Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Sziasztok!
    Tud valaki olyan indikátort, ami a gyertya és a gyertyatest arányát mutatja?

Hozzászólás

• Sziasztok!

A Bollinger band-ek gyakran hamis jelzést adnak, főleg ha trendmozgás kezdődik. Tud valaki olyan indikátort, ami legalább részlegesen segít kiszűrni ezeket a fals szignálokat? Köszi előre is

Hozzászólás

• Forex Klub
      Forex Klub kommentje
      Editing a comment
      A kezdő lépésen túl vagy. Megtetted a saját megfigyeléseidet, amik ellentmondanak a BB szalag "tankönyvi" használatának. Trendben az ármozgás kitör a szalagok közül, tartósan azokon kívül halad, és használhatatlanná tesz minden, a szalagba történő visszatérésre játszó módszert. Remek.

Szerintem nem újabb indikátorokat kellene keresned! Hanem további megfigyeléseket kellene tenned, az ármozgással kapcsolatban (ha már egyszer azt kereskedjük). Mikor van trend? Hogyan indulnak, hol gyorsulnak be, és hogyan végződnek a trendek? Hogyan zajlanak le a trendeken belül a korrekciók? Legyenek meg a saját válaszaid arra, hogy mikor vagy trendelő piacon, és annak melyik szakaszában jársz! Ismerd fel azt is, hogy milyen környezetben nem érdemes kereskedned. Egy picit több kell annál, hogy melyik indikátor, milyen jelzésére nyomunk gombot.

• Szia!
    Nem okoskodni akarok, de szerintem rosszul közelíted meg a kérdést. Nem a Bollinger adja a jelzést, az csak utólag derül ki, hogy elég sokan észrevették-e. Vagy esetleg más "erősebb" jelzést figyelt a tömeg.

Hozzászólás

• Tucsok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia!
      Nem okoskodni akarok, de szerintem rosszul közelíted meg a kérdést. Nem a Bollinger adja a jelzést, az csak utólag derül ki, hogy elég sokan észrevették-e. Vagy esetleg más "erősebb" jelzést figyelt a tömeg.
      Aha... jogos amit mondasz.
      Úgy gondolkoztam, hogy ha van 3-4 indikátorom, és azok mind azt sugallják, hogy a piac potenciálisan pl. zuhanni kezd, akkor elég nagy valószínűsége van annak, hogy ez tényleg bekövetkezik. A Bollinger band egymagában nagyon nem elegendő erre.

Hozzászólás

• Tucsok
        Tucsok kommentje
        Editing a comment
        Viszont 3-4 indikátor együttállása akkor ad viszonylag sok jelzést, ha kb ugyanazt mérik.
        Én annak idején kénytelen voltam minden indikátort törölni és csak a menet közben igényként felmerülőket kerestem. Azaz keresem most is.

• Tucsok
        Tucsok kommentje
        Editing a comment
        Egyébként hogyan használod a Bollingert? A szélső szalagokról való visszapattanást várod gondolom, ha a trend csap be.

• Így van, második Bollinger bandtól való visszapattanást várom M15-ös vagy nagyobb idősíkokon. Azt figyeltem meg, hogy ez jóval biztonságosabb, mint kisebb idősíkokat használva és csupán az első Bollinger bandet figyelve.

Hozzászólás

• kovacsszandra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Így van, második Bollinger bandtól való visszapattanást várom M15-ös vagy nagyobb idősíkokon. Azt figyeltem meg, hogy ez jóval biztonságosabb, mint kisebb idősíkokat használva és csupán az első Bollinger bandet figyelve.
        "Találomra" kiválasztottam a legbiztatóbb elnevezésűt.
        Nem vagyok tőle hanyattesve.
        Talán annyiban better hogy csipognia kellene...
        Csatolt fájlok
        Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

"Találomra"https://hu.flatfy.com/kiválasztottam a legbiztatóbb elnevezésűt
          Nem vagyok tőle hanyattesve.
          Talán annyiban better hogy csipognia kellene...
          Nagyon megbízhatatlan akkor, azt mondod?
          Utoljára szerkesztve a következő által: kovacsszandra; 2019-08-25, 14:12.

Hozzászólás

• bennfentes
            bennfentes kommentje
            Editing a comment
            Gyula 10 éve használja csak 3 éve nem vesz ki pénzt a piacból.

• shortosgyula
            shortosgyula kommentje
            Editing a comment
            Ismét egy fals "bennfentes" info, ügyeletes trollként nem ég a pofád, kisbarátom? Az ilyen kis gyökerek miatt megy a kukába ez az egykor szebb napokat megélt fórum (IS)

• MyBusiness
            MyBusiness kommentje
            Editing a comment
            Minden épelméjű ember tudja, h ilyen infója nem lehet senkinek.

• nem kereskedési ötlet, csak szeretek rajzolgatni

Hozzászólás

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Pedig jó az ötlet, és a legyező eléggé meggyőző

• Sziasztok!
          Létezik olyan lehetőség, ahol nagyobb tőke befizetése és számlakészítési macera nélkül lehet forexezni? Mondjuk olyan jelleggel, mint a tippmixpron, ahol csak regisztrálni kell, és attól kezdve bármikor bármilyen összeggel fel lehet tölteni a számlát. Tudom, hogy ez minden szakmaiságot nélkülöző kontárság, de érdekelne

Hozzászólás

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            Szia.
            Szerintem keres rá a a "Forex No Deposit Bonus" kulcsszavakra.
            és akkor befizetned sem kell.
            Ha lefogyott, utána viszont nem javasolt feltőkésíteni!! ...., de egyébként kipróbálni szerintem megéri ezeket.
            Megvan a demonál egy picit komolyabb feelingje annak ha meg tudsz duplázni-triplázni egy ilyet.

• Túl drága forint átváltási probléma miatt tapasztalat érdekelne hogy utalt e már ki valaki brókernek pénzt Transferwiseal? (elsősorban LMAX, Dukascopy vagy valami Futures amcsinak)
          Tudom a futuresek kivételével lehet náluk forint alapú számlát is nyitni, de azt nem szeretnék.

Hozzászólás

• willow
            willow kommentje
            Editing a comment
            Miért? A forinton csak nyersz. Vagy nem? ????

• Chucky
            Chucky kommentje
            Editing a comment
            LMAX-ra kártyával fizetsz be, és kiutalják valami 1 euróért, illetve a forint számlára csak utalni tudsz. Szerintem szinte biztos, hogy revolut, transferwise nem játszik ilyen brókereknél...

Tomy írása a huf számláról:

"A ft számlával kapcsolatban mindössze annyi a helyzet, hogy praktikussági szempontok vannak mindössze
            mögötte.
            Van természetesen eurós és dolláros számlám is, mindkettőnek megvan a maga szerepköre a portfólióban
            és ahogy erről már írtam is brókerek közötti diverzifikációt, valamint termék diverzifikációt és stratégiáim
            közötti diverzifikációt is alkalmazok.
            A ft számla arra van tartva, hogy ezen kereskedem a legtöbbet darab szám tekintetében.
            Igen, csak margin termék van rajta tradelve.
            Évi sok ezer trade, aminek az adóbevallását nagyban megkönnyíti a már eleve forintban realizált nyereség.
            Így nincs macera, nem kér plusz pénzt a könyvelő a tételek mnb napi közép átszámításáért.
            És így van, alapvetően a havi kiadások ebből vannak fedezve jórészt.
            Mivel a termelődő nyereség bőségesen fedezi az esetleges ft számlával járó hátrányokat, így nekem ez
            belefér, kényelmes, praktikus. Emellett törekszem mindig az egyszerűségre a lehetőségeken belül.
            Remélem segítettem.
            Kellemes estét. Tomy"

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            @willow
            Gondolod hogy visszaerősödik?
            TBSZ a target. Ki tudja mi lesz vele 5 év múlva....(EURba nem fogunk belépni az biztos, szóval maradni fog a forint, vagy még inkább a fillér...)

Chucky, kösz a választ!
            Tomy sztem túlbonyolítja a könyvelő kérdést.
            Egy max 2 rublikába kell bevallani, ahhoz pedig nem kell könyvelő.
            Ha annyira parázik valaki hogy a NAV végig fogja ellenőrizni a középárfolyamos checkszummát tételesen (ami kizárt, lustábbak annál), akkor dobjon rá plusszba a bevallandó, ránézésre megállapított nyereségre fél százalékot, aztán annak a 15 százaléka nem fogja a földhöz vágni,
            de programot is lehet rá írni sec-perc ami összeadja, illetve ott van a TBSZ tabletta.
            A Transferwisera azért rákérdezek ha senki se próbálta. Mennie kellene. Céges utalásos környezetben is elfogadják már.
            Átmennek vele a feladó adatai.

-------------------------
            update: egy jól megfogalmazott levél és kivételt tesznek.......bár én spec csak adtam vele egy pofont a szarnak
            mert transferwise számlatörténetet kérnek a szivességért cserébe....ami sajátom még nincs.
            Most csinálok....ugyanabból a bankból ugyanabba a bankba, de akkor meg már minek hiszen SEPA ready lesz...
            Vicces hogy átmegy még egy bankon keresztül a folyamat (HUF-->HUF-->EUR) és mégis jóval olcsóbb mintha átpörgetnék ott ahol van.
            a közleménybe meg belement hogy "anyátokat fogok 1800 pipet fizetni"
            Ettől legalább jobban érzem magam, bár biztos nem értik.
            Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2019-12-10, 13:56.

• TBSZ számlát szeretnék nyitni, valójában tartósan forexezésre.
          Természetesen külföldön.
          Megnéztem ezt a videót:
          https://www.youtube.com/watch?v=bVXDZYDkCUM
          a mellékelt képkocka a 10. percnél van.
          Elbizonytalanodtam.
          Örülnék ha valaki tudna segíteni.
          Biztosra akarok menni, mert az nem lenne buli ha a NAV később kéri az elmaradtat meg a büntidíjat, meg biztos pereskednék is velük...
          Van e valakinek ha nem is kifejezetten Forex brókernél olyan tartós szerződése amiből ki lehetne emelni a lényeget
          azt hogy ez tartós befektetési szerződés?

Megpróbálnám a lehetetlent: rávenni ezeket hogy fogalmazzák bele azt a pár sort.
          Tudom Google Translate.....meg túlparázom.
          Csinált már valaki ilyet?

Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	134,0 KB
ID:	187946

Hozzászólás

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            most már teljesen össze vagyok zavarodva.
            eddig ez a TBSZFITNESS csávó pengének tűnt, de akkor ez már a második hibája?

https://penzugyifitnesz.hu/tbsz-kezdoknek-haladoknak/

"Mit rontanak el szerintem a pénzügyi portálok ezzel kapcsolatban? Általában november-december környékén, december végén jelennek meg olyan cikkek, mint például: Szeretnél 200 ezer forintot, már csak pár napod van hátra! Ez arról szól, hogy a TBSZ számlával megspórolhatsz ekkora adóösszeget, de már csak pár nap van hátra az évből, hogy megnyisd. És ebben igazuk is van. Viszont miért kéne ezt az év vége felé megnyitni? Én például a Richter esetén szembesültem ezzel, szóval tapasztalatból beszélek. Richter részvényben volt egy adott összeg a sima számlán, aminek értéke emelkedett és emelkedett. Mire eladtam és a pénzt átvittem TBSZ számlára már egész jó kis adóalap keletkezett. Szóval jobb lett volna év elején elkezdeni a gyűjtőévet és hagyni a Richtert nyereséget termelni, hogy az adómentes legyen. Hiszen onnan kezdve, hogy a pénz rákerült a TBSZ számlára, a nyereség már a TBSZ-en keletkezik, miért ne használjam ki ezt a januártól decemberig tartó időszakot is? Ha megnézzük annak az esélye, hogy a részvénypiac emelkedik magasabb, mint, hogy épp ekkor lesz egy összeomlás, de a cégek e közben is fizetnek osztalékot, Állam bácsi kamatot… Akkor az már legyen számodra adómentes. Szerintem jó lenne, ha a pénzügyi portálok ezt is megemlítenék a cikkeikben, nem csak év végén érdemes TBSZ számlát nyitni!"

• stingy
            stingy kommentje
            Editing a comment
            Kicsit utánaolvastam, és asszem f@xságot írtam. Úgy tűnik, befektetni is lehet a gyűjtőévben.Bocsi

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            köszi, semmi baj.
            Ezt a 2 hetet azon a számlán úgyis inkább kihagyom.
            Egy év plussz nyugi megér ennyit.
        Working...
        X