Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van egy kérdésem...!!

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Sziasztok!
    Tud valaki olyan indikátort, ami a gyertya és a gyertyatest arányát mutatja?

Hozzászólás

• Sziasztok!

A Bollinger band-ek gyakran hamis jelzést adnak, főleg ha trendmozgás kezdődik. Tud valaki olyan indikátort, ami legalább részlegesen segít kiszűrni ezeket a fals szignálokat? Köszi előre is

Hozzászólás

• Forex Klub
      Forex Klub kommentje
      Editing a comment
      A kezdő lépésen túl vagy. Megtetted a saját megfigyeléseidet, amik ellentmondanak a BB szalag "tankönyvi" használatának. Trendben az ármozgás kitör a szalagok közül, tartósan azokon kívül halad, és használhatatlanná tesz minden, a szalagba történő visszatérésre játszó módszert. Remek.

Szerintem nem újabb indikátorokat kellene keresned! Hanem további megfigyeléseket kellene tenned, az ármozgással kapcsolatban (ha már egyszer azt kereskedjük). Mikor van trend? Hogyan indulnak, hol gyorsulnak be, és hogyan végződnek a trendek? Hogyan zajlanak le a trendeken belül a korrekciók? Legyenek meg a saját válaszaid arra, hogy mikor vagy trendelő piacon, és annak melyik szakaszában jársz! Ismerd fel azt is, hogy milyen környezetben nem érdemes kereskedned. Egy picit több kell annál, hogy melyik indikátor, milyen jelzésére nyomunk gombot.

• Szia!
    Nem okoskodni akarok, de szerintem rosszul közelíted meg a kérdést. Nem a Bollinger adja a jelzést, az csak utólag derül ki, hogy elég sokan észrevették-e. Vagy esetleg más "erősebb" jelzést figyelt a tömeg.

Hozzászólás

• Tucsok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia!
      Nem okoskodni akarok, de szerintem rosszul közelíted meg a kérdést. Nem a Bollinger adja a jelzést, az csak utólag derül ki, hogy elég sokan észrevették-e. Vagy esetleg más "erősebb" jelzést figyelt a tömeg.
      Aha... jogos amit mondasz.
      Úgy gondolkoztam, hogy ha van 3-4 indikátorom, és azok mind azt sugallják, hogy a piac potenciálisan pl. zuhanni kezd, akkor elég nagy valószínűsége van annak, hogy ez tényleg bekövetkezik. A Bollinger band egymagában nagyon nem elegendő erre.

Hozzászólás

• Tucsok
        Tucsok kommentje
        Editing a comment
        Viszont 3-4 indikátor együttállása akkor ad viszonylag sok jelzést, ha kb ugyanazt mérik.
        Én annak idején kénytelen voltam minden indikátort törölni és csak a menet közben igényként felmerülőket kerestem. Azaz keresem most is.

• Tucsok
        Tucsok kommentje
        Editing a comment
        Egyébként hogyan használod a Bollingert? A szélső szalagokról való visszapattanást várod gondolom, ha a trend csap be.

• Így van, második Bollinger bandtól való visszapattanást várom M15-ös vagy nagyobb idősíkokon. Azt figyeltem meg, hogy ez jóval biztonságosabb, mint kisebb idősíkokat használva és csupán az első Bollinger bandet figyelve.

Hozzászólás

• kovacsszandra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Így van, második Bollinger bandtól való visszapattanást várom M15-ös vagy nagyobb idősíkokon. Azt figyeltem meg, hogy ez jóval biztonságosabb, mint kisebb idősíkokat használva és csupán az első Bollinger bandet figyelve.
        "Találomra" kiválasztottam a legbiztatóbb elnevezésűt.
        Nem vagyok tőle hanyattesve.
        Talán annyiban better hogy csipognia kellene...
        Csatolt fájlok
        Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

"Találomra"https://hu.flatfy.com/kiválasztottam a legbiztatóbb elnevezésűt
          Nem vagyok tőle hanyattesve.
          Talán annyiban better hogy csipognia kellene...
          Nagyon megbízhatatlan akkor, azt mondod?
          Utoljára szerkesztve a következő által: kovacsszandra; 2019-08-25, 13:12.

Hozzászólás

• kockas
            kockas kommentje
            Editing a comment
            rosszul fogalmaztam indikátor ügyileg.
            ha most kezded az egészet szerintem felejtsd el a felsorolt hagyományos indikátorokat úgy ahogy vannak.
            nekem teljes zsákutca volt.
            évekig nézegetheted tesztelgetheted őket mire találsz egy bolygóegyüttállást amit még nem arbitrázsoltak le a robotok...
            A rajzolgatással talán lehet valamire menni...de arra is éveket fogsz áldozni.
            Ezekre gondolok: trendvonalak, csatornák, (pitchfork ami ennek a kettőnek az ötvözete), fibonacci, és amivel talán még érdemes foglalkozni az valamelyik elliott variáns, illetve nem utolsó sorban a "pszichód" fejlesztése.
            Az se ártana ha megtanulnál programozni mert rengeteg új ötleted lesz menet közben amit baromi sok idő lesz egyébként kézzel letesztelni.

1. Biztos ezzel a fajta gombnyomogatós tőzsdézéssel akarsz foglalkozni?
            2. ha igen, akkor milyen időintervallumban, naponta mennyit szánva erre az életedből?

és ezernyi elbizonytalanító kérdés van még amivel nem árt tisztában lenni mielőtt komolyabban belekezdesz....

• shortosgyula
            shortosgyula kommentje
            Editing a comment
            Nekem a stochastic indikátor elég hagyományosnak tűnik, és aranyat ér. Igaz még csak 10 éve használom, lehet hogy elnéztem és mégse jó

• bennfentes
            bennfentes kommentje
            Editing a comment
            Gyula 10 éve használja csak 3 éve nem vesz ki pénzt a piacból.

• nem kereskedési ötlet, csak szeretek rajzolgatni
          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Working...
          X