bejololod hogy dolgoztal pü szektorban es kozbe megse akkor mi tortenik?

Hozzászólás

A helyedben én kitölteném a többoldalas kérdőívet (ezt a MIFID írja elő, a kockázatvállaló képességemet méri). Nem hazudnám, hogy dolgoztam pénzügyi szférában, vagy 100 tradem van, ha ez nem igaz.

Ekkor biztos nem minősülnék szakmai ügyfélnek, ha nem vagyok az, és meg kellene elégednem kisebb tőkeáttétellel, de nyugodtan aludnék, hogy nem vállalom túl magam és nem bukom el pillanatok alatt a pénzem.

Érteném, hogy ez engem véd…

Persze nem vagyok a helyedben. Dolgoztam pénzügyi szférában, van is 100 tradem negyedévente, mégis védem a tőkém és nem használok extrém nagy tőkeáttételt...
              http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• Csakhogy nem kell túlvállalnod magad. Viszont emiatt több pénzt kell kint tartanod...akkor most ez is engem véd? 100-200 dollárral is nyithatok 0.01-et, ha van nagy tőkeáttétel. Így meg küldhetek ki 0.01-hez is több ezer dollárt. Több ezer dollárt, hogy nyerjek 0.01-el pár dollárt.

Hozzászólás

Csakhogy nem kell túlvállalnod magad. Viszont emiatt több pénzt kell kint tartanod...akkor most ez is engem véd? 100-200 dollárral is nyithatok 0.01-et, ha van nagy tőkeáttétel. Így meg küldhetek ki 0.01-hez is több ezer dollárt. Több ezer dollárt, hogy nyerjek 0.01-el pár dollárt.

Rosszul számolsz. 1:20-as leverage mellett (pl.eurusd) 0,01 lot 50 us letétet követel a forexen, plusz az 50% az 75 usd. Legyen egyszerre több traded, vagy nagyobb méret 1 traden, kb. 500 usd. Ehhez hozzáveszem, hogy a strati miatt kell egy kis mozgástér is a kontón, úgyhogy legyen max. 1000 usd, de ezt nem kell egyszerre kint tartanod, így kisebb a brókerkockázatod.
                  Ez azért messze nem több ezer és úgy, hogy rendesen felfelé kerekítettem és figyelmen kívül hagytam, hogy legfeljebb 1-2 század lotnyi méret van egyszerre bent és 1.20-szal számoltam 1:30 helyett. Ha csak egy-két traderől van szó 0,01 lottal, akkor még az 500 usd is elegendő. Hacsak nincs min. deposit.

Persze minden attól függ milyen a stratégiád. Ha egyszerre tized lotok is nyitva vannak, az persze más.

Hozzászólás

• Ma olvastam:

https://www.leaprate.com/forex/broke...400x-leverage/

Alakul.

Hozzászólás

• Pár száz dolcsival ekkora leverageval elég necces a dolog..Vagy ha insider vagy akkor pm me

Hozzászólás

Így meg küldhetek ki 0.01-hez is több ezer dollárt. Több ezer dollárt, hogy nyerjek 0.01-el pár dollárt.
                        Számoljunk máshogy.
                        Ha van 100 usd a számládon, az kb. 27000 Ft.
                        Ha nyitsz egy microlotot, az kb. 1000 euró, azaz 320000 Ft.
                        A tőkeáttételed 320000/27000=12-szeres.

Minek akkor a para?

Én kb. 500 usd-s számlanyitást javaslok. Ebbe több/nagyobb pozíció, vagy többféle termékből épített kis portfólió is bőven belefér.
                        http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• rpr:

Semmi az égegyadta világon. Legfeljebb rákérdeznek, akkor ötletelhetsz még. Nekik a nyilatkozat kell, h védve legyenek jogilag.
                          Az hogy trédelsz nem munka pénzügyi területen, nyilván szakmai munkahelyről van szó.

Hozzászólás

• Van egy (hulye?) kerdesem

Mostanaban ugy latom hogy legnagyobb problemam pozicio menedzselessel van...latok egy csomo tredert pl asszem Pinter is ilyen volt...hogy benyitogat csomo pozit...aztan nagy reszet lezarja nullaba vagy nagyon kis veyztesseggel vagy nagyon kis plusszba...es van egy ketto pozi ami viszonylag nagy nyereseget hoz, meg raepit masik pozit...es igy osszesegebe egesz szep plusszba jon ki...
                            Szoval hogy kell menedzselni hogy nagyon kis nyeroket el tudjak rakni...(spike Zsolti is vmi ilyenekrol magyarazott)

Hozzászólás

• rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Van egy (hulye?) kerdesem

Mostanaban ugy latom hogy legnagyobb problemam pozicio menedzselessel van...latok egy csomo tredert pl asszem Pinter is ilyen volt...hogy benyitogat csomo pozit...aztan nagy reszet lezarja nullaba vagy nagyon kis veyztesseggel vagy nagyon kis plusszba...es van egy ketto pozi ami viszonylag nagy nyereseget hoz, meg raepit masik pozit...es igy osszesegebe egesz szep plusszba jon ki...
                              Szoval hogy kell menedzselni hogy nagyon kis nyeroket el tudjak rakni...(spike Zsolti is vmi ilyenekrol magyarazott)
                              Szerintem,

elsődleges, hogyha egy profit veszel alapul, akkor tudd, hogy ő az, de te még nem, és még nem tudod azt megcsinálni, amit ő. Haa nem megy még jól a kereskedés 1-2 tradeval, akkor ne akarj egyszerre egy rakást bekötni, mert egy sikerestől azt láttad. Ilyenkor sok apró feltétel/szempont is kell, amihez tapasztalatra van szükség. Egyenlőre meg kell maradni az 1-2 tradenél, és ha az már jól megy, akkor lehet továbblépni. Főként, ha még menedzselési gondok vannak. Itt nem működik az, ami egy lépcsősoron. hogy egyszerre több lépcsőfokot átugorva előbb érek fel az emeletre.

A kis nyerők megszerzésére való koncentrálás pedig a nagy nyerők megfogásától vonja el a figyelmet. Pedig ez lenne a legfontosabb. Több trade esetén a mentális teher is nagyobb lesz, ha rosszul végződnek az ügyletek. Ehhez a mentális szinthez is rengeteg idő és gyakorlás kel, mert sokkal nagyobb kárt okozhat, mintha csak egyet kötsz be, az nyerő lesz,de látod, hogy nyerő lett volna a többi is, ha bekötöd. Ez könnyebben dolgozható fel.

Az sem mindegy, hogy mit értesz kis nyerő alatt. Ezt szerintem az átlagos veszteség, kockázat és nyereség tükrében kell nézni. Pl. egy 70 dolláros profit első hallásra kicsi, de ha az átlagos vesztők 5 usd, a risk 15 usd, a nyerő pedig 30 usd körül van, akkor már nem az. Szóval ezt a rendszer R értékeihez érdemes viszonyítani.

Egyébként, ha jól emlékszem, a spike strati lényege az a pár trade volt, amikor az agresszív építkezéssel óriási profitot tett el a trader.

Türelem, türelem, türelem.

Én így látom.

Hozzászólás

• rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Van egy (hulye?) kerdesem
                                Szoval hogy kell menedzselni hogy nagyon kis nyeroket el tudjak rakni...
                                használj gyors breakevent, trailing stoppal, triggered trailing stoppal vagy (a kedvencem): trailing to breakeven stop-pal.

lesz egy csomó b/e-s tréded és ha innen tovább akarsz lépni akkor csak a belépést kell fejlesztened. szűkebb stoppal meg a pozit is növelheted adott fix loss limittel.

peace

Hozzászólás

Working...
                                X